View Poll Results: Pronostic

Voters
32. You may not vote on this poll
  • 1

    19 59.38%
  • X

    7 21.88%
  • 2

    6 18.75%
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 113

Thread: Etapa 16: DINAMO - FC ARGES

  1. #22
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Tinand cont de traditia meciurilor FC Arges - Dinamo (bate Dinamo la Bucuresti - bate Arges/egal la Pitesti), de faptul ca "legaturile" intre cele doua cluburi sunt puternice (antrenori+jucatori refuzati/rodati de Dinamo la Pitesti, generalul Berechet fost comandant general al IPJ Arges, FC Arges - fosta Dinamo Pitesti), va trebui din pacate sa citez din XXL si 10 Grei:
    "Speranta moare ultima; pacat, ar trebui sa moara prima"

    Eu am zis mersi si de victoria de la Pitesti, am luat maximul posibil pe anul asta

    M-ar distra sa aud ce zic conducerea sau Moldovan despre tactica pentru meciul asta...
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  2. #23
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Cred ca numai la tactica nu se gandesc... Probabil se va respecta traditia ultimilor ani. Ultima oara cand am luat puncte din Stefan cel Mare a fost tocmai in 1985, cand am castigat cu 2-0. Vremuri precum cea a celebrei victorii cu 4-3 par a fi apuse, in deplasarile din Bucuresti ne multumim sa mai smulgem cate ceva din Ghencea sau de pe Giulesti.

  3. #24
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Din cate stiu eu in campionatul ala la Pitesti a fost 0-1, asa ca nici macar ala nu se pune, trebuie sa sapi mai adanc
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  4. #25
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Da, in retur Dinamo a invins in Trivale cu 1-0, dar ramane victoria din Stefan cel Mare. Daca sap mai adanc ma tem ca iar ma intorc in anul de gratie 1979...

  5. #26
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    dlgicu, asadar nu ne facem griji Cine stie, poate se mai iveste vreun tanar talent pitestean care sa fie pe placul lui Andone in vara
    ...always look on the bright side of life...

  6. #27
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Va fi un meci super greu pt noi ....Dinamo este marea favorita insa sa nu uitam ca asa era si in prima etapa la Pitesti si atunci Argesul a invins.Atunci un pusti de care nimeni nu auzise nimik (Nastasie) a facut "misto" de intreaga echipa alb-rosie in aceasta pauza argesul nu a facut mari achizitii.Nu ar fi exclus ca pe 6 martie Antal sau nu stiu ce jucator sa puna osul la un rezultat bun la Bucuresti.Avem jucatori care vor sa se afirme:Tanasa,Bilasco si Prepelita fiind doar cativa dintre ei!Chiar Nastasie ar putea face din nou un joc mare....Deci sunt increzator dar in acelasi timp imi este si frica...nu pot sa dau un rezultat final dar daca ar fi as merge cum e si normal pe mana alb-violetilor!

  7. #28
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    dlgicu, asadar nu ne facem griji Cine stie, poate se mai iveste vreun tanar talent pitestean care sa fie pe placul lui Andone in vara
    Da, ne-am dori sa se intample asa cum a fost si cu Dica in tur: a jucat foarte bine, a inscris, a fost pe placul lui Andone...

  8. #29
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    si a plecat la Steaua. Ai uitat partea asta tudose. Apropo, te duci la meci?

  9. #30
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    N-am uitat ca a plecat la Steaua, asta s-a intamplat insa la sfarsitul turului si nu avea legatura cu meciul respectiv. E un lucru care nu m-a bucurat, oricum nu pe banii care s-au incasat.
    O sa ajung in tara abia pe 8 martie, nu am gasit bilet mai devreme, asa ca din pacate... Ma consolez cu gandul ca meciul din tur a fost singurul din acest campionat desfasurat la Pitesti pe care nu l-am vazut (motive de sanatate). Pana la urma, a iesit bine pentru noi si m-am multumit cu asta.

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai in cazul asta Tudose, itzi propun sa nu te uitzi nici la meciul acesta! Poate poate le-o trage Prepelitza la dinamovishti! :p Sa le dea cateva boabe .
    ex-alpopa

  11. #32
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Alpopa, dar la meciul cu Steaua ce zici, sa ma uit sau nu?

  12. #33
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Tudose, asa s-a intamplat cu Dica. Din pacate, cum zicea si ieppy, n-a ajuns in Stefan cel Mare.
    ...always look on the bright side of life...

  13. #34
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    lasa gicule ca nu e bai. Cum se striga la galerie? Dica pentru noi este Neaga II!

  14. #35
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Chiar daca urasc Dinamo si ii doresc numai insuccese, trebuie sa fiu realist...Dinamo -Arges 1-0

  15. #36
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Multam mult Ravelly. TE asigur ca sentimentele nu sunt reciproce.

  16. #37
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Nu cred ca Dica va urma traseul lui Neaga. Aceasta e parerea mea in momentul de fata, iar anul acesta ne vom putea convinge.

  17. #38
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    lasa gicule ca nu e bai. Cum se striga la galerie? Dica pentru noi este Neaga II!
    Pai nu ieppy, pacat ca n-a ajuns la Dinamo...dar pacat pt. el :p

    Cat despre comparatia Dica - Neaga, eu n-as merge asa departe. Cred (sper) sa nu urmeze calea aia...ci sa-si vada de treaba.
    A propos de asta, tin minte momentul in care se discuta trecerea lui Mutu la Dinamo. La vremea aia Mutu era un tanar foarte talentat...insa indisciplinat (si-a permis o data sa-l infrunte pe antrenorul de-atunci al pitestenilor si sa refuze schimbarea de pe teren). Spre deosebire de Neaga, pt. Mutu schimbarea "locului de munca" a fost benefica. A devenit mult mai disciplinat pe teren.
    ...always look on the bright side of life...

  18. #39
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    ieppy, e normal ca antipatia mea fata de Dinamo vine din partea "indragitului" netoiu...in rest numai de bine...

  19. #40
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    PT ieppy:Referitor la sloganul :"Cum se striga la galerie? Dica pentru noi este Neaga II!"...nu iti dau dreptate man...si uite si dc...dica e mult mai respectat decat neaga la Pitesti.El chiar si-ar fi dorit sa ramana la Pitesti insa nu sa putut...In scurt timp o sa bag pe net niste articole din presa locala in care o sa vada toata tara ca Dicanu nu a uitat de unde a plecat!!

  20. #41
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Maniacule, a fost doar o gluma mai degraba menita pentru stelisti decat pentru argeseni. Ei sau ars cu Neaga. Sa speram ca Dica nu va urma acelasi drum insa dupa evenimentele de la nationala nu cred ca va mai fi prezent acolo in viitorul apropiat.

  21. #42
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Ce tot atita Dica pe thread-ul asta. E clar ca a ajuns la o echipa care e departe de fotbal, de promovarea de talente de la juniorii propri sau cumparati din provincie. Piturca nu e un antrenor capabil. Dica o sa ramina o vesnica speranta, ca multi altii care au trecut prin orezarie. Piti, Piti du-i in B!


    DINAMO (si cu 1 om mai putin) bate pe Arges . De la 3-0 in sus.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •