Page 4 of 131 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 2733

Thread: Diverse 2008

  1. #64
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Bun, Robert, deci tu cate elemente ai propune sa se numere???

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1

    Premiile COSR pentru aur olimpic la Beijing

    COSR a anuntat premiul pentru aurul olimpic sub drapel romanesc
    http://www.prosport.ro/articole/auru...-de-euro/73980
    Sper ca gimnastica sa ia 4 dintre acestea (se poate mai mult de patru?)

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1

    Dragulescu intre Europene si Olimpiada

    In Libertatea a aparut un interviu al lui Marian in care spune printre altele ca s-ar putea sa nu mearga la Europene dar vizeaza aurul olimpic la sol si sarituri.
    http://www.libertatea.ro/index.php?s...ire&sid=195758

    Cu toate ca am cautat ore bune, nu am gasit nimic despre Internationalele Romaniei. Exista un numar de telefon la federatie de felul "relatii cu publicul"? Pagina de internet nu a mai fost actualizata de mult si nici in paginile internationale unde figureaza Ploiesti 2007 (http://www.gymnasticsresults.com/cal2008.html ) nu e mentionat nimic pentru 2008 in Romania.

  4. #67
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Bine ai venit printre noi Tess
    Ne bucuram cand ni se mai alatura cate cineva.

    Investesc multi bani in aceste JO si ma bucura acest lucru. Sper sa si reuseasca Romania sa ia multe medalii de aur, macar cate o medalie de aur/sportul in care a luat in 2007 argint/bronz.
    Eu zic ca sunt sanse cel putin pentru 1 medalie de aur la fete si 1 la baieti. La baieti ar fi mai multe sanse la 2 chiar daca ar fi Dragulescu in forma pana la Beijing.
    La fete Stela are sanse la individual si poate la barna. Sandra de asemenea are sanse la barna si la sol. Sa vedem, eu unul sper macar la o medalie de aur din partea gimnastici pentru ca imi este dor sa vad gimnastica romaneasca pe cea mai inalta treapta.
    www.fangymnastics.com

  5. #68
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Referior la Internationale si eu am cautat acum cateva zile informatii, dar nu am gasit nimic. E posibil sa nu se fi hotarat cand sa se tina....in Romania totul e posibil
    Dar cred ca in martie e posibil, pt ca de obicei organizeaza competitia cam cu 1 luna inainte de Europene
    www.fangymnastics.com

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Bine v-am gasit! Mihai este autorul moral al acestui login (dupa comentariile de la Prosport) si sper ca am pus referinta (login name) corecta la inscriere. Am citit multe din posturile voastre si mi-ati placut - chiar cind discutati in contradictoriu sau in "majuscule". Sunteti un grup de suporteri care ma atrage. Sunteti profesionisti si inimosi. Mi-ar face placere sa fluturam drapelul Romaniei si sa incurajam impreuna fetele si baietii nostri la Internationale!

    Mi-as dori ca Steliana sa ia un aur olimpic - si parerea mea e ca sansele mari le are la individual compus cu conditia sa stea pe aparat. Si cu putin noroc. Doamne ce bine ar fi! La aparate batalia e mare. Am citit despre pregatirea de elemente surpriza, marire note de plecare pe la altii. Sper ca si la noi s-au ridicat notele de plecare fara sa se anunte in presa. La echipe avantajul terenului propriu va salta notele chinezilor (fie ca e fie ca nu e nevoie).

  7. #70
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da eu sunt autorul imi amintesc acum cand m-am chinuit sa scriul link-ul catre forum pe Prosport ca tot il cenzurau sau il stergeau. Atat eu cat si Vlad
    Ma bucur sa citesc impresia pe care ti-am lasat-o noi toti....oricat ne-am contrazice, uneori certa..... ne uneste aceeasi pasiune pentru gimnastica si astfel trecem peste toate micile discutii

    Si eu imi doresc fff mult ca Stela sa ia un aur olimpic si daca va reusi la individual ar fi exceptional. Ne dorim f mult sa mergem impreuna la un concurs de gimnastica, am inceput sa ne facem planuri inca de acum 2-3 luni, speram sa le punem in aplicare ori la Internationale, ori la Nationale in vara...sau daca e la ambele competitii
    www.fangymnastics.com

  8. #71
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Bine ai venit Tess!
    Sper sa stai cat mai mult alaturi de noi. Si sa ne vedem cu totii anul acesta! Iar Romania sa aiba mari si multe succese!
    Tu din ce oras esti?

    Cat despre calendar, si eu intru zilnic pe 3-4 site-uri cu speranta sa gasesc ceva atat despre Internationale, Nationalele de senioare si junioare. Astept!

  9. #72
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Chiar am gasit ceva, dar numai despre Nationalele Maestrilor: vor avea loc intre 27-29 Iunie la Ploiesti.

  10. #73
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Internationalele lipsesc de pe lista competitionala (ciudat!), iar in Bucuresti nu va acea loc nicio competitie:

    4-5 Aprilie : Cupa Cetate , Deva (aerobic)
    7-10 Aprilie : Campionatele Scolare , Buzau (artistica masculin)
    10-13 Aprilie : Campionatele Scolare, Buzau (artistica feminin)
    5-7 Mai : Cupa SCC Barlad pt.copii (artistica feminin)
    16-18 Mai : Nationalele Copii , Lugoj (artistica masculin)
    23-25 Mai : Nationalele Copii, Bacau/Onesti (artistica feminin)
    29 Mai-1 Iunie : Romania-GBR , Constanta(artistica feminin)
    5-7 Iunie : Nationale Juniori Echipe, Buzau (artistica masculin)
    9-11 Iunie : Nationale Junioare Echipe , Buzau (artistica feminin)
    12-15 Iunie: Romania- Spania, Sf. Gheorghe (artistica masculin)
    27-29 Iunie: Nationalele Maestri , Ploiesti
    12-14 Iulie : Cupa Romaniei (aerobic)
    12-14 Septembrie: Campionatele Balcanice/Cupa Farul, Constanta (aerobic)
    24-26 Obtombrie: Nationalele juniori & seniori , Deva (aerobic)
    23-25 Octombrie: Nationale Juniori Individual, Bistrita (artistica masculin)
    30 Oct-1 Nov.: Nationale Junioare Individual , Deva (artistica feminin)
    Last edited by Mihaela P; 23rd January 2008 at 13:44.

  11. #74
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ciudat ca lipsesc Internationalele...ar fi culmea sa nu le mai organizeze
    E bine ca macar stim cand sunt Nationalele, multumim de informatii
    www.fangymnastics.com

  12. #75
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Cum vad ca la aerobica sunt cumulate Campionatele Balcanice si Cupa Farul , ma gandesc ca poate si la artistica Nationalele si Internationalele se vor desfasura impreuna. Cu toate ca ar fi tare ciudat! Este doar o parere...

  13. #76
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Buna, Tess

    Bine ai venit, ma bucur tare mult ca iti place forumul. Asa cum spunea si Mihai, cred ca forumul asta este extraordinar pentru ca stim sa ne respectam unii pe altii, sa ne respectam opiniile si pentru ac iubim gimnastica

    Bine ai revenit, Ioana!!!Ne-a fost tare dor de tine, sa stii!!!!!

    De Internationalele Romaniei nu pot sa spun decat ca mi-ar parea tareee rau sa dispara, mai ales ca este an olimpic Sper sa fie doar o omisiune, sa nu fie toate hotarate. In ceea ce priveste nationalele, au picat cam prost, cred. Nu stiu anul acesta cum va fi (nu am fost inca anuntati), dar anul trecut prezentarea licentei a fost la inceputul lui iulie si, cum incepe chiar luni, ma tem (sa dea Dumnezeu sa nu fie asa!!!) sa nu inceapa la sfarsitul lui iunie, chiar pe 30 iunie Deci inca nu ma pot pronunta, dar sper ca Dumnezeu sa tina cu mine si sa fie licenta de prezentat ori inainte, ori dupa 27-29 iunie, doar s anu fie chiar la 2 zile diferenta Eu chiar vreau sa merg!!!!! La urma urmelor Iasi-Ploiesti nu inseamna decat 5 ore cu trenul, deci sunt multumita ca nu sunt la Timisoara nationalele

  14. #77
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Am o intrebare...campionatele scolare sunt destinate cui???

  15. #78
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Am o intrebare...campionatele scolare sunt destinate cui???
    Nu stiu sigur,dar s-ar putea sa fie cluburi sportive scolare,au fost cindva si la Baia Mare dar erau la ritmica.Nu vad la artistica ce cluburi scolare ar putea fi?!
    M-am uitat mai bine pe lista si scrie clar artistica.

  16. #79
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    pai, in cazul asta, banuiesc ca toate CSS-urile, nu?

  17. #80
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    imi pare rau ca n-am mai fost prea activa, am avut o mica vacanta.

    cristina, sper din toata inima sa poti veni la Ploiesti...eu in februarie o sa-mi rezerv avionul, sa vad mai intai cam cum e noul serviciu.

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    In lista Irinei e "meciul" Romania-Marea Britanie la Constanta (din pacate doar fete) dar e in perioada in afara sesiunii.
    29 Mai-1 Iunie : Romania-GBR , Constanta(artistica feminin). 29 mai e joi -1 iunie duminca.

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irina P View Post
    Bine ai venit Tess!
    Sper sa stai cat mai mult alaturi de noi. Si sa ne vedem cu totii anul acesta! Iar Romania sa aiba mari si multe succese!
    Tu din ce oras esti?
    Sunt de loc din Beius, dar sunt de multa vreme "plecata de acasa" - la propriu si la figurat. Timisoara si Toronto ca ultime orase de resedinta. Daca ar depinde de mine rezultatele Romaniei, fac orice pentru un aur olimpic la gimnastica fete. Chiar si prajituri, as invata sa fac de la Mia.

  20. #83
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nici nu observasem ac competitie
    www.fangymnastics.com

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Nici nu observasem ac competitie
    Sa inteleg ca te-ar tenta? Mai sunt si alti amatori de mare in mai?
    De fapt stie cineva cum se desfasoara astfel de meciuri? Mai e unul programat la sfirsitul lui februarie Franta-Romania in Franta. Poata o sa vedem programul de desfasurare.

    Apropo de Franta, pagina de internet a CE fete e
    http://www.ce2008clermont.fr/index.php?lang=en deocamdata nu sunt stiri.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •