Results 1 to 7 of 7

Thread: De ce nu Hanescu si Pavel la dublu?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1

    De ce nu Hanescu si Pavel la dublu?

    Interesant daca ai rabdare sa te uiti putin pe clasamente la dublu, sau pe tablourile turneelor ATP la dublu.

    Pavel joaca la dublu, Hanescu joaca la dublu. Saptamana asta joaca la acelasi turneu, la Marsilia. Oare de ce nu joaca impreuna? De ce nu incearca sa formeze o noua echipa de dublu? Fara suparare, dar Trifu, pana la toamna cand avem baraj in Cupa Davis nu mai auzim de el in ATP. Nu am nimic impotriva lui, dar asa cred ca se va intampla. Si atunci iar dilema: Cu cine jucam la dublu?

    Mergea si Tecau sunt viitorul. Dar de ce oare nu joaca si Pavel cu Hanescu? Hanescu e mult peste Trifu. Ca si clasament, dar si ca valoare. Si inca ceva Pavel-Trifu, nu au cine stie ce rezultate mondiale, din cate stiu eu, care sa-i recomande ca o pereche de nedespartit.

    Apropo, isi aduce aminte cineva cand a jucat ultima data in ATP la simplu Trifu? (fara sa va uitati pe www.atptour.com).

  2. #2
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    de ce nu joaca impreuna Pavel cu Hanescu ? probabil pentru ca Pavel are deja coechipier la dublu (asa cum e el... adica Trifu) si ar dura cativa ani pana s-ar forma noul cuplu Pavel - Hanescu ! nu de alta dar nu-l vad pe Pavel ajungand sa joace la o varsta ca a lui Agassi ... (toate au o limita pentru noi)
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  3. #3
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    De acord cu tine bog_tom ca Pavel joaca de mult cu Trifu, dar uite ca Trifu nu vine pe la turnee sa joace.... Asta ma enerveaza, iar apoi la Cupa Davis este subinteles ca cei doi sunt o echipa, desi cine stie daca mai joaca pana atunci....
    Asta nu mi se pare normal.

  4. #4
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    poate ca Trifu nu merge la turnee sa joace pentru ca are destui bani si e plictisit

    PS. eu zic ca o sa se schimbe foarte repede aceasta situatie in echipa Romaniei de cupa Davis in sensul ca o sa fie promovati Mergea si Tecau (sa li se dea si celor tineri o sansa cum ar fi si normal) si nu mai trebuie sa asteptam ca sa vedem realizat cuplul Pavel - Hanescu !
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  5. #5
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Pai cum sa mai joace Trifu in circuitul ATP ? Sa cheltuiasca banii aiurea prin deplasari si sa iasa din primul tur al calificarilor ? Dece nu joaca Hanescu la dublu ? Cred ca vrea sa-si faca o cariera la simplu si nu cred ca are timp de pierdut cu dublul si nici nu-l invinovatesc ! Poate castiga mult mai bine la simplu si poate urca mai usor prin propriile puteri ! Poate ca la fel ar trebui sa faca si Pavel, sa mai lase dublul (care-l oboseste) si sa se concentreze asupra meciurilor de simplu. Mergea si Tecau cred ca sunt la ora actuala cea mai buna optiune la dublu pt noi! de ce joaca Trifu cu Pavel totusi in davis Cup ? Aici cred ca numai Segarceanu poate sa raspunda (in caz ca stie si el) ! Sincer sa fiu nu stiu de ce nu este Nastase capitanul echipei de Cupa Davis !

  6. #6
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    Pai cum sa mai joace Trifu in circuitul ATP ? Sa cheltuiasca banii aiurea prin deplasari si sa iasa din primul tur al calificarilor ? Dece nu joaca Hanescu la dublu ? Cred ca vrea sa-si faca o cariera la simplu si nu cred ca are timp de pierdut cu dublul si nici nu-l invinovatesc ! Poate castiga mult mai bine la simplu si poate urca mai usor prin propriile puteri ! Poate ca la fel ar trebui sa faca si Pavel, sa mai lase dublul (care-l oboseste) si sa se concentreze asupra meciurilor de simplu. Mergea si Tecau cred ca sunt la ora actuala cea mai buna optiune la dublu pt noi! de ce joaca Trifu cu Pavel totusi in davis Cup ? Aici cred ca numai Segarceanu poate sa raspunda (in caz ca stie si el) ! Sincer sa fiu nu stiu de ce nu este Nastase capitanul echipei de Cupa Davis !
    Mda, Nastase chiar ar fi bun ca si capitan, mai bun decat la federatie. Nu vreau sa supar pe nimeni, dar circul cu biletele de la Romania - Elvetia a fost opera federatiei, iar promovarea tenisului in tara este nula...
    Sau, poate ma insel eu?

  7. #7
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    Pai cum sa mai joace Trifu in circuitul ATP ? Sa cheltuiasca banii aiurea prin deplasari si sa iasa din primul tur al calificarilor ? Dece nu joaca Hanescu la dublu ? Cred ca vrea sa-si faca o cariera la simplu si nu cred ca are timp de pierdut cu dublul si nici nu-l invinovatesc ! Poate castiga mult mai bine la simplu si poate urca mai usor prin propriile puteri ! Poate ca la fel ar trebui sa faca si Pavel, sa mai lase dublul (care-l oboseste) si sa se concentreze asupra meciurilor de simplu. Mergea si Tecau cred ca sunt la ora actuala cea mai buna optiune la dublu pt noi! de ce joaca Trifu cu Pavel totusi in davis Cup ? Aici cred ca numai Segarceanu poate sa raspunda (in caz ca stie si el) ! Sincer sa fiu nu stiu de ce nu este Nastase capitanul echipei de Cupa Davis !
    Si ca tot veni vorba: de ce tot e convocat Trifu la Cupa Davis? Pana si Sabau joaca mai mult......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •