View Poll Results: Cine va cāstiga titlul NBA, anul acesta?

Voters
24. You may not vote on this poll
  • Peja,Webber,Divac,Bibby

    4 16.67%
  • Garnett,Spree

    3 12.50%
  • Shaq,Kobe,The Glove,Malone

    12 50.00%
  • Nowitzki si ai lui

    0 0%
  • Indiana Pacers

    1 4.17%
  • New Jersey Nets

    0 0%
  • pistoanele din Detroit

    2 8.33%
  • ursii grizzlie

    0 0%
  • Tim Duncan & Co.

    2 8.33%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 61

Thread: Sanse la titlu in NBA

  1. #22
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Am modificat eu sondajul...ca era cu echipa Rusiei si alte smecherii. va rog sa votati !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #23
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Am votat... oricum e greu de spus acum! Poate dupa round 1!

  3. #24
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    sper ca a vazut toata lumea ce rusine le-a dat Lakers la Kings.
    Karl Malone..11 puncte. :p
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #25
    Clipper adji's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Cloudstown
    Posts
    141
    Reputatie
    1

    Cool The return of the Lakers

    Ma tem sa nu fie doar un foc de paie, sper totusi sa nu fie asa . As vrea o finala in vest intre Minnesota si Lakers.
    In alta ordine de idei, am un feling cum ca in finala estului nu va ajunge Indiana, nu stiu de ce dar cred(sper) ca cei de la Cleveland vor face o mica surpriza in round 1 (asta in cazul in care vor termina pe norocosul nr 8 spot)
    Fool's game to risk perfection
    Out here alone on a wire
    Unsuspecting victim of desire

  5. #26
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Lakers castiga pentru ca................................................ .................................................. ....................sunt aproape de neinvins in acesta formatie-O'neal,Malone,Bryant,Payton+Fox=invincibili
    Lakers vs. Sacramento Kings

  6. #27
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Rasheed, nu-mi vine sa cred ca ai trecut Dallas, dar ai lasat deoparte campioana insasi...San Antonio? S-a retras Duncan cumva?

    E totusi singura trupa care a dovedit ca este suficient de puternica mental sa elimine Lakers-ul.

    PS...urmaresc chiar acum Garnett vs. Kobe, si trebuie sa recunosc ca la ce joaca Fakers acum, e nevoie de un all-star team sa se tina macar aproape. Lakers, 16 consecutive? (victorii, in play-off, ce altceva!)
    Smile, its good for you!

  7. #28
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Iar Malone 1 din 9 din actiune. Totusi pana la finala o sa isi revina..si o sa iasa MVP in Finala NBA. Asa cred. :p

    Vreau sa ii remarc si pe Miami. Care in afara de Lamar Odom au o echipa la misto. Si fac performantze. Ii vedea cineva in play-off acum 2 luni ? Uitati...ca i-au batut pe Dallas. 7 victorii consecutive si ataca locurile aducatoare de teren propriu in turul 1 play-off.

    Ce sa mai zic de Grizzlies...care mai au putin si termina pe 4 in Vest !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  8. #29
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Faci ce faci, dar tot iti scapa cei mai important. Pistoanele.....90% joaca finala NBA anul asta. Deseara dupa ce ii vad un meci intreg adaug si celelalte 10%, mai ales ca "ala micu" din New Jersey si-a cam incheiat sezonul.

    De Miami, doar de bine, e ca un facut, cind NY e la pamant, sint si ei. Ne-am revenit noi, hop si ei.

    Cit despre Lebron, a avut niste faze demne de cascadorii rasului azi, dunkuri ratate, blocate, etc. Baccardi, ce se intimpla?
    Smile, its good for you!

  9. #30
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    eh, ce vrei mai are si el meciuri mai slabe, dar face un joc de 40 de puncte ca aseara cu vreo 2 stealuri in ultimele 10 secunde si isi ridica moralul la cer. Cavs nu prind playoffu dc nu isi revine Jeff Mccinnis cat mai repede, mai sunt 10 meciuri din care vreo 6 sunt super grele, spurs, dallas, deplasare, miami de 2 ori (astea o sa fie decisivele), si cu NY in ultima runda ( he he sau sa fie ultima partida de infarct, ne duelam azure )
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  10. #31
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Azur89
    Rasheed, nu-mi vine sa cred ca ai trecut Dallas, dar ai lasat deoparte campioana insasi...San Antonio? S-a retras Duncan cumva?
    La ce te referi exact Azure? Nu eu am modificat sondajul...

  11. #32
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    eu am uitat de Spurs. mi-am indreptat greseala.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  12. #33
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Baccardi
    miami de 2 ori (astea o sa fie decisivele), si cu NY in ultima runda ( he he sau sa fie ultima partida de infarct, ne duelam azure )
    Pai 2 cu Miami? Inseamna ca ultimul meci, cu NY (la care detin deja biletul ) o sa fie important doar ptr. Knicks. Ca Pierce nu doarme!
    Smile, its good for you!

  13. #34
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Azure, poate faci si tu niste poze si le postezi aici! Ce zici?

  14. #35
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    pai o avea acreditare de fotograf ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  15. #36
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Astia nu te lasa nici cu pixuri in buzunare...N-am incercat inca, dar o sa ma interesez daca pot intra cu camera...
    Smile, its good for you!

  16. #37
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Azur, referitor la "Minesota nu trece in turul doi". Nici eu nu am dat de sus pana am dat.
    Numai Baschet, numai bine !

  17. #38
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    OK, referitor la ce spui tu...Cind eu spuneam aia, tu probabil inca nu dadeai de sus! Raspunde macar la ce se vorbeste in ultimele 2 saptamini, ca vad ca te-ai apucat de dezgropat mortii. Vezi sa nu dai "pronostice" la sezonul trecut, ok? Ca acolo am cistigat eu, si nu iti mai trimit cupa. Ptr. 2002 cred ca lupta e inca deschisa.

    PS...daca tot spui ca esti fan wolves, de ce nu stergi putin monitorul, poate recunosti personajul din imagine. La avatar, in dreptul numelui meu.
    Smile, its good for you!

  18. #39
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Sincer, pe Spree l-am remarcat abia dupa ce au comentat ceilalti.E drept, nu m-am uitat la data si credeam ca eticheta cu "first round exit" le-ai lipit-o definitiv pe spate lupilor.LoL
    Numai Baschet, numai bine !

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Daca Ginobilli joaca la fel cum a facut-o luna asta ..SA e in finala. Pe de alta parte si eu cred ca Twolves au un cuvant greu anul asta, chiar daca Kings si Mavs au niste starting line-ups formate numai din all-stars (sa-l tii pe jamison pe banca!?!?!).
    In Est treba e clara: oricine se califica in finala e victima sigura, conferinta de E anul asta e un fel de divizie inferioara pentru V... Indiana sau Detroit s-ar putea sa fie invinde si de Anthony cu baietii de la Denver.

  20. #41
    Clipper adji's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Cloudstown
    Posts
    141
    Reputatie
    1
    Din pacate pe Minies nu ii vad decit in cel mai bun scenariu in round 2. Sa fim seriosi daca trec de Carmelo&Com nu vor trece de Lakers, nu au inca avantajele necesare pt ai bate.
    Nu e bine sa-ti doresti prea mult dintr-o data Troublesome, imi aduc aminte ca anul trecut iti doreai ceva mai putin (cind esti realist nu te doare prea tare cind dai cu capul de perete)
    Fool's game to risk perfection
    Out here alone on a wire
    Unsuspecting victim of desire

  21. #42
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Cine e Com? Un jucator nou de la Nuggets? L-au adus acum cum aducea Soced-ul pe Virgil Stanescu, doar pt play-off?
    Nu stiu ce anume te face sa crezi ca imi doresc prea mult dintr-o data.Faptul ca am spus ca Minnesota va trece la un moment dat de primul tur?Mi se pare ca e destul de logic ce am zis.
    Nu ii vezi "decat in cel mai bun scenariu" in second round?Adevarul e ca sunt si multe scenarii din care sa poti alege.Mi se parea mai adecvat sa spui ca nu crezi ca se va califica.Intre noi fie vorba, Minnesota a terminat pe 1, iar Denver pe 8.Intalnirile directe din acest sezon inclina balanta spre Timberwolves, cu un scor de 3-1.Asa ca nu vad cine e nerealist dintre noi doi.Normal , surprizele pot aparea oricand.
    Daca trec de Lakers, deja e turul 3, amice.Joaca finala Vestului.
    Le dau 50% sanse sa treaca de Lakers, iar daca nu o vor face nu voi fi nici pe departe dezamagit.One step at a time.Si da, imi doresc, pentru ca e un lucru normal, cand ai o echipa favorita.In sezonul regulat, Minnesota are un 8-4 contra Lakers, Kings, Spurs,lucru care ma face sa cred ca vor fi meciuri foarte disputate.
    Daca tot esti tu asa interesat de ambitiile, sperantele si dorintele mele, sa te anunt ca ele au fost indeplinite in proportie de 90% prin faptul ca The Big Ticket Garnett a devenit singurul jucator desemnat de 3 ori la rand jucatorul lunii, si singurul desemnat de 4 ori intr-un sezon jucatorul lunii.Adaugam un titlu de MVP si asteptam cuminti alaturarea lui celor din Hall of Fame.Si iata-ma pe deplin satisfacut.
    Poate ar trebui sa stii deja ca de Minnesota Timberwolves am devenit interesat abia dupa ce l-am vazut pe KG, si nu invers.Asa ca dorintele si ambitiile parcurg acelasi traseu firesc.
    Numai Baschet, numai bine !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •