Page 12 of 18 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 232 to 252 of 374

Thread: Patinoare: programe, preturi

  1. #232
    junior
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    nu ne certam mei, chiar de unde ati dedus voi aiasta?

    'ai ca va fac cu mana de pe gheatza sa va uitati da?

  2. #233
    junior Ivanna's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    la 21:30 sa faceti cu mana, la camera din lateral, sa stiu pe cine sa urmaresc pe patinoar
    Christi, abia astept sa-ti vad piruetele

  3. #234
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    In BUZAU s-a redeschis patinoarul ... nu l-am testat pentru ca nu ma pricep sa patinez ... am vrut doar sa va dau de stire ... cred ca este unul din cele mai moderne din tara dintre cele in aer liber ...

    Pe 1 Decembrie va fi inaugurarea "oficiala" si am inteles ca va fi invitat lotul de patinaj artistic al Romaniei ...
    [url]www.warriors.ro[/url]

  4. #235
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Asa Iulya!Nu imi place ca va luati la cearta si mai ale:NU MAI POSTATI CONSECUTIV Eu nu stau sa editez mereu posturile Nu e voie conform regulamentului.Dati edit.
    Inteleg daca intre cel anterior si cel pe care vreti sa il postati a trecut o jumatate de ora-nu mai puteti edita-sau a scris altcineva.Dar altfel dati edit!
    LE: Multumim de info,George!
    Cristi din pacate nu am idee,dar tu esti din Galati si te poti interesa
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  5. #236
    junior Ivanna's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Christi: hanorac rosu cu maneci negre zic bine? Era singura persoana cu caciula alba care facea piruete si mergea cu spatele. Erati un grup de vreo 4-5 persoane, dintre care una imbracata in alb

    Si ca sa fiu si ontopic: ce aglomerat a fost! P

  6. #237
    junior
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    ne-ai desconspirat; ca sa zic asa, piruete in 2 picioare, 35% din potential, intr-un picior 110%; asta raportat la cum eram cand am atarnat patinele'n cui ast' primavara; da-mi revin puternic

    ah, si am experimentat primele salchow, macar am prins shpilu, cum se continua practic intrarea in axel cu dusul piciorului in spate si hopa sus

    cel in alb era znaipăr si restul...patinoarului

  7. #238
    Brillant... Rafaela_1987's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    694
    Reputatie
    1
    Ce fain!! Eu am primit o veste proasta(a murit un cunoscut al meu) si am renuntat la ideea de a merge la patinoar Dar ma revansez eu.Ma bucur k te-ai distrat,Christi!
    Last edited by Rafaela_1987; 29th November 2007 at 08:48.
    [COLOR="Blue"]Opreste,Doamne,ceasul cu care ne masori destramarea...[/COLOR]

  8. #239
    junior
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    aaand, dixtractia continua..la seral pana ne saturam, so tonight... 21 o'clock the same place

  9. #240
    Brillant... Rafaela_1987's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    694
    Reputatie
    1
    Ooook.Ce fes ai in seara asta?
    [COLOR="Blue"]Opreste,Doamne,ceasul cu care ne masori destramarea...[/COLOR]

  10. #241
    evenstar flying_dreamz's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    in the clouds
    Posts
    707
    Reputatie
    1
    Hello! auzitzi, in timpul saptamanii pe patinoarul din drumul taberei e mai liber? ....as vrea yo...
    Last edited by flying_dreamz; 29th November 2007 at 15:51.
    [FONT="Book Antiqua"][COLOR="SeaGreen"]When you leave, my colors fade to grey, Every word of love I used to say, now I paint it everyday....[/COLOR][/FONT]

  11. #242
    junior
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    pai vezi ca am postat linkul cu webcamurile; see if it fits your needs.

  12. #243
    evenstar flying_dreamz's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    in the clouds
    Posts
    707
    Reputatie
    1
    ms christig de idee. chiar nu m-as fi gandit...
    [FONT="Book Antiqua"][COLOR="SeaGreen"]When you leave, my colors fade to grey, Every word of love I used to say, now I paint it everyday....[/COLOR][/FONT]

  13. #244
    junior Ivanna's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by christig View Post
    ne-ai desconspirat; ca sa zic asa, piruete in 2 picioare, 35% din potential, intr-un picior 110%; asta raportat la cum eram cand am atarnat patinele'n cui ast' primavara; da-mi revin puternic

    ah, si am experimentat primele salchow, macar am prins shpilu, cum se continua practic intrarea in axel cu dusul piciorului in spate si hopa sus

    cel in alb era znaipăr si restul...patinoarului
    Azi ti-am vazut si incercarile pt sarituri; wow sunt uimita, tu chiar cred ca ai talent la patinaj daca in 2-3 ani de cand ai inceput ai ajuns sa intri bine in saritura, sa aterizezi bine(rotatiile vin de la sine) sa faci piruete Felicitari!

    Cine-i znaipăr?

    Deci am inteles bine,momentan doar Drumul Taberei e singur patinoar deschis in Bucuresti? Da Flamaropol ce face?

  14. #245
    junior
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ivanna View Post
    Azi ti-am vazut si incercarile pt sarituri; wow sunt uimita, tu chiar cred ca ai talent la patinaj daca in 2-3 ani de cand ai inceput ai ajuns sa intri bine in saritura, sa aterizezi bine(rotatiile vin de la sine) sa faci piruete Felicitari!

    Cine-i znaipăr?

    Deci am inteles bine,momentan doar Drumul Taberei e singur patinoar deschis in Bucuresti? Da Flamaropol ce face?
    mersimersic, incerc sa ma perfectionez, continuam diseara 21 cu 24..sau doar 24, ramane de vazut ce zic flictenele

    znaipar aka scviper, fost coleg de faculta si tovarazh de role si patinaj

    Flama in ciuda faptului ca are gheata de vreo 2 luni, nesimtitii de la federatia de hochei ne refuza dreptul de a patina; tot o dau ba ca-s meciuri, ba ca e gheata subtire si o protejeaza, ba ca s-au sticat compresoarele; a fost program in wikend de la 20 parca, si cica ar fi si duminica asta printre meciurile de hochei ca joaca steaua cu ciuc.

  15. #246
    Brillant... Rafaela_1987's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    694
    Reputatie
    1
    Ce nenorociti...Si totusi,traim in Romania...
    [COLOR="Blue"]Opreste,Doamne,ceasul cu care ne masori destramarea...[/COLOR]

  16. #247
    junior
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    Cismigiu se deschide miercuri sapt viitoare. Asa ziceau cei de acolo. Bineinteles ca n-au facut nici o garderoba inchisa. Am vazut un fel de cadran metalic, probabil o viitoare scena?

  17. #248
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    azi de la 17.30 e meci de hochei in care joaca steaua... deci flamaropol ramane inchis pt meciuri

  18. #249
    evenstar flying_dreamz's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    in the clouds
    Posts
    707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by christig View Post
    ne-ai desconspirat; ca sa zic asa, piruete in 2 picioare, 35% din potential, intr-un picior 110%; asta raportat la cum eram cand am atarnat patinele'n cui ast' primavara; da-mi revin puternic

    ah, si am experimentat primele salchow, macar am prins shpilu, cum se continua practic intrarea in axel cu dusul piciorului in spate si hopa sus

    cel in alb era znaipăr si restul...patinoarului
    itzi iese salchow??? pe mn ma enerveaza rau de tot saritura aia...ma descurc mai bn cu toeloop, flip si cadet

    ah, am fost si eu la patinoarul dr taberei, sambata seara. si va dau un sfat..: NU va ducetzi seara!!! ca e o aglomeratzie de nici nu te potzi misca... am fost si a doua zi de dimineatza si era muuuuuuuuuuult mai liber si mult mai bine
    Last edited by flying_dreamz; 3rd December 2007 at 17:43.
    [FONT="Book Antiqua"][COLOR="SeaGreen"]When you leave, my colors fade to grey, Every word of love I used to say, now I paint it everyday....[/COLOR][/FONT]

  19. #250
    junior
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    nu e greu, daca ai ceva skills deci stapanesti lamele cat de cat poti sa te arunci si la jumpuri; eu cred ca am sa le incerc iarna asta usor usor pe fiecare; nu cred sa trec de simple, dar oricum la 30 ai mei e bine

    o precizare pentru cei care merg pe DT. ultima data am fost injurat si amenintat cu bataia pentru ca incercam sa-i acord primul ajutor prietenei mele care lesinase si cazuse pe gheata; le cerusem celor care stateau gramada sa elibereze locul si apare un individ care se ocupa cu paza si ma ia la f. mortii m. ca te omor cu bataia, baga mi as p in m. m. ca nu ne spui tu ce sa-i facem; precizez ca am terminat medicina si mai am habar cat de cat de situatiile de urgenta, nu i-am adresat nici macar un cuvant, ramanand masca la cele intamplate; m-am dus la administratori sau patroni ce ori fi ei acolo si am inteles ca individul are ceva dezordini mentale avand antecedente pe la alexandru obredja; am fost asigurat ca nu se va mai repeta; cu proxima ocazie voi depune o plangere la sectia de politie a sectorului pentru injurii si amenintari plus la opc si televiziuni; este inadmisibil sa "protejezi" un patinoar cu un nebun care nu are discernamant si care injura si ameninta lumea ca la usa cortului.

  20. #251
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Buzoienii au la dispozitie un patinoar la standarde europene

    Feerie pe gheata. De asta au avut parte sâmbata buzoienii prezenti la inaugurarea patrinoarului. Panglica a fost taiata de oficialitatile locale, în frunte cu primarul Constantin Boscodeala, seful Federatiei Române de Hochei, Janos Kurko, si, bineînteles, cel care a realizat investitia, Gheorghe Chiru, patronul firmei ElcarGid. Cu aceasta ocazie, spectatorii si invitatii la eveniment au putut urmari câteva reprezentatii ale unor componente ale Lotului National de Patinaj Artistic, precum si un meci demonstrativ de hochei profesionist. Investitia privind modernizarea patinoarului s-a ridicat la peste un milion de euro, iar pe lânga compania ElcarGid au mai participat Primaria si Consiliul Local Municipal.

    Suprafata propriu-zisa a patinoarului are dimensiunile omologate în vederea organizarii de întreceri sportive de iarna (60 metri lungime si 30 metri latime), astfel încât buzoienii vor putea practica sporturi pe gheata chiar si la nivel profesionist. Cu aceasta ocazie, s-a înfiintat si primul Club de hochei si patinaj pe gheata din Buzau-Clubul Sportiv „Ice Magic“, disponibil pentru toti tinerii care vor sa învete tainele acestor sporturi.

    De asemenea, serviciile de initiere în patinaj sunt puse si la dispozitia clientilor care nu urmaresc obtinerea de performante la nivel profesionist, dupa un anumit program stabilit de instructorii specializati ai patinoarului. Pentru cei care nu au patine personale, Complexul „Ice Magic“ are o baza de închirieri dotata cu 500 de perechi de patine care acopera toata gama de numere si pe care buzoienii le pot închiria pentru o taxa de 10 Ron/pereche. Pe suprafata de gheata pot patina simultan 400-500 de persoane. Programul zilnic al patinoarului este structurat pe 6 serii, separate de pauze pentru întretinerea suprafetei de gheata. Tariful de acces pe gheata pentru oricare dintre primele trei serii, fiecare în lungime de o ora si jumatate, este de 10 Ron, iar pentru oricare dintre cele trei serii de dupa-amiaza, fiecare în lungime de 2 ore, este de 15 Ron. În afara de patinoar, complexul sportiv ofera si o cafenea cu o capacitate de aproximativ 70 de locuri si un punct de vânzare produse alimentare si bauturi la îndemâna patinatorilor.

    sursa : Opinia
    ...
    [url]www.warriors.ro[/url]

  21. #252
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Multumim mult George! E bine ca se incurajeaza practicarea acestui sport.
    Imi pare rau de ce ai patit Cristi. Sper sa nu se mai repete, dar daca totusi se intampla , fa o plangere, chiar nu inteleg de ce au un astfel de angajat.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •