Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 57

Thread: SUBIECTUL SAPTAMANII ! DINEL STAICU

  1. #22
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Blue, sunt de acord ca Dinel poate nu este cel mai bun reprezentant al Stiintei, dar cei de pina acum nu au reusit sa faca mai nimic.
    Pina una alta echipa a mers relativ bine, dupa ce Dinel a reusit intr-un fel sau altul sa linisteasca apele la club.

    Nu sunt de acord cu faptul ca plecarea lui plesan inseamna sfirsitul performantei la craiova....Ar trebui sa asteptam si sa vedem daca vor fi facute transferuri utile echipei, daca ramine rednic si multe alte elemente pe care acum nu le stim.

    Cit despre puterea financiara......stie cineva citi bani are Dinel ?


    Sigurele puncte unde ai dreptate, din punctul meu de vedere, sint Napoli si Rangelovici, dar din cite s-a spus cei doi au fost adusi de mititelu....

    Asa ca eu zic ca acum trebuie rabdare pentru ca o echipa nu se face imediat, iar rezultatele se vad in timp.....
    parerea mea.....

  2. #23
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Craiova
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Mah ce face Staicu? Voi chiar credeti ca ne lasa? Io cred ca zisa la suparare si ca o sa se razgandeasca...parerea mea

  3. #24
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    C R A I O V A
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Bai se pare ca e groasa cu staicu Nu cred ca se va mai razgandi......
    [B][COLOR=Blue][B]FORZA STIINTA[/B][/COLOR][/B]

  4. #25
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    pusem un mesaj aici despre staicu si popescu dar edmond l-a sters

    ghinionul craiovei, este ca am cazut dupa 89 in ghearele celor mai mari scursuri,
    paunestii, ilinca, netoiu, staicu, se aude acum de popescu
    staicu nu putea sa fca o prostie mai mare decat sa renunte acum, inseamna ca e clar ca nu are bani si putere asa cum dorea sa lase impresia

    la craiova patronii se schimba odata cu alegerile politice, se schimba partidul, se schimba patronul. popescul este si mai periculos decat militianul retrdat.
    popescul este cel care i-a furat pe rada, stancu apoi a vrut in meci de binefacere-retragere sa-l vanda pe plesan, probabil va reusi
    precis ii va lucra pe badea si rednic si-i va da afara cu jucatorii, blaturi...etc
    echipa va fi a lui giovani becali si vom fi iar la retrogradare, numai ca de data asta poate nu mai scapam

  5. #26
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    pai pierdu psd-ul si bulucea care ii daduse echipa acum noi politicieni ales schimba echipa. Aud ca si samir spranceana interlopul umbla sa cumpere echipa. Ori dinel face pe nebunu ,ori il obligara noii sefi politici sa plece
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pacala am vazut ca ai numai nedumeriri in ultima vreme ..sa nu ramai asa , nedumerit toata viata. Incerca si rezolva-le pe forumul oficial al Universitatii , exista acolo un ofiter de presa care te poate lamuri. Pentru noi esti prea subtil , aici nu are cine sa-ti satisfac setea de cunoastere.
    Nu vad de ce va agitati atat ...ati capatat ce ati dorit . Sa plece Staicu de la echipa.
    Atunci care este problema. Ar trebui sa fiti bucurosi. Ca vine Popescu , ca vine Spranceana...asta e. Ati spus in nenumarate randuri ca Staicu este tot ce poate fi mai prost pentru Craiova. Daca pleaca inseamna ca totul este spre mai bine.

  7. #28
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    n-avea grija iedmond, nu raman nedumerit , de aia intreb.
    te oftici sau de ce ma intrebi ?
    ma, tu oi fi chiar staicu sau gineri-su de aia plangi atat
    sa vina oricine ca toti au fost hoti
    nici n-au fost hoti cu mandrie ca gigi becali sau copos, au fost paduchi impinsi de politicieni, se schimba capii din politic la Craiova, se schimba si patronii
    altfel nu dadea dinel echipa ca poate sa-si faca publicitate daca ar sti sa si-o faca dar nu cu sabia ca fane spoitoru
    Last edited by Pacala; 8th June 2004 at 09:25.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Eu nu te-am intrebat nimic.Am spus doar ca ar trebui sa fii fericit daca pleaca Staicu, pentru ca asta ti-ai dorit tot timpul. In ce ma priveste Staicu nu ma intereseaza decat in masura in care ma intereseaza Universitatea Craiova.
    Last edited by EDMOND_; 8th June 2004 at 10:07.

  9. #30
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    si daca pleaca staicu, ce?
    plangeti dupa el acum? daca asta isi inchipuia ca il voteaza lumea dupa imaginea pe care si-o crease mai ales in scandalul din iarna inseamna ca nu e pe treaba lui. Avea sansa sa-si indrepte imaginea in timp daca urmarea urmatoarele imagini dar el se pare ca vrea ceva de 4 luni nu 4 ani asa ca nu va sta
    e posibil sa fi dat jos politic noi veniti iar declaratiile lui sa fie asa de fatada

  10. #31
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    trebuie stabilita o regula in privinta lui staicu, este cel mai mare mincinos din cati cunosc eu. Asa ca niciodata sa nu credeti ce spune staicu, mai degraba invesul a ce spune. Spuneti-mi si mie o singura data cand a facut ce a spus, dati-mi un singur exemplu.Asa ca daca spune ca pleaca, de fapt nu pleaca, daca spunea ca ramane cred ca atunci pleca

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Iti spun eu cateva exemple :
    - Cand a spus ca va renova cantonamentul chiar daca nu apartine Universitatii.
    Chiar l-a renovat ! Si a costat din cate a spus presa vreo sase miliarde de lei.

    _ Cand a promis lui Rednic ca luni ( ieri ) va incepe lucrul pentru construirea noului
    teren de antrenament. Chiar a inceput ; de ieri muncitorii lucreaza acolo din plin.
    ("Trimis: Mar 06 08, 2004 3:06 pm Titlul subiectului
    Scriu si asa ca fapt divers:in jurul orelor 14:00 la cantonamentul din Lunca Jiului
    se aducea piatra ......pentru consolidarea terenului unde urmeaza sa se puna
    terenul sintetic.. " http://www.craiova-maxima.ro/forum/viewtopic.php?
    t=699&postdays=0&postorder=asc&start=105 )

    _ Cand a spus ca Plesan nu mai are clauza de reziliere si nu va pleca . Dupa trei
    saptamani s-a dovedit ca a avut dreptate.

    - Cand toti il dadeau pe Rednic 100% la Rapid , Staicu a spus ca Rednic nu va
    pleca . A avut dreptate.

    As putea sa mai caut , dar ce rost are. De ce sa mai vorbim de Staicu si sa nu
    vorbim de cei care vin dupa ei. Culmea este ca ma gandeam ca veti sari in sus
    de bucurie la gandul ca Staicu pleaca.

  12. #33
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    plesan s-ar putea sa plece iar cu clauza este si ai dubios
    rednic s-ar putea sa ajunga in cateva saptamani la rapid cu starea de aici
    iar muncitorii aia muncesc degeaba deocamdata, imediat pleaca si il pune pe urmatorul patron sa plateasca deci si aici toate sint discutabile, vorbesti de fapte prea recente.
    Sa ne amintim despre toate actiunile lui trecut, intotdeauna a spus numai minciuni

  13. #34
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    de fapt plesan a fost vandut pe un pret inferior celui pe care l-ar fi putut vinde peste un an sau doi daca ar fi facut echipa
    de fapt asta a fost intotdeauna problema Universitatii Craiova in ultimii ani, desi a avut intitdeauna fotbalisti valorosi, aparand pe banda rulanta intr-un ritm ametitor fotbalisti
    desi a avut un public fantastic si chiar multi antrenori de valoare, a avut nesansa sa nu gaseasca ca steaua sau rapid, un investitor puternic.

    Cine a venit la Universitatea au fost numai viermi fara bani , inconjurati de lingai , care n-au tinut la club si nu au vrut performanta.
    Raul a plecat intotdeauna de la patroni care au fost unii dintre cei mai dezgratiosi din fotbalul romanesc dar nu au avut nici macar orgoliul unor sechelariu sau stefan care s-au batut pana in panzele albe pentru echipele lor.
    La noi au fost total dezinteresati de soarta echipei si interesati doar de bani

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Daca Staicu s-a hotarat sa plece probabil ca va vinde cea mai mare parte din jucatori , si va lasa echipa cam asa cum a luat-o.... Mie unul imi pare rau...as fi vrut un an de liniste si echipa de conducere actuala: Badea , Rednic si chiar Staicu.
    Se pare ca va urma o conducere colectiva : Badea si Rednic cu cate 20 % , Solomon si Popescu cu cate 30 %. In aceasta formula sincer nu pot sa prevad ce va urma.
    Last edited by EDMOND_; 8th June 2004 at 20:41.

  15. #36
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Mda, sper sa nu sfarsim prin a lua fotbalisti de la FC CRAIOVA SAU EXSTENSIV, jucatorii care intr-adevar iubesc Stiinta vor ramane in Banie chiar daca pleaca dinel...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #37
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    pai de la echipele astea trebuia sa si ia fotbalisti, de la extensiv, electro, armata si alte echipe din Oltenia , de la juniorii Universitatii , de unde crezi ca s-au ridicat Plesan si Rada, I.stancu si atatia jucatori de care gem echipele din Bucuresti.
    Singura problema este ca nu s-a gasit un om cu bani care sa tina la echipa asta cum tine gigi becali la steaua si trebuie sa o luam in fiecare an de la capat si sa construim echipe.
    Nu se sfarseste aici Universitatea, sintem obisnuiti sa facem asta an de an
    nici nu speram ca staicu ar fi patronul care va duce echipa sus, am stiut cu totii de la inceput ca este un nenorocit, miliardar de carton impins politic dar nu toti am vrut s-o recunoastem in gura mare.

  17. #38
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ma refeream la jucatorii aia de 2 lei de la fc craiova si extensiv...cu aia singuri nu vom juca stralucit la anul...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #39
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    ady, sa stii ca cei mai buni jucatori ai Craiovei au fost niste ilustrii necunoscuti la echipe mici, cea mai buna investitie este in copii aia care acum te intrebi tu acum cine sint si ii numesti de doi lei.
    Aproape toti monstrii sacrii ai Craiovei Maxima asa au plecat, toti marii jucatori ai Craiovei, plus cei care au fost piedut pentru echipele din bucuesti asa au plecat, ad.ilie, danciulescu,niculescu, stoican, grigorie,radoi rada, i.stancu,plesan toti au fost niste anonimi la echipele de juniori la echipe de B sau C
    gh.popescu de la calafat si juniori, astia s-au dovedit cele mai mari boomuri si ar fi fost cele mai bune afaceri daca nu se pierdeau printre degete jucatorii de pomana cum fac si cu A.Ionescu
    necunoscutii astia de doi lei cum zici tu au talent in ei , sint dotati din nastere cu niste calitati pe care altii nu prea le au.Acsti jucatori nu astepata decat sansa sa arate ce pot si sa creasca in valoare
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #40
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Dar pentru acei copii este nevoie de un om cu bani care sa se ocupe de ei, care sa plateasca salariile si altele asemenea....
    Asa ca e nevoie de cineva care sa se ocupe de aceste probleme.....pentru ca mie unul mi s-a acrit sa vad ca in multe echipe din campionat joaca bine jucatori formati la Craiova.....
    parerea mea.....

  20. #41
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacala
    ady, sa stii ca cei mai buni jucatori ai Craiovei au fost niste ilustrii necunoscuti la echipe mici, cea mai buna investitie este in copii aia care acum te intrebi tu acum cine sint si ii numesti de doi lei.
    Aproape toti monstrii sacrii ai Craiovei Maxima asa au plecat, toti marii jucatori ai Craiovei, plus cei care au fost piedut pentru echipele din bucuesti asa au plecat, ad.ilie, danciulescu,niculescu, stoican, grigorie,radoi rada, i.stancu,plesan toti au fost niste anonimi la echipele de juniori la echipe de B sau C
    gh.popescu de la calafat si juniori, astia s-au dovedit cele mai mari boomuri si ar fi fost cele mai bune afaceri daca nu se pierdeau printre degete jucatorii de pomana cum fac si cu A.Ionescu
    necunoscutii astia de doi lei cum zici tu au talent in ei , sint dotati din nastere cu niste calitati pe care altii nu prea le au.Acsti jucatori nu astepata decat sansa sa arate ce pot si sa creasca in valoare
    De acord cu tine, dar nu poti incepe cu ei un campionat lung de 30 de etape...la asta ma refeream. In cazul in care dinel pleca din Banie si lua toti jucatorii, nu puteam face fata diviziei A, doar cu juniorii fc craiovei si celorlalte echipe din diviziile inferioare din Oltenia.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nemuritor
    plesan s-ar putea sa plece iar cu clauza este si ai dubios
    rednic s-ar putea sa ajunga in cateva saptamani la rapid cu starea de aici
    iar muncitorii aia muncesc degeaba deocamdata, imediat pleaca si il pune pe urmatorul patron sa plateasca deci si aici toate sint discutabile, vorbesti de fapte prea recente.
    Sa ne amintim despre toate actiunile lui trecut, intotdeauna a spus numai minciuni

    Nu prea conteaza ce a spus ci mai mult ce a facut. Si faptele sunt in favoarea lui, pentru ca nu am mai vazut pe nimeni pana acum sa aiba nebunia sa preia un loc in divizia A ( o sa spuneti de sechelariu dar acesta a avut la dispozitie tot lotul echipei ) si sa plece de la zero.
    Amintiti-va putin . A preluat Universitatea in urma cu doi ani si a plecat practic de la zero, dupa ce a renuntat si la cei cativa jucatori care apartineau lui Netoiu. A constituit rapid un lot de jucatori si dupa o luna a intrat in plin campionat. Echipa a terminat pe 8. In al doilea an ( acesta ) a continuat sa schimbe la echipa si sa mai aduca jucatori. In ciuda diverselor experimente cu antrenori si presedinti de club a terminat pe locul 4 A renovat in totalitate cantonamentul echipei aducandu-l la un nivel foarte bun .
    Acum construieste doua terenuri moderne de antrenament si a investit in dotarea a doua sali de forta pentru echipa. Timp de doi ani nu am auzit nici macar odata fotbalistii Universitatii plangandu-se ca nu si-au primit banii din contracte sau prime. Dincolo de orice sentimente pro sau contra Staicu trebuie sa recunoastem ca a facut destul in doi ani in care practic nu a fost ajutat de cat cu vorbe.si in conditiile in care a spus ca nu vrea sa se implice prea mult in fotbal.A luat un organism in coma si l-a facut sa mearga. Daca ar fi atat de simplu ar cumpara multi un loc in A si si-ar face echipe. Dar nu este. Iti trebuie un dram de nebunie pentru asta si se pare ca Staicu il are.


    Nu vad de ce nici unul din cei care scriu aici nu vin cu o solutie viabila in locul lui Staicu. Probabil ca ea exista dar hai sa vedem care este... Cine ar putea prelua echipa in acest moment in afara unor " investitori" bucuresteni?
    Sa dam insa nume concrete , sa nu venim cu generalitati ( de genul " exista destui care o pot face " ). Sa vina unul cinstit si curat si cu bani gramada dornic sa faca o echipa de nivel european si vom trece toti de partea lui.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •