Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 40

Thread: Terenuri de tenis in Bucuresti

  1. #1
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1

    Terenuri de tenis in Bucuresti

    Salut, intrebarea mea este ce baze de tenis serioase sunt in Bucuresti?
    Si cam care sunt serviciile oferite? (preturi, abonamente, etc)
    De asemenea care dintre ele ofera si posibilitatea (daca ofera) sa te antrenezi singur, la un perete, etc

    10x

  2. #2
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Eu ma dus in Herastrau la BTT unde au si perete de antranament cu un teren de bitum unde poti sa joci moka! Terenurile de zgura costa (ca peste tot) si nu sunt cine stie ce ! Eu am jucat saptamana trecuta la Campina pe zgura (in balon) ! Excelenta baza sportiva de acolo! M-a costat 1.000.000 lei pe 4 ore sau 350.000 per ora ! da' a meritat

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu joc pe baza Lia Manoliu, pe zgura sau pe suprafata artificiala, anul trecut era decent, in jur de 120.000 ora ziua si 180.000 ora pe nocturna, jucam o ora si jumatate. Mai joc si pe Moghioros, unde era tot in jur de 120-150.000, suprafata artificiala.

  4. #4
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Eu joc pe baza Lia Manoliu, pe zgura sau pe suprafata artificiala, anul trecut era decent, in jur de 120.000 ora ziua si 180.000 ora pe nocturna, jucam o ora si jumatate. Mai joc si pe Moghioros, unde era tot in jur de 120-150.000, suprafata artificiala.
    Si Iarna ? unde joci cand e zapada ? sau hibernezi ?

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    caut o baza unde se dau ore de tenis.daca stie cineva una k-lumea sa dea un msj.thx

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Daca ati fi in iasi v-as spune multe baze de tenis.

    Bine inteles si k-lumea
    Tenisul este si va ramana sportul <<alb>>(si nu ma refer la echipament)

  7. #7
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1

    Arrow Ore de tenis..

    In Bucuresti, stiti baze de tenis care ofera cursuri, nu prentru performanta, ci sa puna bazele si pentru amatori care vor sa joace la un nivel ceva mai ridicat?

    10x

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by christina
    caut o baza unde se dau ore de tenis.daca stie cineva una k-lumea sa dea un msj.thx
    hello christina.trebuie sa te duci sa iei ore de la munteanu claudiu care este un antrenor foarte bun.are baza la agronomie . este o baza mai necunoscuta dar crede-ma ca merita

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Si eu caut un teren klumea si accesibil (poa sa fie si in afara buc max 10 km), singura baza care mi-a lasat o impresie buna e la Aparataj, unde e federatia romana de tenis..pacat ca e numai pt sportivi.

  10. #10
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1

    Red face

    Quote Originally Posted by Adi1
    Si eu caut un teren klumea si accesibil (poa sa fie si in afara buc max 10 km), singura baza care mi-a lasat o impresie buna e la Aparataj, unde e federatia romana de tenis..pacat ca e numai pt sportivi.
    Si bun si accesibil e cam greu... mai ales in Romania :p

  11. 21st December 2004, 13:31

    Reason
    reclama

  12. #11
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mman
    Salut, intrebarea mea este ce baze de tenis serioase sunt in Bucuresti?
    Si cam care sunt serviciile oferite? (preturi, abonamente, etc)
    De asemenea care dintre ele ofera si posibilitatea (daca ofera) sa te antrenezi singur, la un perete, etc

    10x
    Deci..... depinde in ce zona a Bucurestiului
    In Militari la Apusului TC 2000 terenurile sunt bune dar preturile cam piperate si nu au perete
    In Str Buzesti TC Sanatatea terenurile sunt acceptabile si costa aproximativ 10 EUR/ora nu au perete
    La Apaca In Politehnica daca sti terenurile sunt destul de proaste si nu au perete
    In Herastrau sunt mai multe terenuri, la BTT terenurile sunt bune dar preturile sunt mari si au perete; mai sunt niste terenuri la vreo 2-300m dar nu sunt asa bune si nu stiu daca au pus balon
    In Agronomie a mai spus cineva de ele si nu comentez
    La CNT ai posibilitatea sa inchiriezi dar este f. aglomerat pt. ca acolo se antreneaza loturile nationale de toate varstele pe gratis sau la preturi modice

  13. #12
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by christina
    caut o baza unde se dau ore de tenis.daca stie cineva una k-lumea sa dea un msj.thx
    Depinde de ce vrei exact(antrenor profesionist, amator) si la ce pret

  14. #13
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mman
    Salut, intrebarea mea este ce baze de tenis serioase sunt in Bucuresti?
    Si cam care sunt serviciile oferite? (preturi, abonamente, etc)
    De asemenea care dintre ele ofera si posibilitatea (daca ofera) sa te antrenezi singur, la un perete, etc

    10x
    Am uitat daca vrei sa joci la perete este gratis

  15. #14
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Vreau si eu sa stiu unde pot gasi un teren de tenis acoperit cu preturi rezonabile....Si mai vreau sa stiu cam ce ar trebui sa faci sa poti juca de performanta....si cam cat costa in ziua de astazi sa joci de performanta......Bieneinteles daca stie cineva

  16. #15
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Despre terenuri acoperite, vezi aici mai sus... in general vad ca sunt cu 10 Euro, dar si cu 8 Euro / ora, dar e mai greu de ajuns.
    Vezi si in celelalte threaduri...

  17. #16
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Leeloo]Vreau si eu sa stiu unde pot gasi un teren de tenis acoperit cu preturi rezonabile....Si mai vreau sa stiu cam ce ar trebui sa faci sa poti juca de performanta....si cam cat costa in ziua de astazi sa joci de performanta......Bieneinteles daca stie cineva [/QUOTE

    Peste tot este cam acelas pret depinde de calitatea terenurilor adica aproximativ 10 EUR. Nimeni nu poate sa spuna ce ar trebui sa faci sa joci tenis de performanta pana nu vede cum te misti in teren. Cat despre costuri depinde de ce vrei individual, la grupa, de cate ori pe saptamana si asa mai departe.

  18. #17
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulia
    Despre terenuri acoperite, vezi aici mai sus... in general vad ca sunt cu 10 Euro, dar si cu 8 Euro / ora, dar e mai greu de ajuns.
    Vezi si in celelalte threaduri...
    Depinde de ora la care vrei sa joci, in general la pranz este mai ieftin

  19. #18
    senior a_ndrada's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    brasov
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    ca sa faci tenis de performanta e f greu mai ales pt oamenii simpli,vorbesc din proprie experienta,norocul meu este ca ii am pe parinti datorita carora nu mi-a lipsit niciodata nimic si am fost singura care am teren oricand vreau eu si cei mai buni antrenori dar oricum e greu.

  20. 5th March 2005, 17:05

    Reason
    reclama

  21. 5th March 2005, 17:13

  22. 5th March 2005, 17:36

  23. #19
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    man....e o baza de tenis.... nu stiu exact sa spun daca e inafara bucurestiului sau nu...dar e spre iesire...pe prelungirea ghencea....preturile sunt bune..zic yo

  24. #20
    sport legend
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    onisie remus unde ai jucat tenis?
    esti nascut intre 74 si 76.imi aduc aminte numele asta dar nu sint sigur

  25. #21
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Sunt niste terenuri de tenis pe str. Valea Larga (zona Prelungirea Ghencea ).
    Mai exact pe drumul care duce spre sere-bariera Domnesti. Dupa...o fabrica de paine de pe partea dreapta (nu spun numele sa nu facem reclama) mai mergi cam 50 metri si se face un drum la dreapta(dupa un gard maro). Nu exista nici un afis,nu se vede nimic din drumul principal,dar daca te uiti cu atentie se vede tablita cu str.Valea Larga.
    Au nocturna,antrenori,pe timp de iarna stiu ca au avut si terenuri acoperite.
    Nu fac reclama terenurilor (mai ales pentru ca nu ma pricep nu stiu cum este zgura de acolo) dar acolo mai mergem noi.
    In Moghioros nu-mi place ca este prea multa lume.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •