Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 50 of 50

Thread: La stana lui jiji

  1. #43
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Pt. suporterita
    Ai fost perceputa asa??? Pai nu te supara, dar in momentul in care abia intrata pe forum etalezi un stil foarte agresiv si lipsit de respect fata de suporterii altor echipe, cum ai vrea sa fii perceputa? Vorbesti de respect? Respecta tu mai intai. Ce daca unii au alte preferinte?
    Despre Gigi, toata stima si respectul pentru banii pe care ii investeste in Steaua. Insa pt faptul ca arunca banii pe la televiziuni ca sa apara pe sticla nu stiu cat de respectat ar trebui sa fie. Ales investitorul anului 2003 pentru APORTUL IN FOTBAL? Cine l-a ales? Care aport? A castigat Steaua vreo competitie interna sau internationala si noi nu stim? Ca baga bani in Steaua pentru satisfacerea orgoliilor proprii e treaba lui dar de aici si pana la aduce vreun aport la fotbalul romanesc mai e mult. O sa se intample asta cand (daca) o sa ajunga Steaua in CL sau in primavara Europeana.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  2. #44
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ptr. suporterita !
    Nu te astepta ca suporterii rivalelor sa poata sa-si imagineze ca poarta o discutie ( chiar si despre fotbal ) cu o reprezentanta a sexului frumos ( nu slab...).
    Capul sus , CAMPIONII SUNTEM NOI !
    Forza Steaua !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #45
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy View Post
    Desi credeam ca Dorinel Munteanu este un om de caracter iata ca nu este cazul. dorinel a facut un lucru pe care suporterii dinamovisti nu o sa-l uite niciodata. A tradat echipa. Nu prin faptul ca sa transferat la Steaua(asta fiind vina conducatorilor nostri mult iubiti BBNC) ci prin declaratiile lui din ultimul timp. Prezint acum un interviu al lui Munteanu dat pentru siteul oficial al Stelei(sunt luate numai bucatile care arata tradarea restul fiind gargara): SteauaFC.com: Ai mai ratat o data transferul in Ghencea. Ce s-a intamplat atunci?

    Dorinel Munteanu: Era in iarna lui 1990, pe atunci jucam la Inter Sibiu. Eu si Gica Mihali am vrut sa jucam la Steaua, Steaua a vrut sa ne ia si chiar am plecat in pregatiri cu echipa. Era antrenor domnul Halmageanu. In acele vremuri, Sibiul nu dadea jucatori la Steaua, ci doar la Dinamo. Dupa incheierea cantonamentului, clubul meu m-a somat sa ma prezint la Sibiu pentru ca, altfel, ma suspenda. Dupa lungi tergiversari si intamplari despre care nu vreau sa-mi mai amintesc, m-am intors la Sibiu. N-am avut ce face nici eu, nici clubul Steaua. Am jucat returul la Inter, apoi, din vara, am trecut la Dinamo si eu, si Mihali, si antrenorul Hizo. Practic, traseul mi-a fost stabilit de club, desi - cum am mai spus - dorinta mea era sa joc la Steaua. Acesta este motivul in plus pentru care ma bucur si mai mult ca sunt, in sfarsit, la Steaua.

    SteauaFC.com: In final, transmite-le un mesaj suporterilor stelisti!

    Dorinel Munteanu: Poate este primul mesaj pe care-l adresez suporterilor Stelei de cand am revenit in tara. Vreau sa stie ca in luarea deciziei de catre Dorinel Munteanu de a juca pentru Steaua am tinut cont, printre altele, si de faptul ca aceasta echipa are cei mai multi si cei mai loiali fani din Romania. Si sa mai stie ca, daca atunci, in 1990, n-a fost sa raman la
    echipa din motivele despre care am vorbit mai inainte, acum am venit la Steaua cu gandul sa dau tot ce pot pentru a lua titlul de campioni si pentru a le satisface, astfel, bucuria suprema. Pentru asta, ei trebuie sa fie - asa cum au facut-o si pana acum - alaturi de echipa si la bine, si la greu.
    Stiute fiind ca in acele vrele vremuri jucatorii se transferau ori la Steaua ori la Dinamo in functie de interese declaratia lui Dorinel pare credibila. Omul a vrut la Steaua dar nu a putut pentru ca Dinamo era in relatii mai bune(cica) cu Inter. Nu vreau sa intram acum in acea perioada pentru ca din cate stiu pe atunci Inter dadea puncte la greu celor din Ghencea, echipa care pleca intotdeauna cu toate punctele de la Sibiu. Faptul ca il baga in poveste si pe Gica Mihali este de o nesimtire nemaiauzita stiut fiind faptul ca Gica este un simbol pentru Dinamo care la revenirea in tara nu vroia sa auda de alta echipa decat Dinamo. In continuare va prezint un articol de pe 7 iunie 1995 cu acelasi Dorinel inaintea meciului cu Israel. Iata ce avea de spus: Rep:Ai fost si subiectul unei discordii intre Steaua si Dinamo.
    D.M Doream mult sa joc la o echipa mare,pt a ajunge in strainatate si am plecat initial intr-un turneu de pregatire cu Steaua.Dar pana la urma am ajuns la Dinamo,adica echipa cu care tineam de mic copil.
    Rep:Ce a insemnat Dinamo pt tine?
    DM Drumul spre echipa nationala si spre Europa.E cea mai frumoasa periada petrecuta in Romania.La Dinamo am capatat mentalitatea de invigator.
    Interesant as zice. Plus multi dintre voi ar trebuii sa isi aduca aminte declaratiile lui inainte de meciul cu Japonia jucat pe Stefan cel Mare in care declara ca sa intors acasa si ce bine e. Cum este posibil ca acest jucator pe care noi toti il admiram sa aiba un caracter asa de josnic? Cand spunea adevarul? Atunci in 95? Sau acum cand e sub contract cu jiji? Ar mai fi de mentionat si cazul jucatorului Dica care dupa meciul din turul campionatului declara sus si tare ca el vrea sa joace la Dinamo. Nu ma pot pronunta prea mult in privinta lui din moment ce nu sunt sigur cat de mult la vrut Dinamo insa declaratia dupa ce a semnta cu Steaua ca el ar fi refuzat orice alta oferta din Romania si ca de mic copil a vrut sa joace la Steaua ne arata ca jiji are o metoda foarte evoluata de a spala creierul oricarui jucator care semneaza cu el. Si daca la Dica ne mai asteptam Dorinel este o mare dezamagire. Suporterii lui Dinamo aveau de gand sa-l primeasca frumos pe Stefan cel Mare la meciul cu Steaua. Acum cred ca nu o sa mai fie cazul si va primi tratamentul pe care il merita.
    Dolarel a fost mereu o jigodie!!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  4. #46
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    tu ce dreaq faci de tot postezi pe thread-uri din 2003/2004?
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #47
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    a venit si el la stana lui jiji ca a auzit ca laptele e mai vartos
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #48
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    tu ce dreaq faci de tot postezi pe thread-uri din 2003/2004?
    Pi tini se ti doari!!!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  7. #49
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    tu ce dreaq faci de tot postezi pe thread-uri din 2003/2004?
    he's a time traveler, he's actually in 2004 and thinks he could modify the past.
    beleafer

  8. #50
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by petea View Post
    Pi tini se ti doari!!!
    esti dus cu troaca tu, ba
    te afli intr-un mediu daunator aici, ar trebui sa ai ceva mai multa protectie
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •