Results 1 to 9 of 9

Thread: Intrebari pentru conducerea clubului

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Intrebari pentru conducerea clubului

    Prietenul nostru Razvan M trebuia sa realizeze astazi un interviu cu presedintele Schiaucu si cu antrenorul Moldovan. Pe baza a ceea ce s-a discutat pe acest forum, noi am cerut sa li se adreseze urmatoarele intrebari:

    1) Cum apreciati obiectivul echipei pentru sezonul 2003/2004? Este realist, putem ataca primele 6 locuri? Sau este doar o simpla fantezie? Pe ce ne bazam in aceasta tentativa, in conditiile in care am pierdut doi jucatori importanti (Dica si Dancia), nu am facut transferuri importante, iar rezultatele de la Norcia nu sunt incurajatoare?
    2) Ce perspective are clubul pentru viitorul apropiat? Avand in vedere ca situatia financiara este buna si avem proprii jucatori de valoare crescuti la Pitesti, nu e cazul sa ii pastram si sa mai facem transferuri pentru a incerca realizarea performantei in urmatorii ani?
    3) Care e politica clubului in privinta contractelor si vanzarii jucatorilor? Prepelita si Nastasie incep sa fie curtati de echipe din Capitala. Se va intampla la fel ca si in cazul lui Dica? De ce nu incercam sa le facem contracte pe perioade mai lungi si eventual sa fie vanduti cluburilor din strainatate la preturi mai ridicate?
    4) De ce politica de marketing a clubului este practic inexistenta? De ce echipa noastra nu are macar un magazin de materiale promotionale (tricouri, fulare si fesuri - de publicitate si comert prin Internet nici nu mai discutam), pentru ca in mod sigur ar exista vanzare, s-ar atrage suporterii, deci pana la urma s-ar castiga BANI pentru club? De ce am ajuns ca in Pitesti sa vezi tot mai multi copii cu fesuri si fulare cu Steaua si Dinamo?
    5) De ce la stadion nu se afla macar 2 pancarte pe care sa scrie "Campioana 1971/1972" si "Campioana 1978/1979"?
    6) De ce nu avem macar o sala deschisa accesului public, unde sa se afle trofee,tricouri ale jucatorilor, fotografii si sa se poata viziona imagini din partidele de referinta (sunt destui suporteri care ar cumpara de exemplu caseta inregistrata a celebrului Dinamo - FC Arges 3-4 din 1979)? S-ar atrage copiii si tinerii, am avea noi sustinatori - pana la urma, asta ar aduce BANI.
    7) De ce in timpul meciurilor trebuie sa se plimbe prin tribune doar vanzatorii de seminte, cand clubul ar putea vinde bauturi racoritoare si sandvisuri si ar castiga BANI?
    8) De ce trebuie sa aruncam mereu vina absentei spectatorilor pe timpul neprielnic (ori e prea cald vara, ori e frig si ninge iarna), pe televizarea meciurilor si pe faptul ca presa centrala nu scrie despre FC Arges? Daca cei din Bucuresti nu scriu, de ce nu avem noi grija la Pitesti sa ne ocupam de po****ritate si imagine? De ce nu facem NOI ceva?
    9) De ce site-ul oficial al clubului se prezinta cum se prezinta (cu 2 stiri neschimbate din luna august), si majoritatea rubricilor nefunctionale (apropo, stiati ca Dacia Mioveni are o pagina oficiala actualizata?)
    10) De ce orice alte grupuri de suporteri in afara "Vulturilor Violeti" nu sunt acceptate?

    La acestea se mai adauga o suita de intrebari venite de la Pitesti.

    Pentru Moldovan:
    11) Rezultatele din turneul de la Norcia sunt contradictorii. Ce reprezinta fluctuatiile acestea? Lipsa omogenitatii? Lipsa unei scheme clare de joc?
    12) Cine e noul capitan de echipa?
    13) Antal, Marta si cei 2 juniori de la FC Nicolae Dobrin sunt inlocuitorii cei mai potriviti pentru Dancia, Dica si Vladoiu?
    14) Infrangerile acelea din deplasare la un gol diferenta pot fi evitate in viitor? Dar greselile individuale?
    15) Exista la jucatori acel "spirit de echipa"? Sunt ei uniti? In interior deplasari, cantonamente, antrenamente, meciuri)...sau in viata privata? Ce face clubul pentru acest aspect? Dar antrenorul? Sunt jucatorii o "familie"?

    Pentru Schiaucu:
    16) Clubul e obligat sa ofere terenul de joc pentru Cupa Romaniei? Meciul Steaua-Petrolul din toamna a dus la stricarea gazonului si s-au pierdut 5 puncte acasa (cu Otelul 2 si cu Craiova 3)!?
    17) Clubul isi permite achizitionarea unui autocar? Acum aratam ca o echipa de
    "C" intr-o rata de navetisti!

    Il asteptam pe Razvan sa ne povesteasca despre rezultatele emisiunii.

  2. #2
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Mai stie cineva ceva despre acel interviu? S-a mai tinut, s-a pus vreo intrebare de pe lista de aici?
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  3. #3
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    A fost o emisiune "live" in care, spune Razvan, s-au ridicat cam toate problemele de aici. Am retinut doar promisiunea ferma ca "vom avea un site oficial" (avem si acum, dar stim noi cum). Avand in vedere ca nici eu nu sunt prea aproape de Pitesti, probabil ca o sa aflu mai multe abia cand ajung acolo, dar ma tem ca nu o sa mai fie de mare interes la vremea respectiva... Oricum, orice aflu, scriu aici.

  4. #4
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Unele subiecte au fost ocolite!

  5. #5
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Eu unul astept cu mare nerabdare sa vad un site oficial functional si adus la zi!

  6. #6
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Totusi imi este frica si atunci cand va fi gata pagina oficiala sa nu se intample ca pana acum sa nu fie actualizata decat o data la 6 luni!!!

  7. #7
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Pai deocamdata inca nu e actualizata nici macar la 6 luni! A ramas asa cum era la inceputul campionatului.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    de ce nu se promoveaza jucatorii talentati de la tineret si se promoveaza numai cei de la scolile de fotbal ale dvs.

  9. #9
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    As dori sa revitalizez acest thread cu intrebari pentru conducerea clubului chiar daca ele nu vor primi niciodata raspuns; oricum, multe sunt retorice.
    Asadar, incep eu: mai sunt mai putin de doua luni pana la inceperea noului campionat; care sunt planurile conducerii pentru editia 2004/2005, mai ales in ceea ce priveste politica de transferuri? Sau incepand cu etapa a 28-a conducerea e in vacanta si revine cu o saptamana inainte de startul noii editii?
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •