Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 43

Thread: Danut Coman in dialog cu suporterii lui FC Arges

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Danut Coman in dialog cu suporterii lui FC Arges

    Capitanul echipei FC Arges, portarul Danut Coman, a avut amabilitatea de a
    accepta un dialog cu suporterii echipei prin intermediul forumului.

    Subiectul de fata va fi deschis pana miercuri, timp in care puteti adresa aici
    intrebari, urmand ca Dani sa raspunda in limita timpului disponibil.

    Rugamintea noastra este de a ne axa pe probleme legate de echipa si de evolutia
    acesteia din teren, acolo unde interlocutorul nostru poate raspunde cel mai
    bine.

    Danut Dumitru Coman

    Data nasterii - 28 martie 1979
    Înăltime / Greutate - 1,80 metri / 74 kilograme
    Debut în Divizia A - 1 martie 1997, Petrolul – FC Arges 1-1
    Postul pe care joacă - portar

    Performante
    - campion national de juniori - 1992, 1995, 1997
    - component al nationalei de juniori - 35 meciuri
    - component al nationalei de tineret - 25 meciuri
    - component al nationalei de seniori -

    Alte cluburi - Rocar Bucuresti
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    FC Arges a inceput in forta campionatul trecut, ajungand la un moment dat pe
    locul al doilea. Sfarsitul turului si inceputul returului au insemnat o cadere
    libera, urmata apoi de o spectaculoasa revenire in final.
    Care sunt cauzele acestei evolutii contradictorii? De ce a cazut echipa la un
    moment dat si ce s-a schimbat apoi in interiorul ei pentru a reusi revirimentul?

  3. #3
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Talking

    tudose,am noutati "fierbinti" legate de coman,dar poate le va dezvalui singur...

  4. #4
    junior
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Daca as sti ce-nseamna "fierbinti" pentru tine poate as putea sa fac dezvaluiri.Poti sa detaliezi?

  5. #5
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DComan
    Daca as sti ce-nseamna "fierbinti" pentru tine poate as putea sa fac dezvaluiri.Poti sa detaliezi?

    discutii cu o echipa israeliana de prima liga...

  6. #6
    junior
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    discutii intre cluburi si jucatori sunt tot timpul.devin "fierbinti" abia cand apare problema semnaturilor.si nu e cazul deocamdata

  7. #7
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1

    Talking

    Am si eu noutati fierbinti despre Oli Kahn: cica toamna trecuta a baut la o crama o bardaca de "gluhwein" (vin fiert, deci fierbinte), iar acu vreo catava zile, in cantonament, a mancat carnati nemtesti, evident, tot fierbinti.

    :p

    Acuma serios vorbind, am si eu o intrebare. Care este atmosfera din lot? Jucatorii privesc aceasta echipa ca pe o etapa, cat mai scurta cu putiinta, inainte de a jucat pentru echipe din Bucuresti, sau sunt dornici de a face ceva si pentru FC Arges inainte de saltul spre o echipa performanta (de ce nu? din strainatate).

    In principiu, inteleg perfect dorinta tuturor jucatorilor de a castiga bani mai multi, de a avea contracte mai mari, masini mai nervoase, gagici mai siliiconate etcaetera etcaetera. In plus, inteleg perfect ca transferuri vor exista cat va fi fotbalul. Insa nu pot sa nu remarc "decaderea" din ultimii ani. Daca Jean Vladoiu (in '91), Jean Barbu, Schumi, chiar si Mutu au plecat dupa ce au avut o cariera "implinita" la Arges, in ultimii ani aproape singurele realizari ale lui Adi Iordache, Rica Neaga sau Dica au fost ca s-au transferat.
    Last edited by ultravioletu; 7th June 2004 at 11:23.

  8. #8
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DComan
    discutii intre cluburi si jucatori sunt tot timpul.devin "fierbinti" abia cand apare problema semnaturilor.si nu e cazul deocamdata
    site-ul israelian one spune ca "antrenorul gutman s-a intors incantat de evolutia portarului danut coman de la echipa romana arges si va face tot posibilul pentru a-l transfera" nu dau numele echipei israeliene,pentru ca si asa nu spune multe ...
    pot doar sa spun ca au evoluat acolo calafeteanu,scanteie si samir zanfir...

  9. #9
    junior
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    nu sunt in masura sa raspund referitor la intrebarea pusa de ultravioletu.cred ca este o problema de personalitate.depinde ce-nseamna FC Arges pentru fiecare.si uneori chiar nu-i vorba numai de bani.

  10. #10
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Atunci, te rog sa raspunzi la intrebarea pusa de ultravioletu in numele tau personal. Ce insemna FC Arges pentru tine? Ce satisfactii iti aduce echipa pe plan profesional si sentimental? (lasand la o parte aspectul material, a carui importanta nu o neg).

  11. #11
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DComan
    si uneori chiar nu-i vorba numai de bani.
    Exact. Asta voiam sa aduc in discutie. O atmosfera prosta (stress, lipsa de comunicare, suspiciuni, contre pe la spate etc.) poate determina un jucator sa plece chiar daca are contract bun. Eu as dori sa stiu (desi poate imi este teama de adevarul gol golut) daca acolo exista o altfel de atmosfera, o emulatie, care sa faca jucatorii sa-si doreasca sa stea macar cateva sezoane, chiar daca banii nu sunt asa de multi cum si-ar dori fiecare.

    Eu personal de exemplu, atunci cand eram in Bucuresti, am plecat de la o agentie de publicitate la alta firma unde castigam mai putin pe luna. Atmosfera in schimb era alta. De la stresul zilnic de care aveam parte din plin acolo (orice greseala care ajungea la tipografie costa firma cateva mii de dolari, mai mult decat castigam eu intr-un an; am facut cateva, si, desi nu le-am platit din buzunarul meu, presiunea psihologica a fost destul de mare) am ajuns intr-o echipa in care m-am simtit mult mai bine, si de unde seara ma intorceam mult mai linistit acasa.

    Dac-as fi fotbalist, as prefera sa joc pe bani mai putini (dar macar platiti la timp) cu un antrenor ca Andone, decat pe prime duble (atunci cand se platesc), injurat si palmuit de Halagian si la discretia toanelor unui patron ca Ioan Nicolae.
    Last edited by ultravioletu; 7th June 2004 at 12:39.

  12. #12
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Sal.....o intrebare pentru Danut....dupa parerea ta evolutia proasta a echipei in campionat se datoreaza jucatorilor sau antrenorului
    p.s.fara linguseli dupa parerea mea si a mai multor suporteri esti cel mai valoros jucator din lot

  13. #13
    junior
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Cred ca spectaculos e prea mult spus.Mai degraba cred ca evolutia echipei a fost una fireasca avand in vedere ca s-a facut o infuzie de jucatori tineri si destul de neexperimentati .Pe de alta parte lipsa de omogenitate a fost un alt factor,foarte important,ce a dus la caderea libera de care aminteai.
    Revirimentul finalului de campionat se datoreaza atat daruirii cu care toti,de la rezerve la antrenori,ne-am dedicat cauzei cat si spectrului,apropiat si sumbru,al diviziei B.
    De ce sa nu recunosc cu sinceritate -teama de B a fost destul de puternica transformandu-se in motivatie.
    Ne meritam locul in A si o sa luptam intotdeauna pentru mai mult.

  14. #14
    junior
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Raspunsul a fost pentru primele intrebari.Cu scuzele pentru intarziere atasate.

  15. #15
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Opinia mea la acest final de campionat este ca, pastrand actualul lot si cu seriozitate si munca am putea face o figura foarte frumoasa in sezonul viitor. Am remarcat prestatiile foarte bune ale lui Marius Radu si Mircea Stan, cresterea in exprimare a lui Prepelita si Emil Dica, daruirea lui Baicu (foarte muncitor, dar mai slab la capitolul tehnica individuala), zbaterea lui Tanasa (din pacate, cu multe ratari in continuare).

    Cum comentezi perspectiva campionatului 2004/2005? Putem sa evitam orice emotii, dupa 3 ani cand lucrurile au mers mai greu? Dintre colegii tai, de la care astepti un salt deosebit?

  16. #16
    junior Floryn007's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Salut Dani.Sunt unul dintre membri fondatori al grupului Ultras-Viola si managerulul canalului de undernet #Ultras-Viola unde te invit sa discuti cu suporterii lui FCArges..daca ai timp de mirc
    Si vreau sa intreb ce parere ai despre Ultras-Viola si Vulturii Violeti si ce crezi ca ar trebui facut ca Argesul sa aiba o galerie mai buna!

  17. #17
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Salut Dani.
    Ma numesc Radu, si sint webmaster-ul site-ului www.fcarges.net. Uite ce e-mail-uri am primit ieri si azi de la cineva din Israel:

    mail-ul original*****************
    From: Dudu Azaria [mailto:dudu@hbs.co.il]
    Sent: Sunday, June 06, 2004 5:22 PM
    To: radu@fcarges.net
    Subject: hello

    My name is Dudu, and I', a fan of Hapoel Beer Sheva,
    I wander what can you tell me about danut coman your goal keeper who
    will play in Beer Sheva (Israel first dev) next season

    Thanks a lot
    Dudu
    *******************
    raspunsul meu*******************
    From: radu [mailto:radu@fcarges.net]
    Sent: Monday, June 07, 2004 2:07 AM
    To: 'Dudu Azaria'
    Subject: RE: hello

    Hello!

    Until now, I don't know anything about a transfer of Coman to Israel. If
    it's true, you are lucky, because Coman it's an excellent goalkeeper.
    I will ask and I let you know if I find something about this transfer.

    All the best,
    Radu
    ****************************
    raspunsul lui**************
    HI again
    As I know the contract between hem and the club is dona, now Beer Sheva
    and Arges have to close .

    What can you tell me about him ?
    What he's good points what are he's weakness ?
    What can you tell about he's carrier?

    Thanks a lot
    Dudu
    ***********************
    Deci, el spune ca totul e gata. Tu ai ceva de spus in legatura cu acest subiect?

  18. #18
    junior
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marinaru_83
    Sal.....o intrebare pentru Danut....dupa parerea ta evolutia proasta a echipei in campionat se datoreaza jucatorilor sau antrenorului
    p.s.fara linguseli dupa parerea mea si a mai multor suporteri esti cel mai valoros jucator din lot
    ..

  19. #19
    junior
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DComan
    ..
    Multumesc pentru aprecieri.Sunt multi oameni valorosi in lot.Am spus si mai devreme -poate ca nu s-au remarcat din cauza lipsei de omogenitate.Am incredere in coechipierii mei.Cat despre vinovati...intr-o astfel de problema complexa sunt multi factori implicati.Si vina este impartita.La fel cum este si revenirea.

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pitesti
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Salut mey Dany ... Chiar dak sunt fata asta nu ma retzine sa tin cu F.C.Arges.. mai ales knd avem un portar atat de frumosProbabil k deja te`ai plictisit de toate complimentele primite de la fete, dar d c sa nu recunoastem....hmmm eshti o bomboana ... si mai placut e faptul k shti sa`ti faci meseria.. se vede k iubesti ceea ce faci.. eshti un ffff bun portar.Nu prea is yo la curent cu toate stirile de la F.C.Arges... nu shtiu kr pleaca , kr vine...dar de tine shtiu.. k ai km vrea sa paraseshti echipa..adev????Mey.. nu`s yo in masura sa te rog asta.. dar chiar nu vreau sa pleci de la F.C.Arges... nici yo..nici prietenii mey din gruparea Ultras-Viola.In aceasta grupare(de care sigur ai auzit..cei tineri care stau la peluza si dupa parerea mea sunt cei mai fanatici suporteri) sunt mai multe fete... kr vor sa`ti infiinteze un fan club ..asta doar in cazul in kr nu pleci....te rugam nu pleeeeecaaa!!!Te iubim.... serios.. doar ai auzit...de cate ori scandam noi..:"dany coman nu uita la pitesti e casa ta" si "dany coman din pitesti , tu sa nu ne parasesti!"... hmm.. km atat pt azi..... ink ceva.. dak nu crezi k is fata.. verifik la nr. asta : 0744709280...pa... nu uita... te vrem incontinuare la pitesti!!!!!!!!!!!!!!!

  21. #21
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mady
    ink ceva.. dak nu crezi k is fata.. verifik la nr. asta : 0744709280...pa... nu uita... te vrem incontinuare la pitesti!!!!!!!!!!!!!!!
    bre, sa nu va apucati voi bagabontii sa verificati lasati-l pe Dani
    deci Dani, apropo de e-mail-urile de mai sus sa inteleg ca nu ai nimic de comentat?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •