Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 139 of 139

Thread: FRF versus Steaua sau razboiul in care toata lumea dribleaza adevarul

  1. #127
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    se vede, edmond, ca nu te pricepi la poezie si ce sa mai faca dan petrescu cu o juma de echipa? dupa cum a mers cu jiul ii va fi si asa foarte greu sa-i puna sa joace unul cu altul. era bursucul suparat fleasca
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  2. #128
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    NIMENI , de la Gica Popescu incoace nu a avut calitatile ( fizice si tehnice ) ale lui Radoi . Radoi va avea cea mai mare cariera fotbalistica dintre toti cei care au jucat vreodata afara . DE URMARIT !
    Marius, cred ca e ceva ce-i lipseste lui Radoi: minte! Daca ar fi avut capul pe umeri n-ar fi indraznit s-o zica p-aia cu bucatarii. Asa ca...tot degeaba.
    ...always look on the bright side of life...

  3. #129
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Singurul meci reusit al nationalei Romaniei ( cu un adversar serios ) in ultimii patru ani a fost : Romania - Ungaria 2-0 .
    In acel meci pe dreapa Romania a fost un "taifun" , Dumitru si Contra au fost uluitori .
    Daca tu asa consideri ca Ungaria este un adversar serios inseamna ca Mihut si cu Petre ar trebuii sa joace la Real dupa ce Romania a batut cu 3-0. That's it! Atata fotbal stii.

  4. #130
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu zic ca te insheli Ieppy dar meciul la care te referi tu a fost amical, jucat intre doua echipe "second-hand". Meciul de care zice Mariusmadmax a fost oficial, jucat intre primele reprezentative!
    ex-alpopa

  5. #131
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Si ce alpopa, Ungaria este un adversar tare? Nu stiu daca a fost inainte sau dupa ce au luat 7-0 de la srabi dar nu conteaza. O echipa care face un scor din asta nu are dreptul de a se numi adversar tare.

  6. #132
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Daca tu asa consideri ca Ungaria este un adversar serios inseamna ca Mihut si cu Petre ar trebuii sa joace la Real dupa ce Romania a batut cu 3-0. That's it! Atata fotbal stii.
    Poate nu stii , dar Ungaria a fost o selectionata divizionara ( ca a noastra ... de altfel ! ) , in Cipru .
    Mihut si Petre , sunt s-au vor ajunge la echipele - pe care / sau care-i - merita !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #133
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    Marius, cred ca e ceva ce-i lipseste lui Radoi: minte! Daca ar fi avut capul pe umeri n-ar fi indraznit s-o zica p-aia cu bucatarii. Asa ca...tot degeaba.
    Gicu , Radoi este finul lui Becali .
    S-au vorbit si sfatuit prin familie , dupa care au spus-o ... chestia cu bucatarii !
    Omu a avut dreptate , ca ( virgula ) cu bucatari s-a jucat !
    Imi aduc aminte interviul unuia in GS , care nu-si putea reveni , ca ( virgula )conduceau cu 2-0 , el a dat un gol , iar la urma spunea ca a lucrat si inainte de meci !!!!!!!!!
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #134
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Si ce alpopa, Ungaria este un adversar tare? Nu stiu daca a fost inainte sau dupa ce au luat 7-0 de la srabi dar nu conteaza. O echipa care face un scor din asta nu are dreptul de a se numi adversar tare.
    Atunci cind noi am invins pentru prima oara in istorie pe fosta vicecampioana lumii ( si totodata ne-am depasit un complex ) , Ungaria , atunci s-a jucat un meci cu o incarcatura uriasa .
    Perioada post-"acel meci" , in care i-am batut si la Budapesta si la noi , si ... cu turistii nostrii din Cipru , nu mai are relevanta .
    Last edited by Mariusmadmax; 3rd March 2004 at 04:23.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #135
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    "se vede, edmond, ca nu te pricepi la poezie "
    E bine sa fii mai retinut in aprecieri pentru ca s-ar putea sa ai o surpriza legat de acest lucru si sa constatam ca de fapt ma pricep chiar mai mult decat tine indiferent olimpiadele la care ai luat parte. Intamplator in vara asta chiar imi apare o carte de poezii si o sa am grija sa o trimit si lui Vadim ca sa o poti rasfoi la intalnirile online!
    Cum am spus in urma cu vreo zece zile as prefera sa ne ignoram reciproc! Incearca si tu , poate este mai bine!

  10. #136
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Muad_DIB, din punctul meu de vedere sunt doua chestii diferite. Daca vrei sa discutam pe tema Iordanescu & Sandu si a competentei lor o facem. Eu ma refeream la jucatori mai devreme. Indiferent care-i politica FRF-ului, nu jucatorii trebuie s-o judece. De asta trebuie sa se ocupe altcineva.

    Cat despre valoarea turneelor actuale ce sa zic, toata lumea vrea sa joace numai cu echipe tari...dar pt. asta trebuie de cele mai multe ori sa dai bani multi. Pe de alta parte, echipele mari nu prea ne mai baga in seama (exceptand anul asta, inainte sa inceapa CE). Asa ca, jucam si noi cu cine gasim...si cu cine vrea M. Sandu
    ...always look on the bright side of life...

  11. #137
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din cate stiu acesta a fost doar un prim turneu de pregatire in care s-a facut si o evaluare a unor jucatori mai tineri si inca in perioada de inceput!
    Daca imi aduc aminte bine in programul anuntat de federatie sunt si meciuri amicale cu echipe bine cotate!
    Daca privim lucrurile in acest mod inseamna ca Mutu si Chivu de ex , ar trebui sa vina doar cand jucam cu Anglia , Italia , Germania , etc...de ce sa se coboare ei ( si ceilalti internationali ) la un meci cu Bosnia sau Lituania?

  12. #138
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Din cate stiu acesta a fost doar un prim turneu de pregatire in care s-a facut si o evaluare a unor jucatori mai tineri si inca in perioada de inceput!
    Daca imi aduc aminte bine in programul anuntat de federatie sunt si meciuri amicale cu echipe bine cotate!
    Daca privim lucrurile in acest mod inseamna ca Mutu si Chivu de ex , ar trebui sa vina doar cand jucam cu Anglia , Italia , Germania , etc...de ce sa se coboare ei ( si ceilalti internationali ) la un meci cu Bosnia sau Lituania?
    Pentru ca acum avem probleme si in meciurile cu Bosnia si cu Lituania.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  13. #139
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Muad DIB
    Eu nu am timp de prostii : a ma pune sa discut despre competenta lui Sandu sau Iordanescu ar fi egal cu a accepta sa intru cu tine intr-o balta in care se balacesc niste patrupede care se taie de Craciun !
    Cat despre felul in care voi nu reusiti sa vedeti ce "pregatire" fac cei doi viitoarei mari nationale este inutil sa mai insist. Vad ca bat la o usa inchisa !
    Am mai spus-o si-mi cer scuze pentru ca ma repet: actuala echipa de conducere nu va califica actuala echipa de jucatori la vreun turneu final, IN VECII VECILOR.
    Asa`este !


    Dar "loviturile loviturilor" sunt :
    http://www.prosport.ro/eKontentFiles...utiv-0403.html
    jiovani in comitetul executiv frf
    si
    nasu ii face culuar la sefia frf lui ... jica popescu !!!!!!!!!!!!!!
    RUSINE !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •