Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 139

Thread: FRF versus Steaua sau razboiul in care toata lumea dribleaza adevarul

  1. #85
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Stiu ieppy,dar ma gandeam ca unora le-ar fi lene !
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  2. #86
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Iti zic doar. Si nu cred ca lenea ar fi devina ci 56K plus dial-up. Oricum de acum incolo sa nu mai faci copy-pasteuri din astea enorme. Si gata cu OFF-TOPIC-ul ca vine umbra mea sa ma atentioneze.

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    APPARTE. Am citit regulamentul. Shi ceea ce vreau eu sa zic este ca ce sustzine FRF-ul shi ce zice in acest regulament se potrivesc ca nuca-n perete. De-aia sunt de parere ca Marconeri sau cum l-o chema e prost informat.
    ex-alpopa

  4. #88
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    FRF - a primit o nota de la FIFA prin care i se da dreptate !
    Steaua a trimis o replica la FIFA cu punctul de vedere al Stelei .
    Steaua ameninta cu retragerea din campionat .
    S-a ajuns prea departe ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #89
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    FRF - a primit o nota de la FIFA prin care i se da dreptate !
    Intr-adevar i se da dreptate. Dar partea care e de-a dreptul fantastica e ca FRF au nesimtzirea de a-i fi inshtiintzat eronat pe cei de la FIFA. In adresa lor catre FIFA scrie ca "un club a refuzat sa trimita jucatori la lot" pentru meciul cu Georgia. Pai cine a refuzat pana la urma?! Nu Iordanescu a zis ca nu-i primeshte odata cu stranierii, adica in litera regulamentului ?!
    ex-alpopa

  7. #91
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Alpopa , in aceste zile se joaca titlul !
    Miza este fantastica .
    Lupta celor anti-steaua : fecali , sandu , gp, iordanescu etc ... a luat o turnura care se poate intoarce impotriva lor , sau sa afecteze din toate punctele de vedere gruparea noastra .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Despre Iordanescu n-ash zice ca e anti-Steaua. Mai degraba e anti-Gigi.
    ex-alpopa

  9. #93
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Despre Iordanescu n-ash zice ca e anti-Steaua. Mai degraba e anti-Gigi.
    putea sa -l loveasca altfel pe Gigi ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #94
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    E normal sa va formati un alibi daca pierdeti campionatul
    anti-steaua... cred ca si Marconeri e anti-...

  11. #95
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ravelly
    E normal sa va formati un alibi daca pierdeti campionatul
    anti-steaua... cred ca si Marconeri e anti-...
    Marconeri e mic copil !
    Cei de pe malul Dimbovitei l-au dus cu zaharelul , ia citeste aici , te rog :
    http://www.gazetasporturilor.ro/imag...on/edition.pdf
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #96
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Marius, aici nu cred ca e vreun razboi anti-steaua, din pacate sunt interese personale (toata treaba cu legile a fost un prilej in plus ptr continuarea luptei contra lui jiji) si din pacate toata aceasta lupta oarba a prins la mijloc echipa steaua. Iti spun sigur ca daca jiji era "patronul" altei echipe, steaua nu mai era implicata in nici o disputa. Din pacate ptr voi aveti un finantator care investeste mult, dar gandeste prea putin.

  13. #97
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nu gindeste de loc. daca ar gindi un pic si-ar lua consilieri si nu ar mai bate atita amar de cimpi.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  14. #98
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    New York
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Eminescu

    Pe mine ma doare cand se parodiaza Eminescu atat de usor in

    Quote Originally Posted by Armata
    Cotidianul "Gardianul" a publicat astazi, 16.02.2004, un articol in care arata, dupa parearea mea, corect de ce a izbucnit acest razboi si cine are cel mai mult de catigat.

    "Prin razboiul pe care l-au deschis impotriva Stelei, Anghel Iordanescu si Mircea Sandu fac, voluntar sau involuntar, jocurile lui Giovanni Becali. In loc sa pregateasca in liniste returul de campionat, stelistii isi consuma nervii si energia intr-un conflict care, in conditii normale, nu ar fi avut loc. Dar relatia dintre Steaua si echipa nationala, adica Anghel Iordanescu, nu mai este normala de mai mult timp. Anuntul stelistilor ca vor, pentru aceasta actiune a Nationalei, regimul de convocare a 'stranierilor' a venit pe un fond de tensiune care se leaga tocmai de numele lui Giovanni. Selectionerul l-a dat in judecata pe Gigi Becali, deoarece acesta l-a acuzat ca a luat bani de la fostul conducator al ISM pentru a convoca la lot numai anumiti jucatori. Aflandu-se in plin proces cu presedintele Stelei, selectionerul a vrut sa faca pe grozavul si, in loc sa dea dovada de intelegere, a 'uat foc'. Incendiul s-a extins si la Mircea Sandu, personaj aflat in imediata vecinatate a Generalului si, astfel, au inceput sa curga minciunile amestecate, pe alocuri, cu franturi de adevar. Sloganul preferat al celor care au ratat calificarea la CE 2004 a fost: 'Steaua refuza sa dea jucatori la echipa nationala!'. Fara sa incerce sa inteleaga despre ce este vorba, foarte multi, printre care si unii componenti ai echipei nationale, au trecut de partea Federatiei, atacandu-i pe stelisti. Nu a contat ca respectivul slogan a fost doar o minciuna grosolana: Steaua nu a refuzat sa trimita jucatori la lot, ci doar a cerut ca lui Radoi, Dumitru, Munteanu si Dica sa li se permita se ajunga in cantonament cu 48 de ore inaintea meciului cu Georgia. Motivul lui Piturca: 'Suntem in pregatire, jucam cu echipe din Rusia, care evolueaza in Cupa UEFA, iar Nationala - de fapt, aceasta selectionata divizionara - are ca parteneri de antrenament echipe de bucatari si ospatari'."

    CE pareare aveti?

  15. #99
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Romandiaspora
    Pe mine ma doare cand se parodiaza Eminescu atat de usor in
    Da este si parerea mea !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #100
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ce sa fie asta ??????????
    http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=7004
    Finalul ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #101
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Finalul trsit al acestei povesti. Inca odata da dovada Iordanescu ca nu are sange in el. Steaua a iesit castigatoare din toata povestea asta. Nu au fost suspendati jucatorii, clubul nu a fost suspendat iar jucatorii sunt din nou convocati. Ce face Iordanescu este inadmisibil. El o sa-i convoace pe cei 4 si o sa lase acasa jucatori care au fost in turneul din Cipru si care nu au conditionat cu nimic venirea la nationala. Dar asta e Romania, tara fara legi si fara coloana vertebrala. Iordanescu era ultimul de la care ma asteptam sa capituleze in fata lui jiji si piti dar se pare ca nimeni nu are tupeu sa se puna cu cel mai tare conducator de club din Romania. Final Trist.

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    LOOOOOOL Ieppy! Tu nu potzi sa intzelegi ca nu puteai sa ai parte de un HAPPY-END pentru ca pur shi simplu nu aveai dreptate! Nici tu shi nici cei care cereau suspendarea jucatorilor! Articolul din Gardianul este scurt shi la obiect (demonstreaza inca o data ca noi putem posta pagini intregi fara sa fim intzeleshi, pe cand un ziarist care shtie sa manuiasca un condei........). Ceea ce ma surprinde (oarecum.....) este ca tu, Ieppy, itzi doreai ca jucatorii sa nu mai fie chematzi la natzionala! Asta e chiar culmea.
    ex-alpopa

  19. #103
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Nu alpopa, nu imi doresc sa nu mai fie chemati. Imi doresc sa fie pedepsiti pentru ce au facut. Nu e vorba de Happy-end sau nu. Daca ar fi fost de la Dinamo eu nu as mai fi vrut sa fie convocati macar pe o perioada. Si este total nedrept fata de jucatorii care au fost in Cipru si care au jucat acolo. Acum vin astia 4 care si-au bagat picioarele in Nationala si le iau locul. Nu mi se pare corect. Sa inteleg ca un singur jurnalist(care probabil a fost platit de jiji) detine adevarul absolut?

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Despre adevarul gol-golutz : shtii foarte bine ca nu au refuzat natzionala ci au cerut intzelegere pentru a veni la lot conform regulamentului FIFA. (cam asta reiese din articol, nimic mai mult) Asta raspunde shi la celelalte........jucatorii nu shi-au bagat picioarele; picioarele shi le-a bagat Iordanescu sau interesele din spatele lui; el a declanshat scandalul - el i-a refuzat! Nu invers.
    ex-alpopa

  21. #105
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Asta e punctul tau de vedere. Hai sa iti spun cum vad eu treaba. facem abstractie de regulamente FRF si FIFA, OK? Jucatorii au cerut intelegere(ce naiba o fi si asta) insa au refuzat sa se prezinte la lot la data convocarii, corect? Sa spunem ca au fost influentati de jiji si piti, lucru pe care il consider un adevar. Au spus ca nu vin cand este convocarea ci atunci cand vor ei(sau jiji si piti), nu uita ca facem abstractie de regulamente. Ceea ce ma deranjat pe mine este declaratiile lor, si in special cele ale lui Radoi, care cand vorbea pe care il auzeam pe jiji suflandui in ureche. Pentru declaratiile alea, ca nu venim sa jucam cu bucatari si ca ce mari amicaluri are nationala acum s.a.m.d. Pentru asta trebuie pedepsiti. Daca taceau din gura si ii lasau pe jiji, piti si memeaca sa vorbeasca poate ca nu as fi asa de impotriva lor. Insa pentru declaratiile alea consider ca nu ar mai trebuii convocati o perioada. macar pentru urmatoarele amicaluri. Intelegi punctul meu de vedere sau imi arunci anti-stelismul in fata?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •