Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 139

Thread: FRF versus Steaua sau razboiul in care toata lumea dribleaza adevarul

  1. #22
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    si daca 1+1=0? lasind gluma la o parte nu prea inteleg de ce atitea discutii. lucrurile mi se par clare si gasca lui jiji nu prea poate sa dreaga busuiocul nici cu mitica. toata atmosfera asta nenorocita e tipica pentru fotblatul romanesc. pacat ca suporterii pun botul una doua la tot ce fac nenorocitii si le mai iau si apararea. lpf-ul parca ar fi uniunea gangsterilor din romania, nu alta.

  2. #23
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Edmond sa nu crezi ca eu il apar pe Jiji ... sau pe Sandu sau Mitica....io vorbeam de cum ar fi normal. E vorba de democratie.Pai daca nu vor nu vor si gata ce sa le faci. Unele legi sunt inca comuniste.NU vor sa stea acasa.Desigur cu repercusiunile de rigoare, nationala nu e bataie de joc, o data retras la revedere. Daca ai facut pasul induri si repercusiunile..... A gresit enorm federatia, trebuia sa-i lase in pace si sa nu-i mai convoace veci pe juatorii in speta,iar la o recidiva din partea clubului(desi sunt implicati patru fotbalisti nu se poate considera recidiva pentru ca au fost toti in acelasi grup) sa se ia o masura si mai drastica, necovocarea la echipa nationala a nici unui jucator de la echipa respectiva.

    In ce priveste fotbalistii daca au fost sau nu influentati asta e alta problema.Sunt majori sunt vaccinati e treaba lor. Exista insa o problema interpretabila. Radoi si Dorinel Munteanu se considera titulari, pai daca asa stau lucrurile si desi e aberant sa se stie titularii la o echipa nationala atunci de ce stranierii au un statut preferential. Vedeti cazul Olandei, ca si asa suntem in grupa cu ei, chiar daca te cheama Ruud sau Seedorf daca faci pe nebunu zbori cel putin pentru a te invata minte.Ce credeti ca in Olanda,Italia , Spania ,Franta cei care joaca in campionatele interne au alt statut decat asa zisii stranieri?(Franta si Olanda cred sunt cele mai concludente exemple).Toata lumea da curs convocarii la timp.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  3. #24
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Si Hagi s-a retras !
    Omu' a revenit .
    Si Moldovan s-a retras .
    Si il rugam sa revina ...
    Valori nu prea avem , da' io zic ca ar trebui suspendati ( CEI PATRU REBELI) pentru ca orgoliile , unui selectioner care a ingropat fotbalul nostru , sa fie satisfacute .
    Si poate sa-i dam si argumente pentru viitoarele esecuri : CA SI ASA NU JOACA NIMIC NATIONALA PREGATITA DE EL !
    Sandu ramine aceeasi marioneta a intereselor lui jovani .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #25
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    fiecare e marioneta daca se pune in aceasta postura. pe de o parte jucatorii trebuiau sa respecte regulamentul, de aia sunt profesionisti, pe de alta nu numai ei trebuie sa incaseze penalizarea, ci si jiji cu tzupirca. pe ie i-as amenda mult mai rau pentru instigare si pus jucatorul in pozitie proasta. iordanescu trebuia penalizat prin renuntarea la el ca ii ajunge pensia de general. sandu? ala de mult trebuia "eliberat" din fonctie.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    unii se grabesc sa posteze fara sa stie clar ce spune regulamentul in vigoare! Daca litigiul va ajunge pe masa de lucru a Comisiei de Disciplina , jucatorii risca etape de suspendare si amenzi mari.

    Articolul 67 din regulament prevede urmatoarele : " Neprezentarea la convocarile lotului reprezentativ la data si locul stabilite in vederea antrenamentelor sau a partidelor oficiale sau amicale se sanctioneaza cu suspendarea pentru minimum trei etape si amenda intre 45 si 68 de milioane de lei de jucator!

    Se pare ca oficialii stelisti abia acum isi dau seama ca au gresit ( ca si cei care i-au incurajat, Ioanitoaia si dragomir ) si incearca sa indrepte cumva lucrurile pentru ca jucatorii sa primeasca numai amenda. Dragomir face tot posibilul sa il ajute pe Becali ...
    in loc sa introduca problema la Comisia de Disciplina, cum este normal , o pune in discutie in Adunarea Presedintilor ( in speranta ca influenta pe care o are el si Becali asupra unora dintre presedinti va inclina balanta spre Steaua! ). Din pacate pentru ei nu iau in calcul faptul ca ultimul cuvant il are biroul executiv.

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Sa fim serioshi........toate instantzele majore din fotbal sunt influentzate. Cele de sub tutela LPF sunt la mana lui Dragomir iar cele de sub FRF ii fac jocul lui Sandu. Indiferent care dintre aceste foruri vor judeca situatzia este sigur ca una dintre partzi se va simtzi total dezavantajata.
    Pana una alta incep sa cred ca sperantzele mele de a cadea un cap dintr-o parte sau din alta nu vor fi satisfacute. Pot sa pun pariu ca atat Dragomir cat shi Sandu vor ramane pe tronurile lor.
    ex-alpopa

  7. #28
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ai cistigat pariul. sandu de exemplu nici macar nu are contracandidat. cine e de vina? pina la urma suporterii care inghit tot... (of, ieppy, era sa zic ce gindesc. ia sa nu se duca nimeni la meciuri sa vezi atunci ce curatenie s-ar face. in rest continuam pe linia vom avea victorii... mute
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #29
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Numai in Romania se poate intampla asha ceva...Tzara tutror posibilitatilor.. ....shi ashtia de la steaua nu shtiu de ce iau lasat sa se duca la lot...doar mai este pana la inceperea returului ...shi in plus stranierii sunt in pline campionate ... treaba lor nu ma mai intereseaza...Romania-Georgia 3-0 ...un meci foarte ushor ptr ai noshtri...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barēa !!![/SIZE]

  9. #30
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    FRF :p
    motto
    SA RESPECTAM LEGILE FEDERALE SI SA FIM VERTICALI

    ( istorie )

    1. Federatia suspenda pe Dinamo si pe Ceahlaul - BLAT . Mitica si Sandu spun ce au vazut . Cele doua cluburi primesc opt puncte penalizare . Dar incepe telenovela si cele doua ramin
    LIPSA DE RESPECT A COMPETITIEI

    2. Bacaul retrogradeaza , dar regulamentul si frf ii permit revenirea !
    LIPSA DE RESPECT A COMPETITIEI

    3. Piturca califica nationala fara infringere - este demis de Sandu . Acelasi Sandu ingenuncheaza cu demnitate in fata lui Iordanescu care dupa ce a comis o necalificare sa incerce alta ( pe alti bani , fireste ). INFLUENTA LU JOVANI
    4. Dinamo are permisiunea de a avea sateliti - cu blaturile de rigoare - in div A : Rocar si Universitatea Craiova .

    5. Federatia este saraca , dar si-a tras un sediu ( Casa Fotbalului ) CU BANII OFERITI DE UEFA PENTRU DEZVOLTAREA INFRASTRUCTURII PENTRU CRESTEREA JUNIORILOR .

    6. S-au primit f multi bani din transferuri ( acel procent de 10 % ) si din calificarile Nationalei , dar nationala juca in mocirla din Ghencea cu Norvegia , si pe nisipul de pe Lia Manoliu .

    7. Dossey se autodenunta , spune ca a jucat in citeva partide blatuite . I s-a bagat pumnul in gura si a fost suspendat !!!!!!!!!!!!!!

    8. Anul trecut presedintii de club au avut un moment zero !!!!!!!! N-ar fi trebuit ca acestia sa-l aiba la PARCHETUL NATIONAL ANTICORUPTIE ? PENTRU CA VORBIM TOTUSI DE BANI NEGRI ...

    DE LA ACESTIA ASTEPTAM CA , CAMPIONATUL SA SE JOACE PE TEREN SI SA RESPECTE REGULAMENTUL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Da , dar ai trecut acolo numai problemele pe care le-a avut partea adversa! Si Steaua a fost implicata in diverse activitati de genul celor mentionate! Imi place cum o mare parte din suporterii stelisti ( cateva exceptii sunt si aici ) posteaza legati la ochi! Iar Craiova a fost satelitul lui Dinamo exact in aceeasi masura in care a fost si satelitul Stelei( pe vremea cand patron era fratele Paunescu , care mai apoi a preluat Steaua! )> Cred ca ati uitat prea usor ca ati castigat un campionat cel putin cu semne de intrebare ,pe mana Craiovei!Un mesaj ca cel de mai sus poate face oricine , numai daca citeste presa din ultimii zece ani... si poate intocmi o lista legata de Steaua!
    Last edited by EDMOND_; 19th February 2004 at 08:28.

  11. #32
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Da , dar ai trecut acolo numai problemele pe care le-a avut partea adversa! Si Steaua a fost implicata in diverse activitati de genul celor mentionate! Imi place cum o mare parte din suporterii stelisti ( cateva exceptii sunt si aici ) posteaza legati la ochi! Iar Craiova a fost satelitul lui Dinamo exact in aceeasi masura in care a fost si satelitul Stelei( pe vremea cand patron era fratele Paunescu , care mai apoi a preluat Steaua! )> Cred ca ati uitat prea usor ca ati castigat un campionat cel putin cu semne de intrebare ,pe mana Craiovei!Un mesaj ca cel de mai sus poate face oricine , numai daca citeste presa din ultimii zece ani... si poate intocmi o lista legata de Steaua!
    Zau , satelitilor !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #33
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    FRF

    ( istorie )

    Cristea nu semneaza cu Rapidul selectionerului jovani :
    http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=6262


    Cu circa 30 de minute īnaintea primului fluier al meciului cu Belarus, Generalul a anunţat echipa şi rezervele. Puiu l-a desemnat pe secundul Iosif Rotariu să le transmită lui Andrei Cristea, Tiberiu Moldovan şi Marius Constantin să meargă īn tribune pentru a urmări meciul. Jucătorul băcăuan s-a arătat extrem de dezamăgit de faptul că selecţionerul l-a ignorat total īn primele două meciuri ale turneului, lăsīndu-l īn afara foii de rezerve. "Atunci de ce m-a mai luat, dacă n-am loc nici pe bancă? Ca să stau īn tribună?", a răbufnit Andrei Cristea. Fotbalistul moldovean nu se află printre preferaţii selecţionerului, fiind jucătorul cel mai des mustrat la antrenamente.

    La meci au asistat şi emisari ai lui Dinamo Kiev, Şahtior Doneţk şi Torpedo Moscova, īnsă aceştia nu l-au putut vedea pe Cristea decīt īn tribune, unde s-a īntreţinut mai multe minute cu fostul său impresar Ioan Becali. Trimişii formaţiilor din spaţiul ex-sovietic vor asista şi la finala acestui turneu, care va avea loc mīine, la Nicosia, sperīnd că Iordănescu nu-l va exila din nou īn tribune pe băcăuan.

    La finalul partidei, jucătorul a declarat: "Nu m-a deranjat că n-am fost nici măcar pe foaia de joc, dar nici bine nu mi-a picat. Pentru orice fotbalist e o lovitură īn primul rīnd de orgoliu să nu intre īn primii 18. Sper să apuc şi eu să evoluez măcar īn finala turneului. E o mīndrie şi o onoare pentru orice jucător să fie īn vizorul lui Dinamo Kiev şi Şahtior", īn vreme ce Iordănescu a afirmat: "Aceasta a fost opţiunea mea. Nu mă interesează trimişii nu ştiu căror echipe care au fost prezenţi la meci, ci doar selecţionata, restul fiind numai problemele impresarilor".


    Sechelariu: "E anormal să nu joace"
    "Să sperăm că Andrei Cristea va evolua īn meciul următor al <>. Nu mi se pare normal ca el să nu evolueze deloc īn cele două partide deja jucate īn acest turneu. E tīnăr şi era un prilej bun să fie īncercat, plus că era urmărit şi de cīţiva impresari", a declarat primarul Bacăului, Dumitru Sechelariu, completīnd: "După īntīlnirea de sīmbătă vom putea afirma dacă spusele lui Gigi Becali despre culisele echipei naţionale sīnt adevărate sau nu".
    Alexandru Banu

    20 februarie 2004

    danciulescu care a fost fidel lu ala a batut si un penalty !!!!!!!!!!!!!!
    iordanescu creste o echipa nationala tinara si in care fecali nu are influente
    Last edited by ieppy; 20th February 2004 at 10:50.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #34
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Si tu ce zici EDMOND_? Sa-i suspende 3 sau patru etape din campionat si sa-i foloseasca in continuare la nationala? Interesant. obiectiv ce sa zic.

    Pentru mine e un mister de ce leaga nationala de campionatul intern. S-asa numarul de jucatori din campiionatul intern de care nu se poate lipsi nationala e minim. in opinia mea numai Radoi e cu adevarat o pierdere pentru nationala.

    Asa ca se revine la sistemul romanesc. Sa-i penalizam ca sa aratam cat suntem de corecti, mai ales daca cu ocazia asta platim niste polite, dar atunci cand o sa avem nevoie de ei sa-i chemam si sa ne folosim de ei ca sa obtinem o eventuala calificare si astfel sa ne pastram posturile noastre caldute.

    Ma intreb daca nu cumva Jiji si-a facut bine calculul. Omul s-a gandit: din grupa asta nu prea avem sanse sa iesim. Cota nu creste ea cine stie ce in jocurile pe care le pierzi. Daca Radoi de exemplu joaca bine cu Islanda cota lui nu va creste cine stie ce. Logic rezulta ca echipa nationala nu va aduce cu sine o crestere de cota majora in urmatorii 2 ani. Asa ca se poate risca un scandal dat fiind ca nu sunt chiar atatea de pierdut cu toate ca la prima vedere lucrurile nu stau chiar asa. Asa poate aparea din nou la TV o vreme si poate fi in continuare centrul atentiei. Mai ales ca e an electoral si Jiji tocmai ce si-a maniestat ambitiile si in domeniul asta.

    Acest scenariu e un pic fantezist, stiu, dar daca....
    Since light travels faster than sound, people appear bright until you hear them speak.

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Eu nu am spus decat atat : trebuie respectat regulamentul , bun , rau , cel care este in vigoare> Steaua nu are drepturi in plus fata de celelalte echipe din divizia A , in acelasi campionat joaca toti! Asta este tot ce am spus , nu vad ce discutam la infinit si inutil!

  15. #36
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    rapid se retrage de pe teren - s-a respectat regulamentul ?
    dinamo blat cu Ceahlaul - aceeasi intrebare
    craiova scapa dubios de citiva ani de retrogradare - nimeni nu vede ceea ce toata lumea aude ...
    brasovul a scapat de o retrogradare cu rapid si dinamo pe post de help-eri
    DECIT SA AVETI GRIJA NOASTRA MAI BINE ATI VEDEA :
    CA NATIONALA ESTE UN STIRV , IN JURUL CAREIA SE INVIRT ULII ( NECROFAGII: IORDANESCU , SANDU , BECALI-RAPID ETC )

    CRAIOVENI CITI ATI MAI RAMAS CA DOI OLTENI TRECURA OLTU' ( LA RAPID ) , SI INAPOI NU MAI VENI ... RADOI
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cipangoo , nici macar nu ma intereseaza cu ce echipa tii , nu am vazut parerea ta legata de intrebarea: regulamentul in vigoare trebuie respectat de toate echipele , are steua drepturi speciale in acest campionat ?
    Mai ales ca exista un precedent chiar in acest campionat ( Radoi dat afara in meciul cu Bacaul , cartonas rosu adica si apoi Boc nu dicteaza nici o etapa suspendare , desi pedeapsa era clara ,cf aceluiasi regulament , minim o etapa! ) !
    Anumite surse din cadrul ligii sugereaza ca s-ar ajunge la un compromis adica cei patru stelisti vor fi pedepsiti , dar...numai cu o etapa , pentru a putea juca in derbiurile cu Rapid si Dinamo! regulamentul spune insa clar , minim trei etape!
    Ori sunt vinovati , ori nu sunt! Ori s-au retras de la nationala , ori nu? Pentru ca mai nou stelistii joaca alba-neagra! O zi s-au retras, o zi nu! Pentru ziua de ieri declaratiile sunt ca nu s-au retras ( vezi Radoi ).

  17. #38
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Razboiul dintre mafioti devine mai acut... Sandu se aliaza cu Nicu Gheara, Dragomir il apara din toate puterile pe Jiji.
    Prin rafuiala asta sa scapam macar de unul dintre ei.

    Desi... parca vad ca intr-o luna iar sunt Sandu si Dragomir cei mai buni prieteni.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  18. #39
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    @EDMOND_ Ai dreptate cu regulamentele care trebuie respectate. Daca sunt proaste insa se schimba nu? Si cum se schimba? Se opune cineva. Si cum face asta? Acceptand pedeapsa pe care o considera nedreapta si apoi schimband regulamentul? Get real!!
    Since light travels faster than sound, people appear bright until you hear them speak.

  19. #40
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    pai de ce sa fie respectat regulamentul daca si-n italia, cum spune napoli, un antrenor se poate opune plecarii jucatorilor lui la nationala daca are un meci important? sau iar am spus "o mare aiureala"?
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  20. #41
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    pai de ce sa fie respectat regulamentul daca si-n italia, cum spune napoli, un antrenor se poate opune plecarii jucatorilor lui la nationala daca are un meci important? sau iar am spus "o mare aiureala"?

    Antrenorul Milanului a incercat sa opreasca jucatorii sa se duca la nationala pentru meciul cu Cehia , dar dupa ce a vazut reactia presei si chiar a conducatorilor Milanului a intors-o spunand ca a fost doar o gluma ..
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  21. #42
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Serios? asa de slab a fost sarmanul? pesemne ca milan e in proprietatea unui pirlit de miliardar, nu a lui jiji. numai ca la noi napoli inca nu a spus ca a fost o gluma si unii incearca sa-l scoata basma curata. mde.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •