View Poll Results: Credeti in viitorul Stelei cu Gigi Becali?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Nu

    4 23.53%
  • Nu

    13 76.47%
Results 1 to 16 of 16

Thread: Gigi Becali: inger sau demon?

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Gigi Becali: inger sau demon?

    Am observat ca parerile sunt impartite! Unii il sustin, altii il critica!
    Eu am impresia ca el doreste sa readuca Steaua inapoi in Europa, dar mi se pare lipsit de diplomatie, ca sa zic asa! Sunt cunoscute "iesirile" lui! Voi ce credeti? Ce intentii are el? Chiar tine asa de mult la Steaua sau cauta doar publicitate si bani?

  2. #2
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Nici inger nici demon. Pur si simplu cioban.

  3. #3
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    NU IL CUNOSC POATE ASA DE BINE PE INDIVID DAR INGER NU ARE CUM SA FIE .Demon ? Afacerist ? DA DA DA DA DA .Fara scrupule ? DA DA DA DA .Fotbal=coruptie,bani ....De aceea este el angajat in asta .Altfel putea sa lucreze la o casa de copii sau aiurea ....... Dorin

  4. #4
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Pe cind Steaua cistiga cupa campionilor el juca Alba Neagra asa sia facut banii necesari sa inceapa afaceri dupa revolutie.....iar daca tot il tine pe Piturca Steaua nu va vedea turul II nici la UEFA dapoi la Cupa Campionilor
    anti Dinamo, anti oier

  5. #5
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Sa te gindesti la g.becali ca fiind inger e o gluma macabra.Nici macar demon nu prea poate fi(trebuie niste calitati si pentru asta!). E doar un individ josnic,care a ajuns unde a ajuns pentru ca a avut terenul prielnic:Romania-tara tuturor imposibilitatilor!!!Intr-o tara normala individul nici la stina nu ar fi fost capabil sa reziste.Si in situatia lui mai sint o multime de "vedete","investitori",etc.

  6. #6
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    ce e bine e ca parerile sunt impartite

  7. #7
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    n-a zis nimeni (pana acum) ca ar fi inger asa ca parerile nu-s asa de impartite

  8. #8
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    mah, vorbiti mai usor si mai tirat un pic ka daca aude gigel ce ziceti de el poate vine cu bodyguarzii lui si va face viata un cosmar ... asa ka mai incet! hahahahahaha
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  9. #9
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Cred in viitorul Stelei cu G. Becali deoarece e aproape singurul din fotbalul romanesc care a facut ceva pt. el.

    tot asa BECALI!!!!!

  10. #10
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    GIGI BECALI: Dark Angel
    Leave me alone!

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    aaaaaa.......he's not a bad men!..... 8)
    Every success is build on the ability to do better than good enough.
    Fortza Dinamo!!!

  12. #12
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    In primul rind n-ar strica sa avem inca 15 ca el in A si 54 in B, din punct de vedere financiar...
    Pe de alta parte, consider ca ptr. Romania si unul ca el, "sint doi prea multi" .
    Adevarul e ca stie sa manipuleze....A pus mina pe Steaua in 2 saptamini, iar Steaua nu e chiar Ceahlaul... CA a fost vorba de nocturna, sau de stadion, a sarit la cap intotdeauna. Cind a trebuit ,i-a "tras" scaunul lui Paunescu, si faptul ca a facut-o fara mustrari de constiinta si fara regrete, ma face sa cred ca viitorul Stelei e mai sumbru decit al unei stele cazatoare. Probabil caderea va fi la fel de fulgeratoare precum lansarea ei in Europa in 86. Pacat insa, ca au fost necesari 15-20 de oameni (jucatori si antrenori) sa construiasca ce un om va darima mai repede sau mai tirziu, dintr-o ambitie pur personala, din cauza unui motiv mai mult sau mai putin banal.

    De aceea, aparitia unui Hutu, Stefan sau Padureanu nu ar trebui sa deranjeze. Sint oameni mici, care au construit din nimic ceva care le face cinste. Daca ei se retrag, nu cred ca are dreptul cineva sa-i acuze de ceva...Pina la urma si un cal de curse, il cresti 20-30 de ani, dar il folosesti o vara...E un paradox, dar e real...
    De cealalta parte, un Becali, un Copos, un Staicu, si au mai fost si altii dar la nivel mai mic, sint oameni mici, ajunsi in scaune mari. Nu cred ca tot neamul lui Becali adunat in acelasi cort, pot aduce un strop de stralucire Stelei... Steaua e tot ce ei ar vrea sa fie dar nu sint. Si se foloseste Gigi de acest prilej ptr. a-si lega numele de al Stelei. Aceeasi miscare in cazul lui Copos sau Staicu. Trupa de netsoi nu aduce nimic nou.
    Dar pina la urma, nimic nu e vesnic, si fiecare stea isi are ziua ei...

    Concluzie....Diavol care imita ingerii in timpul liber...(e un "hobby" cum ar spune aia de la CNA)
    Smile, its good for you!

  13. #13
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Azur, mai lasă Ceahlăul în pace și vezi-ți de treaba ta.
    OK?
    Leave me alone!

  14. #14
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    ...si daca nu am altceva mai bun de facut? 8)
    Smile, its good for you!

  15. #15
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    parerea mea despre el se limiteaza la cateva cuvinte doar: RETARDAT, OIER, BANDIT , DA' ... "CIUMEG"

  16. #16
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Eu doar un simplu prost care stie sa faca bani ilegali de pe stat si care crede ca poate fi si un adevarat om de afaceri curate. Ei bine... teapa... nu acum peste un an - doi se va trezi ca trebuie sa apeleze la vechiile metode de-a face bani fara sa mai poata tine cluburi de fotbal.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •