Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 174

Thread: Ciclism

  1. #22
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    felicitari pentru cunego si petacchi!
    ar fi interesant de vazut ce va face cunego anul acesta si daca simoni va mai participa la vreun tur.
    you make a living by what you get
    and you make a life by what you give

  2. #23
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by roxana
    felicitari pentru cunego si petacchi!
    ar fi interesant de vazut ce va face cunego anul acesta si daca simoni va mai participa la vreun tur.
    Parerea mea este ca D. Cunego a dat tot ce a putut pe anul asta. Daca nu se dopeaza, ceea ce sincer sper, nu are cum sa mai faca figuri bune anul acesta. Poate o etapa doua de munte in Le Tour si ceva ceva in Vuelta. Pe de alta parte e foarte tanar(22 de ani), deci are toata viata in fata sa faca performanta.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  3. #24
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    declaratia lui simoni:
    "I don't want to think about the Tour. I've been racing for 20 days, and all I want to do is go home and see my family," Simoni said. "After that I'll come up with some plan to conquer the world."
    you make a living by what you get
    and you make a life by what you give

  4. #25
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Olinesport anunta:
    Luni, 7 iunie, se dă startul īn ediţia a 41-a a Turului ciclist al Romāniei, care se va disputa pānă duminică 13 iunie pe un traseu de 1.046 km īmpărţiţi īn 7 etape. Prologul, de 3,3 km, va avea loc la Craiova, pe 7 iunie, sosirea finală fiind prevăzută pe 13 iunie, la Ploieşti.

    7.06 - Prolog - Craiova-Velodrom - 3,3 km
    7.06 - Etapa I - Craiova-Filiaşi-Rovinari-Tg.Jiu - 115 km
    8.06 - Etapa a II-a - Tg. Jiu-Rm Vālcea-Curtea de Argeş - 147 km
    9.06 - Etapa a III-a, prima secţiune - Curtea de Argeş-Bālea Lac - 86 km
    9.06 - Etapa a III-a, a doua secţiune - Făgăraş-Sibiu - 77 km
    10.06 - Etapa a IV-a - Sibiu-Sighişoara -Tg. Mureş - 145 km
    11.06 - Etapa a V-a - Tg. Mureş-Gheorgheni-Izvorul Mureşului - 163 km
    12.07 - Etapa a VI-a - Miercurea Ciuc-Oneşti-Bacău - 170 km
    13.07 - Etapa a VII-a - Focşani-Buzău-Ploieşti - 143 km

    Dar premiile....
    "Premiile acordate cicliştilor care vor urca pe podiumul finalul al Turului-2004 sunt de 500, 300 şi, respectiv, 200 euro. Valoarea totală a premiilor din cele 7 etape ale cursei este de 200 milioane lei, contribuţia sponsorilor locali fiind esenţială īn recompensarea cicliştilor clasaţi pe primele locuri īn etape. "

    Sunt tare curios daca o sa mediatizeze cineva evenimentul.
    P.S. Bravo Onlinesport ca a amintit de asta.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #26
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1

    Ciclism - Turul Romaniei

    Oare nu ar fi mai bine sa se organizeze o cursa de o zi? Decat un tur? Nu aveam puterea financiara pentru a sustine un tur zic eu... O cursa de o zi, bine pozitionata in calendarul ciclist international, ar aduce mult mai multi ciclisti, si implicit si mai valorosi... Cine stie poate chair vreo vedeta... Doar si Armstrong a fost in Georgia.
    Oricum, revenind la turul Romaniei, i-am vazut anul trecut... E asa o diferenta intre ei si ciclistii adevarati... Sunt zeci de ani diferenta... Un ciclist roman nu ar termina nici macar prima etapa din Turul Frantei....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  6. #27
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    nu cred ca e destul interes din partea organizatorilor... poate ma insel, dar nu cred ca au fost schimbari majore in ultima vreme. poate doar perioada. anul trecut a fost in timpul Turului Frantei.
    you make a living by what you get
    and you make a life by what you give

  7. #28
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Anul asta nu am prins nici o stire la Tv despre Turul Romaniei.Anul trecut cred ca a fost mai mediatizat.Tot anul trecut parca a dat campionul Romaniei(nu stiu cum il cheama) un interviu in care zicea ca totusi nu e o diferenta asa mare de valoare intre ciclistii nostri si cei din marile tururi si ca daca ar avea banii necesari el cu siguranta ar rezista in Le Tour.Acuma se poate sa fi fost si o declaratie spusa pentru a atrage sponsori dar eu cred ca diferenta de valoare nu corespunde diferentei de bani,echipamente,premii.Adica,ca sa fiu mai clar,ciclistii romani isi depasesc conditiile materiale.
    Last edited by Ra_7000xp; 15th June 2004 at 04:42.

  8. #29
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Alexandre Vinokourov nu va participa la Turul Frantei! A cazut in turul Elvetiei si si-a fracturat umarul!
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  9. #30
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    pacat de Vinokourov.mie imi place mult.era pe locul 2 in top-ul preferintelor mele,dupa Ullrich.

  10. #31
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ra_7000xp
    Tricoul bleu (cel mai bine clasat roman) - Gabriel Sorin Pop
    ma uitam asa in fuga pe statistici si vad si un roman acolo! Ma bucur! Dupa aia treau sa vad si eu ce tricou a luat! Si ma calmez: e tricoul albastru, pentru cel mai bun roman....
    Bine ca l-am luat macar si pe asta....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  11. #32
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1

    Unhappy Turul Romaniei

    In pauza meciului Danemarca - Bulgaria,am vazut un reportaj pe TVSport despre Turul Romaniei de anul asta.Am fost foarte dezamagit cand am vazut imaginile.De anul trecut,desi stiam conditiile in care se desfasoara cursa,parca am uitat ce jale e.Pe langa pluton treceau tot felul de masini,carute si alti biciclisti care n-aveau nici o treaba cu plutonul.Cel ce comenta imaginile,secretarul general al federatiei parca,spunea ca pe un lucru foarte interesant ca unul din ciclisti a fost intepat de o albina,cand plutonul trecea printr-un sat in care erau niste stupi.Practic cele mai interesante momente ale Turului au fost salvarea acelui copil si ciclistii care au fost in pericol sa fie intepati.Acum,dupa ce mi-am improspatat amintirile despre Turul Romaniei,vazand cum arata echipamentele,bicicletele,ciclistii,organizatorii, premierile,traseul - tot Turul,e clar ca acest sport cu bicicleta ce se mai practica inca la noi nu are nici o legatura cu ciclismul adevarat.Bine macar ca au schimbat data de incepere ca daca era deodata cu Le Tour sau imediat dupa,contrastul dintre cele doua tururi mi-ar fi provacat si mai multa amaraciune.La sfarsit,intrebat daca la anul vor fi ceva modificari de traseu,omul federatiei a spus ca inca nu stie ce va fi la anul si ca traseul turului depinde doar de orasele care "ii cheama".

  12. #33
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1

    Turul Elvetiei

    S-a mai terminat un Tur, si anume Turul Elvetiei. Anul acesta a castigat Ullrich, recuperand in contratimpul din ultima etapa cele 41 de secunde care il desparteau de tricoul galben.
    Pentru el nu a fost decat un antrenament pentru Le Tour!
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  13. #34
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Mai sunt 4 zile pana la Turul Frantei
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  14. #35
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Maine incepe turul Frantei. Sunt tare curios daca va trece la fel de neobservat aici pe forum, la fel ca si Giro...
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  15. #36
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Eu sper ca nu,desi nici la tv nu prea am auzit stiri despre tur.Singurul lucru care l-am auzit pana acum e ca Cedric Vasseur de la Cofidis ar fi suspectat de dopaj si ca nu participa in Le Tour.

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    galati city
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    hey...unde se scriu raspunsurile la intrebarile adresate de comentaori?am numerit bine?

  17. #38
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Comentatori de ce?

  18. #39
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    galati city
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    comentatorii de la eurosport

  19. #40
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1

    Ciclism

    A inceput Vuelta.
    Care ar fi favoritii?
    Fotbalul e doar un joc.

  20. #41
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1

    Ciclism

    Sezonul 2005 de ciclism a inceput deja din ianuarie cu Turul Down Under, urmat de Turul Langkawi si Turul Qatarului. Dupa un periplu in aceste zone exotice(pentru ciclism si nu numai), lumea ciclismului mondial a revenit in Europa pentru deschiderea oficiala a sezonului. Asadar, invit iubitorii ciclismului sa intre la aceasta sectiune pentru a comenta cele mai recente evenimente din ciclism.De asemenea, putem face schimb de informatii, rezultate, statistici.Va astept prieteni!!!

  21. 8th March 2005, 21:28
    Reason
    off-topic

  22. 8th March 2005, 21:33
    Reason
    off-topic

  23. 8th March 2005, 21:38
    Reason
    off-topic

  24. 8th March 2005, 21:40
    Reason
    off-topic

  25. 8th March 2005, 21:40
    Reason
    mesaje consecutive :D

  26. #42
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Trebuie sa ne trezim ca a inceput Paris-Nisa, s-a disputat Omploop Het Volk si alte curse in Spania,Italia sau Franta

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •