Page 53 of 397 FirstFirst ... 343515253545563103153 ... LastLast
Results 1,093 to 1,113 of 8332

Thread: Stiri externe

  1. #1093
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    Crezi ca Sandra ar avea sansa la medalie la sol? (Sa nu ma intelegi gresit e doar o intrebare tehnica pentru ca tu urmaresti mai mult si mai bine gimnastele decat mine). Cat ar fi luat Sandra daca facea altceva (pune tu ceva) pe ultima diagonala. Crezi ca putea sa o bata pe Ferrari?
    Eu cred mult in sansele Sandrei la mondiale pt sol...sunt convins ca ceea ce s-a intamplat la euro a ambitionat-o si se va aduna si va face un super exercitiu. Nu stiu daca va lua chiar aur...caci va fi greu sa o bata pe Tweddle acasa la ea.

    Referitor la Ferrari..Sandra cred ca o poate bate oricand...e greu de zis ce s-ar fi intamplat la europene caci Ferrari s-a bucurat putin cam mult de sprijinul arbitrilor.
    www.fangymnastics.com

  2. #1094
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Multumesc de lamuriri. Eu ii doresc Sandrei sa se ambitioneze si sa se antreneze si sa ia chiar aurul daca se poate. . La fel le doresc la toate celelalte fete ale noaste cat mai multa sanatate ca daca sunt sanatoase si se antreneaza cum trebuie o sa apara si medaliile.
    Na, speranta moare ultima. Eu "fui" sincer dezamagita dupa Euro, dar tot ma trezesc visand noaptea ca Cerasela va pregati surpriza la paralele. Eu visez frumos, stiu.

  3. #1095
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Revin un pic la Sloan....e doar o parere personala...dar eu nu cred ca ea se va bate pt medalie..cred ca vor fi surprize atat din partea americanilor (nu stiu ce se mai aude de Bross si Hong, de exemplu....) cat si din parte chinezilor (pana acum eu n-am auzit decat de Kexin dar mai au o armata intreaga)...eu as zice ca Sloan nu va fi nici macar campioana nationala....

  4. #1096
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    Multumesc de lamuriri. Eu ii doresc Sandrei sa se ambitioneze si sa se antreneze si sa ia chiar aurul daca se poate. . La fel le doresc la toate celelalte fete ale noaste cat mai multa sanatate ca daca sunt sanatoase si se antreneaza cum trebuie o sa apara si medaliile.
    Na, speranta moare ultima. Eu "fui" sincer dezamagita dupa Euro, dar tot ma trezesc visand noaptea ca Cerasela va pregati surpriza la paralele. Eu visez frumos, stiu.
    Sunteti optimisti .Nu prea cred in "revenirea " Sandrei .Din mai multe motive .

  5. #1097
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    @Niagara:
    Are potential la barna si paralele!
    Nu cred ca va fi la nationale...acum vreo 2-3 sapt inca nu revenise la antrenamente...inca se chinuia cu accidentarea de la spate.
    Nici solul nu e de colea .Uita-te cum aterizeaza dupa primele doua lini . Perfect in picioare si fara efort evident .

    Mai are de lucru la finete si autocontrol in chimb dar asta sunt perfectibile .

  6. #1098
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by oana_27g View Post
    Revin un pic la Sloan....e doar o parere personala...dar eu nu cred ca ea se va bate pt medalie..cred ca vor fi surprize atat din partea americanilor (nu stiu ce se mai aude de Bross si Hong, de exemplu....) cat si din parte chinezilor (pana acum eu n-am auzit decat de Kexin dar mai au o armata intreaga)...eu as zice ca Sloan nu va fi nici macar campioana nationala....
    Nu va fi campioana nationala...o sa fie prezenta la nationale si Jordyn Wieber si cred ca o sa o lase sa participe si la seniori...ca sa mai ridice putin nivelul concursului.
    SUA nu prea straluceste anul acesta...sa ne amintim in 2005 la mondiale (dupa Atena) cand au luat aproape tot:
    individual: 1 si 2 (Memmel si Liukin)
    paralele: 1 si 2 (Liukin si Memmel)
    barna: 1 si 2 (Liukin si Memmel)
    sol: 1 si 2 (Sacramone si Liukin)
    sarituri: 3 (Sacramone)

    In afara de sarituri..au luat maxim din ce perimite regulamentul.
    Acum nu prea mai stau asa bine...

    Liukin s-ar putea sa faca surprize..desi a declarat oficial ca face doar 2 aparate...pe twitter spunea zilele trecute ca are gata solul...
    Last edited by mikeyy; 12th May 2009 at 17:04.
    www.fangymnastics.com

  7. #1099
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Daca tot ai adus aminte de 2005, nu pot sa nu-mi aduc aminte ca anul ala a fost inceputul sfarsitului uneia dintre cele mai tari echipe care a existat vre-odata: echipa Olimpica a Romaniei din 2004. Si nu pot sa nu remarc faptul ca sunt multe gimnaste (din alte tari) care sunt mai batrane decat fetele din echipa 2004 si care inca mai concureaza .... S-au facut multe prostii in gimnastica romaneasca dar risipa de dupa 2004 cred ca e pe podiumul prostiilor.

  8. #1100
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Nu cred ca o vor lasa pe Wieber la nationale...am tot urmarit nationalele lor si nu prea am observat sa faca exceptii de genul asta...(poate ultima a fost in 1997 cand au lasat-o pe Atler sa participe dar atunci motivul a fost ca in anul acela se schimbase varsta de seniorat la 16 ani si n-au vrut sa o tina prea mult pe tusa)[ in plus Wieber e si prea mica, parca atinge senioratul abia in 2011, nu?]....eu cred ca va fi batuta chiar din randurile senioarelor...ma tot gandesc la Bross, parca se antrena si era din nou in forma, nu?
    E adevarat ca in 2005 au avut un succes nebun....acum nu se intrevede ceva de genul asta...dar nu cred ca solutia lor cea mai buna va fi Sloan...

    Peng Peng Lee mi-e tare draga si o apreciez mult pt curaj si originalitate dar mi-e teama ca e genul de gimnasta care mereu va suferi de boala ratarilor...

  9. #1101
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Si prin alte parti este dezbatuta faza cu Sloan. Majoritatea sunt de acord cu noi...chiar si americanii. Toti zic ca nu are stralucirea unei campioane si ca oricat este promovata tot nu va putea ajunge vreodata la statutul pe care il au alte campioane ale americanilor.

    Pana la urma cred ca acesta e stilul lui Bridget...nu prea are lipici la public, dar cu siguranta e o gimnasta care munceste si are ambitii mari, insa nu stiu daca este suficient pt stilul american si mai ales pt standardul impus de Martha.

    Bross ar fi intr-adevar o optiune...si Hong de asemenea. Insa nu exista informatii despre ele...de cum stau cu pregatirea sau cu accidentarile.
    www.fangymnastics.com

  10. #1102
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Sloan e ambitioasa pentru ca stie ca asta e momentul ei,Liukin poate face AA poate nu face oricum o a doua competitioare ma buna ca ea pe 4 aparate nu este in momentul de fata asa ca stie ca trebuie sa traga tare ca poate la anul nu mai are loc in echipa.La noi esti buna,nu esti, intri in echipa ca alta nu mai e sa-ti ia locul

  11. #1103
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Diego Hypolito a inventat un nou element la sol, care ii va purta numele. Aici e un reportaj in care el explica cum e elementul: http://video.globo.com/Videos/Player...+SALTO,00.html
    Din cate am inteles eu..e vorba de un dublu apel la care a a mai adaugat o intoarcere...cam asa ceva
    www.fangymnastics.com

  12. #1104
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Wow...asta da element original!!!

  13. #1105
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    E interesant...din pacate nu reusesc sa imi dau seama care e noutatea (din cauza ca tot nu am sunet pe calculator), insa bravo lui

  14. #1106
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    E interesant...din pacate nu reusesc sa imi dau seama care e noutatea (din cauza ca tot nu am sunet pe calculator), insa bravo lui
    la dublu apel a mai adaugat un 360

  15. #1107
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Se pare ca Diego va prezenta elementul la Glasgow in weekend!
    www.fangymnastics.com

  16. #1108
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Semenova este nominalizata la sportivul lunii in Rusia.
    Daca vreti sa o votati..puteti aici:http://www.allsportinfo.ru/index.php?id=27379
    Numele ei in rusa: Ксения Семенова (a 5-a de jos)
    www.fangymnastics.com

  17. #1109
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Am votat, numai pe site-uri rusesti n-am mai intrat .

  18. #1110
    sport legend mesteritza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Timisoara/Caransebes
    Posts
    549
    Reputatie
    1
    Am votat si eu Eu am mai intrat pe site-uri rusesti pt patinaj
    zambeste si lumea va zambi cu tine...

    Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
    "Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!"

  19. #1111
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu m-am mai obisnuit sa navighez pe site-uri in rusa,chineza si alte limbi de genul acesta.

    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    Am votat, numai pe site-uri rusesti n-am mai intrat .
    Acum trebuie sa plec la facultate...insa cand ma intorc diseara o sa va dau niste noutati despre China si o sa pun si niste linkuri care vor fi in chineza ca sa va uitati la niste poze.
    www.fangymnastics.com

  20. #1112
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    @ Oana: atitudinea antrenorilor americani e praf in ochi pt televiziuni. Sigur vorbesc cu prejudecata dar cred ca americanul de rand nu pricepe din gimnastica mai mult decat "sar in sus si fac frumos" dovada si comentariile de la TV lipsite de orice detaliu tehnic si pline de sterotipuri "Romanians cannot dance" etc... Arata si ei ce poate face audienta, un pic de scandal, o mica barfa, latura sentimentala a relatiei antrenor gimnasta.

    @ Mihai: perfect deacord cu tine, Romania are sanse minime de a lua o medalie la mondiale anul asta. Numai daca se intampla vre-un miracol altfel nu vad cum s-ar apropia de podium.
    N-am mai fost pe aici de tare mult timp... Va asigura ca asta e felul de a fi al americanilor. La fel se desfasoara lucrurile si in sala si in general in viata de toate zilele.

  21. #1113
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Zilele acestea, Nastia a dat un interviu nou in care a spus ca pentru anul acesta va renunta la 4 aparate si ca se va axa doar pe paralele si barna.
    Deocamdata isi doreste sa revina in forma la paralel. A zis ca daca reuseste sa-si recupereze paralelul atunci la sarituri si sol va fi mult mai usor.
    Are in pregatire 2 elemente noi la barna si paralele si a mai zis faptul ca a reusit sa-si implineasca cel mai mare vis al ei (adica aurul de la JO) si ca de acum nu isi mai impune niciun obiectiv..decat sa profite din plin de orice moment.

    A vorbit si de noul cod...a spus ca este mult mai dificil si ca totul tine de strategie, de modul in care iti structurezi exercitiul [cata dreptate are...].
    Interesant. Am vazut-o lucrind si la sol.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •