Results 1 to 7 of 7

Thread: Cupa Romaniei

  1. #1
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Cupa Romaniei

    De maine incepe Cupa Romaniei cu prima faza in care participa echipele din diviziile C si D. Sportul Studentesc II va intalni de la ora 18.00 Aversa. Meciul se va disputa pe Antilopa.

  2. #2
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Sportul Studentesc - Aversa Bucuresti 4-3 (1-3)

    Aversa a deschis scorul: corner executat inalt in care de pe partea dreapta, reluare cu bolta si mingea a cazut in poarta prin spatele portarului (saracu' e nevinovat, greseala a facut-o cine i-a zis ca poate fi portar; nici nu stiu daca are 1.70m)

    Egalare: se repune mingea de la centru, lansare pe partea dreapta, centrare la coltul scurt si din 6m "Djorkaeff" reia cu capul in plasa (e unul dintre cei pe care i-am remarcat; atacant puternic, cu mult tupeu, alearga mult si face faza defensiva destul de bine; la un moment dat un jucator de la Aversa a faultat fara minge, la faza urmatoare a plecat la spital ca il tiuia urechea )

    Scorul pauzei 1-3: doua faze identice cu suturi de la 30m la radacina barelor; nu foarte puternice dar saracul nostru portar nu a avut nici o sansa sa le ajunga

    pauza sfetnic bun: in a doua repriza Tom Cristea a facut trei schimbari toate reusite. mijlocas dreapta (Alberto), mijlocas stanga, varf (Sorin Butoi). Cei trei au fost practic protagonistii rasturnarii rezultatului. Alt remarcat este "Ion" care poseda un foarte bun control al mingii. Golul victoriei este creatia lui Alberto care s-a distrat un pic pe partea dreapta, a centrat tare in "gura" portii de unde un fundas de la Aversa a impins mingea in propria poarta, fiind presat din spate de "Djorkaeff"

    Din echipa care a reusit promovarea in C mai erau doar 2-3 jucatori, restul fiind juniori, majoritatea '87. Singurul cat de cat cunoscut (pentru ca a prins fotografia la echipa mare ) a fost Lulea, pe post de vedeta menajata, nefiind folosit de Tom.

  3. #3
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    In faza a II-a Sportul Studentesc II va intalni pe FC Snagov. Aceasta va fi aproape sigur adversara si in Divizia C, in grupa a III-a, in care, anul trecut, a terminat pe locul 5. Meciul va avea loc sambata 30 iulie de la ora 11.00

  4. #4
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Vazand cat de bine joaca Sportul in retur parca imi pare asa de rau ca am fost eliminati din cupa. Am fi avut o sansa mare sa castigam cupa anul asta.

  5. #5
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    In editia 2007-2008, Sportul a fost eliminata inca din turul a IV-lea preliminar de catre FC Chitila, scor 3-2(1-2). Ce rusine!
    ex-97SiR

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Fan Sportu Si Steaua.

  7. #7
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LACATUS 7 View Post
    Fan Sportu Si Steaua.
    Bine ai venit printre noi.
    ex-97SiR

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •