View Poll Results: Suntetzi de acord cu politica lui Pitzurca fatza de lotul natzional ?

Voters
42. You may not vote on this poll
  • DA

    14 33.33%
  • NU

    28 66.67%
  • Nu shtiu/Nu ma intereseaza

    0 0%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 93

Thread: Pitzurca vs Iordanescu

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1

    Pitzurca vs Iordanescu

    Credetzi ca Pitzi face bine ca nu-i lasa pe jucatori la lotul natzional decat dupa epuizarea meciurilor de pregatire ale Stelei, adica la distantza de cel mult 48 de ore de la primul meci de pregatire al natzionalei?

    Parerea mea : actzioneaza in interesul clubului Steaua. La lotul natzional jucatorii convocatzi ar pierde cateva zile de pregatire, facand cine shtie ce exercitzii fizice sau scheme tactice inutile, pe cand la club joaca in partide amicale, obishnuindu-se cu stilul de joc shi noii coechipieri.
    ex-alpopa

  2. #2
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Credetzi ca Pitzi face bine ca nu-i lasa pe jucatori la lotul natzional decat dupa epuizarea meciurilor de pregatire ale Stelei, adica la distantza de cel mult 48 de ore de la primul meci de pregatire al natzionalei?

    Parerea mea : actzioneaza in interesul clubului Steaua. La lotul natzional jucatorii convocatzi ar pierde cateva zile de pregatire, facand cine shtie ce exercitzii fizice sau scheme tactice inutile, pe cand la club joaca in partide amicale, obishnuindu-se cu stilul de joc shi noii coechipieri.
    Aceeasi parere !
    Boul de Iordanescu si cu vita de Sandu , parca vrea sa urce toata Romania in capul Stelei .
    Groparii fotbalului Romanesc !

    Culmea este ca argumentele stelistilor fata de aceasta convocare sunt beton , inclusiv "citirea lui iordanescu".
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #3
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Si eu sint de parerea voastra insa...asa se cam procedeaza peste tot ! Adica, cei din tara sint...mai rapizi !
    Ce nu inteleg eu !
    Nu va suparati ! Am impresia ca iar se asteapta "strainii, EU, NATO" care sa ne rezolve problemele interne !
    Chiar nu se gaseste nimeni care sa puna "piciorul in prag" ?

    SANDU dovedeste ca este un..."papa lapte" !
    Chiar absurda cum e uneori, legea trebuie respectata !
    Ce-ar fi ca FRF sa instituie legi care sa inceapa cu textul " va rugam..."
    Apoi, amenintarile si pedepsele date te FRF s-au dovedit, de-a lungul timpului, apa de ploaie sau...hrana pentru prosti !
    Nu cred ca mai e UNUL in RO care sa creada ca MITICA si SANDU mai pot face ceva bun pentru fotbalul romanesc (cred ca intelegeti ca nu acuz sau jignesc pe cineva de alta parere dar...) !

  4. #4
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    sandu face un joc. inca nu-mi dau seama al cui. jiji vrea singe la tava si desfiintarea lui iordanescu pentru ca ala nu si-a potolit procesul.

  5. #5
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Si zi tu vasile: ar trebuii sa renunte la proces. Pai in felul asta ii dam mana libera lui jiji sa injure pe cine vrea pentru ca oricum o sa stie ca nu o sa-i faca nimeni nimic. Sandu face jocul federatiei, de ce trebuie totul sa fie o conspiratie?

  6. #6
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    cine? iordanescu? am zis eu asta? doamne fereste. daca era careva sa-mi faca acelasi lucru pina nu-si cerea scrze macar in public nu terminam procesul.

    pai o fi jocul federatiei care o cam confunda cu familia si ograda proprie. nu am sus ca e conspiratie ci doar am fost mirat ca n-a dat cu barda. sa aplice legea si basta.

  7. #7
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Bineeeee Pitziiiiiii ! Acuma' io vreau orice numai sa fie impotriva lui Iordanescu chiar daca trebuie sa fiu de acord cu putzulica !

  8. #8
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    iorbelescu asta e penibil cu adversarii lui pentru tricolori :
    http://www.gazetasporturilor.ro/?c=1&b=146
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #9
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    este oricum penibil cum face echipa si cum tot testeaza de atitia ani. o sa fie nasol cu nationala si nu-l vad in clar. mai prost e ca atunci cind se va hotari sa se retraga va fi prea tirziu. oricum haioasa a fost declaratia lui mititelu care vorbea de pitzi ca fiind cel mai bun antrenor al echipelor din a.

  10. #10
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    revenind la pitzurca, nenorocirea e ca din cauza orgoliului sau ii pune pe jucatori intr-o postura timpita si va fi greu pentru ei sa mai vada nationala cit timp va mai fi acolo iordanescu. cel mai afectat va fi sigur dorinel.

  11. #11
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    se fac de rahat, toata lumea e impotriva lor si protectionismul lui mitica nu mai poate dura mult
    steaua a crescut cota fotbalistilor vanduti prin nationala, cu toate ca nu aveau nici o valoare: munteanu, rosu, reghemkamf
    va recomand sa cititi declaratia lui Chivu din prosportul de azi
    dorinel de ce a mai facut scandal, dupa ce ne-a nenorocit la copenhaga, nu el a zis ca se incearca indepartarea lui?
    acum el ca un om de caracter de ce intra in mocirla asta dupa ce a declarat ca ar da totul pentru nationala?

  12. #12
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Doar steaua va avea de pierdut din acest conflict , imi pare rau de dorinel sunt sigur ca dorinta lui e de a veni la nationala..
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  13. #13
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    asta e. astia suntem. in loc sa ne ocupam de problemele reale ne tinem de platit polite si unii au mai mult decit doua picioare. nu pricep guduratul si nici caposenia. e o prostie imensa toata zavera asta. nimeni nu spune ca regula e foarte buna, dar parca stam sa facem doua revolutii pe zi. totul e aiurea, de la numirea lui iordanescu pina la imbecilitatea lui jiji de a plati la nesfirsit polite. se va vedea asta si in jocurile stelei si in meciurile internationale si cele ale nationalei.

  14. #14
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Amandoua partile sunt o apa si un pamant, au facut de rusine Romania, stirea a aparut la eurosportnews, acolo romanii sunt desfiintati si asta datorita ciobanului jiji fecali...RUSINTE steaua bucuresti!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #15
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Eu sunt de partea STELEI!!!!
    Iordanescu e nebun!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  16. #16
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    si eu sunt de partea stelei, dar nu de partea mitocaniilor. seamana cu "Amicus Plato, sed magis amica veritas", dar nu chiar. si iar ajungem la aceeasi discutie. nu e vorba de cine are dreptate ci de calea aleasa de vesnicul impricinat de a fi pe sticla la orice jurnal.

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    ce repede uitati...

    Pt toti "stelishtii" de pe forum cu memorie scurta

    Ati uitat in ce stare a lasat Piturca echipa dupa campionatul 91-92 , cand Dinamo l-a castigat cu vreo 20 de puncte avans. Si cum Iordanescu a venit si cu aceeasi echipa a castigat campionatul contra unui Dinamo la care jucau Dorinel , Demollari , etc .
    Asta sta drept comparatie intre caliatatile de antrenor ale celor doi. Sigur o sa spuneti ca a fost acum mai bine de 10 ani si ca Piturca era tanar si la inceput
    ... dar ce a facut Piturca ca antrenor de atunci ??????

    HAI ROMANIA!
    FORZA STEAUA!

  18. #18
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Perfect de acord......cu decizia lui Pitzi...
    De ce sa trimita jucatori sa alerge prin nisip aiurea iar la meciurile de pregatire sau cele oficiale de doamne ajuta sa intre tot stranierii...pai de ce nu-i convoaca idiotu de Iordanescu pe ei? Nu cu ei va juca in oficiale? cu ce ma incanta pe mine ca nationala va avea meciuri amicale in care vor juca unii pe care sunt slabe sanse sa-i mai vedem la lotul national(exceptie fac Dorinel si Radoi). E greu si pentru Dorinel pana acum era stranier si era favorizat ..acum trebe sa raspunda la apelurile lui Iordanescu. Iar Radoi poate nu are chef sa mearga acum...a anuntat federatia din timp....printr-o hartie oficiala asa ca nu vad care e problema...nu e meci oficial , nu e decisiv, Idiotu de Iordanescu are un orgoliu tampit. In ce-l priveste pe Florentin Dumitru eu personal as proceda la fel...pai ma alearga de nebun ca si anul trecut iar cand is meciuri oficiale nici nu e selectionat pai sa alerge atunci pentru Steaua daca tot e sa alerge. Ghioane de ce numai vine? v-ati gandit? e chiar absurd? nu cred dar ce el e milog daca joaca la Dinamo Kiev si nu la Roma sau la Chelsea....

    Apropo si-a mai dat cu parerea si tembelu de Contra care abia ce a revenit pe teren si deja are figuri...ce astia din campionatul intern nu sunt jucatori sau ce..?ar trebui tratati la fel cand e vorba de nationala sunt jucatorii ROMANIEI.
    Aberanta e toata poveste si sunt de acord cu Adi care a zis ca ne-am facut de ras...am vazut stirea pe eurosportnews...dar parea mea e ca nu e Steaua de vina..... ci sleahta de pungasi Sandu,Pitzi si de cealalta parte Jiji cu Corleone.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Amandoua partile sunt o apa si un pamant, au facut de rusine Romania, stirea a aparut la eurosportnews, acolo romanii sunt desfiintati si asta datorita ciobanului jiji fecali...RUSINTE steaua bucuresti!
    Ady_azzuro! Faci parte din categoria celor multzi, care nu cunosc problema.
    Ce se spune : STELISHTII AU REFUZAT ECHIPA NATZIONALA FALS -> STELISHTII AU CERUT SA VINA LA LOT PE 15 IANUARIE (CU 3 ZILE INAINTE DE MECI! NU CU 1 sau 2! ) PENTRU CA MAI AVEAU DE DISPUTAT 2 MECIURI AMICALE CU ECHIPA DE CLUB.
    Ce se spune : STELISHTII RENUNTZA LA ECHIPA NATZIONALA FALS -> STELISHTII AU DECLARAT CA VOR RENUNTZA LA ECHIPA NATZIONALA IN CAZUL IN CARE VOR FI SUSPENDATZI PENTRU ASHA-ZISUL "TUPEU".

    Problema care apare consta in faptul ca totzi anti-stelishtii o dau cotita cu "anti-patriotism" shi alte prostii - ei nu pot analiza obiectiv situatzia. Iordanescu este cel care "a sabotat" programul de pregatire al tuturor divizionarelor A -> a chemat in PERIOADA DE PREGATIRE A ECHIPELOR DE CLUB jucatori pentru a-i monitoriza, asta pentru ca are nesimtzirea de a nu-i fi vazut la meciurile din Divizia A. Un astfel de stagiu de pregatire shi monitorizare este potrivit intr-o cu totul alta perioada a sezonului, cand jucatorii au meciuri in picioare, cand antrenorul s-a interesat sa-i vada cum evolueaza, nu acum cand toate echipele sunt in pregatiri.
    Shi ma uimeshte shi mai mult ceva. Un astfel de stagiu nu s-a mai auzit in alte partzi ale lumii. Am mai auzit la rugby doar, acolo unde este strict necesar pentru ca meciurile nu sunt televizate shi antrenorul nu are cum sa-shi faca o parere (stagiile de pregatire ale lui Chareyere). Shi revenind la Iordanescu : pretinde ca nu-i cunoashte pe Radoi, Munteanu, Dumitru shi Dica, jucatori pe care i-a avut la echipa natzionala in meciuri oficiale (cel putzin primii 3) de peste 2 ani?! In fond pentru ce sa-i chemi?! Sa te simtzi tu mai puternic, este?
    Toata tevatura asta a fost creata din orgoliul prostesc al lui Mircea Sandu shi al lui Anghel Iordanescu. Ei au fost cei care au tulburat apele, au dat ultimatumuri shi au ridicat tensiunea.
    Sunt dezgustat de tupeul lui Iordanescu de a-i cere lui Mircea Sandu sa nu mai aiba ca obiectiv calificarea.
    ex-alpopa

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    dar parea mea e ca nu e Steaua de vina..... ci sleahta de pungasi Sandu,Pitzi
    Ceva imi scapa. Sandu-Pitzi???????
    ex-alpopa

  21. #21
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    bravo,dragos, nici macar stelistii nu aproba gestul conducerii
    te-ai gasit tu
    esti destept

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •