View Poll Results: Suntetzi de acord cu politica lui Pitzurca fatza de lotul natzional ?

Voters
42. You may not vote on this poll
  • DA

    14 33.33%
  • NU

    28 66.67%
  • Nu shtiu/Nu ma intereseaza

    0 0%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 93

Thread: Pitzurca vs Iordanescu

  1. #64
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Sunt doua grupuri care se bat pentru putere in fotbalul romanesc. Prima: Sandu, Iordanescu, I. Becali si a doua Piturca, Gigi Becali, Dragomir. Majoritatea presedintilor de club se vor alia primei grupari. Hagi, la fel. Primul cap care va cadea este, se pare, a lui Dragomir. Va ramane Gigi Becali impotriva tuturor. Piturca nu prea conteaza in lupta asta.
    In tot acest razboi, au picat la mijloc, nationala si jucatorii Stelei. Nu mai conteaza cine are dreptate si cine nu, orgoliile sunt asa de mari incat pentru a se plati politele, se calca pe cadavre.
    Poate vor interveni perioade de acalmie, dar nu se vor opri niciodata, nici daca-r face jucatorii nationalei greva.
    Apropo..cand credeti ca se va termina razboiul dintre palestinieni si evrei?
    OldFan Unirea Alba Iulia

  2. #65
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    se calca nu pe cadavre ci pe oameni si coloanele vertebrale sunt mai ceva ca nuielele in bataia alizeului. vom vedea daca va cadea capul lui mitica. scenariul asta a mai fost. nenorocirea e ca nu caderea capului dragomiresc e importanta ci caderea capului acestei mafii. mentalitatea e paguboasa si inlaturarea lui mitica nu schimba fondul problemei.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #66
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Sa o luam pe rand !
    1- Steaua are la dispozitie 3 luni pentru a integra noi venitii (care nu sunt cei 4 ci doar Dorinel si Dica , Radoi cu Florentin sunt de 2 ani la Steaua ) ,pe cand natioanala ROMANIEI ! retine cuvantul are doar 10 zile !
    Mai mult lui Dorinel i s-a permis sa vina odata cu stranierii pentru ca el era chiar noi venit la club , insa el a refuzat din motive neintelese de mine !
    Motivul respingerii a fost simplu : Nationala are un program bine fixat , jucatorii stelei au refuzat sa vina pe 11 au fost chemati altii , nu puteau sa vina ei cand vor si sa ii dea la o parte pe noii veniti !

    Cred am raspuns fara patima.
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pancone, doar pentru ca Becali mafioneru' e preshedinte la Rapid nu cred ca ar trebui sa-i tzii partea. Nu de alta, dar vad ca putoarea incepe sa iasa la suprafatza...Daca deocamdata Steaua n-a picat in capcana (pana miercuri cel putzin.....) se pare ca a picat Universitatea. Shi mai zicetzi ca Giovanni nu e mana-n mana cu Iordanescu.....

    PS : Am discutat cu rapidishti adevaratzi Pancone -> parerea lor e ca e o rushine pentru clubul Rapid ca Giovanni a ajuns preshedinte.....
    ex-alpopa

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Iordanescu a fost si va ramane stelist, dar in inima lui la fel ca Jenei, Lacatus si multe alte valori pe care Steaua le-a avut, dar acum ii face jocul lui Giovani Becali ferm convis ca jiji nu va putea sa-l doboare.sa-mi spuna cineva ca nu am dreptate:de ce nu a jucat Andrei Cristea in Cipru decit atunci cind s-a sesizat vizibil de la o posta si Seche a zis, si Lupescu a zis, si presa a zis......si noi stelistii e firesc sa zicem ca Iordanescu e prietenul lui Giovanni, doar a fost in Cipru, nu pentru Andrei Cristea ci pentru Rada si Stancu.tocmai ca Iordanescu e stelist trebuia sa-i inteleaga pe stelisti si sa accepte sa vina mai tirziu la lot, a vazut in jucatori figura lui jiji si i-a numit sabotori, jiji nu este Steaua, Steaua este STEAUA, ESTE A TUTUROR !!

  6. #69
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    PS : Am discutat cu rapidishti adevaratzi Pancone -> parerea lor e ca e o rushine pentru clubul Rapid ca Giovanni a ajuns preshedinte.....
    Poti sa imi dai si nume stau in bucuresti ? care sunt acestia !
    Nici eu nu am fost incantat de venirea lui Becali , insa pana acuma nu am ce-i reprosa
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  7. #70
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Muad DIB ma faci sa rad , " steaua va lupta impotriva cooperativei "? , confuzi sloganul si echipa.
    Totusi e interesant ca un stelist ? ...sa vorbeasca despre cooperativa cand cu totii stim cum s-au format in anii 1940-1960 echipele armatei si a politiei.
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Da' istoria Rapiduletzului o shtii? Ca tot de minister au fost infiintzatzi shi ei. Ba mai rau.....inca sunt sustzinutzi de minister.
    ex-alpopa

  9. #72
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    In mod normal Nationala Romaniei are prioritate absoluta.
    Nu stiu cine are dreptate si sunt convins ca nici voi nu stiti
    Sapind eu pe acest forum constatai ca unii il blameaza pe Piturca pentru faza respectiva si citeva zile mai tirziu il sustin pe Nicoale Napoli ala de la Craiova care a declarat exact ca Pitzi.
    asta da dovada de obiectivism

  10. #73
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    alpopa sa revenim la subiectul topicului , eu nu am vrut sa supar pe nici un stelist doar mi-am spus parerea si iti spun sincer ca daca ar fi fost vorba despre jucatorii Rapidlui aceeasi pozitie as fi avut pentru ca eu intai tin cu Romania si apoi cu Rapid !

    PS: Mesajele suporterior stelisti imi dau impresia ca ei nu au suferit in aceea seara de noiembrie 2003...
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  11. #74
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ne apancone, usor cu pianu ca se varsa clapele. pina una alta nu toti spun ca pitzi are dreptate si apoi in noiembrie am suferit toti. din pacate s-ar putea sa mai suferim.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Dupa ce vazui in ultimul timp........sincer nu prea mai am la inima natzionala Romaniei. Shi o spun acum pe bune. Nu ca nu mi-ash dori sa cashtige (doamne fereshte) dar sunt sceptic ca voi mai avea vreun sentiment ieshit din comun la meciurile ei......Dar mai shtii? Ne-au mai pacalit FRF-ishtii shi poate ne pacalesc din nou..........iar o sa-i ia lumea in bratze la viitoarea izbanda....(daca va mai fi vreuna..... )
    ex-alpopa

  13. #76
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Mitica a ramas !
    Cei trei + unu muschetari vor scapa ... deci baieti liber la o bere , ca se rezolva problema
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #77
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Ceea ce nu pricep multi, sau mai degraba nu vor sa priceapa, este banalul fapt ca intr-un sistem totalitar nimic nu era in afara lui. Fiecare se crede altfel decit ceilalti desi sportul romanesc, la fel ca si in alte tari din sistem, au fost marionete in mina unui regim de care nu putea scapa mai nimic. Toti uita dirijatul de la centru. In loc sa incercam sa curatim lepra fotbalului romanesc se tot striga slogane de tipul "desfiintati". Nici Nadia nici Ilie Nastase, nici altii nu ajungeau acolo fara un sprijin concertat. De aici marile rezultate sportive timp de 50 de ani si ale rusilor si ale nemtilor estici. Dovada cea mai buna este degringolada de azi.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  15. #78
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Muad DIB
    Cine a infiintat cooperativa, Pancone ?
    De ce Steaua nu a facut parte NICIODATA din ea ? Va ramane Steaua contra cooperativei. Asta va fi returul 2004, Pancone!
    Cam inegala lupta. .
    Vom vedea azi ce decizie se va lua in cazul stelistilor si apoi vom mai vorbi
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  16. #79
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Singuri impotriva cooperativei nu muad DIB ?
    Patetici...
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  17. #80
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Intre timp Muad DIB ramanem la oile noastre la tara noastra ..singura din lume in care jucatorii dopati nu sunt suspendati in care jucatorii care refuza natioanala la fel nu sunt suspendati ......deja sincer incepe sa imi para rau de steaua of..atata decizii impotriva lor ...Cat o sa mai suportati o asemenea tortura ? Cat ? Cat? ....
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pancone tata.......Potzi sa raspunzi la o intrebare?! Daca da shoot : DE CE CREZI TU CA TREBUIAU SUSPENDATZI JUCATORII SHI DATE AMENZI CLUBULUI ?! UNDE SCRIE ?! AI CITIT CE ZICE LA FIFA ?! Poate nu v-atzi dat seama, decizia a fost data ca sa nu-i sara totzi in cap lui Dragomir. Daca intr-adevar se discuta dupa regulament nu se putea da nici un fel de sanctziune! Asha ca ar trebui sa fitzi multzumitzi........
    ex-alpopa

  19. #82
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Nu are rost sa iti mai raspund alpopa , nu ai sa intelegi oricum continua sa o sustii pe a ta...
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Fuuuuuuuuugi! Daca nu potzi sa raspunzi, daca nu ai cu ce sa raspunzi....fuuuuuugi! Te pup shi te mai ashtept
    ex-alpopa

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    De acord cu tine Mouad'Dib. Dar shtii care e partea nasoala?! De la o vreme incep sa postez cu teama pe Intern; nu se shtie cand itzi dispare mesajul (un triunghi al bermudelor asemanator cu forumul craiovei), pentru ca nu se shtie cand potzi deranja pe "cineva". Asta ar trebui sa dea de gandit anumitor moderatori, care cam fac stat-in-stat.....Asha ca sfatul meu : dupa ce postezi copiaza mesajul undeva pe hard; ca sa ai dovezi la lume ca totul e in regula !
    ex-alpopa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •