View Poll Results: Suntetzi de acord cu politica lui Pitzurca fatza de lotul natzional ?

Voters
42. You may not vote on this poll
  • DA

    14 33.33%
  • NU

    28 66.67%
  • Nu shtiu/Nu ma intereseaza

    0 0%
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 93

Thread: Pitzurca vs Iordanescu

  1. #43
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Eu cred ca, judecand din punctul de vedere al lui Piturca, i-as da dreptate. Bineinteles ca nu ii convine sa piarda cei mai buni jucatori chiar in perioada de pregatire a echipei. Problema este ca nimanui nu ii convine. Daca toate cluburile s-ar comporta la fel nu ar mai exista echipe nationale. Nu este corect fata de partenerii de intrecere (celelalte echipe din campionat).
    Vroiam sa va atrag atentia ca este gresita afirmatia ca Piturca ii lasa la lot odata cu stranierii. Initial nu a vrut sa-i lase deloc, insa dupa ce au inceput valurile a imbratisat varianta asta cu venirea odata cu cei de afara.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  2. #44
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Red Heat
    Eu cred ca, judecand din punctul de vedere al lui Piturca, i-as da dreptate. Bineinteles ca nu ii convine sa piarda cei mai buni jucatori chiar in perioada de pregatire a echipei. Problema este ca nimanui nu ii convine. Daca toate cluburile s-ar comporta la fel nu ar mai exista echipe nationale. Nu este corect fata de partenerii de intrecere (celelalte echipe din campionat).
    Vroiam sa va atrag atentia ca este gresita afirmatia ca Piturca ii lasa la lot odata cu stranierii. Initial nu a vrut sa-i lase deloc, insa dupa ce au inceput valurile a imbratisat varianta asta cu venirea odata cu cei de afara.
    Ok , si atunci de ce nu a mai fost bine ?
    Adica nu pe 11 , ci pe 15 ?
    Ca nu au jucat cu ospatarii ?
    Asta sa fie nenorocirea ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #45
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Becali si Iordanescu se aseamana foarte mult, prin prisma faptului ca sufera de aceeasi boala si anume PARANOIA.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  4. #46
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by HaoTic
    Becali si Iordanescu se aseamana foarte mult, prin prisma faptului ca sufera de aceeasi boala si anume PARANOIA.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #47
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    sa nu uitam

    ca pitzi a calificat nationala, fara infrangere.. dupa care a fost mazilit de sandu, ion becali (cunoscut in lumea infractorilor si sub numele de giovani) si hagi. A NU SE UITA! ca sa raspund unuia ce-a postat aici!

  6. #48
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Nu marius aici nu e vorba de jocul cu bucatarii. Mi se pare o interpretare simplista. Asta e mai mult o problema de principii, de fair-play sau poate chiar de patriotism.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  7. #49
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    P.S. As fi vrut sa-i vad reactia lui Pitzurca daca patea la fel cand era selectioner. Sa-i fi facut jucatorii lui Dinamo asa...
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  8. #50
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    iordanescu nu e cumva stelist? hm
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Eu unul cred ca Pitzi ar fi respectat stagiul de pregatire al echipelor de club shi nu ar fi organizat un astfel de stagiu de-a dreptul aberant. Acest stagiu trebuia facut in momentul in care jucatorii aveau meciuri in picioare. Cel mai bine era ca Puiu sa-l faca la vara (sa-i tzina o luna ca avea tot timpul). Asha ii invatza pe jucatori pe de rost shi avea scuze ca sa nu urmareasca meciurile din campionat.
    ex-alpopa

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Fratilor va invirtiti in jurul cozii, FRF a facut legi dupa bunul lor plac,au incasat comisioane grase din calificarile echipei nationale, din turneele finale jucate si sunt depasiti ca mentalitate de conducatori in fotbal.Chiar si HAGI uita ca a conditionat venirea sa la echipa nationala si a uitat.. de, el este regele lui i s-au permis,nu presa a inventat conflictul cu Piti, ci el l-a provocat probabil s-a gindit ca nu-i va veni si lui rindul, iata ca i-a venit. Iordanescu nu a avut demnitatea sa se retraga dupa ratarea calificarii, caci ea nu s-a produs in Danemarca ci la Bucuresti cu Filipescu care avea nevoie de cota sa plece de la Betis Sevilla unde era rezerva , cu Reghecampf neinstruit, cu Gica Popescu depasit de atacantii danezi, cu marele Contra ce da autogoluri.Ideea este sa ai bun simt sa te retragi atunci cind esti depasit de evenimente caci altfel te umpli de penibil.Nimeni nu contesta faptul ca Iordanescu n-a avut rezultate, dar nu ne putem hrani la nesfirsit cu amintiri.

  11. #53
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Sor-mea, mai adu ceva nou ca asta ai scris si in alt loc. Incearca cu mintea nu cu cut&paste. Revolutionari cu "legea asta nu e buna" si da-i si lupta si da-i si lupta...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  12. #54
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Red Heat
    P.S. As fi vrut sa-i vad reactia lui Pitzurca daca patea la fel cand era selectioner. Sa-i fi facut jucatorii lui Dinamo asa...
    DA PITURCA A PATIT !!!!!!!!!!!
    Hagi si Popescu au refuzat sa mai vina la lot atita timp cit Piturca mai antreneaza - Mircea Sandu si-a facut titlu de glorie din faptul ca a reusit sa-i readuca la lot pe cei doi .
    Cum ?
    A demis selectionerul !!!!!!!!!!!!!!!
    Ghioane - nu mai vine cit timp este acest selectioner ( F SLAB )
    Dar nu-l demite nimeni pentru asta , sau pentru necalificalificare .
    In ambele situatii SFORARU' , a fost ... mafiotul de jovani .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #55
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    aici are dreptate marius. oricit de nesuferit mi-ar fi pitzurca, pentru gestul mirlanesc la adresa lui lacatus, nu pot decit sa-i dau dreptate. piturca a fost pus in fata unor lucruri greu de imaginat in alta tara. a se vedea emisiune alui paunescu cu hagi si faimoasa rechemare la lot, iar piturca a fost intrebat la telefon ce parere are. mde. mia sunt si alte exemple. ganea cu boloni...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  14. #56
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Cel mai bine era ca Puiu sa-l faca la vara (sa-i tzina o luna ca avea tot timpul).
    La vara ? Amice in august incep calificarile pentru 2006
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  15. #57
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Ar trebui sa nu mai vina nimeni la lot... un soi de greva...E o situatie atat de penibila , jalnica , patetica, groteasca etc... in fotbalul nostru incat acum ar fi momentul sa se solidarizeze toti jucatorii de la nationala si sa faca GREVA , adica un fel de revolutie. Acum pot cadea toti ! Sandu, Iordanescu, Dragomir .. si sa vina altii ! ACUM ESTE MOMENTUL DE O REVOLUTIE IN FOTBAL ! ACUM ORI NICIODATA!

  16. #58
    junior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Brisbane australia
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    baeti pina la urma uermei problema sa pune asa, era echipa nationala a rominiei, cei mai important pina la urma, steaua sau nationala? si becali si iordanescu si dragomiri sint niste fraieri. Problema a inceptu cu scandalul intre becali si iordanescu, Becali incerca sai arate lui Iordanescu ca poate sais bate joc de el cind vrea muschil lui, adevarul este ca asta e o ciarta de pui trintit, acuma tot lotul steli va avea de suferit si de ce 3 prosti nu se pot inteleg.

    trebe scapat de dragomir becali si toti bulangi din federatia romina, din parerea mea este ca si Iordanescu a inebunit la cap. pun pariu pe 50 de dolari, daca scapam de beclai, dragomir, sandu, iordanescu si cei lalti idioti ne vom califica.

  17. #59
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    Ar trebui sa nu mai vina nimeni la lot... un soi de greva...E o situatie atat de penibila , jalnica , patetica, groteasca etc... in fotbalul nostru incat acum ar fi momentul sa se solidarizeze toti jucatorii de la nationala si sa faca GREVA , adica un fel de revolutie. Acum pot cadea toti ! Sandu, Iordanescu, Dragomir .. si sa vina altii ! ACUM ESTE MOMENTUL DE O REVOLUTIE IN FOTBAL ! ACUM ORI NICIODATA!
    N-am crezut ca pot fi de acord cu tine .
    Dar trebuie sa recunosc ca la acest lucru m-am gindit si eu !!!!!!!!!
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #60
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    E departe de mine admiratia fata de Iordanescu. Sau de Sandu. Sau de Dragomir. Dar vreau sa va atrag atentia ca in timpul si dupa turneul din USA toti stelistii se laudau sus si tare ca Iordanescu e de-al lor. Acum ce s-a intamplat? Au uitat suporterii ca e stelist de il lovesc atat?
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  19. #61
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    N-am crezut ca pot fi de acord cu tine .
    Never say never

  20. #62
    incepator
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Mie mi se rupe de problemele voastre de mitici pitici ce sinteti, dar sint de parere ca nu ar trebui suspendati in cazul in care au trimis o instiintare oficiala ca nu vor sa participe la actiunea nationalei si in cazul respectiv ei sa nu mai fie primiti la nationala, care oricum e de kaka....t

    Forza BANATUL !!!!!!!!

  21. #63
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    alinoz stai flexat, daca vrei sa mai continui in felul asta dute pe xxx......
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •