View Poll Results: Suntetzi de acord cu politica lui Pitzurca fatza de lotul natzional ?

Voters
42. You may not vote on this poll
  • DA

    14 33.33%
  • NU

    28 66.67%
  • Nu shtiu/Nu ma intereseaza

    0 0%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 93

Thread: Pitzurca vs Iordanescu

  1. #22
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    PIMIP, lai uitat pe popa. Auzi popa, tie ti se pare corect ca numai Steaua este impotriva? Vad ca in continuare mergi pe ideea ca astia de la Steaua sunt cei mai destepti si restul sunt niste idioti ca se supun legilor, nu? Crezi ca la celalate echipe le convine? Marica nu a jucat nici un joc pentru Dinamo in meciurile de pregatire pentru ca a fost si in China si acum e in Cipru. Cu toate astea nu ai auzit pe nimeni de la Dinamo facnd scandalul pe care il face jiji si piturca. Si jucatorii stelisti au spus ca se retrag daca nu sunt lasati la echipa pana pe 15 nu daca sunt sanctionati. Inca o chestie, toti patru au semnat aceeasi declaratie tip. Tu crezi ca ei au scris-o sau a fost dicatat de jiji cuiva(ma indoiesc ca stie sa scrie).Jucatorii trebuiau sa aleaga si au ales jiji, acum nu vad de ce sa ne mai plangem. Poate ne calificam fara ei si poate nu ne calificam fara ei la fel cum poate nu ne-am fi calificat cu ei. Ce mai conteaza acum? Suspendarile care trebuie sa se dea pentru ca au refuzat sa vina la nationala atunci cand au fost convocati(pana la urma asta e discutia si nu daca programul nationalei e bun sau rau). La fel cum zici tu ca asanumitii "anti-stelisti" o dau in patriotism la fel o dau si stelistii in alte discutii.

    Problema e clara: au fost convocati, nu au venit, sa renuntat la ei si acum urmeaza pedeapsa. Daca gresesc undeva te rog corecteaza-ma.

  2. #23
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Sunt uimit ca unii dintre voi ii pot da dreptate Ciobanului. Iordanescu este o legenda pt Steaua. Ca unul care l-a vazut pe Iordanescu, ca jucator, antrenor secund si apoi principal, in aproape fiecare meci jucat de Steaua acasa refuz sa cred ca Iordanescu vrea sa saboteze tocmai echipa care inseamna cea mai pare parte din viatza lui. Dar daca sunteti capabili sa inghititi vrajeala carnatului asta ambulant care se numeste becali... n-ar trebui sa ma mai uimeasca ceva.

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Si jucatorii stelisti au spus ca se retrag daca nu sunt lasati la echipa pana pe 15 nu daca sunt sanctionati.
    LOOOOOOOOOL Adica a venit Sandu sa-i ia cu fortza la echipa natzionala nu ?
    Nu eshti informat. Exista shi o declaratzie a lui Radoi in acest sens. "Daca o sa ma sanctzioneze renuntz la echipa natzionala".
    ex-alpopa

  4. #25
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Ca legile, in RO, sint pentru a distra lumea...e stiut de fiecare !
    E atit de simplu sa actionezi !
    Iei regulamentul si...dai cu ei de pamint !
    SANDU insa e prea slab pentru asa ceva !
    Lui Iordanescu cred ca-i suride "mustata" : si-a fabricat deja o scuza daca echipa va juca rau !
    Si-acum...hai sa ne punem in pielea lui !
    Ii tot cerem sa construiasca o echipa competitiva etc...Pai, cum, fratilor ?
    Pina si la un campionat de...table trebuie sa-ti faci incalzire, antrenament etc !
    In RO nimic nu s-a schimbat si nu se va schimba pentru ca...NU VREM NOI SI MUSCHII NOSTRI !

    Si, asa cum am scris zilele trecute, cred ca e perfecta caracterizarea acelui STRAIN care a spus despre noi, romanii : OAMENII ACESTIA NU MERITA MAI MULT PENTRU CA...NU VOR MAI MULT !

    P.S. Il voi lua ca MOTTO...

  5. #26
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Peste 1000 de fani ai Stelei din Braila au constituit fan-clubul Steaua din localitate.Fiind prea numerosi,singurul loc din oras unde s-a putut tine sedinta de constituire a fost Sala sporturilor din oras!!!!!!!!!!!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  6. #27
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Nu va mai ambalati fratilor , ca s-a bagat la reconciliere Nea Nelu-Cotrocelu'
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #28
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Amandoua partile sunt o apa si un pamant, au facut de rusine Romania, stirea a aparut la eurosportnews, acolo romanii sunt desfiintati si asta datorita ciobanului jiji fecali...RUSINTE steaua bucuresti!


    Hi noroc, Schmeichel din Banie,

    RUSHINE URMATOARELOR PERSONAJE: generalul, jiji, nasu, corleone-
    care isi bat joc de jucatorii nationalei, suporterii stelisti si suporterii romani.

  8. #29
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Ady_azzuro! Faci parte din categoria celor multzi, care nu cunosc problema.
    Ce se spune : STELISHTII AU REFUZAT ECHIPA NATZIONALA FALS -> STELISHTII AU CERUT SA VINA LA LOT PE 15 IANUARIE (CU 3 ZILE INAINTE DE MECI! NU CU 1 sau 2! ) PENTRU CA MAI AVEAU DE DISPUTAT 2 MECIURI AMICALE CU ECHIPA DE CLUB.
    Ce se spune : STELISHTII RENUNTZA LA ECHIPA NATZIONALA FALS -> STELISHTII AU DECLARAT CA VOR RENUNTZA LA ECHIPA NATZIONALA IN CAZUL IN CARE VOR FI SUSPENDATZI PENTRU ASHA-ZISUL "TUPEU".

    Problema care apare consta in faptul ca totzi anti-stelishtii o dau cotita cu "anti-patriotism" shi alte prostii - ei nu pot analiza obiectiv situatzia. Iordanescu este cel care "a sabotat" programul de pregatire al tuturor divizionarelor A -> a chemat in PERIOADA DE PREGATIRE A ECHIPELOR DE CLUB jucatori pentru a-i monitoriza, asta pentru ca are nesimtzirea de a nu-i fi vazut la meciurile din Divizia A. Un astfel de stagiu de pregatire shi monitorizare este potrivit intr-o cu totul alta perioada a sezonului, cand jucatorii au meciuri in picioare, cand antrenorul s-a interesat sa-i vada cum evolueaza, nu acum cand toate echipele sunt in pregatiri.
    Shi ma uimeshte shi mai mult ceva. Un astfel de stagiu nu s-a mai auzit in alte partzi ale lumii. Am mai auzit la rugby doar, acolo unde este strict necesar pentru ca meciurile nu sunt televizate shi antrenorul nu are cum sa-shi faca o parere (stagiile de pregatire ale lui Chareyere). Shi revenind la Iordanescu : pretinde ca nu-i cunoashte pe Radoi, Munteanu, Dumitru shi Dica, jucatori pe care i-a avut la echipa natzionala in meciuri oficiale (cel putzin primii 3) de peste 2 ani?! In fond pentru ce sa-i chemi?! Sa te simtzi tu mai puternic, este?
    Toata tevatura asta a fost creata din orgoliul prostesc al lui Mircea Sandu shi al lui Anghel Iordanescu. Ei au fost cei care au tulburat apele, au dat ultimatumuri shi au ridicat tensiunea.
    Sunt dezgustat de tupeul lui Iordanescu de a-i cere lui Mircea Sandu sa nu mai aiba ca obiectiv calificarea.




    Nici un alt club nu comenteaza cind e vorba de natzionala, doar pentru ca jiji, generalu' si nasu sint in "razboi", Steaua si suporterii ei au picat de fazani...
    Explicatiile n-au nici un rost

  9. #30
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricky
    Ca legile, in RO, sint pentru a distra lumea...e stiut de fiecare !
    E atit de simplu sa actionezi !
    Iei regulamentul si...dai cu ei de pamint !
    SANDU insa e prea slab pentru asa ceva !
    Lui Iordanescu cred ca-i suride "mustata" : si-a fabricat deja o scuza daca echipa va juca rau !
    Si-acum...hai sa ne punem in pielea lui !
    Ii tot cerem sa construiasca o echipa competitiva etc...Pai, cum, fratilor ?
    Pina si la un campionat de...table trebuie sa-ti faci incalzire, antrenament etc !
    In RO nimic nu s-a schimbat si nu se va schimba pentru ca...NU VREM NOI SI MUSCHII NOSTRI !

    Si, asa cum am scris zilele trecute, cred ca e perfecta caracterizarea acelui STRAIN care a spus despre noi, romanii : OAMENII ACESTIA NU MERITA MAI MULT PENTRU CA...NU VOR MAI MULT !

    P.S. Il voi lua ca MOTTO...


    SI EU

    OAMENII ACESTIA NU MERITA MAI MULT PENTRU CA...NU VOR MAI MULT !

  10. #31
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Nu Marcello mi sa parut destul de corect totul a fost facut dupa regulamentul FIFA nu vad de ce sare in sus sandu si generalul ca sa ajuns aici e vina lui jiji ca il tot tine pe Piturca ca antrenor care de 2-3 sesoane nu produce nimic.....
    anti Dinamo, anti oier

  11. #32
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Poate ca gresesc eu, luindu-ma dupa ce scriu doar ziarele de unde am inteles ca
    FRF a contactat FIFA cerindu-i sfatul si aceeia au spus ca in cazul jucatorilor interni
    se merge dupa legile FRF, in ce priveste convocarile la nationala.

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    iordanescu e nebun !
    Piti un cretin !
    Jiji penibil !

    daca stai si te uiti la ei au aceiasi prostie in cap stiaua ! un nume penibil dezbina niste oameni cretini ! sa nu vrei sa te prezinti la nationala !? bai tarane (radoi)unde jucai acum trei-patru ani !? daca nu te bagau astia la lot acum valorai 7-8 milioane de LEI !!!!
    Nascut si crescut anti steaua !

  13. #34
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by the_big
    iordanescu e nebun !
    Piti un cretin !
    Jiji penibil !

    daca stai si te uiti la ei au aceiasi prostie in cap stiaua ! un nume penibil dezbina niste oameni cretini ! sa nu vrei sa te prezinti la nationala !? bai tarane (radoi)unde jucai acum trei-patru ani !? daca nu te bagau astia la lot acum valorai 7-8 milioane de LEI !!!!




    Sa stii ca am murit de ris cind am citit "un nume penibil dezbina niste oameni cretini !"

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by the_big
    sa nu vrei sa te prezinti la nationala !? bai tarane (radoi)
    Deci nu eshti informat. M-am tot chinuit s-o spun dar voi o tot tzinetzi pe a voastra. Nici un stelist nu a zis "nu vreau sa ma prezint la echipa natzionala". Au zis "intarziem pana pe 15, cand se prezinta stranierii". Shi cu asta inchei.
    ex-alpopa

  15. #36
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Alpopa, hai za iti explic ceva. Ori noi toti suntem prosti si tu singurul destept, ori iti place sa intelegi ce iti convine. Ei au zis ca daca nu sunt lasati sa se prezinte odata cu straineri(un lucru care tie ti se pare normal insa mie nu) atunci renunta la nationala. Asta a fost prima declaratie a lui Radoi asa ca nu o mai intoarce tu pentru ca oricum sunt legate una de alta. Daca nu te prezinti este clar ca vei fii suspendat.

  16. #37
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    chiar daca piti si gigi nu erau de acord cu generalul, modul prin care au refuzat spune totul despre calitatile morale si respectul fata de nationala tarii.
    din pacate, de suferit va avea natioanala si jucatorii care nu cred ca vor fi convocati in viitorul apropriat, daca nu se schimba ceva ..........
    si cum pe mine Steaua nu ma prea intereseaza, in schimb nationala da, e clar de partea cui ma aflu.

    sa zicem ca Steaua ar avea un meci deosebit de importatnt, atunci as intelege refuzul.
    dar asa, pentru niste meciuri banale de pregatire......

    ma rog, o fii Piti un mare strateg, nu ma bag.
    Schumi? the only one!

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Alpopa, hai za iti explic ceva. Ori noi toti suntem prosti si tu singurul destept, ori iti place sa intelegi ce iti convine. Ei au zis ca daca nu sunt lasati sa se prezinte odata cu straineri(un lucru care tie ti se pare normal insa mie nu) atunci renunta la nationala. Asta a fost prima declaratie a lui Radoi asa ca nu o mai intoarce tu pentru ca oricum sunt legate una de alta. Daca nu te prezinti este clar ca vei fii suspendat.
    LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
    Mai uite-te odata la ce a zis Radoi. Uite cum a fost : jucatorii au auzit de reactzia acida a lui Puiu shi a lui Sandu la cererile lor shi probabil au fost shocatzi. Asha ca Radoi a spus "Daca voi fi suspendat voi renuntza la echipa natzionala". ASTEA AU FOST CUVINTELE. Shi cred ca e o diferentza fatza de ce zici tu.......
    ex-alpopa

  18. #39
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by alpopa
    . Asha ca Radoi a spus "Daca voi fi suspendat voi renuntza la echipa natzionala". ASTEA AU FOST CUVINTELE. Shi cred ca e o diferentza fatza de ce zici tu.......
    asta e ca si faza cu 'nu ma concediezi, imi dau io demisia'............
    Radoi e probabil omul care va avea cel mai mult de suferit daca nu va juca in nationala.
    Schumi? the only one!

  19. #40
    Banned
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by boggy77
    Pt toti "stelishtii" de pe forum cu memorie scurta

    Ati uitat in ce stare a lasat Piturca echipa dupa campionatul 91-92 , cand Dinamo l-a castigat cu vreo 20 de puncte avans. Si cum Iordanescu a venit si cu aceeasi echipa a castigat campionatul contra unui Dinamo la care jucau Dorinel , Demollari , etc .
    Asta sta drept comparatie intre caliatatile de antrenor ale celor doi. Sigur o sa spuneti ca a fost acum mai bine de 10 ani si ca Piturca era tanar si la inceput
    ... dar ce a facut Piturca ca antrenor de atunci ??????

    HAI ROMANIA!
    FORZA STEAUA!
    Se pare ca tu ai memoria si mai scurta. Piturca a preluat echipa de la Jenei dupa terminarea turului la 7 puncte si a terminat campionatul tot la 7. Deci in acel retur Steaua a acumulat acelasi numar de puncte ca si Dinamo.

  20. #41
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Deci nu eshti informat. M-am tot chinuit s-o spun dar voi o tot tzinetzi pe a voastra. Nici un stelist nu a zis "nu vreau sa ma prezint la echipa natzionala". Au zis "intarziem pana pe 15, cand se prezinta stranierii". Shi cu asta inchei.

    Daca Romania era calificata la Euro 2004 veneau cu 3 zile inainte de convocare nu dupa . !
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  21. #42
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    si in campania aia au fost si ei prezenti
    munteanu, radoi, dumitru..............
    nu mai merita nici unul sa ma vada nationala decat la televizor, si asa au ajutat-o destul sa stea acasa anul asta

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •