Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516
Results 316 to 328 of 328

Thread: Problema Steaua

  1. #316
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    De acord cu tine: "timpul si valoarea isi vor spune cuvintul". Mai vorbim dupa meci. Cat despre "portia de fericire de la suporterii Stelei pentru tradator", este un scenariu tipic pentru asa-zisa voastra galerie: Nu mi-a fost niciodata mai rusine pe stadion ca la meciul Steaua-Valencia din Ghencea. A fost suficient ca Adi Ilie sa arate ca n-o sa tranteasca meciul ca sa-l injurati cum v-a venit la gura. Si el era tradator? Noi l-am primit pe Nanu cu aplauze.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  2. #317
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    eu nu sunt un suporter ultras, o spun acum cu aceasta ocazie,Dan Petrescu cistiga o piine cinstita la Rapid dar prin spusele lui se intelege ca isi reneaga trecutul sau stelist.Rednic s-a dus la Dinamo sa-si celebreze activitatea de jucator fiind antrenorul lui Rapid si l-ati dat afara ca pe o masea stricata dupa ce a-ti luat campionatul cu el.Ce i s-a intimplat lui Adrian Ilie si ce s-a strigat atunci pe stadion,a fost josnic dar se intimpla si la case mai mari, intre timp ne-am mai civilizat, cu totii caci si in Grant l-au umplut de scuipat pe Piturca.

  3. #318
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Da, dar Piturca nu a jucat la Rapid. Desi asta n-ar trebui sa conteze in problema de fata.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  4. #319
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    suporterito te pricepi asa de bine in toate domeniile !?

  5. #320
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Sincer, nu stiu de ce naiba se tot fac din astea cu procente din transferuri ulterioare, in loc de bani pe loc.
    Eu unul sunt de parere ca astfel de practici sunt extrem de avantajoase pentru cluburile mici, conditzia fiind sa se respecte angajamentele. Un jucator tanar poate sa scoata capul afara doar la echipele mari ale tzarii (adik cele din Bucuresti in principal). Deci pentru clubul "mama" asta ar fi cam singura lui shansa de a-shi lua o parte din banii care i s-ar cuveni; pana la urma acolo a fost crescut shi invatzat nu? Procentul pentru cluburile "mama" sti****t de regulamentele FIFA este mult prea mic shi de obicei se pun clauze de-astea cand e vanduta o tanara sperantza. Mai ales in campionatele din vest.
    ex-alpopa

  6. #321
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    JJ discutam de atitudinea galeriei Stelei vizavi de Adrian Ilie si a Rapidului fata de Piti, deci despre civilizatie, daca a noastra este execrabila, a voastra e la fel daca respecti pe cel de linga tine, te respecti pe tine.luat din punctul tau de vedere,Steaua are o problema cu fostii sai jucatori iar voi nu .si ai spus ceva de Nanu dar de Dolha ce spui ca in sezonul trecut Rapid si-a batut joc de el trimitind-ul la tineret?si totul din cauza lui Copos caci e sarac...are un buget de austeritate sau avea caci acum a venit Giovanni si taie zerouri.cit despre insinuari be real...fii mai explicit.Steaua nu are o problema acest thead nu se mai regaseste in discutiile noastre, dosarul s-a inchis, jucatorii Stelei sint convocati,se respecta legile fifa nu legile legile lui Sandu, au prioritate legile sanatoase nu cele aberante.Steaua este Steaua si o s-a curga multa cerneala si multa apa pe Dunare pina o alta echipa va ajunge la performantele Stelei.

  7. #322
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be_real
    suporterito te pricepi asa de bine in toate domeniile !?
    ai ceva cu sexu ' ... frumos !
    joc de glezne ... "ca e forum" !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #323
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Suporterito, era vorba de relatiile dintre jucatori / fosti jucatori si galerie, nu intre jucatori si patron/club. Acolo ar fi multe de spus, inclusiv la Steaua. (vezi cazul Miu)
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  9. #324
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Suporterito, era vorba de relatiile dintre jucatori / fosti jucatori si galerie, nu intre jucatori si patron/club. Acolo ar fi multe de spus, inclusiv la Steaua. (vezi cazul Miu)
    Sau cazul Dolha !
    Numitorul comun al celor doua cazuri ?
    Becali(nu mai folosi acest termen altfel risti sa fi avertizat) prezidente di rapido ! :p
    Last edited by ieppy; 11th March 2004 at 09:35.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #325
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    AM VENIT. cazul Miu: din surse sigure JJ iti spun ca Miu il roaga pe Gigi Becali sa-l primeasca inapoi la Steaua.Miu a fost mani****t grosolan de Giovanni promitindu-i un transfer bun in stainatate daca isi mentine colaborarea cu el.Clubul Steaua a fost primul din Romania care a protestat impotriva contractelor cu clauza de reziliere si a conditionat prezenta jucatorilor la acest club.Din cauza lui Giovanni Miu a pierdut nationala aflindu-se in conflict cu, clubul sau si a ratat transferul in strainatate, Giovanni l-a dus cu zaharelul si a ajuns la F.C.M. Bacau.Putea desigur sa mearga la Rapid sau Dinamo dar si-a respectat fanii si conditia de STELIST la fel ca si Hagi asta cred eu ca inseamna sa fi loial unui club, nici pe Lacatus nu o sa-l vezi la Dinamo.

  11. #326
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    ai ceva cu sexu ' ... frumos !
    joc de glezne ... "ca e forum" !
    eu nu dar tu sigur ai ,daca ai banuit ceva din intrebarea mea ! :p

  12. #327
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    cred ca ar trebui sa-ti ceri scuze pentru aluziile tale be real ,mariusmadmax este un gentleman si tu trebuie sa fii la fel.

  13. #328
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    De la cine scuze ?
    Astepti de la oameni educati !
    Daca nu e ... nici nu ceri !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •