Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 328

Thread: Problema Steaua

  1. #85
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    OK, si acum sa imi explice cineva cu ce a gresit Contra. A spus vrun neadevar?

  2. #86
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    desigur a spus "nu stiu cine ii sfatuieste". cum adica nu stie? chiar e prost?

  3. #87
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Aha, acum am inteles de unde atata nesimtire pe capul lui.

  4. #88
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    cu cine? cu niste amarati de jucatori din C-ul Cipriot , adica cam ceva mai rau decat D-ul nostru. Sa fim seriosi.

  5. #89
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    si sa inteleg ca cei 4 de la Steaua erau rezerve si trebuiau sa demonstreze ca prin un loc in echipa?

  6. #90
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Jiji a luat-o razna!

    Acum e evident, razna pe campii a luat-o de mult!
    Intr-un comunicat demn de predecesorul sau Adolf, domnu' jiji a spus ca jucatorii echipei Steaua sunt proprietatea privata a clubului si nu ai FRF. Normal, am putea spune, oile sunt propritatea ciobanului. Dar, mai trist este ca Presedintele Romaniei l-a sunat pe cioban ca sa gaseasca o solutie diplomatica?!! Bunicutzo, te sculasi? Mai ai cateva luni de mandat si te apuca dragostea de fotbal? Nu bagi si matale o cazatura in dorsal, ca anteriorul si, in acelasi timp, ca posteriorul matale (aici ma refer la Tap), in batalia cu nebunatica minge? Te-ai sclerozat de tot? Vrei sa te faca poshta cand Nashu', cand dom' Mitica? Las-o moale, ca se balangane frumos! Mai du-te intr-o vizita oficiala exotica prin insulele Virgine, prin paradisuri fiscale sa-ti verifici soldul conturilor! Lasa-ne, in durerea noastra! Te dai cumva mioara?
    Last edited by Ultras; 13th February 2004 at 23:11.

  7. #91
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Hai mariuse ca multi de aici au observat lipsa de cunostiinte de fotbal pe care o ai.

    Curentati zici tu. Din momentul asta sa nu mai indraznesti sa mi te mai adresezi. Faci parte din suporterii stelei care isi bat joc de Petre pentru ghinionul pe care la avut si radeau cu gura pana la urechi cand a murit Haldan. Daca Doamne Fereste se va intampla asa ceva cu Radoi sa vedem cum mai radeti.
    Ieppy , usurel cu indraznelile .
    Aici toti pun etichete : esti asa , tu faci asa , tu n-ai voie etc
    Cit despre cunostinte ... vrei sa ne certam iar ?
    Eu nu mai am chef , ca dupa ultima disputa am fost egali , d-le super moderator .
    Judecata ta este gresita .
    Citeste ce spun sau ignora mesajele .

    NU-mi bat joc de Petre , si m-am cutremurat de ce s-a intimplat cu Hildan.
    Mi-ar parea rau pentru orice jucator sa pateasca ce li s-a intimplat celor doi .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #92
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    nu stiu daca este "problema Steaua" sau problema lui Gigi Becali. Cu siguranta nu ma asteptam la Dorinel Munteanu sa fie influentat de patronul lui. Consider, asa cum s-a mai spus pe-aici, ca atata vreme cat exista niste reguli, ele trebuiesc respectate.
    De ce nu s-a sesizat Becali in momentul in care s-a votat/aprobat programul echipei nationale?

    Este o situatie delicata care putea fi evitata, dar din pacate cei care conduc fotbalul romanesc (FRF, LPF, conducatori de cluburi) nu dau dovada ca merita s-o faca.

    Revenind la jucatorii respectivi, imi pare sincer rau ca Dorinel Munteanu a ajuns in situatia asta. Fara patriotism fals (local), este o mandrie pt. oricine cand este ales sa-si reprezinte tara.
    Asadar Radoi, Munteanu, Dumitru & Dica meritati




    Am citit toate mesajele cu privire la acest subiect, parerea Dv. mi se pare cea mai corecta. Ma mir si eu de Dorinel Munteanu, dar adevarul e ca cei care conduc fotbalul in Romania sint niste ..., nici nu mai am cuvinte cit de indignat sint vazind aceasta situatie creata de niste nasi, ciobani, generali s.a.m.d.

  9. #93
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    La Steaua care-a răsărit
    E-o cale atāt de lungă
    Că zeci de ani le-ar trebui
    Altor echipe s-o ajungă


    CHIAR SI STELEI DE AZI II TREBUIE ZECI DE ANI SA O AJUNGA PE STEAUA
    LUI IENEI, CU CONDUCATORII PE CARE II ARE ACUM. SEE JIJI CIOBANUL

  10. #94
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Stiti cum o sa se termine toata povestea asta? Jiji va castiga. De ce? Pentru ca nu are cum sa piarda. Imaginativa urmatorul scenariu: Jiji ii trimite pe stelisti la Nationala pe 15. Cum credeti ca se termina povestea? Eu vad 2 posibilitati:
    1. Stelistii vor fii refuzati de Nationala pe motiv ca nu sau prezentat atunci cand trebuia. Sa vedeti atunci influentarea opiniei publice. Probabil Dorinel va plange(un lucru firesc pe care nu il condamn) ca nu mai este lasat la Nationala. Ce efect credeti ca va avea asta. Radoi va injura si blestema si spune ca e inadmisibil iar ailalti 2 poate plang si ei(in cazul lor ca sa dea bine la tv). Cine castiga? jiji! De ce? Pai pentru ca ii obliga pe Sandu si Iordanescu sa actioneze in fata camerelor impotriva jucatorilor. Ei vor fi cei care il fac pe Dorinel sa planga si prin urmarea personajele ultra-negative ale povestei noastre, iar jiji nu trebuie decat sa ii condamne putin in cateva declaratii sa il vezi stand de vorba si imbarbatandul pe Dorinel si gata campania electorala. Iar daca FRF ii mai si suspenda pe jucatori, pai atunci probabil ca va iesi partidul in Strada la revolutie ca si asa Jiji este pus pe aceeasi treapta cu cei care au murit in 89 de unii fani stelisti.
    2. Varianta a doua este la fel de interesanta. Jucatorii sunt primiti la Nationala pe 15. Normal ca restul cluburilor vor sarii sa intrebe cum au ajuns ele sa dea jucatori la Nationala inainte si de ce sunt favorizati jucatorii Stelei. Practic Steaua scapa de orice fel de suspendari si jiji iese ca un invingator pentru ca nu a trebuit sa se supuna legii dovedind inca odata ca este cel mai tare din Romania. Ce se va intampla cu jucatorii? Pai in mod normal acei jucatori care au fost pana acum in pregatiri ar trebuii in mod normal sa ii urasca pe cei de la Steaua(poate cam dur, in orice caz sa zicem ca nu o sa le convina situatia creata). Cand vor veni stranieri o sa iasa mai mult ca sigur scandal intre Dorinel si Chivu ca si asa sa tot musca prin presa. Iar cei trei care au fost ulterior convocati vor trebuii probabil trimisi acasa lucru care iarasi ar crea o multime de probleme incepand de la cluburi, jucatori si pana la suporterii echipelor cu juactorii in aceasta situatie.

    Daca cineva mai vede vreo posibilitate sunt foarte curios sa o vad si eu.

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Omitzi ceva Ieppy. Toata situatzia o sa se incheie shi MIRCEA SANDU, familionul lui de la federatzie shi ANGHEL IORDANESCU o sa ramana neclintitzi de pe pozitziile lor. Asta e cel mai important. Daca ma intrebi intre ce ash alege :
    1) sa renuntze stelishtii la natzionala shi sa se schimbe toata "crema" din FRF shi
    2) sa vina stelishtii la natzionala shi sa ramana "crema" pe locurile lor
    ash alege fara ezitari 1)

    Shi nu mai insistatzi atat cu Gigi Becali & Pitzurca ca nu din vina lor s-a intamplat toata treaba. Ei au zis clar : jucatorii vin la lot pe 15 pentru ca avem meciuri amicale. Jucatorii au fost de acord. Iordanescu nu, ba mai mult, a inceput sa faca tam-tam, taraboi, tensiune, sau cum vretzi voi sa-i spunetzi.
    Parerea mea e ca atat timp cat in fruntea federatziei se va afla un om care nu poate decat sa te enerveze de cate ori il vezi, il auzi sau il miroshi, jucatorii nu vor avea cadrul propice unor performantze. Shi daca intrebatzi de ce altzii puteau shi cei din generatzia actuala nu pot va raspund : aialaltzi, aia de "aur", erau crescutzi shi educatzi in comunism. Ashtia noi, "manjii", au primit o cu totul alta educatzie shi nu mai pot inghite orice. La fel ca la gimnastica shi poate la alte sporturi, lotul natzional de fotbal este intr-adevar o dictatura comunista : se aleg intre ei, ishi impart banii intre ei, etc. Ce mai, nu exista transparentza. Sa-i spuna cineva lui nenea Sandu ca pana shi in URSS s-a incercat un glaznost shi-o perestroika.....
    ex-alpopa

  12. #96
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Interesant ca tu ii consideri vinovati numai pe cei de la FRF si Iordanescu, pe cand Jiji si Piti sunt victimele comunismului. Apropo ai auzit ca si Ancelloti a vrut sa faca acelasi lucru cu jucatorii lui Milan ca Piti. A declarat ca nu ii da la lot atunci cand se cere. Conducerea clubului imediat iau atras atentia sa nu mai faca asemenea declaratii si ca jucatorii se vor prezenta la loturi, iar Ancelotti a intors-o spunand ca a fost o gluma.

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Alpopa tu ori nu pricepi ori o faci intentionat ( sper ca varianta din urma! ). Ti-ai pus ochelari de cal si nu mai vezi decat intr-o directie! da-o naibii de treaba , meciuri amicale au toate echipele , nu doar Steaua , de ce ar avea Steaua un regim preferential si celelalte echipe nu!?

    Oricum incep sa ma distrez copios! Ultima declaratie a lui Becali : " am oprit jucatorii sa mearga la lot pentru a-l face pe presedinte sa intervina in rezolvarea problemelor din fotbalul romanesc" ... de mult nu am mai ras cu atata pofta....
    Iar pe forum , aici pe intern , unul din suporterii stelisti spune ca Steaua a pierdut amicalul cu rusii pentru ca " Iordanescu , cu selectia lui , a cam stricat linistea la echipa " ....

  14. #98
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Alpopa tu ori nu pricepi ori o faci intentionat ( sper ca varianta din urma! ). Ti-ai pus ochelari de cal si nu mai vezi decat intr-o directie! da-o naibii de treaba , meciuri amicale au toate echipele , nu doar Steaua , de ce ar avea Steaua un regim preferential si celelalte echipe nu!?

    Oricum incep sa ma distrez copios! Ultima declaratie a lui Becali : " am oprit jucatorii sa mearga la lot pentru a-l face pe presedinte sa intervina in rezolvarea problemelor din fotbalul romanesc" ... de mult nu am mai ras cu atata pofta....
    Iar pe forum , aici pe intern , unul din suporterii stelisti spune ca Steaua a pierdut amicalul cu rusii pentru ca " Iordanescu , cu selectia lui , a cam stricat linistea la echipa " ....
    Eu cred asta ! ( cu linistea ...)
    Cred ca stelistii ( de jucatori este vb ) trebuiau sa cedeze ca oricum sunt cu capul in alta parte .
    Din pacate jucatorii au cel mai mult de pierdut .
    Mutu afirma zilele trecute ca cei care nu s-au prezentat la lot nu ar mai trebui primiti niciodata !!!!!!!!!!!
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #99
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Mutu are dreptate! Iar jucatorii nu au crezut nici un moment asta , dar i-au facut jocul lui Becali , care se joaca de-a alba neagra...
    Ultima declaratie de acum o jumatate de ora pune capac si demonstreaza ca , de fapt , becali vrea scandal cu orice pret! A spus: " maine voi trimite jucatorii la lot , sa vedem , are curajul sa nu-i primeasca! "

  16. #100
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Cel mai mult ma doare ca Mutu shi Chivu dau declaratzii incendiare fara sa cunoasca ambele perspective ale conflictului. Inca o data o zic. Nu au refuzat convocarea, nu au renuntzat la echipa natzionala, nu au zis ca-i doare nu shtiu unde..........au zis doar ca o sa se prezinte la natzionala odata cu stranierii. Fitzi obiectivi shi raspundetzi : Era mai bine pentru Radoi&Co sa mearga la natzionala sa joace cu nishte "bucatari" decat sa-shi desavarsheasca stadiul de pregatire cu Steaua? Eu cred ca raspunsul e clar. Nu.

    PS : Cat despre faza cu ochelarii de cal sa shtii ca am cantarit foarte bine situatzia. Shi cred ca e un sambure de adevar in ce zici tu ca a zis Gigi. Dar cred ca nici de data asta nu se va rezolva nimic. Din punctul meu de vedere : IORDANESCU, TATA, NU-I LUA LA NATZIONALA! Joaca tu cu ce ai! Sunt sigur ca n-o sa reusheshti mai putzin decat ai facut cu ei in echipa. Mai rau decat sa nu ne califici nu se poate. NOROC SHI LA MAI MARE!

    Inca o data ne rupem singuri craca de sub picioare. Probabil ca vom ajunge unde nu am crezut vreodata. Sa uram echipa natzionala. Sper sa nu.......
    ex-alpopa

  17. #101
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Nu, alpopa, stelistii poate sub influenta lui jiji o sa ajunga sa urasca nationala. asta spala creiere pe minut cred. Auzi sa urasti echipa nationala.


    Fi tu obiectiv si spune: Este normal ca Radoi&Co(asa cum iti place tie sa le spui) sa refuze un lucru pe care toti ceilalti jucatori de la noi din campionat lau acceptat? Si Iencsi e titular de mult la Nationala si mai vechi la Nationala decat Radoi si el nu a comentat.

    Singurul de care imi pare rau este Dorinel care a picat in capcana intinsa de jiji, el fiind oricum lasat la Steaua pana pe 15. Nu inteleg el de ce a semnat hartia aia pe care nici macar nu a scris-o Se pare ca nu e asa inteligent cum credeam eu. Iar Mutu si Chivu au dreptate in ce spun. Pai ce alta parere sa auda cand nici macar Dorinel nu stia care e varianta oficiala? El inca se mai poate prezenta la Nationala ceilalti nu. Si acum nu mai fi fatalist ca nu o sa ne ducem de rapa daca nu joaca Radoi. Sa fim seriosi ca nu e Zidane. E un fundas bun dar nimic mai mult la nationala fiind alti jucatori mult mai importanti ca el.

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu mi-a spalat nimeni creierul stai linishtit. Dar sunt dezamagit de cum evolueaza toata treaba cu fotbalul romanesc. Sunt dezgustat de modul in care se trateaza la inalt nivel un astfel de conflict, cu orgolii, interese shi mai ales arogantza. De-aia zic ca ash putea ajunge sa urasc echipa natzionala. Pentru ca fie ca vreau, fie ca nu, imi aduc aminte ca nenea Sandu tot acolo e. Iar de Iordanescu ce sa mai zic. Pana la urma el e comandantul, el le spune ce sa faca. Mi-e ca.......de fapt sunt sigur, dar mi-e frica sa o recunosc, ca o sa o dam in bara in preliminarii shi tot nu o sa se intample nimic.
    ex-alpopa

  19. #103
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Chivu si Mutu stiu foarte bine ce spun, cind traiesti si in alta tara si vezi ce corectitudine te inconjoara zi de zi in orice domeniu, te intrebi cum de a putut
    Dorinel Munteanu sa se lase bagat in mocirla lui jiji??????!!!!! dupa ce a trait cativa ani buni in Germania

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Alpopa , Mutu si Chivu nu au ce sa cunoasca in plus...nu exista decat un aspect: jucatorii Stelei trebuiau sa se prezinte la lot odata cu ceilalti jucatori din campionatul intern... si procedezi in stilul tau obisnuit....am ziarele in fata , jucatorii chiar au declarat ca renunta la echipa nationala ( probabil asa au fost invatati! ) si de fapt asta a fost o stratagema pentru a nu se spune ca au refuzat , riscau sa fie sanctionati. Daca o sa o dam in bara in preliminarii nu o sa fie din cauza ca nu joaca Radoi sau ceilalti ci pentru ca avem un fotbal relativ slab de la organizare pana la oamenii implicati in el....
    Vad ca insisti sa fim obiectivi ? Te-ai gandit vreodata cum ai fi privit lucrurile in momentul in care in locul jucatorilor de la Steaua ar fi fost altii , de la Dinamo de ex , sau Rapid!!?

  21. #105
    Banned
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marcello
    Chivu si Mutu stiu foarte bine ce spun, cind traiesti si in alta tara si vezi ce corectitudine te inconjoara zi de zi in orice domeniu, te intrebi cum de a putut
    Dorinel Munteanu sa se lase bagat in mocirla lui jiji??????!!!!! dupa ce a trait cativa ani buni in Germania
    Copile, in mocirla sunt cei care il sustin pe cel ce a devalizat fotbalul romanesc. Mai precis GIOVANNI BECALI. El este autorul a tot ceea ce se intampla in tot fotbalul romanesc!
    Din pacate, in afara de varul sau, nici un alt om de fotbal de la noi nu are curajul sa-l contreze pe acest MAFIOT.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •