Page 4 of 16 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 328

Thread: Problema Steaua

  1. #64
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    http://www.expres.ro/sport/?news_id=145815

    un articol care pare documentat cu referire la regulament. nu am putea avea niste locuri unde sa fie pus regulamentul federatiei?

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    vasile , din ce stiu eu: In afara de amenzi in bani , regulamentul spune ca se da si suspendare pe minim trei etape!
    Ar fi interesant cu cine joaca Steaua in primele trei etape , daca este vreun derbi si suspendarea se va aplica ( desi ma indoiesc! )...parca vad ca Gigi va tipa din gura de sarpe ca a fost cu intentie!
    Vad ca deja face scandal pe invers , cum ca nu este posibil sa nu mai convoci jucatorii respectivi la lot!!
    In mod sigur Steaua are cel mai mult de pierdut! Si in ceea ce priveste imaginea clubului si din punct de vedere financiar... altfel sunt cotati pe plan international jucatorii cu selectii la echipa nationala... gigi stie foarte bine asta si de aiai o da acum la intors!

  3. #66
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    sandu promite singe. vom vedea al cui. in primele trei meciuri steaua intilneste dinamo si rapid. cam naspa noroc ca-mi place sumo-ul. o sa renunt la fotbal

  4. #67
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Ştiind din timp de şicanele Stelei, şefii FRF au trimis un fax la FIFA, solicitīnd lămuriri īn privinţa chichiţei regulamentare de care se leagă Gigi Becali. “Răspunsul ne-a venit sub semnătura domnului Monteneri, care ne-a explicat că legea aceea referitoare la prezenţa la lot cu doar trei zile īnaintea meciului se referă doar la stranieri. Pentru fotbaliştii din ţară primează legile aprobate de Adunarea Generală a FRF, acelaşi Monteneri spunīnd că, īn faţa FIFA, cluburile nu au nici o şansă īn asemenea conflicte cu Federaţia. Am comunicat totul conducerii steliste, dar văd că tot nu vrea să īnţeleagă”.

    ca de obicei jiji se tine de prostii in loc sa se consulte cu un avocat si sa iasa la inaintare legal. noroc ca a primit cartile de vizita de la real si il va trimite pe radoi acolo pe gratis. poate il trimite si pe tzupirca si scapam de el.

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Dinamo si Rapid! O sa fie distractie cat cuprinde....

  6. #69
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Tu nu esti in masura sa-mi evaluezi cunostintele din fotbal .
    Eu am jucat fotbal , si chiar cred ca in angrenajul unei echipe sunt jucatori cheie , pe care nu-i inlocuiesti asa : HAI CA-L AVEM PE ALEXA , BARCAUAN , SAU ALTI CURENTATI .
    Sa fim seriosi
    Cit despre adversar , cred ca Steaua nu s-ar fi dus pina in Cipru pentru turistii aia cu "bataia fasolii' "

    Hai mariuse ca multi de aici au observat lipsa de cunostiinte de fotbal pe care o ai.

    Curentati zici tu. Din momentul asta sa nu mai indraznesti sa mi te mai adresezi. Faci parte din suporterii stelei care isi bat joc de Petre pentru ghinionul pe care la avut si radeau cu gura pana la urechi cand a murit Haldan. Daca Doamne Fereste se va intampla asa ceva cu Radoi sa vedem cum mai radeti.

  7. #70
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    7
    Reputatie
    1

    precedent extrem de periculos = pedepse exemplare

    Jucatorii vor fi suspendati 3 etape , conform regulamentelor ! CORECT !
    Dar cel pedepsit pentru precedentul creat trebuie sa fie deraiatul de jiji ! Sa ma explic ! Daca are alte interese decat cele ale Nationalei care , logic , sunt nationale ...sa ramana cu interesele lui ! Adica : echipa lui joaca in Campionatul National de fotbal ( Divizia A ) si fiind tot o chestiune nationala ar trebui sa il penalizam cu vreo 10 puncte ca sa stea linistit si sa isi vada de interesele lui ! CORECT !
    Ce rost mai are sa aiba emotii in Campionatul National la meciuri cu Craiova , Dinamo , Rapid ,....? In semn de protest ( japonez ) , propun ca toate echipele care vor intalni trupa lui jiji in campionat sa poarte banderole cu tricolorul ! Astfel in vom vedea pe jenanti daca se jeneaza ! CORECT !
    Pacat de asa mizerie pe blazonul respectabil al Stelei ! RUSINE !

  8. #71
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by beherit
    In semn de protest ( japonez ) , propun ca toate echipele care vor intalni trupa lui jiji in campionat sa poarte banderole cu tricolorul ! Astfel in vom vedea pe jenanti daca se jeneaza !
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  9. #72
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    o idee foarte buna beherit!
    toti trebuie sa-si arate dispretul fata de atitudinea stelei fata de nationala

  10. #73
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    De acord cu ce zice beherit.

    In alta ordine de idei, isi mai aduce cineva aminte cat a primit Ogararu suspendare dupa ce nu sa prezentat la lot? Imi aduc aminte ca atunci nu am fost de acord cu FRF-ul pentru ca baiatul ala nu a avut nici o vina in toata povestea. Imi mai aduc aminte ca Steaua la amendat si lau certat pe Ogararu. In functie de cat a primit suspendare Ogararu eu sunt de parerea ca cei 3 stelisti ar trebuii sa primeasca cel putin dublul suspendarii lui pentru ca ei nu sau prezentat intentionat la Nationala.

  11. #74
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Rusine lui JiJi pt. ca le-a interzis jucatorilor sa mearga la nationala conform programului, chit ca turneul asta e o idiotenie - sunt curios ce spaga ia Sandu de la "his friend Mario" ca sa plateasca an de an un turneu in care se joaca cu echipe de mana a treia.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  12. #75
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    dublul nu se poate oricum. scrie pe undeva cu cit atit se poate da. mai bine il amendeaza pe jiji sau pe pitzi sau pe amindoi. ei sunt la originea timpeniei. jucatorii merita ca s-au apucat de declaratii in loc macar sa stea in banca lor.

  13. #76
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    din cate am inteles spune minim 3 etape, deci se poate da foarte bine si mai multe.

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    abramovici este de sorginte sovietico-kagebist dar este un om educat pe linga marii nostri oameni de fotbal, conducatori si patroni.Steaua merita o soarta mai buna avind in vedere ca este cel mai galonat club al tarii ,dar in Romania unde totul a fost la indemina si totul la mezat....cit despre jucatorii Stelei ,trebuiesc intelesi de federatie pentru ca se vrea performanta la echipele de club .Este normal ca si Radoi sa aiba acelasi tratament ca si Mutu si Chivu ,ca si Marele Contra ce da autogoluri in meciuri oficiale si se declara obosit pentru ca joaca la trei zile .Sandu ar trebui sa plece la fel si Iordanescu, acum cit nu s-au umplut de penibil.

  15. #78
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    din cate am inteles spune minim 3 etape, deci se poate da foarte bine si mai multe.
    la mai mare stie pitzurka bine despre ce e vorba

  16. #79
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporterita
    abramovici este de sorginte sovietico-kagebist dar este un om educat pe linga marii nostri oameni de fotbal, conducatori si patroni.Steaua merita o soarta mai buna avind in vedere ca este cel mai galonat club al tarii ,dar in Romania unde totul a fost la indemina si totul la mezat....cit despre jucatorii Stelei ,trebuiesc intelesi de federatie pentru ca se vrea performanta la echipele de club .Este normal ca si Radoi sa aiba acelasi tratament ca si Mutu si Chivu ,ca si Marele Contra ce da autogoluri in meciuri oficiale si se declara obosit pentru ca joaca la trei zile .Sandu ar trebui sa plece la fel si Iordanescu, acum cit nu s-au umplut de penibil.
    Da de ce este normal ca numai Radoi sa aiba acelasi tratament? Faza cu Contra nu prea am inteles-o, unde e exact problema?

  17. #80
    Banned
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ieppy
    Da de ce este normal ca numai Radoi sa aiba acelasi tratament? Faza cu Contra nu prea am inteles-o, unde e exact problema?
    Pt. ca in ultimii 3 ani a avut cele mai multe prezente in echipa nationala si a fost titular de drept meci de meci, exact ca Mutu si Chivu. Acum intelegi??????????????

  18. #81
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    NU. Joaca in campionatul romanesc si ar trebuii sa aiba acelasi tratament ca restul. De ce sa fie astia de la steaua mai shmecheri si restul fraieri?

  19. #82
    Banned
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ieppy
    NU. Joaca in campionatul romanesc si ar trebuii sa aiba acelasi tratament ca restul. De ce sa fie astia de la steaua mai shmecheri si restul fraieri?
    E grav daca nu intelegi.
    Ma mai chinui un pic si-ti mai explic o data ca orice om de valoare, in orice domeniu, are mai multe avantaje decat ceilalti. Radoi este in aceasta situatie. Acum intelegi?

  20. #83
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Aha, deci in campionatul romanesc numai Radoi e un om de valoare si restul sunt niste handicapati. Cam asta vrei tu sa spui, nu? Nici nu stiu de ce imi pierd vremea cu tine cand tu spui ca jiji este un luptataor pentru dreptate si il compari cu oamenii care au murit in 89.

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cosmin Contra:"Nu stiu cine īi sfatuieste pe stelisti, dar sīnt sfatuiti prost. Vor aceleasi drepturi ca si noi, cei de afara? Noi jucam la fiecare trei zile, ei au vacanta trei luni si joaca meciuri amicale." "
    Mai mult , exista o declaratie a unui jucator stelist aparuta astazi in presa ( cred ca este vorba de Radoi , am sa verific ) care apreciaza ca " noi , jucatorii , am cazut de fraieri:!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •