Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 328

Thread: Problema Steaua

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cred ca o sa inceapa Steaua sa o dea la intors...ca s-a inteles gresit , etc....regulamentul este clar in aceasta problema , dar e clar ca nu se va aplica... nu il va supara Dragomir pe prietenul lui Gigi...

  2. #44
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    si daca si dragomir il atita pe jiji? ca si el e in clenciuri cu sandu. asta ca sa mai bagam la conspiratii ca oricum nu pricep de ce daca in toata lumea nu se da procent la federatie astia stau ca oile? doar ar fi bani in buzunarul clubului. macar teoretic.

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    EDMOND! NU E VORBA DE OMOGENIZAREA ECHIPEI! CE SA OMOGENIZEZI IN TURNEUL DIN CIPRU? O ECHIPA CARE PROBABIL NU VA JUCA NICIODATA IMPREUNA? Sa fim serioshi. In Cipru turneul e facut ca sa umple calendarul shi sa ii permita lui Iordanescu sa vada nishte giocatori. Acei jucatori pe care nu a putut sa-i clasifice prea bine; spune tu : Radoi, Dica, Dumitru, Munteanu. Sunt noi ashtia? Io nu cred. Io cred ca Iordanescu ii shtie ca in palma. Asha ca ar trebui lasatzi sa-i lase sa se antreneze cu echipa de club shi sa joace amicaluri acolo. Iar jucatorii nu vin in ziua premergatoare meciului, vin pe 15! Adik cu 3 zile inainte!!!
    ex-alpopa

  4. #46
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    daca e s-o iei asa sunt o gramada de lucruri nashpa in toata organizarea de la frf, dar problema nu e logica faptului si administrarea lui. personal nu-l agreez pe iordanescu la nationala pentru ca nu vad cum si-ar schimba tactica, dar asta e alta poveste. discutam modalitatea in care unul sau altul isi face dreptate. la declaratii sunt primii, iar cind se duc in sedinte se face o unanimitate de te ia frigul. asta e problema reala nu logica faptului in sine.

    de exemplu mi se pare ordinar ca un contract al unui antrebnor al echipei nationale sa fie "confidential".

  5. #47
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Edmond stai linistit ca nu i se va intampla nimic stelei(asta in cazul in care nu mai poti dormi noaptea).

    Alpopa este vorba intradevar sa vada jucatorii la lucru. Ce e gresit in asta. Daca se accidenteaza un titular nu e normal sa avem rezerve. sa iti spun ceva, fiecare tara aproape are o asa numita Nationala B care joaca amicale din cand in cand cu alte Nationale B. Stii cand se joaca? la mijlocul saptamanii intre doua meciuri de campionat. Ce ar face jiji in cazul asta, sar retrage din campionat?

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Alpopa nu poate sa inteleaga , daca ar fi fost alta echipa in loc , ar fi inteles foarte repede!

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Problema e in terenul vostru, nu la mine; vad ca va atacatzi tare de tot - "pentru ca nishte stelishti amaratzi se cred mai importantzi decat restu'", nu-i asha?!. N-atzi intzeles problema; e simpla : jucatorii stelishti au cerut sa vina la lot pe 15, shi nu pe 11 cum era programat initzial, pentru a participa la meciurile amicale ale Stelei. Asta e tot. Din asta shi-a ieshit Iordanescu din sarite. Ma amuz cu cata gravitate vorbeshte shi pe langa el se mai arunca in discutzie shi altzii, gen Dan Petrescu sau Ioan Andone, care zic cik "un jucator care refuza convocarea la echipa natzionala nu merita sa imbrace tricoul tricolor". Oamenii n-au intzeles. DICA, DORINEL, DUMITRU SHI RADOI NU AU REFUZAT CONVOCAREA! AU CERUT 4 ZILE IN PLUS LA ECHIPA DE CLUB, AVAND IN VEDERE CA LA ECHIPA NATZIONALA FRECAU VREMEA IN PERIOADA ASTA. OAMENI BUNI! Meciul ala importantu' e pe 18! Stelishtii ar fi fost la echipa de pe 15! Nu e de ajuns?!
    ex-alpopa

  8. #50
    junior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    109
    Reputatie
    1
    Nu cred ca e ceva normal neprezentarea la lot a jucatorilor convocati.
    Dar tot acest scandal nu ar fi existat daca Mircea Sandu ar fi fost un presedinte al FRF care isi face datoria. Daca ar fi lasat gratarele de la Snagov, Sandu ar fi dezamorsat aceasta situatie care era stiuta nu doar cu 24 de ore inaintea intrunirii lotului.
    Pentru ce este platit Mircea Sandu? Nu pentru evitarea acestor situatii?
    Parerea mea este ca aceasta situatie a fost "cautata cu luminarea" de Mircea Sandu. Este exact genul de comportament parsiv caracteristic lui Sandu. Sa nu uitam prigoana asupra lui Zenga dupa dezvaluirile privind comportamentele sexuale ale odraslei lui Mircea Sandu.
    Iordanescu a intrat in acest joc fara sa inteleaga care e de fapt scopul.
    In fond ce a cerut Steaua? Sa-i fie tratati jucatorii ca si cei care vin la lot din alte campionate!
    Sa zicem ca Radoi pleca din iarna afara si Dumitru...si Dica...iar Dorinel nu venea la Steaua. Ce se intimpla cu Iordanescu si Sandu.....nu puteau face aceasta pregatire centralizata?
    Daca vine Radoi doar cu 3 zile inainte de un meci amical al Nationalei asta inseamna ca Steaua saboteaza o "eventuala" calificare a Nationalei?
    Si daca s-ar fi prezentat la lot la data ceruta de Iordanescu, patru zile in plus de pregatire comuna ar fi crescut omogenitatea lotului lui Iordanescu decisiv pentru calificare?
    Dar e mai usor sa-ti ascunzi incompetenta agitind flamura patriotismului!
    Parca Nationala nu are nevoie de jucatori ai unor echipe puternice? Parca nu era bun la Nationala un Ghionea de ex. Parca stricarea turneului Stelei ar fi decis calificarea....
    Cred ca in afara de Dorinel Munteanu si eventual Radoi, Iordanescu nici macar nu i-ar fi folosit, inclusiv ca rezerve dar deh cind toata lumea acuza privind modul tendentios de promovare a intereselor lui Giovani Becali la nationala, este nevoie de un pic de circ.
    Iar asta e circ ieftin! Credeti ca nu va mai fi convocat Radoi sau Dorinel la nationala? Ia sa vedeti un prim rezultat prost al lui Iordanescu...scuzele de rigoare...tremurul scaunului lui Mircea Sandu....si iar convocare...
    Dar acum e vremea platitului de polite...inca nu s-a ajuns la o nevoie de rezultate!
    E si vremea platitului datoriei de catre Mircea Sandu lui Giovani Becali...si un prilej de platit al politei pentru neobrazarea lui Gigi Becali.
    Si cine sufera.....NOI SUPORTERII...ca pe ei tot in FRF ii doare....dar au o justificare in plus in caz de esec.
    Auzi la Sandu: "Eu presedinte de Federatie sa ma rog de Radoi?"
    Dar pentru ce esti platit bah canalie? Daca nu esti capabil sa-ti faci treaba ...roaga-te!
    Pentru rapidisti si dinamovisti: Nu va bucurati inca, se va cadea la pace! Dar vad ca ati inceput sa va bucurati exact ca si atunci cind Steaua a stricat relatiile cu Giovani Becali.....dupa ceva ani s-a vazut cine avea dreptate!

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Alpopa , faci o confuzie grava, nu este vorba ca sunt stelisti..la fel as fi reactionat si daca erau de la alta echipa...legile sunt aceleasi pentru toti..de ce Steaua ar avea dreptul sa retina jucatorii mai mult si celelalte echipe nu ...toti ar vrea sa aiba jucatorii in aceasta perioada cand se definitiveaza loturile pentru retur! Exista un regulament , bun , rau el trebuie respectat... Steaua nu joaca intr-un campionat cu o singura echipa! daca vrea sa schimbe ceva Gigi trebuie sa o faca in alt mod...

  10. #52
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Din punctul meu de vedere, problema se pune in felul urmator:

    1) suntem un stat de drept, avem o lege (buna sau rea), deci trebuie sa o respectam. Si asta trebuie sa se petreaca indiferent de faptul ca Mitica Dragomir ii tine parte prietenului sau Gigi Becali.
    2) daca legea e rea, e poate fi schimbata. Pana atunci insa, se aplica punctul 1.

    Citesc si declaratiile reprezentantilor altor cluburi:
    Cornel Dinu: "Este o datorie de onoare sa avem jucatori la nationala"
    Dan Petrescu: "Ma rugam sa fiu convocat la echipa nationala"
    Staicu: "As duce personal jucatori de la Universitatea la echipa nationala"

    Se poate comenta ca acestia vor sa contreze o echipa rivala, desi Dan Petrescu a jucat si el multa vreme la formatia militara. Dar ce sa mai zici cand si Jenei spune: "Nu mi se pare normal ca Steaua sa nu īsi lase jucatorii la lot"? Oare de ce sunt toti contra lui Gigi? De la ziaristi pana la oameni de fotbal, toti intra in contradictie cu patronul din Ghencea, numai acesta o tine sus si tare ca are mereu dreptate...

  11. #53
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    nu stiu daca este "problema Steaua" sau problema lui Gigi Becali. Cu siguranta nu ma asteptam la Dorinel Munteanu sa fie influentat de patronul lui. Consider, asa cum s-a mai spus pe-aici, ca atata vreme cat exista niste reguli, ele trebuiesc respectate.
    De ce nu s-a sesizat Becali in momentul in care s-a votat/aprobat programul echipei nationale?

    Este o situatie delicata care putea fi evitata, dar din pacate cei care conduc fotbalul romanesc (FRF, LPF, conducatori de cluburi) nu dau dovada ca merita s-o faca.

    Revenind la jucatorii respectivi, imi pare sincer rau ca Dorinel Munteanu a ajuns in situatia asta. Fara patriotism fals (local), este o mandrie pt. oricine cand este ales sa-si reprezinte tara.
    Asadar Radoi, Munteanu, Dumitru & Dica meritati
    ...always look on the bright side of life...

  12. #54
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Parerea mea sincera este ca nu reprezinta nici o rpblema o aventuala retragere de la nationala a celor 4. Dorinel si asa e batran si in nici un caz nu ar mai putea duce 2 ani de calificari. Despre Dica si Dumitru nu cred ca ar plange nimeni. Ar mai ramane Radoi insa sunt convins ca si fara el putem juca foarte bine. Ce post joaca el la Nationala? Mij. la inchidere, post pe care Tararache, Ghioane sau chiar si Alexa il stapanesc foarte bine. Pancu poate juca si el in aceasta pozitie. Iar in cazul in care am avea probleme in aparare, pai avem Rada, Galamaz, Maftei, Barcauan, poate nu la fel de valorosi insa sigur cu dorinta de a juca neconditionat la nationala.

  13. #55
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Gresit. In acest moment joaca un meci amical cu o echipa cel putin la fel de buna ca cele intalnite de Steaua.


    Oricum se pare ca nu vor fi sanctionati, prietenul bun al lui jiji, mitica declaranduse de partea lui jiji. A spus ca nu suspenda pe nimeni si la atacat pe Iordanescu. Intre timp Rapid si Dinamo sunt de partea Federatiei. Se anunta un razboi interesant pe care cel mai probabil il va castiga Steaua dupa ce ii va ameninta cu batatie jiji pe toti.
    Ieppy , ia citeste cu ce echipe importante joaca nationala !
    http://www.prosport.ro/eKontentFiles...inel-1302.html

    Primul amical pe pamint cipriot, impotriva modestei echipe Halkanoras Ilariu (locul 3 in liga a III-a), i-a pricinuit un car de nervi lui Anghel Iordanescu. Desi acesta a vrut doar sa “incalzeasca” jucatorii, debutul partidei, consemnind un neasteptat 2-0 pentru gazde, l-a pus pe ginduri pe General. Aparitia in tribuna a glumetului Ionut Lutu (jucator la Apollon Limassol) a imprastiat din gindurile negre ale staff-ului tricolor, in timp ce, pe banca, selectionerul a gasit solutia pentru a desface lacatul cipriot. El i-a rotit permanent pe cei doi jucatori de pe flancuri, Andrei Cristea si Florentin Petre, iar Danciulescu si Daniel Niculae si-au facut datoria in avanposturi, punctind de trei ori inaintea pauzei, rapidistul avind doua reusite. In partea secunda, au mai inscris Florentin Petre si Stancu de doua ori, rezultatul final fiind 6-2. Nemultumit mai ales de evolutia din prima repriza, Iordanescu si-a trimis, la final, elevii in sala de forta.

    Conflictul a aparut din ambitiile personale :
    sandu- iordanescu / Becali
    Pacat ca jucatorii sunt la mijloc !!!!!!!
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #56
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Si steaua cu ce echipe grozave a jucat? Una din Corre de Sud si o alta din liga a doua rusa. Cam acelasi lucru, nu?

  15. #57
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Parerea mea sincera este ca nu reprezinta nici o rpblema o aventuala retragere de la nationala a celor 4. Dorinel si asa e batran si in nici un caz nu ar mai putea duce 2 ani de calificari. Despre Dica si Dumitru nu cred ca ar plange nimeni. Ar mai ramane Radoi insa sunt convins ca si fara el putem juca foarte bine. Ce post joaca el la Nationala? Mij. la inchidere, post pe care Tararache, Ghioane sau chiar si Alexa il stapanesc foarte bine. Pancu poate juca si el in aceasta pozitie. Iar in cazul in care am avea probleme in aparare, pai avem Rada, Galamaz, Maftei, Barcauan, poate nu la fel de valorosi insa sigur cu dorinta de a juca neconditionat la nationala.
    Sunt totusi PATRU , care inafara de Dica , cam erau titulari !!!!!!!
    Deci cam un sfert de echipa !
    Munteanu si Radoi nu au inlocuitor , clar .
    Poate in cazul lui Dumitru , Stoican este solutia , dar asta pina in martie nu joaca .
    galamaz inca in decembrie juca in B
    maftei nu este titular nici la Rapid
    barcauan cred ca totusi este atacant - chiar daca Ando l-a reprofilat in acest tur .
    ghioane nu mai vine la nationala pina iormilogescu nu pleaca .
    Alexa ... sa fim seriosi
    restul ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #58
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Si steaua cu ce echipe grozave a jucat? Una din Corre de Sud si o alta din liga a doua rusa. Cam acelasi lucru, nu?
    Nu , totusi sunt din liga a treia din Cipru
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #59
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Sunt totusi PATRU , care inafara de Dica , cam erau titulari !!!!!!!
    Deci cam un sfert de echipa !
    Munteanu si Radoi nu au inlocuitor , clar .
    Poate in cazul lui Dumitru , Stoican este solutia , dar asta pina in martie nu joaca .
    galamaz inca in decembrie juca in B
    maftei nu este titular nici la Rapid
    barcauan cred ca totusi este atacant - chiar daca Ando l-a reprofilat in acest tur .
    ghioane nu mai vine la nationala pina iormilogescu nu pleaca .
    Alexa ... sa fim seriosi
    restul ...

    Tu macar stii despre ce vorbesti? Si ma rog cam pana cand nu o sa aiba Dorinel inlocuitor? Ia zi ca poate il tinem pana la 60 de ani in ritmul asta. Dumitru a fost titular la nationala din cauza absentelor lui Contra si petre, acum ar fi in plus. Si radoi juca in divizia B, asta e motiv sa nu joace la nationala? Tu chiar crezi ca exista pe lumea asta un jucator pe care sa nu il poti inlocui? Se pare ca ai mai putine cunostiinte despre fotbal decat credeam.



    A si echipa aia din liga a treia din Cipru batea la Steaua ca la fasole daca ar fi jucat impotriva ei.

  18. #60
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Problema cu Patriotismul este falsa :
    Nicu Vlad a reprezentat Australia ( dupa ce fusese campion cu Romania ).
    Am vazut jucatoare de handbal care doreste sa reprezinte Ungaria , dupa ce antrenorii de la lot si-au batut joc de ea ( am citat-o ), lucru cu atit mai interesant cu cit respectiva este romanca get-beget .
    Si exemplele pot continua ( atitea imi vin in minte )

    Jucatorii cer sa vina pe 15 ( sigur influentati de Piturca si Becali ) , dar parca tratamentul ( cu amenintari - suspendari , neconvocari ulterioare etc ) care li s-a aplicat nu a fost unul normal .
    Dupa ce ca nu avem valori , mai dam si in cele pe care le avem .
    Turneul acesta este o prostie a frf :
    http://www.prosport.ro/eKontentFiles...inel-1302.html

    Programata la ora 10:30, sedinta de pregatire de ieri-dimineata a fost mult mai scurta decit se preconiza, din cauza incurcaturilor create de organizatori. Dupa citeva miscari de incalzire si doua-trei scheme exersate de elevii lui Iordanescu, tricolorii au observat cu stupoare cum pe poarta stadionului intrau componentii nationalei de fotbal a Kazahstanului. Acestia au inceput sa se echipeze, asteptind ca jucatorii romani sa elibereze terenul, moment in care ofiterul de presa al FRF, Sorin Satmari, le-a cerut lamuriri. Pina la urma, s-a demonstrat ca vina o purtau organizatorii turneului, care au programat pe acelasi stadion, Kalogeropoulio, antrenamentele ambelor echipe, la ore apropiate. Concilianti, ex-sovieticii s-au incalzit pe jumatate de teren, iar Anghel Iordanescu, deloc incintat, a scurtat sedinta de pregatire, fluierind finalul la ora 11:20.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  19. #61
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Tu macar stii despre ce vorbesti? Si ma rog cam pana cand nu o sa aiba Dorinel inlocuitor? Ia zi ca poate il tinem pana la 60 de ani in ritmul asta. Dumitru a fost titular la nationala din cauza absentelor lui Contra si petre, acum ar fi in plus. Si radoi juca in divizia B, asta e motiv sa nu joace la nationala? Tu chiar crezi ca exista pe lumea asta un jucator pe care sa nu il poti inlocui? Se pare ca ai mai putine cunostiinte despre fotbal decat credeam.



    A si echipa aia din liga a treia din Cipru batea la Steaua ca la fasole daca ar fi jucat impotriva ei.
    Tu nu esti in masura sa-mi evaluezi cunostintele din fotbal .
    Eu am jucat fotbal , si chiar cred ca in angrenajul unei echipe sunt jucatori cheie , pe care nu-i inlocuiesti asa : HAI CA-L AVEM PE ALEXA , BARCAUAN , SAU ALTI CURENTATI .
    Sa fim seriosi
    Cit despre adversar , cred ca Steaua nu s-ar fi dus pina in Cipru pentru turistii aia cu "bataia fasolii' "
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. #62
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Cer scuze ca am copiat un articol de ziar , dar si eu cred la fel !

    http://www.gazetasporturilor.ro/?c=1&b=158
    Sandu greşeşte, Steaua greşeşte. Greşim decretīnd că prezenţa la naţională e obligatorie

    Pīnă cīnd popii se vor decide dacă transportă īn teritoriu mesajul divin al guvernării social-democrate, īnaltele feţe bisericeşti ale FRF afurisesc răscoala Stelei. Ce se īntīmplă acum nu aduce īnsă nici cu Marea Schismă, nici cu Reforma lui Martin Luther. E ceva care seamănă cu dubla papalitate. La Roma, adică la Casa Fotbalului, oficiază Papa Mircea I, la Avignon, deci la Marriott, īmparte indulgenţe Gigi Pipereanul.

    Nu-i frumos că Piţi, MM şi Gigi nu i-au răspuns la telefon Preafericitului Naş. E perfect adevărat că domnii din Ghencea joacă tare şi de-abia au aşteptat ca naţionala să vină la cuminecătura lor. Ceea ce am auzit totuşi din gura īntīiului stătător al federaţiei ortodoxe īntru zădărnicie nu ne duce cu gīndul la sfinţenie ori smerenie, ci la trufie. Păcat greu, care se şterge doar prin penitenţe repetate īn Cipru. Autoflagelări īn grup cu fructe marine, băutură terestră şi climă bicisnică mediteraneană.

    Ca orice şefi cu un dram de exerciţiu, conducătorii taberelor īn luptă şi-au mani****t abil enoriaşii. Aşa au ajuns Mirel, Dorinel, Florentin şi Nicolae să rişte suspendări īn numele fidelităţii faţă de culorile clubului. "Domnul Rădoi", ca să-l cităm pe Eternfericitul Naş, īşi pune la mezat chiar viitorul internaţional, direct dependent de numărul selecţiilor. Plasaţi de istorie şi de contractele de reprezentare īn tabăra credincioşilor care nu cercetează clauze de reziliere, rapidiştii şi dinamoviştii şi-au afirmat răspicat ataşamentul faţă de cauza reprezentativei. Arhiereul Giovanni Giuleşteanul i-a binecuvīntat şi asta īi fereşte de ispită. S-a vorbit despre onoare, iar atunci s-au zărit fulgere pe cer destinate a-i trăsni pe ereticii īntīrziaţi.

    Laic vorbind, e de īnţeles şi ambiţia steliştilor, după cum discursul cu rapel la regulamente al selecţionerului nu-i fără noimă. Nu pricepem īn ruptul capului cine şi-a bătut joc de fotbalul romānesc. Mircea Sandu şi liota ar trebui să răspundă la această īntrebare, fiindcă nu suporterii, nu ziariştii şi nu fotbaliştii asmuţiţi unii īmpotriva celorlalţi au dus īn faliment instituţia bugetară a naţionalei.
    Prezenţa la lot īnseamnă o datorie. Morală, nu de serviciu. Naţionala este o problemă de liberă opţiune. Peste tot īn lume. Nimeni nu-i condamnat să răspundă convocării, dacă simte că are altceva mai bun de făcut. Nu toţi au stofă de patrioţi, dar de aici nu rezultă că sīnt trădători. Din 2007 armata nu va mai fi obligatorie, dar vătafii Casei Fotbalului īi ameninţă cu temniţa şomajului pe cei care au alte priorităţi decīt să li se cīnte imnul. Putem să nu fim de acord cu Rădoi-cel-ascultător-de-Gigi, nu ne-a dat nimeni puterea să-l pedepsim că īnaintea gloriei preferă să-şi asigure traiul de mīine. Hai Romānia!, hai Steaua, hai Dinamo, hai Rapid! Dacă nu aţi uitat, discutăm despre fotbal.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #63
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Incredibil refuzul jucatorilor stelei de a veni la lot ( a jucatorilor sau a conducatorilor ?, eu din ce stiam munteanu a declarat ca a venit la steaua pt a continua la echipa nationala , il vedeam cam trist zilele astea ) , oricum cand esti chemat la echipa nationala trebuie sa vii cu inima deschisa nu vad cum ar mai putea ajunge radoi la echipa nationala dupa tot ce a spus zilele astea !
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •