Results 1 to 9 of 9

Thread: All Star Game sau USA vs Rest of the world????

  1. #1
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1

    All Star Game sau USA vs Rest of the world????

    ce parere aveti? io vad un meci USA vs Restul Lumii mult mai interesant si pentru noi starinii, si pentru americani. Mai ales acum cand zic io, ca nu exista jucator american in NBA fara egal in restul lumii. Poate Kobe e singurul. Majoritatea centrilor buni din NBA sunt din Europa de Est: Nesterovic, Divac, Ilgauskas, Sabonis; si sa nu uitam de Yao care intr-un an doi il face pe shaq muci. La PF cred ca Pau Gasol si Kirilenko pot face fatza desi nu sunt prea puternici. La SF categoric Peja si Nowitzki, dar ar mai fi si Turkoglu, Giricek(e din ce in ce mai bun de cand a venit la Orlando) Marea problema ar fi la Guards. Steve Nash ar cam fi singurul, mai e Marko Jaric, dar inca "sufera". Tony Parker, e destul de rapid, dar nu prea stie sa traga la cosh.Nu prea stiu ce-i cu francezu asta de l-au adus Orlando, Rigadeau, cica ar fi fost bun in Europa, dar nu prea il lasa sa joace mai mult de 2-3 minute.

    In orice caz astept pareri, opinii, injuraturi, etc

    PS: Lebron James the next Michael Jordan??????????
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  2. #2
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pe Rigadeau l-am vazut de multe ori jucand. Este capitanul nationalei Frantei daca nu ma insel. Un jucator foarte bun. Nu am stiut ca este in NBA.

    La pivotzi poate ar trebui mentionat si nigerianul Olowokandi.

    Nu ar fi marfa sa fie asa ceva la All Star. Americanii s-ar impune fara drept de apel.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  3. #3
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    nu mi se pare prea greu sa gasesc 3 echipe de americani din NBA care sa fie toate mai valoroase decit cea din restul lumii...
    Poate restul lumii impotriva Est-ului, si aici fara Tracy, si atunci poate diferenta ar fii sub 10-15 puncte...

    Nu vad un lider de echipa in Restul lumii,...Toti sint valorosi, dar nu e nici un lider....ori tramvaiul fara vatman, n-ajunge departe....

    .....asta e parerea mea....
    Smile, its good for you!

  4. #4
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    David Stern ia in considerare, cu foarte multa seriozitate varianta asta, pentru ca in ultimii ani se spune ca All Star Game-ul a cam devenit o bataie de joc, nu mai este atat de spectaculos, toti incearca sa devina MVP si sunt foarte egoisti, joaca pentru ei, nu pentru spectacol; cel mai bun exemplu kOBE!!!!!! Intr-un meci World- USA cu sigurantza ar iesi scantei, mai ales acum de cand USA a pierdut la mondiale. De fapt am vazut un poll pe un site, si majoritatea americanilor voteaza pentru USA vs World.

    Ziceti de lider- Nowitzki e candidat la Season MVP in caz ca nu stiati, n-are sanse sa ia, dar e in fruntea NBA-ului. World ar putea sa-i faca usor la shooting. Singura problema e : Who's gonna guard kOBE?

    Apropo ce ziceti, prinde Jordan cu Wizards playoffu????
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  5. #5
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    1. Tony Parker nu e la Orlando, ei l-au avut in vedere dar nu l-au luat! Pacat! Tony Parker joaca momentan la San Antonio.
    2. Antoine Rigaudeau juca destul de bine pentru echipa Frantei.. avea cos de 3, desi la prima vedere zici ca e autist! Momentan "incalzeste" banca echipei din Dallas.

    Daca o sa se faca un All Star intre US vs. Rest of the World o sa fie implicati doar jucatorii din NBA. Cred! Costurile si interesele(pt. viitoare transferuri) ar fi prea mari ca sa se aduca jucatori din campionatele Europa, Asia, America de Sud. Vom vedea!

  6. #6
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Baietzi...la Olimpiada din 2000 am remarcat eu un lituanian foarte bun. Era ceva de speriat. Dar din pacate nu mai stiu cum se numeste. Daca stitzi la ce ma refer...zicetzi voi.
    Ala trebuia sa ajunga in NBA neaparat...nu stiu ce s-o fi intamplat.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #7
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Cel de care vorbesti cred ca se numeste Sarunas Jasikevicius - conducator de joc/extrema la nationala Lituaniei. Momentan joaca la Barcelona(acum e accidentat)... poate o sa ajunga in NBA, desi are vreo 27 de ani!

  8. #8
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Ala e ! Mare jucator. Pai e tanar..la 27 de ani ! Stockton face 41 luna asta...si tot nu se lasa.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  9. #9
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce sanse ar avea World All Stars , dar cu siguranta mi-ar placea sa vad un asemenea meci
    Numai Baschet, numai bine !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •