Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 98

Thread: Arhiva

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    14
    Reputatie
    1

    Arhiva

    Pe data de 5-6 februarie s-a desfasurat Campionatul National de Juniori , floreta feminin in sala Floreasca din Bucuresti .
    Joi a avut loc proba de individual , care s-a incheiat cu podiumul :
    1.Corina Indrei (Steaua Bucuresti)
    2.Ana Tabacu (Triumf-Steaua Bucuresti)
    3.Anita Vintila (Dinamo-Olimpia Bucuresti)
    3.Grigore (Petrolu Ploiesti)

    Vineri , s-a desfasurat proba pe echipe , castigata de Steaua Bucuresti (Corina Indrei , Ana Tabacu , Elena Vulcan , Ioana Petricean) , care a invins in finala echipa Dinamo-Olimpia Bucuresti (Anita Vintila , Andreea Andrei , Andreea Tilinca , Ioana Dumitru) cu scorul 45-34 . Pe locul 3 s-a clasat echipa Forex Brasov 1 (Nina Porosniuc , Elena Boncu , Cristina Neagu , Andreea Mocanu) , invingand echipa Petrolu Ploiesti (Legrade , Grigore , Oprea) .

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    scrima

    buna!!!!
    ma poate ajuta cineva in sportul acesta....orice documentatie mie utila...multam fain!!!!!

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    buna corina!!!
    si Hristos a inviat
    poate ma poti ajuta si pe mine ...tre sa fac un referat despre scrima...si ma gindeam ca tot vad ca stii multe despre acest sport..te rog poate mi trimiti pe mail orice documentatie care o ai despre acest sport!!!!multam fain
    p.s. mailu meu e misahmb@yahoo.com

  4. #4
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    v-as ruga sa scrieti in interiorul aceluiasi thread. va dati seama cum aratau doua threaduri cu numele scrima unul dupa altul? te izbesc in nervul optic, nu alta

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Cine vrea lectii de scrima , ma gaseste la: mrs_badea@yahoo.com si pe messenger

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Fencing Coach

    Turkish club is looking for young coaches in foil and/or epee. Pls send your tel no or mail to fence47@hotmail.com.
    Our fax no is +90 232 469 97 94

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Fencing Coach

    Applications to "FENCING COACH" are kindly requested to be sent to fence47@hotmail.com via webmail or outlook by specifying sender's email addresse.

    Otherwise we can not see senders email addresse that we can reply.

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Please provide more information about your club.

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Fencing Coach

    Hi Vadim,

    Fencing club is in Izmir. Here, the request is on epee coach mainly, additional foil skill will be reason for preference. An also a friend of us in Ankara needs for their club a foil coach. Both clubs are ready to provide accommodation+ meals and a good salary. Main work is for beginners in schools and fencers of 2-3 years experience. Contract is to be signed for 1 year, after 2 month trial period and to be renewed on yearly basis. More details can be given only personally to serious applicants on proof of valid coaching licence and CV. All applications will be kept strictly confidential.

    H.Ayyildiz

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ok, I will try to ask some persons from the Romanian Fencing Federation, but only after the winter hollidays. Keep in touch here. Anyway, I will give them your e-mail address and the information you provided.

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    daca are acum cineva de comentat in legatura cu sportul asta....sa zica acum sau sa taca pt totdeauna

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Hamburg
    Posts
    20
    Reputatie
    1

    are cineva de pe forum tangente cu scrima?

    buna ziua, o întrebare pentru cei mai în tema: stie cineva unde fac antrenamente cluburile bucurestene (steaua, dinamo, triumf, olimpia) unde se practica scrima? la sala floreasca sau în sali proprii? poate stie cineva un numar de telefon unde m-as putea interesa....

    multumesc anticipat

  13. #13
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Aseara , MIHAI COVALIU a castigat medalia de aur ( proba de sabie ) la Campionatele Mondiale de la Leipzig .
    Aceasta e adevarata lui valoare , pacat de esecul de la Atena

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Yo am tangentze cu scrima!!!! daca vrei sa te apuci singurele cluburi care se mai ocupa de acest sport sunt steaua, triumf sh olimpia (ma refer k dinamo nu mai are sectzie de scrima )!!!! Aceste 3 cluburi ishi tzin antrenamentele la sala floreasca !!!! sh daca vrei sa te interesezi vino intro zi la sala sh intreba

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Wink

    Nu prea cred. Se mai face scrima si la Progresul...sala lor, etc. Iaca o lista completa, multumiri RomanianFencing.org:

    CSA-STEAUA


    413.09.61


    413.09.62

    Bdul Ghencea 35, Sector 6


    CSS3-STEAUA


    413.29.40


    413.29.40

    Bdul Ghencea 35, Sector 5


    C.S. PROGRESUL


    411.24.45


    410.67.59

    Str. Dr. Staicovici 42, Sector 5


    C.S. OLIMPIA


    250.40.31


    250.45.45

    Str. Iancului 128A, Sector 2


    C.S. Sc. PAJURA


    224.22.30


    224.22.30

    Bdul Mihalache 162, Sector 1


    ANEFS


    637.77.60


    637.77.60

    str. C-tin Noica 140, Sector 6


    TRIUMF


    224.11.16


    224.11.16

    Str. Strandului 2, Sector 1

    Cat despre persoanele care-si doresc ceva informatii despre acest nobil sport, sa incerce www.romanianfencing.org. Astia care le au cu engleza pot sa dea de o gramada de site-uri de profil pe Google. (A propos...io nu prea am nicio treaba cu astia sus-mentionati; de-abia m-am apucat de-o zi. Da' parca m-ar trage ata sa ma tin...!)

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Imi poate spune si mie cineva cam cat costa niste lectii? Eu as vrea sa ma apuc dar nici nu stiu unde sa intreb...m-ar tenta ANEFS dar as vrea sa stiu mai multe detalii. Aveti o persoana de contact, ceva? Multumesc

  17. #17
    incepator Engarde's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Asociatia sportiva "Clubul de Scrima Engarde" (primul club particular de scrima) organizeaza cursuri de initiere in arta SCRIMEI, atat la copii cat si la adulti, incepatori sau avansati. Doritorii sunt rugati sa ne contacteze la tel.0726716051 sau prin mail: engarde@scrima.ro. Pentru mai multe detalii accesati web: www.scrima.ro

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Buna ziua

    As vrea si eu sa ma apuc de scrima. Dar nu stiu ce club sa aleg. Stiti ceva despre ele? Care este alegerea cea mai buna ( pt un adult)?

    Multumesc

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Cine ma poate ajuta cu niste informatii! Ma intereseaza de unde pot procura echipament pentru srima, o persoana de contact, un magazin, un nr de tel, orice e bun! mersi

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Smile scrima este un sport deosebit

    vino in floreasca ..la sala de scrima floreasca ..intrarea ei este prin hotelul "floreta de aur"...in spatele salii de inot sau in lateralul salii mari
    iti recomand cu caldura acest sport ...acolo vei gasi pe cineva care sa te ajute in absolut orice problema in legatura cu el...trebuie doar sa intrebi ...

  21. #21
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Un fan adevarat

    Cel mai bun club este Farul din Constanta. Aici se vede progresul si munca elevilor, cat si a profesorilor. Avem si o lauda mare care merge mai departe spre gloria tarii incercand sa mai obtina rezultate bune: numele lui este Kortyan Cosmin. Bafta in continuare!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •