Page 6 of 18 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 367

Thread: Noi - despre gimnastica...

  1. #106
    incepator annemary's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    va multumesc nici nu stiti cat ma bucur ca am cu cine sa impart aceste sentimente si trecutul meu despre gimnastica e ceva super. in cea ce priveste dificultatea elementelor pe care eu le-am prins: paai din cate imi amintesc la sarituri nu faceam mare lucru doar un stand pe mani peste cal, la paralele aparatul meu preferat faceam indreptari, gigantici, mai era un element dar nu imi aduc aminte cum il cheama, la barna intram cu o urcare in brate aveam un flic cu maini si unul fara un salt lateral o pirueta cateva elemente artistice si iesirea un salt sau un surub nu mai stiu exact, la sol aveam un rock'n roll super care imi placea si dansam de placere un surub pe prima linie cateva sarituri artistice o adoua linie combinata un salt inainte lecat cu ceva nu mai stiu exact urmat e o parte lnta und imi trageam sufletul iar la ultima linie un salt ceva si finalul ritmat. asta imi mai amintesc din exercitiile de concurs ca la antrenament mai exersam si elemente mai grele dar care nu le stapaneam si care trebuiau perfectionate pt a fi introduse in exerciti, dar imi aduc aminte ca era o concurnta teribila atunci cand invatam cat un element nou, antrenorul cu care sunt intr-una din poze era un super antrenor dar ca multi alti antrenori a plecat din tara, imi face placere sa povestesc au fost niste ani din viata deosebiti pe care mi-ar mai placea sa-i retraiesc. imi doresc mult sa mai ajung la concursuri sa mai treiesc acele emotii.

  2. #107
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Si eu am exact acelasi sentiment, mi-ar placea sa mai traiesc odata acele momente, aceea munca cu tine ca trebuie sa iti iasa un element si esti doar tu cu el, cu elementul...Si eu as da multe...ca sa mai traiesc cateva din astfel de momente ..in sala de gimnastica...
    Eu am fost acum de 1 MAi acasa, in provincie, la ai mei si binenteles ca am trecut si pe la sala, nu era nimeni, era doar paznicul si m-am uitat in sala sa vad ce s-a mai schimbat.....nu multe..ce sentiment am avut ca imi veneea sa intru in sala sa intru din nou in lumea aceea, e ca o alta lume in care intri, tu in sala de gimnastica..Nu sint regrete sint doar amintiri, sper sa foloseasca cuiva ceea ce impartasim pe aici...

  3. #108
    incepator annemary's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    daca a-si avea ocazia si acum a-si mai intra in sala de gimnastica si a-si mai urca pe apatarate sa mai traesc acele emoti

  4. #109
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Mi-au placut pozele tale, Annemary! Astept sa le vedem si pe ale Venerei...
    Este placut sa citesc despre sentimentele pe care le simtiti cand va amintiti de acest capitol din viata voastra. Si cand te gandesti ca lumea este de parere (si am crezut si eu mult timp asta!) ca viata de gimnasta este o viata chinuita, fara copilarie...
    Imi spunea odata Annemary ca si acum duce dorul concursurilor, sa se prezinte in fata arbitrelor si sa lucreze. Mi-au ramas intiparite in minte aceste cuvinte! Si le-am folosit inainte de Scolare pentru a o face pe Irina sa scape de emotii si sa se gandeasca ca ea concureaza doar pentru placerea ei de a-si prezenta exercitiile. Asa ca ne sunt foarte utile trairile voastre, noua- parinti si copile - la inceput de drum.
    Mult succes in tot ceea ce faceti acum!

  5. #110
    incepator annemary's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    multumim!!! si eu sper ca cei care au sau isi vor da copii la gimnastica sa fie sanatosi si sa reuseaca sa aibe cat mai multe performante sa faca tot ce le sta in putere sa-si ajute copii daca ei isi doresc sa face ceva e foarte important un sprijin din partea parintilor. in cea ce ma priveste pe mine numai mama a fost de partea mea si a umblat cu mine si statea si croseta pana se termina antrenamentul.eu ii multumesc si imi pare rau ca am dezamagit-o atunci cand am renuntat, tata era mai asa nu stiu cum, mai rece. imi doresc mult de tot sa mai intru intr-o sala de gimnastica sper daca licenta nu imi da prea mute batai de cap sa reusesc anul acesta.

  6. #111
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Este extraordinara aceasta lume din interiorul gimnasticii! Imi pare bine ca m-am alaturat voua si sunt nespus de bucuroasa ca voi, foste gimnaste, mamici si... Flavius sunteti printre noi! Citesc pe nerasuflate tot ce scrieti. Imi imaginez bucuria dupa fiecare element reusit si ce frumoase amintiri aveti! Mai scrieti!

    Edit: (sa nu ma certe Mihai ca pun posturi consecutive ) Tocmai i-am facut un "control" profilului Mihaelei si am vazut ca ... in sfarsit... a pus si ea un album cu poze de-ale Irinei! Multumim Mihaela si asteptam noi poze cu noi medalii dupa Nationale!
    Last edited by Tess_AN; 6th May 2008 at 18:23.

  7. #112
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Multumesc,Tess pentru "pont" si multumesc Mihaela si Irina ca impartiti cu noi bucuria acestor minunate amintiri.
    Toate sunt frumoase,e super aia cu echipa de "pitice"(citi ani aveau acolo?erau mai la-nceput?) si imi place grozav cum isi arata Irina medalia,bravo!

    Bineinteles,prima poza,cea cu Stela,s-a lipit de sufletul meu;e asa multa bucurie in ochii fetitelor !

  8. #113
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Si eu multumesc ca ne povestiti ce simtit/ati simtit...eu nu am fost gimnasta, desi m-au dus ai mei de cateva ori la sala...nu eram in stare nici podul din picioare sa-l fac, sfoara nici atat, iar roata e de domeniul SF-ului pt mine. Asta e, fiecare cu talentul lui. Dar faptul ca n-am putut sa practic acest sport m-a facut sa-i admir si mai mult pe cei care fac asta.
    Ma bucur ca aveti amintiri frumoase, poate ar trebui impartasite si celor care striga in gura mare ca gimnastele romance sunt niste fetite chinuite (desi nu subestimez munca uriasa necesara pt a ajunge acolo sus).
    Mi-au placut si pozele f mult...si poate veniti si la Nationale sa ni le aratati pe toate, in album

  9. #114
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Ne vedem la Nationale ! Cat despre munca chinuita, poate ca e mult spus chinuit dar intr-adevar este un sport f greu, nu a zis nimeni ca este usor, este un sport de forta, cel putin catonamentele...te rup, eu cat am stat 7 ani le-am avut pe toate..de la palme, incheituri la palme, glezne si mai ales calcaie...la toate am avut cate ceva, ca sa nu mai zic de basicile cu sange din palme..si de toate cazaturile in cap, in fund si pe toate partile...dar vezi tu, ca daca gimnastica iti place cu adevarat, daca simti ca zbori atunci cand esti in sala si daca nu faci acest sport doar pt ca te-a dus parintii acolo si te cam obliga......iti ramin niste amintiri atat de speciale, unice..care nu se pot compara cu nici o alta amintire..
    Si sa nu uitam, antrenorul este poate cel mai important pion in acest sport..daca nu te sustine antrenorul, nu ajungi nicaieri, va pup !

  10. #115
    incepator annemary's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    ai dreptate venera antrenorul este un pion fparte important eu de aceea m-am lasat de gimnastica. m-au dat la 6 ani la scoala si cand am trecut in calsa a 5 a faceam antrnamente cu cineva care deabea iesise de pe bancile facultatii si faceam antrenament doar eu cu ea, si era nasol de atunci nu mia mai placut de aici sa rupt filmul sambata cand faceam entrenamente cu celelalte fete si cu antrenoarea realizam si eu dar si ea ca sunt in urma si nu puteam sa recuperez sambata ce pierdeam toata saptamana atunci i-am spus mamei ca nu ma mai duc ca nu mai vreau ca o sa ma plimb pe strezi in loc sa ma duc la sala, nu ma crezut pana intr-oseara cand a sunat antrenoarea acasa si i-a spus ca nu am mai fost de la antrenament, si asta a fost sa terminat destul de brusc a mai avut mama o tentativa dar nimic daca imi intra ceva in cap nu imi mai achimba minemi ideea.

  11. #116
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Multumesc,Tess pentru "pont" si multumesc Mihaela si Irina ca impartiti cu noi bucuria acestor minunate amintiri.
    Toate sunt frumoase,e super aia cu echipa de "pitice"(citi ani aveau acolo?erau mai la-nceput?) si imi place grozav cum isi arata Irina medalia,bravo!

    Bineinteles,prima poza,cea cu Stela,s-a lipit de sufletul meu;e asa multa bucurie in ochii fetitelor !
    In acea poze era la gradinita, avea probabil 5-6 ani.Tot ce mai tine minte este ca tortul era rosu-albastru.

  12. #117
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by annemary View Post
    ai dreptate venera antrenorul este un pion fparte important eu de aceea m-am lasat de gimnastica. m-au dat la 6 ani la scoala si cand am trecut in calsa a 5 a faceam antrnamente cu cineva care deabea iesise de pe bancile facultatii si faceam antrenament doar eu cu ea, si era nasol de atunci nu mia mai placut de aici sa rupt filmul sambata cand faceam entrenamente cu celelalte fete si cu antrenoarea realizam si eu dar si ea ca sunt in urma si nu puteam sa recuperez sambata ce pierdeam toata saptamana atunci i-am spus mamei ca nu ma mai duc ca nu mai vreau ca o sa ma plimb pe strezi in loc sa ma duc la sala, nu ma crezut pana intr-oseara cand a sunat antrenoarea acasa si i-a spus ca nu am mai fost de la antrenament, si asta a fost sa terminat destul de brusc a mai avut mama o tentativa dar nimic daca imi intra ceva in cap nu imi mai achimba minemi ideea.
    Si eu am patit cam la fel Annemary, trageam trageam dar antrenorii stateau pe hol la tigara de cele mai multe ori, eu eram prea tinerica ca sa am aceea maturitatea de a merge mai departe, de a te gestiona cumva singur..si daca ei nu isi dadeau interesul...tot asa, dintr-odata nu m-am mai dus...poate resusim sa mergem in Bucuresti aici la sala de gimastica..sa ne mai "antrenam " un pic..seara...mi-ar placea sa incep sa fac din nou atat cat pot...macar sa ma intind pe aparate un pic, sa fac ceva exercitii la sol, piruete...mai ales ca am nu prea am facut sport in ultima vreme si ar cam trebui

  13. #118
    incepator annemary's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    ar fi super dar la ce sala crezi ca putem merge ar fi super de super ma incanta mult ideea si eu sunt in aceeasi situatie nu am mai facut sport de mult

  14. #119
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Nu cunosc salile de gimnastica din Bucuresti, desi nu cred ca ne vor da voie sa intram...ma gandesc cum am putea seara cand nu mai sint antrenamente..nu stiu

  15. #120
    incepator annemary's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    eu le cunosc dar trebuie vb la fata locului

  16. #121
    incepator
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Am avut privilegiul de a ma naste acum foarte multi ani si am fost martora la rezultatele extraordinare ale Nadiei si ale celor ce i-au urmat. am o mare rugaminte daca cineva ma poate ajuta cu o informatie. Cum pot vedea competitii de gimnastica live (asta in cazul ca n-am un televizor in preajma)?
    Cu multumiri.

  17. #122
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Prima mea amintire legata de gimnastica - nici nu stiu daca reala sau din povestirile parintilor (aveam 2-3 ani) este din 82-83 cand se uitau la televizor, la gimnastica, si imi spuneau uite-o pe Nadia! iar eu fugeam si nu vroiam sa ma uit. Am crescut cu povesti despre Nadia, gimnastica, despre olimpiada din 80. Parintilor mei le placea mult sportul, nu numai gimnastica (tata a facut polo de performanta).
    Urmatoarea amintire este din 84, cand deja eram fascinata. In timpul Olimpiadei eram la Macin in vacanta si nu aveam televizor. Plecam cu tata (seara cred) la un bar din sat unde era un televizor si ne uitam la gimnastica, la Katy Szabo, Simona Pauca, Lavinia Agache etc.
    Vroiam sa fiu si eu ca fetele de la televizor, sa inteleg ce si cum fac ele exercitiile. Ma cocotam pe toate bordurile si ziceam ca e barna, saream, am invatat singura sa fac ceva ce semana cu roata, podul de sus, de jos, tumbe, spagatul, sfoara, piruete, ma balansam si dadeam peste cap pe batatorul de covoare (ca multi copii pe vremea mea)... Cand am ajuns in clasa I au venit si la noi la scoala sa selecteze fete pentru gimnastica, si mi-au zis ca sunt prea inalta si prea grasa. Am plans ore intregi dupa, eram singura din clasa careia chiar ii placea (in afara de o fetita care facea deja gimnastica). La alte sporturi m-au primit dar nu m-am tinut deloc ca nu imi placeau atat de mult (in afara de badmington dar nu stiam nici un club). Vroiam sa pot sa urc si eu pe aparate, nu pentru performanta, ci pentru mine. Acum citesc ca in alte tari exista gimnastica de recreere, nu numai grupe de performanta si bine ar fi sa se faca si la noi.
    Revenind la amintiri - tin minte mondialul din '87 si victoria Aureliei Dobre, apoi nu s-a transmis olimpiada din '88 (sau asa tin minte). Urmeaza mondialul din '89 si nu intelegeam unde este fetita care a castigat in '87 - nimeni nu o mai tinea minte in afara de mine... Atunci mi-a placut mai mult Aurelia decat Daniela, dar acum o prefer pe Daniela, pe chipul careia se citea placerea de a face gimnastica.
    In '90 s-a desfiintat lotul, Daniela nu si-a revenit si multi se intrebau ce o sa se aleaga de gimnastica, dar, de nicaieri, a aparut la nationalele din '90 (primele pe care le-am vazut la televizor) Lavinia Milosovici, pe atunci junioara, cu un sol care m-a castigat A mai concurat o fata la nationale (iar nu mai stiu numele) multi ani la rand, din placere. Se antrena la Deva, nu avea nici o sansa sa prinda o echipa, dar tin minte din comentariile lui Topescu ca ii placea gimnastica si vroia sa se antreneze si sa concureze pentru ea.
    Tot la nationalele din anii '90 le-am vazut si pe surorile Rusan, Claudia super talentata dar din pacate s-a accidentat grav, si Lucia mai putin talentata dar careia ii place gimnastica (acum am vazut ca este antrenoare la Deva)
    De urmatoarele competitii ati scris cu totii asa ca nu le mai detaliez, in '91 sau '92 a aparut si Betty Okino de care imi placea mult, cu tata ugandez, mama romanca, si care concura pentru SUA. In '95 s-a infiintat un nou lot la Bucuresti, si au prezentat la televizor fetitele, printre care si Alexandra Marinescu, Claudia Presacan, si o roscata careia nu ii mai tin minte numele, nu am mai vazut-o, dar era foarte draguta.
    Romania incepuse sa domine gimnastica mondiala dar deja antrenorii ziceau ca sunt probleme la nivelul cluburilor. Eu eram fericita ca dadeau mai multa gimnastica la televizor, puteam urmari competiile, dar forumuri de gimnastica am descoperit abia in 2002-2003 cand am inceput sa lucrez si stateam toata ziua pe net. Pe gymworld am intalnit pasionati de gimnastica din toata colturile lumii si am inceput sa mai retin numele unor elemente. Doar de foarte curand am descoperit forumul asta, si este extraordinar sa vad ca si in Romania mai sunt oameni pasionati de gimnastica

  18. #123
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Am uitat sa zic ca prin '99 cred ca prima tv a transmis o competitie de gimnastica categoria IV - mi-a placut foarte mult, atunci mi-am dat seama ca imi plac mult mai mult competitiile de calificare, unde vezi exercitiile tuturor gimnastelor decat finalele. Dintre fetitele de atunci nu imi aduc aminte decat de Aluissa Lacusteanu, parca a castigat ceva la sol si barna... Comenta Anca Grigoras (am trecut pe langa ea prin Constanta si m-a socat sa vad ca e la fel de inalta ca si mine - nu ca sunt eu inalta, dar ma asteptam ca fosta gimnasta sa fie mai micuta).
    Cand am descoperit forumurile am descoperit si un izvor nesecat de exercitii pe net Am downloadat in continuu, am facut si schimburi de casete video (pe care spre rusinea mea nu am avut timp sa le captez), si am scris muulte dvd-uri.
    Din 2002 mi-am convins prietenul (acum sotul) sa vina cu mine la competiile de gimnastica. Am fost pe la nationale, internationale de cate ori puteam si erau aproape de Bucuresti. Mi s-a parut fascinant. E cu totul altceva sa fi acolo in sala decat sa te uiti la televizor. Vezi cu totul altfel. La nationale poti sa vezi si concursurile de junioare (de unde le stiu si unde mi-au placut atat de mult Porgras, Racea, Huidu, Trenca, Savoaia, Man, Voicu etc).
    Nu m-am dus niciodata dupa autografe pentru ca nu e genul meu. Mie imi place gimnastica in sine mai mult, nu un gimnast sau gimnasta anume. Am mai scris ca mi-ar placea sa stiu sa evaluez, sa disec un exercitiu
    Deci in 2002 m-am angajat si m-am hotarat ca vreau sa merg la olimpiada de la Atena. Am strans 2 ani bani dar m-am dus o saptamana Am prins concursul de calificari si pe finala pe echipe (pe care le-am preferat finalelor pe aparate). Din Grecia am plecat imediat in Italia (visul sotului, deh, el a venit cu mine la Olimpiada).
    A fost extraordinar!! Atmosfera de concurs, sala plina, emotiile... La Olimpiada chiar merita sa te duci - nu numai la gimnastica. Chiar Vic (sotul), care culmea, nu e pasionat de sport ca mine, mi-a zis ca mai vrea sa mai mergem la o olimpiada... Nu se compara cu nimic, mii de oameni din toate colturile lumii entuziasti, cu zambetul pe buze... Si si grecii au organizat excelent
    Anul trecut din pacate am pierdut competitiile, dar anul asta vreau sa recuperez Cam asta e, am scris 100 de ani si ma ia sotul cu maturoiul ca ii e foame )

  19. #124
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mandea View Post
    Am avut privilegiul de a ma naste acum foarte multi ani si am fost martora la rezultatele extraordinare ale Nadiei si ale celor ce i-au urmat. am o mare rugaminte daca cineva ma poate ajuta cu o informatie. Cum pot vedea competitii de gimnastica live (asta in cazul ca n-am un televizor in preajma)?
    Cu multumiri.
    Bine ai venit pe forum!
    Si eu fac parte din generatia de inceput al anilor '60! Avantaje si dezavantaje! Avantajul ca avem multe amintiri frumoase despre sportul ce l-am indragit.
    Sunt unele site-uri pe internet ce transmit direct si unele televiziuni se pot prinde in direct. O sa-ti trimit un link ca mesaj privat, nu stiu exact regulile vis a vis de reclama aici pe forum. Sau poate se pot scrie si aici... Posibil ca altcineva sa iti raspunda chiar direct aici.
    Daca esti in tara la sfarsit de iunie, impatimitii gimnasticii pun la cale o intalnire la Ploiesti la nationale. Vezi Alte discutii ->Intalnirea forumistilor.
    Inca o data, bun venit! Mai scrie.
    Last edited by Tess_AN; 10th May 2008 at 18:44.

  20. #125
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Anca, nu sunt invidioasa de felul meu, dar ca ai fost la JO si inca la cele din Atena e un motiv suficient de invidie!
    Faptul ca ai vazut pe viu intrecerile de gimnastica pe echipe unde Romania a avut prestatia ce a avut-o.... asta ma face chiar sa spun: mai scrie inca 100 de ani chiar daca iti ramane sotul flamand Ma ofer voluntar sa iau bataia cu maturoiul numai sa ne mai povestesti despre atmosfera!
    Last edited by Tess_AN; 10th May 2008 at 18:43.

  21. #126
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    Am uitat sa zic ca prin '99 cred ca prima tv a transmis o competitie de gimnastica categoria IV - mi-a placut foarte mult, atunci mi-am dat seama ca imi plac mult mai mult competitiile de calificare, unde vezi exercitiile tuturor gimnastelor decat finalele. Dintre fetitele de atunci nu imi aduc aminte decat de Aluissa Lacusteanu, parca a castigat ceva la sol si barna... Comenta Anca Grigoras (am trecut pe langa ea prin Constanta si m-a socat sa vad ca e la fel de inalta ca si mine - nu ca sunt eu inalta, dar ma asteptam ca fosta gimnasta sa fie mai micuta).
    Cand am descoperit forumurile am descoperit si un izvor nesecat de exercitii pe net Am downloadat in continuu, am facut si schimburi de casete video (pe care spre rusinea mea nu am avut timp sa le captez), si am scris muulte dvd-uri.
    Din 2002 mi-am convins prietenul (acum sotul) sa vina cu mine la competiile de gimnastica. Am fost pe la nationale, internationale de cate ori puteam si erau aproape de Bucuresti. Mi s-a parut fascinant. E cu totul altceva sa fi acolo in sala decat sa te uiti la televizor. Vezi cu totul altfel. La nationale poti sa vezi si concursurile de junioare (de unde le stiu si unde mi-au placut atat de mult Porgras, Racea, Huidu, Trenca, Savoaia, Man, Voicu etc).
    Nu m-am dus niciodata dupa autografe pentru ca nu e genul meu. Mie imi place gimnastica in sine mai mult, nu un gimnast sau gimnasta anume. Am mai scris ca mi-ar placea sa stiu sa evaluez, sa disec un exercitiu
    Deci in 2002 m-am angajat si m-am hotarat ca vreau sa merg la olimpiada de la Atena. Am strans 2 ani bani dar m-am dus o saptamana Am prins concursul de calificari si pe finala pe echipe (pe care le-am preferat finalelor pe aparate). Din Grecia am plecat imediat in Italia (visul sotului, deh, el a venit cu mine la Olimpiada).
    A fost extraordinar!! Atmosfera de concurs, sala plina, emotiile... La Olimpiada chiar merita sa te duci - nu numai la gimnastica. Chiar Vic (sotul), care culmea, nu e pasionat de sport ca mine, mi-a zis ca mai vrea sa mai mergem la o olimpiada... Nu se compara cu nimic, mii de oameni din toate colturile lumii entuziasti, cu zambetul pe buze... Si si grecii au organizat excelent
    Anul trecut din pacate am pierdut competitiile, dar anul asta vreau sa recuperez Cam asta e, am scris 100 de ani si ma ia sotul cu maturoiul ca ii e foame )
    Wow...mai povesteste-ne cate ceva.Mi-a placut foarte tare relatarea ta!Si eu imi doresc sa merg la concursuri,macar la noi in tara dar nu am cu cine(pt ca eu nu mi-am convins inca prietenul sa urmareasca gimnastica,dar mai incerc).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •