Page 20 of 31 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast
Results 400 to 420 of 635

Thread: Patinaj artistic-Transmisii TV :)

  1. #400
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    anul trecut a difuzat-o eurosportul - Ice Gala Davos, Movies on Ice

  2. #401
    sport legend Cristinush's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Satu Mare
    Posts
    2,778
    Reputatie
    1
    A! da..am uitat anul trecut a facut exceptie eurosportul si ne-a cadorisit cu difuzarea ei.
    [FONT="Trebuchet MS"]There's no point in being grown up if u can't be childish sometimes.[/FONT]

  3. #402
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Multumesc mult Daria!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  4. #403
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Eurosport transmite o parte din Campionatul Mondial de Juniori:
    http://consumer.eurosport.ro/home_day14.shtml

    Ora Romaniei
    Joi 26 feb 2009
    19.15-22.30 Patinaj Artistic: Programul Liber Baieti -Campionatele Mondiale de juniori în Bulgaria
    Vineri 27 feb 2009
    19.30-22.30 Patinaj Artistic - Programul liber Dans - Campionatele Mondiale de juniori în Bulgaria
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  5. #404
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Am observat de multe ori reclama la spectacolul de patinaj de pe 1 martie de la noi cel cu 'Stele pe gheatza' la Kanal D. Nu urmaresc postul dar uite ca faptul ca am pasionati de seriale turcesti in familie imi este de folos.

    Ma gandesc ca prin analogie, spectcolul lui Plushy de anul trecut a avut reclama la Prima TV si apoi a fost transmis de Prima TV.

    Va intreb daca voi ati mai vazut reclama la acest show pe la alte posturi de televiziune ca daca nu trebuie sa fim cu ochii in 4!

  6. #405
    melancholy iris_for_daria's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    over the rainbow
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adeline View Post
    Am observat de multe ori reclama la spectacolul de patinaj de pe 1 martie de la noi cel cu 'Stele pe gheatza' la Kanal D. Nu urmaresc postul dar uite ca faptul ca am pasionati de seriale turcesti in familie imi este de folos.

    Ma gandesc ca prin analogie, spectcolul lui Plushy de anul trecut a avut reclama la Prima TV si apoi a fost transmis de Prima TV.

    Va intreb daca voi ati mai vazut reclama la acest show pe la alte posturi de televiziune ca daca nu trebuie sa fim cu ochii in 4!
    Pai uite aici am postat ceva care te poate lamuri:

    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=379649

  7. #406
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    A aparut programul eurosport din primele 2 zile ale mondialului ( http://consumer.eurosport.ro/ )

    Marti 24 Martie Eurosport:
    21.00 Gala CE Helsinki ( 22.00)
    22.00 DAns CD (02.00) LIVE

    Miercuri 25 Martie:
    11.00 Perechi SP (13.30)
    15.30 DAns CD(17.00)
    17.00 Perechi SP (19.00)
    22.45 Baieti SP (02.00) Live

    Programul dupa ora 02.00 nu este trecut
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  8. #407
    melancholy iris_for_daria's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    over the rainbow
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulya View Post
    A aparut programul eurosport din primele 2 zile ale mondialului ( http://consumer.eurosport.ro/ )

    Marti 24 Martie Eurosport:
    21.00 Gala CE Helsinki ( 22.00)
    22.00 DAns CD (02.00) LIVE

    Miercuri 25 Martie:
    11.00 Perechi SP (13.30)
    15.30 DAns CD(17.00)
    17.00 Perechi SP (19.00)
    22.45 Baieti SP (02.00) Live

    Programul dupa ora 02.00 nu este trecut
    Multumim Iulia !

    Dar vaaii, miercuri daca vrei sa vezi tot, chiar trebuie sa te rupi de realitate, e cam non-stop patinaj. Cred ca e bine, desi daca mai ai ceva de lucru e nasol.

  9. #408
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    mersi iulia. oare o sa dea pe canalul ala turcesc online???
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #409
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iris_for_daria View Post
    Multumim Iulia !

    Dar vaaii, miercuri daca vrei sa vezi tot, chiar trebuie sa te rupi de realitate, e cam non-stop patinaj. Cred ca e bine, desi daca mai ai ceva de lucru e nasol.

    De aceea eu mi-am luat concediu chiar daca asta e in ochii unora o nebunie " Pentru asta iti iei tu concediu ?!!?"- pai da, asta e pasiunea mea, e ca o plecare in Hawai- e relaxare, e imagine frumoasa si abia astept si va doresc si voua sa prindeti cat mai mult!

  11. #410
    sport legend AuriB's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    1,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adeline View Post
    De aceea eu mi-am luat concediu chiar daca asta e in ochii unora o nebunie " Pentru asta iti iei tu concediu ?!!?"- pai da, asta e pasiunea mea, e ca o plecare in Hawai- e relaxare, e imagine frumoasa si abia astept si va doresc si voua sa prindeti cat mai mult!
    Nu-i deloc o nebunie! si eu fac exact la fel,la fiecare campionat european sau mondial de patinaj si gimnastica iau concediu,la olimpiada(de vara sau iarna) nu mai vorbesc.Si mai fac si altii la fel.Nu-mi trebuie concediu mai placut.

  12. #411
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Program Eurosport( http://consumer.eurosport.ro/ )

    Marti 24 Martie:
    21.00 Gala CE Helsinki ( 22.00)
    22.00 DAns CD (01.30) LIVE

    Miercuri 25 Martie:
    11.00 Perechi SP (13.30)
    15.30 DAns CD(17.00)
    17.00 Perechi SP (19.00)
    22.50 Baieti SP (02.00) Live

    Joi 26 Martie
    11.00-13.30 Perechi LP
    13.30-14.45 Baieti SP
    17.45-19.00 Perechi LP
    22.35-01.45 Dans OD LIVE

    Vineri 27 Martie
    11.00-13.30 Baieti LP
    13.30-14.15 Dans OD
    16.30-19.00 Baieti LP
    22.35-02.00 Fete SP Live

    Sambata 28 Martie
    10.30-12.00 Dans FD
    16.00-17.30 Dans FD

    Duminica 29.Martie
    20.30-22.00 Fete LP
    00.00 Gala Laureatilor Live

    Programul dupa ora 02.00 nu este trecut
    Last edited by Iulya; 23rd March 2009 at 13:55. Reason: modificari in program
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  13. #412
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    oare joi spul la baieti e in reluare, nu? sper sa il vad si eu asa macar. ca miercuri la 11 noaptea nu am la cine sa merg dar joi la 1 e mai ok.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  14. #413
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Multumesc Iulya!
    O sa prind si eu ceva din campionat..ce bine
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  15. #414
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Am citit pe un forum ca Eurosport france va transmite FD si Men LP live - nu stiu orele si daca va fi si la noi ...dar probabil ca asa ca astept sa vad confirmarea pe site-urile cu programe.
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  16. #415
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    A aparut un pic din programul de saptamana viitoare la tvr2:

    Marti 24 martie TVR2
    23:30 -02.10 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Proba de Dans

    Miercuri 25 Martie TVR 2
    03:05 - 03:40 Patinaj artistic Festivitatea de Deschidere a Campionatului Mondial
    06:15 - 08:40 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Proba de Perechi, Program scurt.
    18:30 - 19:00 Patinaj artistic (rel.) Festivitatea de Deschidere a Campionatului Mondial
    19:00 - 20:30 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Program scurt, Masculin
    23:30 -02:20 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Program scurt, Masculin
    Last edited by Iulya; 20th March 2009 at 01:24.
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  17. #416
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    am vazut ca maine de pe la 23 va fi in reluare gala de la CE...sper ca nu m-am inselat. Mai cautati si voi
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  18. #417
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    dap, asa e, Ade! am primit si eu pe mail programul de la Eurosport pt azi
    "cand aduci un stadion de oameni pana in punctul de a-si rupe traheea cantand ..atunci esti un artist adevarat. de neuitat din primul rand"
    KC :dance:

  19. #418
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    TVR2 Transmisiune directă din Los Angeles Comentator Alina Alexoi. Redactor Valentina Stelescu Producători Sorin Stoian și Cristian Oprean



    Marti 24 martie TVR2
    23:30 -02.10 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Proba de Dans

    Miercuri 25 Martie TVR 2
    03:05 - 03:40 Patinaj artistic Festivitatea de Deschidere a Campionatului Mondial
    06:15 - 08:40 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Proba de Perechi, Program scurt.
    18:30 - 19:00 Patinaj artistic (rel.) Festivitatea de Deschidere a Campionatului Mondial
    19:00 - 20:30 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Program scurt, Masculin
    23:30 -02:20 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Program scurt, Masculin

    Joi 26 Martie TVR2
    05:20 - 08:10 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Proba de Perechi, Program liber
    17:30 - 19:30 Patinaj artistic (rel.)Campionatul Mondial - Proba de Perechi, Program liber
    22:30 - 01.50 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Proba de Dans

    Vineri 27 Martie TVR2

    05:05 - 07:15 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Program liber, Masculin
    17:30 - 19:00 Patinaj artistic (rel.) Campionatul Mondial - Program liber, Masculin
    20:00 -- 21:30 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Program scurt, Feminin Prima parte
    23:30 -02:30 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Program scurt, Feminin Partea a doua

    LE:
    Sambata 28 Martie
    05:15 - 07:15 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Proba de Dans, Program liber
    14:00 - 16:00 Patinaj artistic (rel.)Campionatul Mondial - Proba de Dans, Program liber

    Duminica 29 Martie

    04:05 - 06:00 Patinaj artistic Campionatul Mondial - Program liber, Feminin
    19.00 (rel) Patinaj artistic Campionatul Mondial - Program liber, Feminin
    24.00 - Gala Laureaților

    Luni 30 Martie
    23.10 Gala Laureaților (în reluare )
    Last edited by Iulya; 23rd March 2009 at 12:24.
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  20. #419
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Here is the official coverage of Turkish TV Channel TRT3;


    Wednesday

    03:50 Dünya Artistik Patinaj Șampiyonası "Çiftler Kısa Program" - Pairs' - Short Program [ LIVE ]

    14:00 Dünya Artistik Patinaj Șampiyonası"Çiftler Kısa Program" - Pairs' Short Program - [ Repetition ]

    17:50 Dünya Artistik Patinaj Șampiyonası"Erkekler Kısa Program" - Men's Short Program First Half [ LIVE ]

    22:30 Dünya Artistik Patinaj Șampiyonası"Erkekler Kısa Program" - Men's Short Program Second Half [ LIVE ]

    Thursday

    03:45 Dünya Artistik Patinaj Șampiyonası"Çiftler Serbest Program" - Pairs' Free Program [ LIVE ]

    21:20 Dünya Artistik Patinaj Șampiyonası"Buz Dansı Orjinal Prog." - Ice Dance Original Dance [ PROBABLY LIVE ]

    Friday

    02:25 Dünya Artistik Patinaj Șampiyonası"Erkekler Serbest Program" - Men's Free Program [ LIVE ]

    17:35 Dünya Artistik Patinaj Șampiyonası"Bayanlar Kısa Program" - Ladies' Short Program First Half [ LIVE ]

    22:20 Dünya Artistik Patinaj Șampiyonası"Bayanlar Kısa Program" - Ladies' Short Program Second Half [ LIVE ]

    Saturday

    03:20 Dünya Artistik Patinaj Șampiyonası"Buz Dansı Serbest Program" - Ice Dance Free Dance [ LIVE ]

    15:00 Dünya Artistik Patinaj Șampiyonası"Buz Dansı Serbest Program" - Ice Dance Free Dance [ Repetition ]

    Sunday

    00:50 Dünya Artistik Patinaj Șampiyonası"Bayanlar Serbest Program" - Ladies' Free Program [ LIVE ]

    That's what has been published so far.

    For further information:

    www.trt.com.tr

    In Turkey's time zone !

    sursa: fsivds.net
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  21. #420
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    In perioada 24 – 29 martie, cei mai buni patinatori ai lumii își vor da întâlnire în Statele Unite ale Americii, la Los Angeles, la Campionatul Mondial.

    De-a lungul săptămânii vor avea loc întreceri atât în probele individuale, cât și în cele de perechi pentru a se desemna noii campioni ai lumii. TVR 2 va transmite în direct și în exclusivitate cele mai importante momente ale Campionatului Mondial de Patinaj Artistic la care participă și doi români: Roxana Luca și Zoltan Kelemen. Ediția din acest an aduce un număr record de națiuni: 52, sportivii având o miză dublă deoarece primii 24 clasați la fiecare probă din cele patru se califică direct la JO de anul viitor de la Vancouver – o altă transmisiune în exclusivitate a TVR.Alina Alexoi, cea care va asigura comentariul probelor de la CM de Patinaj Artistic, vă invită să nu pierdeți transmisiunile TVR 2 de la o competiție ce se anunță de pe acum foarte dură: „Bătălia la simplu băieți se va da între europeni (Brian Joubert), americani (canadanul Patric Chan și americanul Evan Lysacek) și asiatici. La dans, rușii Domina - Shabalin vor încerca să recâștige coroana pierdută anul trecut în fața francezilor Delobel - Schonfelder. La fete bătălia aprigă va fi dusă contra asiaticelor care, de două ediții, domină întrecerea: Mao Asada din Japonia și Yu na Kim din Coreea au cele mai mari șanse să câștige aurul. În plus, toată lumea așteaptă de la Yu na Kim o săritură cvadruplă - ar fi o premieră mondială, deoarece nimeni nu a mai realizat acest lucru până acum. La perechi toată lumea vrea să-i învingă pe germanii încoronați anul trecut: Savcenko - Szolkowy. Mai ales chinezii, care au dominat această probă în trecut, vor din nou să câștige un duel superinteresant care poate fi arbitrat și de ruși".


    Programul transmisiunilor TVR 2 de la CM de Patinaj Artistic este următorul: • Marți, 24 martie, 23.30 – Proba de Dans, program impus• Miercuri, 25 martie03.05 - Festivitatea de deschidere (transmisă în reluare de la ora 18.30) 06.15 - Proba de Perechi, program scurt19.00 – Masculin, program scurt – partea I23.30 – Masculin, program scurt – partea a II-a• Joi, 26 martie05.20 – Proba de Perechi, program liber (în reluare de la 17.30)22.30 – Proba de Dans, program original• Vineri, 27 martie05.05 - Program liber, masculin (în reluare de la 17.30)20.00 - Program scurt, feminin, partea I23.30 - Program scurt, feminin, partea a II-a• Sâmbătă, 28 martie05.15 - Proba de Dans, program liber (în reluare de la 14.00)• Duminică, 29 martie04.05 - Program liber, Feminin (în reluare de la 19.00)24.00 - Gala Laureaților (în reluare luni, 30 martie, de la 23.10).
    http://amosnews.ro/TVR_2_transmite_i...tistic_-271475
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •