Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 24

Thread: Augustus Constantin delegat la un meci de liga 1

  1. #1
    incepator yoloo's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Craiova
    Posts
    32
    Reputatie
    1

    Augustus Constantin delegat la un meci de liga 1

    Augustus Constantin a fost delegat la meciul Gloria Bistrita - Ceahlaul Piatra Neamt. Asta e culmea, a fost suspendat pana la finalul campionatului si dupa 5 etape arbitreaza iar numai in ''liga lu' mitica'' se poate intampla asa ceva
    Last edited by yoloo; 25th March 2010 at 12:00.
    [COLOR="Blue"]Tot ce avem, noi am facut cu truda
    [SIZE="4"][B][COLOR="Blue"]Si n-am trait din mila si pomeni[/COLOR][/B][/SIZE]
    Spre binele acestei tari asuda
    Si semetia noastra de olteni[/COLOR]

  2. #2
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Se vede ca omul a fost trimis cu "dedicatie" sa fure Craiova.

  3. #3
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Probabil nu se ajungea cu ajutorul de somaj. Rusine!

  4. #4
    incepator yoloo's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Craiova
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    E nevoie de el sa mai indeplineasca niste ordine
    [COLOR="Blue"]Tot ce avem, noi am facut cu truda
    [SIZE="4"][B][COLOR="Blue"]Si n-am trait din mila si pomeni[/COLOR][/B][/SIZE]
    Spre binele acestei tari asuda
    Si semetia noastra de olteni[/COLOR]

  5. #5
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    voi nu vedeti la ce meci a fost trimis?
    Liga se asigura ca totul sa iasa perfect!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  6. #6
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ar face scarbele de la conducere orice numai sa nu aduca arbitri de afara...
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #7
    senior
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    206
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yoloo View Post
    Augustus Constantin a fost delegat la meciul Gloria Bistrita - Ceahlaul Piatra Neamt. Asta e culmea, a fost suspendat pana la finalul campionatului si dupa 5 etape arbitreaza iar numai in ''liga lu' mitica'' se poate intampla asa ceva
    ...pai daca suntem atenti ,indirect Augustus va "fluiera" tot pt Craiova.,ca si in meciul cu Dinamo.

  8. #8
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Robert Dumitru a stricat piata

    Voi nu vedeti ca sunt delegati pe rand fiecare cu partea lui,indiferent de valoare.
    In fiecare etapa sunt delegati prin rotatie indiferent daca au trantit sau nu vreun meci.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #9
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Hai mah, voi chiar credeti ca rezultatul meciului asta va fi decis de arbitraj ?

  10. #10
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    rezumat .. ce meci a facut praf a.constantin?
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  11. #11
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Pentru ce fusese suspendat ?!

    Din punctul meu de vedere cei mai buni arbitri din Liga1:Robert Dumitru foarte bun ; Avram jr bun.
    Ei nu sunt delegati la meciurile cele mai importante,aici intra in actiune ,,greii,, Hategan,Deaconu,Tudor etc
    Last edited by iulian_1976; 25th March 2010 at 19:24.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #12
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Cum pentru ce?O nimica toata:a macelarit Craiova in groapatrebuia ca dinamo sa ia punctele cu orice pret

  13. #13
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Nu inteleg ce rost are un arbitru la meciul dintre alea doua. Si-asa e amical
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  14. #14
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Si ce plm rezultat credeti voi ca iese la Gloria Bistrita - Ceahlaul, de va faceti atatea probleme?Meciul asta e de 1X2.Orice rezultat iese, nu e o surpriza.Si Gloria si Ceahlaul joaca in returul asta mai bine decat multe dintre kkt-urile astea de echipe cu pretentii.
    Plangeti Craiova de mila?Pai nu joaca nimic.La momentul asta Gloria joaca mult mai frumos si spectaculos decat Craiova si decat majoritatea echipelor din top 5.
    Am umplut campionatul de ciurucuri de straini sa le ia painea de la gura romanilor nostrii.In loc sa investim in centre de copii si juniori, le distrugem.Ii facem pe altii cu bani.Am ajuns sa luam jucatori din Cipru si sa vuiasca presa o saptamana despre ei....

  15. #15
    sport legend valitudor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Augustus Constantin a fost suspendat 8 etape, nu tot returul. O fi avut si omul dreptul legal de a face contestatie, dar asta nu mai intereseaza pe nimeni. Tot ce e de retinut e ca steaua si Craiova nu sunt lasate sa castige titlul. Echipe au, arbitrii lipsesc

  16. #16
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Craiova are de ani de zile echipa.de ani de zile se bate la campionat dar termina sub locul 6.Cred ca extraterestrii sunt de vina.

  17. #17
    incepator yoloo's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Craiova
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by valitudor View Post
    Augustus Constantin a fost suspendat 8 etape, nu tot returul. O fi avut si omul dreptul legal de a face contestatie, dar asta nu mai intereseaza pe nimeni. Tot ce e de retinut e ca steaua si Craiova nu sunt lasate sa castige titlul. Echipe au, arbitrii lipsesc
    Dupa 8 etape putea sa arbitreze la liga a 2 a, la liga 1 nu putea fi delegat in acest retur..
    In sezonul trecut Urziceni a luat titlul cu arbitri straini, de ce se se faca si in sezonu' asta aceeasi prostie?? Daca arbitri nostri nu ''greseau'' atat de mult acum clasamentul ar fi aratat cu totul altfel
    [COLOR="Blue"]Tot ce avem, noi am facut cu truda
    [SIZE="4"][B][COLOR="Blue"]Si n-am trait din mila si pomeni[/COLOR][/B][/SIZE]
    Spre binele acestei tari asuda
    Si semetia noastra de olteni[/COLOR]

  18. #18
    sport legend valitudor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Urziceni a luat titlul in urma unor greseli grave ale arbitrului strain, cel putin in meciul nostu direct. Au mai fost si atele, dar au trecut.
    Daca in aceasta editie arbitrii nu comiteau erori grave, Dinamo ar fi fost pe primul loc cu un avans confortabil.

    Suspendarea lui Constantin a fost total gratuita si s-a datorat razbunarii, nu ca v-ar fi defavorizat pe voi. Pacat ca n-am avut arbitrii competenti si la meciul din tur cu voi. Ati fi luat exact atatea puncte cat ati fi meritat. Dar meciul ala l-ati uitat, doar a fost pomana, a fost primita

  19. #19
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    daaaaaa, ce ghinion pe voi la dinamo arbitrajul corect e considerat furaciune nu prea sunteti obisnuiti, v-a invatat borcea prost cand controla si vantul

  20. #20
    sport legend valitudor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Ai un comportament de flamer. Daca ai ceva de spus, spune
    Last edited by valitudor; 27th March 2010 at 20:26.

  21. #21
    incepator yoloo's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Craiova
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by valitudor View Post
    Urziceni a luat titlul in urma unor greseli grave ale arbitrului strain, cel putin in meciul nostu direct. Au mai fost si atele, dar au trecut.
    Daca in aceasta editie arbitrii nu comiteau erori grave, Dinamo ar fi fost pe primul loc cu un avans confortabil.

    Suspendarea lui Constantin a fost total gratuita si s-a datorat razbunarii, nu ca v-ar fi defavorizat pe voi. Pacat ca n-am avut arbitrii competenti si la meciul din tur cu voi. Ati fi luat exact atatea puncte cat ati fi meritat. Dar meciul ala l-ati uitat, doar a fost pomana, a fost primita
    Spune mi si mie cate puncte a castigat dinamo in urma unor greseli de arbitraj si cate am castigat noi
    [COLOR="Blue"]Tot ce avem, noi am facut cu truda
    [SIZE="4"][B][COLOR="Blue"]Si n-am trait din mila si pomeni[/COLOR][/B][/SIZE]
    Spre binele acestei tari asuda
    Si semetia noastra de olteni[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •