Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 66

Thread: Pregatirea de iarna - 2004

  1. #22
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ceva amanunte, formatia?

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    editie speciala - Craiova

    "Joc sută la sută românesc în prima zi la "Norcia Winter Cup". Universitatea şi FC Argeş nu s-au menajat deloc şi au încercat să se impună folosind chiar mijloace mai puţin sportive, rezultând un meci aprig disputat. În cele din urmă, câştig de cauză au avut piteştenii, mult mai exacţi în joc şi mai atenţi la finalizare. Craiovenii au început partida timid, dar şi-au revenit pe parcurs şi au evoluat destul de bine în prima parte a întâlnirii, când de altfel au şi marcat. Golul a fost "lucrat" de Bundea, care a trimis foarte bine în adâncime pentru Njock, acesta a prelungit până la McBreen şi australianul l-a executat pe Coman. FC Argeş a reuşit egalarea în ultimul minut al primului mitan, prin V. Tănase. După timpul de odihnă, piteştenii au fost mult mai insistenţi. Aceştia au dominat jocul şi au marcat spre finalul partidei, prin acelaşi V. Tănase. Antrenorul Nicolo Napoli s-a limitat să facă doar patru schimbări. El a fost nemulţumit de jocul prestat de cei doi jucători de pe flancul stâng, Iordache şi Preda. De altfel, pe acea parte s-au construit majoritatea fazelor de atac ale trupei lui Moldovan. Iordache şi Bolohan au evoluat deşi nu au fost complet refăcuţi. Întâlnirea a fost condusă de o brigadă de arbitri italieni, având la una dintre linii o femeie. "

    Se pare ca la noi a contat destul de mult absenta coordonatorului de joc Ovidiu Stanga. Nu au putut fi folositi de nici una din echipe jucatorii abia veniti de la lotul de tineret.

    FC ArgeŞ - Univ. Craiova 2-1 (1-1)
    Au marcat: V. Tănase 45, 75 / McBreen 24
    FC ArgeŞ: D. Coman (46 Rădulescu) - M. Radu, Nemţeanu, Marincău (46 Chiţă ) - M. Stan, Şomcherechi, Marta (46 E. Dică, 90 Crăciun), V. Tănase, Crivac - C. Tănasă (46 Armando Gonzales), Bilaşco (46 Antal). Antrenor: Ion Moldovan

    Universitatea: Guso - Daouda, Papură, Rada, Iordache (Bolohan, 52) - Miclea, Bundea, Pleşan, Preda (Bădăluţă, 57) - Njock (Ungureanu, 76), McBreen (Borbely, 57). Antrenor: Nicolo Napoli
    Arbitri: Manuele Verdenalli - Daniele Dalcer, Alessia Mercuri
    Last edited by EDMOND_; 4th February 2004 at 01:18.

  3. #24
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    "Meci aprig disputat", "exacti in joc", "atenti la finalizare", suntem "insistenti" - toate bune si frumoase, dar sa ne tina si in campionat, nu doar in partidele amicale!

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Tudose , nu-l lua decat ca pe un meci de pregatire. Parerea mea este ca nici una din formatii nu pune mare pret pe castigarea turneului ( se pare ca va fi ultima editie ).
    Am vazut asta din faptul ca in repriza doua amandoua echipele au schimbat titularii in atac jucand cu rezervele ( Borbely , Ungureanu resp[ectiv Gonzales , Antal ).
    Adevaratul meci va fi in campionat... Ai putea sa viii sa-l vezi la Craiova . Ce zici?
    Cine castiga , da berea dupa meci. Poate il iei si pe Razvan.

  5. #26
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Salutare!
    As vrea sa vin eu la meciul de la Craiova,dar sunt prea ocupat. :p
    Nici pe forum nu prea am mai intrat...

    R.

  6. #27
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Tudose , nu-l lua decat ca pe un meci de pregatire. Parerea mea este ca nici una din formatii nu pune mare pret pe castigarea turneului ( se pare ca va fi ultima editie ).
    Meci de pregatire, dar ma bucur ca echipa a fost motivata si a jucat.

    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Am vazut asta din faptul ca in repriza doua amandoua echipele au schimbat titularii in atac jucand cu rezervele ( Borbely , Ungureanu resp[ectiv Gonzales , Antal ).
    Normal, sunt rulati si jucatorii de rezerva.

    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Adevaratul meci va fi in campionat... Ai putea sa vii sa-l vezi la Craiova . Ce zici?
    Cine castiga , da berea dupa meci. Poate il iei si pe Razvan.
    In principiu, de acord. Depinde si de programul pe care il voi avea atunci, mai e destul timp sa stabilim. Daca vrea si Razvan, eu il iau cu mine!

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In cel de-al doilea meci FC Argeş a terminat la egalitate, scor 0-0, cu Pyunik Erevan.

  8. #29
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    EDMOND_, tu afli mai repede de acolo decat eu de aici . Astept sa apara si ceva amanunte...

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Tudose , amanunte nu am decat despre meciul nostru , 2- 0 cu Oradea si le-am postat la noi pe forum. Despre meciul Argesului poate maine... Prosport..Gazeta Sporturilor...

  10. #31
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Multumesc oricum, o sa citesc formatiile si cronica in ziarele de maine!
    Nu stiu ce sa zic de acest 0-0, nu cunosc forta echipei pe care am intalnit-o.

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Romanian Soccer - 6 februarie Trofeul "Norcia Winter Cup" FC Argeş - FC Pyunik Erevan 0 - 0
    FC Argeş rămâne liderul turneului
    În faţa directorului executiv al clubului, Viorel Ilinca, venit în Italia cu Prepeliţă şi Năstăsie, echipa piteşteană a remizat cu FC Pyunik Erevan, după o partidă tensionată, care pe alocuri a depăşit limitele sportivităţii. Formaţia pregătită de cuplul de antrenori români Mihai Stoichiţă - Mihai Stoica, campioană a Armeniei, avea o singură opţiune, victoria, pentru a mai spera la câştigarea trofeului pus în joc, deoarece Argeşul îşi adjudecase derby-ul cu Craiova două zile mai devreme. Pyunik, care este o combinată a naţionalei Armeniei cu jucători africani şi sud-americani, a avut mai mult iniţiativa în prima parte, dar jocul s-a echilibrat pe parcurs. Fazele de poartă n-au abundat, dar antrenorul Ion Moldovan era după meci mulţumit că a avut parte de un adversar tare.

    "Chinezii" n-au jucat
    Sosiţi cu o zi înaintea disputării meciului cu FC Pyunik Oradea de la lotul de tineret al României, Andrei Prepeliţă şi Cosmin Năstăsie n-au evoluat în al doilea meci al turneului de la Norcia. Primul a venit din China accidentat uşor, iar doctorul Nicola nu a avut timpul necesar să-l pună pe picioare, în timp ce al doilea a fost menajat. O altă absenţă din lotul piteştean a fost Nemţanu, care a răcit după partida cu Universitatea Craiova.

    FC Argeş - FC Pyunik Erevan 0 - 0
    FC Argeş: Rădulescu - M. Stan, M. Radu, D. Radu, Marincău, Chiţa - Şomcherechi, V. Tănase, Crivac - Antal, Gonzalez. Antrenor: Ion Moldovan
    Au mai jucat: Coman, E. Dică, G. Crăciun, Săvulescu, Marta, C. Tănasă şi Bilaşco


    Ion Moldovan (foto): "Puteam câştiga din penalty"

    # Cum a fost meciul cu Pyunik?
    - Partida n-a fost atât de uşoară cum ar fi părut la prima vedere, pentru că echipa lor este plină de "internaţionali" de tineret şi de seniori din reprezentativa Armeniei. Vă daţi seama că Stoichiţă, care este selecţionerul lor, îi cunoştea foarte bine şi a creat la Erevan o formulă de echipă omogenă.

    # Cine a jucat mai bine?
    - Meciul a fost echilibrat. Ambele echipe au avut două ocazii mari, din care puteau să marcheze. Rădulescu, în prima parte şi Coman, în cea de-a doua, au salvat echipa noastră de la primirea unui gol. De la noi, Ciprian Tănasă a ratat două ocazii de „unul-contra-unul”. La prima a driblat ultimul fundaş, dar a tras în portar, iar la a doua a pasat decisiv la Emil Dică, dar acesta a tras peste poartă. În plus, noi am avut şi un 11 metri clar, dar pe care arbitrul nu ni l-a dat. Am fi putut câştiga.

    # Aţi schimbat echipa aproape în totalitate. N-aţi riscat un pic?
    - N-am făcut din acest turneu un obiectiv în sine, ci vreau să găsesc formula ideală pentru returul campionatului. Deocamdată avem doar trei meciuri disputate în acest an, dintre care doar două pot fi relevante. Am făcut schimbări pentru că am vrut o rotaţie pe posturi, cu două perechi de fundaşi şi o linie de mijloc combinativă.

    # Ce veţi face în ziua liberă de dinaintea meciului cu FC Oradea?
    - Vom avea două antrenamente, la orele 9:30 şi 14:00. Sperăm să-i recuperăm şi pe cei trei care nu au jucat ieri, Prepeliţă, Năstăsie şi Nemţanu, care sunt piese de bază.

    Etapa a III-a, 7 februarie:
    Trevi, 15:30: FC Argeş - FC Oradea
    Norcia, 15:30: Albania - FC Pyunik Erevan
    U. Craiova - Stă

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ar mai fi de adaugat ca astazi , de la 2130 Craiova si Argesul se vor intalni din nou , dar la nivel de conduceri tehnice...
    "De fapt, cel de-al treilea antrenament îi vizează numai pe membrii staff-ului tehnic: antrenorii Napoli, Lung, Beldeanu, preparatorul fizic Savona, doctorul Stamatescu şi masorii Tufan şi Minea.
    Aceştia vor disputa o partidă amicală în compania omologilor de la FC Argeş, antrenorii Moldovan şi Stancu, preşedintele Ilinca şi ceilalţi membri ai staff-ului. Întîlnirea este programată în nocturnă, la ora locală 21:30, pe unul dintre cele două terenuri sintetice de la hotelul Della Torre.

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    NORCIA WINTER CUP
    FC Oradea - FC Argeş 2-1 (2-0)
    Au marcat: Vrăjitoarea (25), Gado (37) / Antal (64)
    FC Oradea: Rotaru - Amzucu, N. Stanciu, Fl. Lazăr - Mihuţ, Mărginean, Sfîrlea, Gado, M. Nicolae - D. Stan, Vrăjitoarea. Au mai jucat: Cr. Munteanu, Dianu, Fritea, Lungan, Lupaşcu. Antrenor Dumitru Dumitriu
    FC Argeş: D. Coman - M. Radu, D. Radu, Nemţanu - M. Stan, Crivac, E. Dică, Prepeliţă, V. Tănase - Bilaşco, Năstăsie. Au mai jucat: Şomcherechi, Chiţa, Marincău, Antal, Gonzales, C. Tănasă. Antrenor Ion Moldovan

  14. #35
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Surprinzatoare infrangere, dupa ce am avut doua meciuri bune. Am aflat ca la unul din golurile oradenilor jucatorii nostri s-au oprit, pentru ca mingea iesise afara, insa arbitrul nu a semnalizat. Dupa meci, Moldovan i-a certat pe toti, insa cu precadere pe Somcherechi si Nemtanu.

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Dupa cum vezi , m-am gandit sa-ti tin putin locul si am postat cate ceva... ar fi de adaugat ca astazi Argesul si Craiova s-ar fi intalnit din nou intr-un meci amical in care ar fi evoluat mai ales jucatorii mai putin folositi in partidele anterioare!

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Editie Speciala . luni 09 februarie!

    "Guso s-a apucat de arbitraj

    Profitând de vremea prielnică, Universitatea şi FC Argeş au organizat ieri un meci amical, prilej pentru jucătorii ambelor tabere care au evoluat mai puţin sau chiar deloc la meciurile oficiale ale "Norcia Winter Cup" să-şi etaleze calităţile. Partida a fost echilibrată, cele două grupări jucând deschis, dar fără a se menaja. În prima repriză oltenii au ratat două ocazii bune, prin Ungureanu, de fiecare dată mingea trimisă de acesta ocolind de puţin spaţiul porţii apărate de Cr. Stancu. Singura oportunitate a piteştenilor a fost consemnată în minutul 15, când şutul lui Hidişan, de la 25 de metri, l-a surprins pe Bănică, mingea intrând în plasă. Prima repriză a fost arbitrată de Silviu Lung, care apoi i-a predat fluierul lui Adnan Guso. După pauză, Borbely, care la rândul său mai ratase două ocazii bune de a marca pentru olteni, a scăpat singur pe partea stângă, a driblat portarul şi a înscris în poarta goală, cu toată opoziţia lui Nemţeanu. Nicuşor Bănică şi-a răscumpărat greşeala de la gol în repriza a doua, când a scos două mingi foarte grele. Armando Gonzales şi Hidişan au fost opriţi in extremis de goal-keeper-ul oltean, acesta făcând ca scorul să rămână egal. Universitatea a mai marcat o dată, prin Ungureanu, dar piteştenii nu au fost de acord cu validarea reuşitei, susţinând că atacantul craiovean a fost în ofsaid. După meci, însă, arbitrul Guso s-a jurat că Ungureanu a plecat din poziţie regulamentară şi a declarat că "argeşenii nu au fost fair-play şi au ţinut cu tot dinadinsul să nu piardă meciul". Altfel, FC Argeş a terminat meciul în nouă jucători, după ce Săvulescu şi Hidişan au părăsit terenul accidentaţi. Pentru a echilibra cât de cât situaţia, Nicolo Napoli a decis să-l scoată din teren pe Rădulea.


    Top

    Codrea a venit la meci

    Amicalul de ieri, dintre Universitatea şi FC Argeş, a fost urmărit de pe margine şi de Paul Codrea (medalion), fostul jucător al Argeşului, în prezent la AC Perugia. "Am profitat de faptul că am fost mai liber şi am zis să vin să-i văd şi eu pe băieţi, să mai discut cu ei. FC Argeş are o echipă tânără, care poate "creşte" în scurt timp", a spus Codrea. Acesta a lipsit la meciul de ieri din Serie A dintre AC Milan şi Perugia, fiind suspendat pentru cumul de cartonaşe galbene.


    Top

    Oficiali la trasat terenul

    Pentru că gazonul de lângă Hotel "Della Torre" nu fusese trasat de îngrijitori, oficialii celor două delegaţii au dat o mână de ajutor. Astfel, Silviu Lung şi Ion Moldovan au pus mâna pe căruciorul cu var şi au trasat unul dintre cele două careuri mari. Glumind, Moldovan a spus: "Ia uite ce drept am tras linia asta! Am locul asigurat, oricând mă pot angaja în Italia". Apoi, a fost rândul lui Nicolo Napoli să treacă la "cârmă", dând indicaţii despre traseele ce trebuiau urmate "

    "Oficialii Universităţii intenţionau să organizeze sâmbătă seara un meci contra omologilor lor piteşteni. Din păcate, în ultimul moment, argeşenii au refuzat provocarea oltenilor, motivând că nu se simt în formă. "N-au avut curaj să joace cu noi. Au ştiut că suntem tătici şi n-au nici o şansă în faţa noastră. Chiar dacă i-am învins la «masa verde», nu ne încălzeşte cu nimic", a spus Aurică Beldeanu. În aceste condiţii, Nicolo Napoli şi ceilalţi membri din staff-ul tehnic au organizat aseară un meci "în familie". "Trebuie să ne mai destindem şi noi. Mai dăm jos din greutatea acumulată şi vedem ce am uitat", a declarat tehnicianul italian."


    Ce zici , Tudose , ce bine se intelega astia acum in pauza competitionala!!???

  17. #38
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Multumim de informatii, EDMOND_! M-am uitat de aici la ziarele centrale de la noi, dar nu am gasit mai nimic!

    Se inteleg ei bine acum, sa vedem la returul din Banie!

  18. #39
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    FC Oradea a castigat turneul de la Norcia, invingand pe FC Pyunik cu 3-1 si acumuland 9 puncte. In celalalt meci al zilei, Universitatea Craiova - Selectionata Albaniei 0-0. FC Arges nu a jucat in aceasta etapa.

    Avem inca sansa locului al 2-lea, care ar putea aduce ceva bani clubului.

  19. #40
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Un meci istoric: Foligno - FC Argeş 1-0

    Echipa piteşteană a pierdut ieri meciul amical cu Foligno, grupare care activează în campionatul de amatori, Divizia D, seria F. Foligno este un oraş cu o tradiţie limitată în fotbal, dar cu una puternic marcată de istoria şi cultură romană. Asta nu i-a împiedicat pe amatorii micuţei formaţii din Regiunea Umbria să învingă cu 1-0 pe profesioniştii de la FC Argeş. Meciul a fost la discreţia piteştenilor, dar arbitrajul potrivnic, asigurat de o brigadă la fel de amatoare ca şi echipa gazdă, i-a împiedicat pe jucătorii echipei FC Argeş să scoată un rezultat mai bun pentru palmaresul ei internaţional. Brigada de cavaleri ai fluierului a tras pe faţă cu gazdele, scurtând meciul cu 15 minute, 5 în prima repriză şi 10 minute în a doua parte, numai ca Foligno să câştige un meci istoric. Golul italienilor a fost reuşit de un fundaş central dintr-o lovitură liberă executată de la circa 30 de metri. Şutul extrem de puternic al acestuia nu a putut fi respins de portarul Rădulescu. FC Argeş şi-a creat o mulţime de ocazii, dar Năstăsie şi Antal au ratat bune oportunităţi. În repriza a doua, Ciprian Tănase a dat un adevărat spectacol al ratărilor, exasperând întreaga prezenţă, română şi italiană. Antrenorul Ion Moldovan, care a răcit din cauza vremii reci din Italia, nu i-a putut folosi pe Ad. Ionescu, Hidişan, Gonzalez, M. Radu şi D. Radu, toţi fiind accidentaţi.

    Cine e Foligno?
    Micuţa formaţie din campionatul "dilletanti" nu reprezintă nimic pentru "tifosi" macaronari, fiind o grupare de care mulţi nici nu au auzit. Fotbalul italian este împărţit în două entităţi clare, profesionist şi amator, care nu au cum să se interescteze, aşa cum se întâmplă la noi. În Il Calcio există Serie A, cu 18 echipe, Serie B, cu 24 de echipe şi Serie C, cu cinci grupe (C1A, C1B, C2A, C2B şi C2C) a câte 18 echipe. Formaţiile profesioniste au un statut clar stabilit de Federaţia Italiană de Fotbal (FIGC), care poate dispune imediat trecerea unui club de la profesionişti la amatori, în cazul în care nu îndeplineşte toate cerinţele. Fotbalul amator din Italia este împărţit la fel de riguros ca cel profesionist. Echipele înscrise sunt în marea lor majoritate ale comunităţilor mici, de până la 15.000 de locuitori, unde jucătorii de fotbal sunt angajaţi cu contracte de muncă la diverse societăţi. Campionatul de fotbal amator, Serie D, se dispută sub patronajul Comunitatului Interregional, subordonat Federaţiei Italiene de Fotbal. "D-ul" lor are nouă grupe a câte 18 echipe. Foligno, adversara piteştenilor de ieri, face parte din grupa F, unde este lider după 22 de etape, la un singur punct de urmăritoare, Sangiustese. După terminarea jocurilor din campionat, cele nouă câştigătoare ale grupelor dispută în sistem play-off meciurile pentru desemnarea campioanei Seriei D, care nu are drept de promovare în "C".

    Foligno - FC Argeş 1-0
    FC ARGEŞ: Rădulescu - M. Stan, Chiţa, Marincău, Mohamed - Prepeliţă, V. Tănase, Şomcherechi - Bilaşco, Năstăsie, Antal. Antrenor: Ion Moldovan
    Au mai jucat: Coman, E. Dică, Marta şi C. Tănasă.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  20. #41
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Urmaşii romanilor
    Foligno este o aşezare urbană despre care se vorbeşte înca din secolul al treilea dupa Christos, încărcată de istorie, tradiţii, cultura şi civilizaţie. Localitatea se găseşte la mai puţin de 50 de kilometri de Roma, fiind o aşezare care s-a format încă de pe vremea Imperiului Roman. Ca şi Trevi şi Norcia, Foligno face parte din Regiunea Umbria, mai exact din Valle Umbra. Oraşul este cunoscut pentru numeroasele biserici şi palate construite aici de-a lungul anilor. Foligno este o localitate situată la o altitudine medie de 800 de metri, este traversată de pârâul Fiume Topino şi este cunoscută în Italia ca o staţiune cu trei izvoare de apă minerală. Pe lângă numeroase muzee şi palate, în apropierea oraşului mai pot fi vizitate două grote. Centrul istoric al oraşului are magazine luxoase, spre bucuria fotbaliştilor piteşteni, care se săturaseră de supermarketul „Piazza Umbra” din Trevi. Străzile sunt pline de motociclete, scutere sau biciclete, în lipsa autoturismelor sau taxiurilor. Cele maxim zece hoteluri din localitate sunt clasate cu trei şi două stele, dar confortul este cât al unui stabiliment de patru stele din România.

    Vasile Stan a dat de băut
    Chiar dacă amărăciunea înfrângerii ruşinoase din meciul cu amatorii de la Foligno nu s-a risipit în ora care a urmat întoarcerii echipei la Trevi, sărbătoritul zilei, Vasile Stan, a dat de băut întregului lot câte o sticlă de bere. După masa de seară, Stan, care a împlinit 59 de ani ieri, a rămas în compania colegilor săi din staful tehnic, Ion Moldovan, Constantin Stancu, Ioan Tămăşanu, Nicolae Gagiu, Viorel Matei şi doctorul Nicola pentru a sorbi câte un pahar de vin italian. Pentru că nu au fost în stare să îi ofere cadou victoria din meciul cu Foligno, fotbaliştii piteşteni au promis că îi vor cumpăra "Bibicului" ceva în dar astăzi, din Perugia.

    Un marocan la FC Argeş
    Ieri a sosit la Trevi un fundaş stânga francez de origine marocană, pe care tehnicienii piteşteni îl strigă pe numele mic, Mohamed. Acesta are 25 de ani, are 72 de kilograme la 1,78 metri şi a jucat în primele două ligi ale campionatului portughez şi în a doua ligă franceză. Marocanul a promovat cu Vitoria Setubal, apoi a jucat la Uniao Leiria, cu care a retrogradat în divizia secundă din Portugalia. Mohamed s-a mutat în Franţa, unde a evoluat pentru o echipă din Paris şi pentru St. Etienne, în Division 1.

    Supervizaţi de Codrea
    Meciul amical dintre FC Argeş şi Universitatea Craiova, terminat cu scorul de 1-1, a fost urmărit de pe margine de Paul Codrea, fostul component al formaţiei piteştene. Codrea a plecat în anul 2000 de la FC Argeş în Italia, la Genoa, iar după trei sezoane petrecute în tricoul roş-albastru, alături de Valentin Năstase, s-a transferat la Palermo. Având trei ani în Serie B, timişoreanul care s-a impus în Divizia A la FC Argeş a făcut pasul spre prima ligă a Il Calcio. La începutul acestui an, Codrea a trecut la Perugia, unde a apucat să joace doar un singur meci, cel cu Parma. Pentru al doilea, derby-ul cu AC Milan, Paul a fost suspendat. "Am profitat de faptul că am fost liber şi am zis să vin să-i văd şi eu pe băieţi, să mai discut cu ei. FC Argeş are o echipă tânără, care poate creşte în scurt timp". Paul Codrea nu a fost selecţionat de Anghel Iordănescu pentru meciul cu Cipru, din cadrul turneului pe care naţionala României îl va întreprinde în "însula Afroditei", fiind lăsat să se integreze în noua sa formaţie de club.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  21. #42
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Indiferent de arbitrajul potrivnic, nu era cazul sa pierdem cu o echipa de amatori! Nu e un meci oficial, dar nici sa te faci de ras nu e bine!

    Sunt curios ce se va intampla cu noul sosit Mohamed. Cartea de vizita e destul de buna, doar sa si joace cum trebuie si sa se intelega cu conducerea asupra aspectelor financiare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •