Results 1 to 17 of 17

Thread: bilete cupa davis -- mai sunt???

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    13
    Reputatie
    1

    Unhappy bilete cupa davis -- mai sunt???

    Salut
    Stiti cumva daca mai pot gasi undeva bilete sau invitatii la cupa davis?
    De vineri nu se mai gasesc bilete la sala polivalenta.. si altundeva nici atat.
    Sunt disperat, cine are ceva de vanzare raspundeti sau contactati-ma la 0722191112. PLatesc si mai mult decat pretul original

  2. #2
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Addicted2Tennis
    Salut
    Stiti cumva daca mai pot gasi undeva bilete sau invitatii la cupa davis?
    De vineri nu se mai gasesc bilete la sala polivalenta.. si altundeva nici atat.
    Sunt disperat, cine are ceva de vanzare raspundeti sau contactati-ma la 0722191112. PLatesc si mai mult decat pretul original
    si eu as vrea

  3. #3
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Addicted2Tennis
    Salut
    Stiti cumva daca mai pot gasi undeva bilete sau invitatii la cupa davis?
    De vineri nu se mai gasesc bilete la sala polivalenta.. si altundeva nici atat.
    Sunt disperat, cine are ceva de vanzare raspundeti sau contactati-ma la 0722191112. PLatesc si mai mult decat pretul original
    si eu as vrea, poate ne da Vadim
    Nu-i asa Vadime ?

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    care vadim? eu sunt nou pe aici...

  5. #5
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Vadim (administratorul site-ului si ziarist la ProSport) nici nu e in tara... Ca altfel dadea cate o invitatie dubla fiecarui forumist cu mai mult de 5 mesaje pe site.

    Ma interesez si eu si va zic.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Mersi de informatie Ayrton...
    Ti-as ramane dator big time daca reusesti sa afli ceva de bilete. Mersi mult inca o data si astept mesajul tau

  7. #7
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Din pacate nu prea sunt sanse la bilete in mod oficial: s-au epuizat e varianta de fatada!
    Neoficial am aflat ca nu s-au pus la vanzare decat cateva zeci bilete, achizitionate si acelea rapid de bisnitari. Grosul biletelor se dau pe la ministere, guvern, parlament, rezervarea facandu-se pe baza prieteniilor si relatiilor.
    Ar fi si pacat sa vedem sala jumate goala, intrucat sunt sigur ca cei mai multi din cei ce isi iau bilete in acest mod o fac doar ca un moft de moment. Insa tot la fel de sigur sunt ca bilete se vor gasi la negru la sala inainte de inceperea meciurilor.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Aceiasi varianta cu punerea in vanzare a putine bilete am auzit-o si eu, chiar de la un paznic al salii, care a spus ca s-au pus in vanzare 1000 de bilete, dupa care s-au retras 700. Si atunci unde sunt 6700 de invitatii ??? Probabil ca o sa vedem toate familiile deputatilor, incepand de la bunic pana la stranepot asezati pe locurile din tribune. Si atunci iti vine sa-ti bagi picioarele in tara asta, unde totul se rezolva pe baza de pile si cunostinte si sa-ti iei lumea in cap si sa pleci ... Cam asta e cu Romania noastra!
    Bilete la negru sunt sigur ca se vor gasi inainte de inceperea meciurilor, dar la ce pret? Probabil nu mai jos de 500.000... in fine, ce-o fi o fi... Si apoi mai spun ca publicul din Romania nu e asa de interesat de tenis, atunci cand vad sala pe jumatate goala!

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    buna
    acum am descoperit si eu acest forum. as vrea foarte mult sa merg la meciuri dar nu cred ca o sa prind bilete.in caz ca cineva are de vanzare v-as ruga mult sa ma ajutati.
    nu stiti cumva ora la care se pun in vanzare biletele la sibiu?

  10. 4th February 2008, 09:52


  11. #10
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Cele 200 de bilete au fost vîndute în 20 de minute

    Andrei Pavel se pregătește de duel
    Cele 200 de tichete pentru meciul de Cupa Davis dintre România și Franța, care au fost puse în vânzare luni, la Sala Transilvania din Sibiu, s-au dat în 20 de minute, a declarat pentru NewsIn, directorul de marketing al Federației Române de Tenis, Cosmin Hodor.

    Cei care au dorit să-și cumpere bilete la meciul dintre România și Franța au venit la Sala Transilvania încă de la ora 5:00 și au așteptat în fața casei de bilete unde fusese anunțat inițial că se vor vinde. Ulterior, locul a fost schimbat și astfel s-a iscat un întreg scandal.

    Din cele 1900 de bilete, 400 vor merge obligatoriu la Federația franceză și o parte la Federația Internațională de Tenis. Din cele rămase, un procent va fi pus în vânzare către cluburile de tenis din țară și mai multe vor fi oferite de FRT ca invitații.

    Altfel, prima parte a delegației echipei franceze va sosi luni la ora 16:00, la Sibiu, urmând ca marți să ajungă și restul oficialilor.

    Partida România-Franța va avea loc între 8-10 februarie, iar biletele costă 30 lei la meciurile de simplu (vineri și duminică) și 20 lei la cel de dublu (sâmbătă).

    Sursa: NewsIn
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  12. #11
    incepator Dear Z's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Romania...... Sibiu
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    200 de bilete ...... crede-ma pe cuvant k nu au fost nici macar 20
    Those that say sunshine brings happiness have never danced in the rain!

  13. 4th February 2008, 14:12
    Reason
    am gresit eu :D

  14. #12
    junior Rain's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    daca are cineva in vanzare un bilet la cupa davis, va rog mult ....platesc dublu...
    :huhu:
    0746214514
    merci anticipat

  15. #13
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dear Z View Post
    200 de bilete ...... crede-ma pe cuvant k nu au fost nici macar 20
    Nici nu ma mira. Au anuntat 200, doar asa, ca sa nu fie acuzati ca nu au pus bilete in vanzare.



    PS: Am pus poll-ul pentru jucatorul favorit in 2008.
    Last edited by Sorin Blaj; 5th February 2008 at 15:09.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  16. #14
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Rusine FRT pentru ce s-a intamplat acolo !
    Si pacat mai ales pentru ca in fruntea federatiei sta un mare fost tenisman.....
    Zbor pana la stele.

  17. #15
    sport legend coiscif's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    755
    Reputatie
    1
    un mare tenisman cu rol mai mult decorativ
    Roger Federer, the sixth man to complete a Career Grand Slam

  18. #16
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Pacat de cariera lui din trecut...cu referire la Nastase Ilie.
    Last edited by luma; 6th February 2008 at 12:19. Reason: cu asta nu sunt de acord...

  19. #17
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Ganditi-va ca s-au papat atatia bani aiurea pe investitii nerentabile ( drumuri care dupa un an se stricau , s.a) si nu s-a gandit nimeni sa fac o sala de sport in capitala de peste 6ooo- 7000 de locuri . Pilosii ar fi luat tot ca pana acum 1500 de locuri dar restul ar fi ajuns la "popor" .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •