Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 109

Thread: Zvonuri si zvonaci

  1. #43
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    eu nu as avea mare incredere in ce spune Gicu. mi-a mai zis mie ca vine Rednic la noi si ca pleaca Dan Petrescu la Rapid. a avut dreptate doar in parte. asa ca... forget about Gicu, nu mi se pare u sursa sigura.
    cum doresti. pina una alta asta e ce avem. rumegam asta. lasa ca e mai bine ca nu a venit atunci. acum o sa fie mai motivat si oamenii au bani. cind va da tricourile?

  2. #44
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Scriu aici, da' nu e zvon! Siman va primi la inceputul returului o propunere din partea a trei investitori! Conform acestei propuneri, actiunile la club urmeaza sa fie impartite in functie de valoarea investitiilor facute de fiecare actionar. Lui Siman i se va considera o investitie initiala de 2,5 - 3 milioane de dolari. Cei trei investitori vor aduce impreuna peste 4 milioane de dolari pentru a prelua controlul clubului. Momentan, numai Mircea Sandu cunoaste cine sunt acestia. In curand, isi vor declara public intentiile.

    PS. Dupa cum il cunoastem pe Siman sigur nu va accepta aceasta propune. Sufera de shefita cronica. Nu ii va conveni o pozitie fara putere de decizie.

  3. #45
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    mde. da sa duca la ruina clubul poate? din pacate se pare ca nu are incotro, mai ales ca va pierde toti banii.

  4. #46
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    asta e veche, eu o stiu din primavara. s-a mai discutat in trecut si Silă s-a opus, asa e el, ii place sa opuna rezistenta.
    ca sa te zgandar un pic, de Octavian Ionescu ce ai auzit?

  5. #47
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    e veche ca sunt trei si ca vor, dar e nou ca siman va accepta. cum spuneam, risca sa piarda toti banii si sandu i-a dat prin "fratii" de la prosport preaviz

  6. #48
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Din cate stiu Siman va da toti banii pe care i-a luat din transferuri la stat pentru a lichida datoriile. Cel putin asa a afirmat. Ca vrea sa inceapa returul fara nici un fel de datorie.

  7. #49
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    si tu ca de obiceiu il crezi e pentru fraieri si jucatori. din banii pe care ii "va da" la stat cred ca-si ia ultimul bmw. ala mare, asa ca stai si tu la coada.

  8. #50
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Octavian Ionescu vrea sa se intoarca in Elvetia, dupa ce termina cu justitia (marturia la proces). S-ar putea totusi sa imputerniceasca pe altcineva sa-i gestioneze afacerile pe care le are in Romania. Da' nu cred ca are vreo legatura cu cei care intentioneaza sa investeasca la Sportul. Cu toate ca e prieten bun cu Nashu'

  9. #51
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    si tu ca de obiceiu il crezi e pentru fraieri si jucatori. din banii pe care ii "va da" la stat cred ca-si ia ultimul bmw. ala mare, asa ca stai si tu la coada.
    Nu ii place BMW. Are o slabiciune pentru Mercedes. Vezi ca nu esti chiar asa de bine informat?

  10. #52
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nu, nu intra in combinatie. a avut gura prea mare cind cu miki spaga si sandu il evita. se pare ca a si primit ordin de la psd.

  11. #53
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Nu ii place BMW. Are o slabiciune pentru Mercedes. Vezi ca nu esti chiar asa de bine informat?
    esti de doi lei, chiar, imi pare rau sa ti-a spun. nu el si-o ia, ci lu sor-sa ca aia are boala la bmw stiu ca el umbla numai in mercedes si ca vrea in curind sa comande un "brabus", asa ca stai la coada. in cosmelia aia a voastra unde lucrezi nu va spune nimeni nimic?

  12. #54
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Din cate stiu Siman va da toti banii pe care i-a luat din transferuri la stat pentru a lichida datoriile. Cel putin asa a afirmat. Ca vrea sa inceapa returul fara nici un fel de datorie.
    am auzit si eu treaba asta dar parca nu-mi vine sa cred. daca e asa, cinste lui!
    sursa mea de la finante zice ca datoria nu-i chiar asa mare cum scriu ziarele. se pare ca banii de pe Galamaz au acoperit o mare parte din vechile datorii.
    suma restanta e destul de mica, cu restul de bani s-ar putea amenaja ceva la stadion daca Mac Popescu e dispus sa-l inchirieze pe un termen si la sume rezonabile.

  13. #55
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    de când are Silă o soră? ştiam că are un frate dus cu ceva afaceri prin Ucraina, exportă ţevi cu mâner de lemn şi diametrul interior cât o ţigaretă sau cam aşa ceva.
    nu cred că omului cu pricina ăi trebuie o "maşinuţă" de la Hagi Tudose

  14. #56
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Cand a spus "sora" se referea la de fapt la prietena lui pe care o apeleaza cu "soro"

  15. #57
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Cand a spus "sora" se referea la de fapt la prietena lui pe care o apeleaza cu "soro"
    aaaa, pai de ce nu spuneti fratilor asa? vreti sa-mi bat sursa de pomana?

  16. #58
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Ce va burzuluiti asa tare?

    Ca oricum nu vine nimeni in Regie sa investeasca in urmatoarea suta de ani....
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  17. #59
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultras_sportul
    Ca oricum nu vine nimeni in Regie sa investeasca in urmatoarea suta de ani....
    asta e parerea ta! facem un pariu? pe ce vrei tu!

  18. #60
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultras_sportul
    Ca oricum nu vine nimeni in Regie sa investeasca in urmatoarea suta de ani....
    Ma, tu esti de-al lui Sile? Cat esti tu nu vine nimeni!

  19. #61
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Ma, tu esti de-al lui Sile? Cat esti tu nu vine nimeni!
    crezi ca ce are Silă e contagios? catzi bani i-o fi dat VaSilă ca sa-l sustina peste tot?

  20. #62
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultras_sportul
    Ca oricum nu vine nimeni in Regie sa investeasca in urmatoarea suta de ani....
    dragule, daca nu stii nu inseamna ca e ca tine. mai intereseaza-te la aia pentru care lucri, poate ii lasa inima si-ti spun si tie.

  21. #63
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Nu stiu, da' de la o vreme e dubios. Poate i-a dat vreo functie la club, ca nu degeaba face foia de meci o data la doua saptamani

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •