Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 178

Thread: Andreea Raducan

  1. #22
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Campioana intre campioni

    A aparut un articol in TvMania despre Andreea Raducan. Pe site-ul lor nu l-am gasit ca sa va dau link asa ca va voi scrie cate ceva din articol, ceea ce mi s-a parut mai interesant:

    " [...] Despre ce s-a intamplat atunci ( Sydney ) abia acum am aflat si am inceput sa inteleg cum s-au derulat situatiile. Si stiu ca nu pot sa las lucrurile asa. Medalia de aur la individual compus este cea mai valoroasa in viata unei sportive a unei gimnaste. Iar eu am fost la Sydney pe podium si am primit aceasta recompensa."

    " Ce mai face sportiva romanca acum? Deocamdata filmeaza Invingatori pentru Romania, un documentar de pe TVR1, care va dura pana la plecarea la Beijing a lotului olimpic roman.
    Pentru mine e un proiect extrem de interesant, pentru ca sunt multi campioni romani de care habar nu aveam, desi am fost gimnasta si ar trebui sa-i cunosc. Documentarul este conceput sub forma unui serial cu o suta de episoade a cate 2 minute fiecare"

    "Intrucat Sarbatorile de iarna bat la usa, nu ne-am putut abtine sa nu o intrebam pe Andreea Raducan unde va petrece Craciunul si Anul Nou. Raspunsul ei a fost pe cat de simplu pe atat de surprinzator: De Craciun voi merge acasa impreuna cu mama, fratele meu si celelalte rude. Revelionul, in schimb, il voi petrece in Las Vegas impreuna cu fratele meu si cu 2 prieteni, a precizat Andreea Raducan, recunoscand faptul ca, desi evita jocurile de noroc, isi va incerca norocul intr-un cazinou din Las Vegas."
    Last edited by mikeyy; 17th December 2007 at 17:11.
    www.fangymnastics.com

  2. #23
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Am mai agsit un site simpatic dedicat Andreei Raducan, desi nu este dotat cu foarte multa informatie
    http://www.freewebs.com/andreeamadal...can/videos.htm

  3. #24
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Un montaj cu Andreea Raducan:http://www.youtube.com/watch?v=UXdqCZ_Ne9o
    www.fangymnastics.com

  4. #25
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Multumim, Mihai, este frumusel montajul, cu atat mai mult cu cat ne plimba prin toata cariera Andreei, din 1997 pana in 2002

  5. #26
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Concursul de individual compus de la Sydney al Andreei Raducan: http://www.youtube.com/watch?v=ieCZ9-5YjaU
    www.fangymnastics.com

  6. #27
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    un documentar de la NBC, cred http://www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1...lia-inapoi.htm

    (Sursa: Marius de pe 365Forum)

  7. #28
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am incarcat pe un server un articol despre Andreea Raducan, aparut intr-o revista. Andra si Mihaela mi-au trimis articolul si m-au rugat sa-l pun. Din cauza ca era prea mare , singura posibilitatea era sa-l pun pe un server. Sa-mi spuneti daca va merge:
    http://www.myfile.ch/?d=1C1F30194

    De asemenea a aparut un articol in prosport prin care ne informeaza faptul ca va incepe pe TVR o emisiune sau un mini-seria despre olimpicii 2008 realizat de Andreea:
    Timp de 90 de zile, fosta campioană olimpică Andreea Răducan s-a antrenat alături de sportivii calificați la JO, realizând un serial care va fi difuzat de TVR începând de mâine și până pe 8 august, sâmbăta și duminica.

    „Nu eu sunt personajul principal. Importante sunt poveștile acestor sportivi minunați”, a spus Andreea.
    Last edited by mikeyy; 4th July 2008 at 22:56.
    www.fangymnastics.com

  8. #29
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Da Mihai, merge, frumos articol. Din pacate nu se intelege chenarul din partea de jos, unde sunt pozele mici, e de la alb/negru.
    Multumim!

  9. #30
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Foarte frumos articol
    Multumesc mult Andra si Mihaela pentru articol! Si, bineinteles, lui Mihai pt ca l-a pus aici.

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Cum se face un campion:
    http://www.tvr.ro/emisiune.php?ed=41030

    P.S. Din pacate eu nu reusesc sa vad articolul despre Andreea Raducan!

  11. #32
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Cata..ai instalat Adobe reader-ul? Ca s-ar putea ca asta sa fie cauza
    www.fangymnastics.com

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    In sfarsit, am reusit! L-am salvat in calculator si mai apoi l-am deschis!

  13. #34
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    seria de emisiuni a inceut, eru am prins 3 minute dintr-una intr-o zi pe la ora 16.50-17.00, parca. Din pacate, nu este trecuta in programul TVR, asa ca e tare greu de depistat. De atunci nu am mai depistat-o. Ce-i drept, am uitat complet de ea

  14. #35
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    de-abia astept
    Eu zic ca iti va raspunde - eu am vorbit cu ea, i am transmis mail si dupa doua zile mi a raspuns, este asa draguta, mi a zis ca se bucura ca lumea isi aduce aminte de ea si de performantele ei si spera ca gimnastica romaneasca sa ramana acolo "sus" unde ii e locul E o persoana incantatoare, prin felul de a se exprima, reuseste sa transmite foarte mult..
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  15. #36
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    pai pe ce mail i-ai scris? ca eu s-ar putea sa am adresa de mail gresita....daca poti sa mi-o trimiti pe private, ti-as ramane recunoscator!
    www.fangymnastics.com

  16. #37
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    pai pe ce mail i-ai scris? ca eu s-ar putea sa am adresa de mail gresita....daca poti sa mi-o trimiti pe private, ti-as ramane recunoscator!
    OK Imediat intru pe mail si o sa ti trimit aici mail cu adresa ei
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  17. #38
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1

  18. #39
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Recital de poezie cu Andreea Raducan

    http://assets.adevarul.ro/assets/art...4/araducan.jpg

    Olimpica laureată cu aur, la Sydney, în 2000, a inaugurat, în premieră națională, o serie de spectacole care reunește gloriile sportului cu cele ale scenei românești.

    Andreea Răducan, pe scenă, în spectacolul Dor de Eminescu
    În spectacolul „Dor de Eminescu”, Andreea Răducan a recitat fragmente din poemele eminesciene „Ce-ți doresc eu ție dulce Românie”, „Criticilor mei”, „Glossă” și „Scrisoarea a lll a”. Expresivă, pe scenă, ca și pe covorul competițiilor sportive, Andreea nu s-a lăsat intimidată de faptul că printre partenerii săi, artiști profesioniști, s-au aflat și marii actori Dorel Vișan și Eusebiu Ștefănescu. „Spațiul scenei, puțin mai mic decît cel în care evoluez în probele de la sol, îmi pare familiar”, a spus gimnasta, cînd a apărut în fața publicului. La finalul recitalului său, Andreea a fost răsplătită cu aplauze îndelungate.
    Știe pe dinafară poemul „Daniel Sihastru”
    „Plăcerea de a recita poezii am descoperit-o cu prilejul serbăriilor școlare la care am participat cînd eram elevă la Bârlad și la Deva. Și, deși vorbesc repede, ca moldovencele, am reușit să scap de accentul moldovenesc și de cel ardelenesc, așa că am îndrăznit să urc pe scenă în acest spectacol”, a spus Andreea.
    Pasionată de poemele istorice, mai ales de cele în care este evocată figura lui Ștefan cel Mare, Andreea știe pe dinafară poemul „Daniel Sihastru” de Dimitrie Bolintineanu și îl recită, oricând, pe nerăsuflate.
    Un spectacol care a impresionat publicul
    Dedicat poetului național, cu prilejul împlinirii, a 120 de ani de la moartea acestuia, spectacolul „Dor de Eminescu” a cuprins mai multe poezii eminesciene, recitate de actorii Cristian Popescu, Eusebiu Ștefănescu și Dorel Vișan. Acestora li s-au alăturat Corala „Eutherpe” și cantautoarea de muzică folk, Maria Gheorghiu. Publicul a recitat versurile împreună cu actorii și unii spectatori au fost impresionați până la lacrimi. Spectacolul a atins apogeul, cînd marele actor Dorel Vișan a recitat monologul lui Luca Arbore din piesa de teatru, în versuri, „Mira” de Mihai Eminscu.
    Ineditul spectacol s-a desfășurat pe scena Teatrului Masca și a fost realizat de Centrul Cultural European al sectorului 6.
    Sursa: Adevarul
    www.fangymnastics.com

  19. #40
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Frumos...cat de frumos di-a croit drum Andreea.

    P.S. O inteleg cand spune ca moldovencele vorbesc repede

  20. #41
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Despre intalnirea de ieri cu Andreea 16 Septembrie 2009

    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...de-lux-4907170

  21. #42
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Tocmai am gasit asta http://www.youtube.com/watch?v=xMR2eyfzxUc

    Mi s-a parut tare intersant din mai multe motive: ce frumos vorbeste Andreea si cum schimba Bellu limba engleza pe spaniola in cateva minute...chiar nu stiam ca vorbeste si spaniola Bellu...jos palaria!!!

    Edit: cateva filmulete si de la gala din 2001: sol: http://www.youtube.com/watch?v=ew66scJf_Xg;
    barna: http://www.youtube.com/watch?v=qv9vMKJJvJs&feature=fvw

    Ce frumos vorbesc mexicanii despre ea...Atena 2001...ma intreb ce-ar fi fost!!!
    Last edited by crisloregym; 30th September 2009 at 22:39.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •