View Poll Results: Trebuie transferat Neaga la Pitesti cel putin pana in vara?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Aducerea sa ar fi cu siguranta benefica atat lui, cat si echipei

    3 21.43%
  • E greu de spus, dar merita sa i se dea o sansa

    3 21.43%
  • Nu mai are ce cauta la Pitesti, nu avem nevoie de aere de vedeta

    8 57.14%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 24

Thread: Ar trebui FC Arges sa incerce sa il transfere pe Neaga?

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Ar trebui FC Arges sa incerce sa il transfere pe Neaga?

    Rica Neaga a fost dat afara de la echipa Al Nassr pentru un gest necugetat la adresa seicului, conducatorul echipei. El este in continuare jucatorul Stelei, fiind doar imprumutat la formatia araba.

    Ar trebui FC Arges sa incerce in acest moment sa il transfere cel putin pana in vara? Poate fi mutarea benefica atat jucatorului, cat si formatiei noastre?

    Despre acest subiect, scrieti aici.

  2. #2
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    eu am votat pentru o ultima sansa,dar am impresia ca daca nu-si baga mintile
    in cap va urma traseul lui radu niculescu.

  3. #3
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Din cate am vazut io azi in presa steaua este interesata sa-l cedeze la brasov in schimbul lui buga...deci sunt slabe sanse ca el sa vina la Pitesti.Nu stiu ce sa zic daca ar fi benefica venirea lui.Probabil ca nu!!!Daca antrenor ar fi fost Halagian poate ca el ar fi reusit sa-i scoata lui Adi aerele de vedeta din cap!!!

  4. #4
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Si eu zic un NU hotarat:
    FC Arges are intr-adevar nevoie de jucatori cu experienta care sa ii ajute pe cei mai tineri; dar dupa cum il stiu pe Neaga, nu ar face altceva decat sa fie seful injuraturilor adresate coechipierilor. Imi aduc aminte cand au plecat Barbu, Mutu, Nastase etc., ramasese "cel mai bun" din echipa, si singura modificare in comportament a fost ca daca pana atunci era o piticanie care, cu capul la cutie, astepta cuminte pe banca sa il mai bage si pe el antrenorul, acum, titular de drept, devenise un fel de "Lacatus" al echipei: injuraturi la adresa coechipierilor, aere de vedeta etc.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  5. #5
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Mai bine l-am lua pe Barbu înapoi...

  6. #6
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Crezi ca s-ar putea impaca Barbu cu Moldovan???

  7. #7
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Si daca Rica va merge cu adevarat la Pitesti in retur? S-au mai intalnit situatii de genul acesta, cand un jucator s-a integrat foarte bine in cadrul unei echipe dupa ce parea terminat. Nu spun ca neaparat asta e si situatia lui Neaga, doar ma intreb daca nu cumva e posibil sa fie asa.

  8. #8
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Nu se stie daca Neaga se va mai acomoda cu fotbalul indiferent ca va juca la Pitesti sau in alta parte.In ceea ce priveste o noua colaborare Barbu-Moldovan este greu de crezut ca aceasa se poate realiza.Daca as fi in locul lui Moldovan nu as sta pe ganduri si ma impacam cu Jean dar orgoliul lui de "caine" cu siguranta nu ii permite acest lucru...Cu siguranta ca o revenire a Cobrei ar da si un plus de experienta!Nu se stie insa daca Barbu va mai dori sa colaboreze cu Moldovan!

  9. #9
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maniacul
    Daca as fi in locul lui Moldovan nu as sta pe ganduri si ma impacam cu Jean dar orgoliul lui de "caine" cu siguranta nu ii permite acest lucru...Cu siguranta ca o revenire a Cobrei ar da si un plus de experienta!Nu se stie insa daca Barbu va mai dori sa colaboreze cu Moldovan!
    Daca Moldovan si Barbu nu s-au impacat acum un an, in momentul de fata e prea tarziu. Nu am fost de acord cu modul in care a procedat antrenorul, insa in nici un caz nu e bine sa il blamam doar pentru trecutul sau la echipa din Stefan cel Mare. Sa nu uitam ca i-am invins nu o data pe dinamovisti avandu-l pe Comisar la echipa, deci nu se poate vorbi de lipsa de profesionalism din partea sa.

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu mai are ce cauta la Pitesti, nu aveti nevoie de aere de vedeta

    Asta e parerea mea, e un fel de Marius Sava, mai mult o sa va incurce si va face atmosfera urata la lot daca vine
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Parerile exprimate aici sunt categoric impotriva revenirii lui Neaga la Pitesti. Nici conducerea nu a dat vreun semn ca ar intentiona sa il achizitioneze, asa ca...

  12. #12
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Neaga

    Neaga a fost o mare speranta, la un moment dat cel mai "scump" transfer realizat in div. A (parca...). In momentul acesta, imi pare un jucator ce si-a "ratat" un pic cariera. De la rezerva la Steaua, la a fi trimis din Arabia Saudita inapoi in tara... numai fotbal nu a mai jucat. Totusi, poate la Arges si-ar "relua" viata de fotbalist, deoarece a dat dovada ca are valoare. Ramane sa si-o redescopere.

  13. #13
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Eu nu l-as acuza pentru ce s-a intamplat in Arabia Saudita. Rica a facut o multime de greseli in ultimii ani, insa ceea ce i s-a intamplat acolo pare a fi doar consecinta necunoasterii obiceiurilor locului.

  14. #14
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Iata ca cel pe care noi l-am "refuzat" pe acest forum pare in mare revenire de forma. Mai mult, ne-a si marcat doua goluri la Pitesti, din fericire doar intr-un amical. Daca o tine tot asa, cu siguranta va avea un loc important in strategia Stelei pentru acest retur.

  15. #15
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Iata ca cel pe care noi l-am "refuzat" pe acest forum pare in mare revenire de forma. Mai mult, ne-a si marcat doua goluri la Pitesti, din fericire doar intr-un amical. Daca o tine tot asa, cu siguranta va avea un loc important in strategia Stelei pentru acest retur.
    Se pare ca i-a venit mintea la cap !
    E tinar , talent urias !
    Mai ramane sa vrea si el !
    Cum a jucat ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #16
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Cei care au fost la meci spun ca a jucat foarte bine...

  17. #17
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Sa vedem cat il tine; nu ca as fi carcotas, m-as bucura foarte tare ca un alt produs al Pitestiului sa se afirme, chiar daca mai cu intarziere, chiar daca sub culorile Stelei. Dar sunt sceptic.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  18. #18
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Dupa cum spunea si mama lui Napoleon: "Pourvu que ca dure" (numai de-ar tine).
    Si eu as fi foarte bucuros sa urce la o forma peste cea aratata la Pitesti si sa ajunga o solutie si pentru echipa nationala. Talent are cu carul.

  19. #19
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Iata ca nu doar ca a tinut dar fostul "Rege al Pitestiului", Rica Neaga, face un meci mare la Timisoara, cu 3 goluri, asistat fiind cu inca 2 reusite de bunul sau prieten si vechea noastra cunostinta Nicu Dica. Jucatorii s-au dus, iar noi ne zbatem in subsolul clasamentului

  20. #20
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sper sa scapati de la retrogradare! O echipa cu traditia Argesului nu are voie sa cada!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #21
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Multumim, ady, dar in fotbalul profesionist traditia nu prea e importanta in astfel de situatii. Conteaza doar ceea ce se intampla pe teren.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •