Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 27

Thread: Revista presei

  1. #1
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Revista presei


  2. #2
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Ca de obicei ProSportul abereaza. Aceste reglementari se aplica pentru echipele din Divizia A. Pentru nou promovate se acorda o perioada de 1 an pana la indeplinirea standardelor. Oricum, din cate stiu, Mac Popescu va declansa in primavara modernizarea intregii baze sportive, care apartine acum Arhitecturii.

  3. #3
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Mircea Sandu isi da cu parerea in Prosportul de azi. Siman riposteaza.

    http://www.prosport.ro/eKontentFiles...desfiinta.html

  4. #4
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    nou

    Din Gazeta Sporturilor

    Interviu cu Gabi Balint


    - Domnule Balint, aţi urmărit echipa īn tur. Ce impresie v-a lăsat?
    - Am fost la două, trei meciuri şi cred că Sportul este o formaţie specială. Deşi nu prea există condiţii, jucătorii au trecut peste aceste greutăţi şi prin entuziasm au reuşit să rămīnă două sezoane īn "A". Păcat de naivitatea lor deoarece cred că meritau să evolueze īn Divizia A şi acum şi cred că ar fi făcut faţă cu succes.

    - După evoluţia excepţională din tur, credeţi că Sportul mai poate pierde promovarea?
    - Am văzut că Pandurii s-a īntărit serios, iar cum īl cunosc eu pe Săndoi va fi o luptă aprigă pentru primul loc. Oricum, băieţii au luat o opţiune serioasă după meciurile din tur şi sīnt convins că, dacă vor avea acelaşi parcurs, din vară vor juca īn "A".

    - Credeţi că echipa poate stabili un record: să rămīnă neīnvinsă?
    - (rīde) Ar fi frumos pentru statistică, īnsă pe mine nu m-ar deranja dacă promovăm să pierdem una sau două partide. Cel mai important este să-mi īndeplinesc obiectivul.

    - Sportul are şanse foarte mari de a promova, īnsă baza din Regie nu este la standardele impuse pentru Divizia A. V-aţi gīndit ce veţi face din vară?
    - Īmi place să vorbesc la timpul prezent, iar momentan trebuie să terminăm pe primul loc. Degeaba găsim un complex dacă nu promovăm. Din vară vom vedea: se poate īnchiria stadionul "Lia Manoliu" sau am mai auzit de nişte discuţii despre Urziceni.

    "Găman e observator?! Nu e corect"

    - Pandurii, Rarora şi Minerul Motru au acelaşi sponsor, Uniunea Sindicatelor Miniere din Oltenia. Credeţi că ar putea să apară o coaliţie īmpotriva Sportului?
    - (fără ezitare) Nici nu vreau să mă gīndesc la aşa ceva, deşi acest lucru te duce la bănuieli. După cum īl ştiu eu pe Săndoi, nu se va lăsa murdărit. Dacă nu vom juca doar pe teren, atunci nu vom progresa niciodată. Oricum, dacă vor apărea mizerii, eu voi pleca!

    - Sponsorul Vasluiului, Adrian Porumboiu, s-a recuzat ca observator pentru retur, īnsă directorul executiv al Pandurilor, Sorin Găman, nu a făcut-o. Vi se pare normal?
    - (rămīne fără replică cīteva secunde) E prima oară cīnd aud de aşa ceva şi nu cred că e corect. E ca şi cum l-aş pune observator pe secundul Tom Cristea. Cineva ar trebui să se sesizeze deoarece noi nu avem nici o putere.


    Balint despre

    ... cariera sa de fotbalist şi antrenor

    Cīnd eram mic, am visat să joc fotbal. Am fost la Bistriţa, a urmat Steaua, am cīştigat Cupa Campionilor, mi-am īndeplinit şi ultima dorinţă: să evoluez īn echipa naţioanală, unde am marcat contra lui Maradona. Tot de jos vreau să o iau şi ca antrenor, iar dacă voi prinde un tren bun sper să reuşesc ca şi īn cariera de fotbalist

    ....echipa naţională

    Deşi cu Norvegia şi Danemarca plecam favoriţi, acum ne vom lupta cu două forţe, Cehia şi Olanda, şi va fi mai greu. Oricum, eu am īncredere īn nea Puiu şi īn noua generaţie

    ...Divizia A

    Va fi un retur interesant prin mutările lui Giovanni şi Dan Petrescu. Sincer, cred că doar Dinamo, Steaua şi Rapid se vor lupta la titlu

    12 februarie 2004

  5. #5
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Din ProSport

    Copos, metodist la Sportul

    Īn 1990, actualul acţionar principal al Rapidului a īncercat să obţină un post la clubul din Regie

    http://www.prosport.ro/eKontentFiles/images/88466.jpg
    Ajutor. Copos (īn centru) a “sponsorizat” gruparea din Regie o singură dată, după ce Sportul a remizat cu Steaua, īn penultima etapă a sezonului ‘97-’98. El a īnmīnat atunci fiecărui jucător cīte un plic cu 5.000 de dolari! Cu toate acestea, Rapid a pierdut titlul īn ultima etapă, la Craiova

    Daniel Stan

    Pīnă să ajungă īntre cei mai bogaţi oameni din Romānia şi principal acţionar la Rapid, George Copos a īncercat să ia primul contact cu fotbalul imediat după Revoluţie. Este vorba de un episod petrecut īn anul 1990, cīnd, conform unor persoane apropiate clubului Sportul Studenţesc, Copos ar fi fost refuzat īn a-şi asocia numele cu gruparea din Regie.
    “După Revoluţie, George Copos a vrut să se angajeze la Sportul. Dacă nu mă īnşel, Copos este şi profesor de educaţie fizică. Ştiu că a terminat IEFS, actualul ANEFS”, povesteşte Ion Stoişor, care pe vremea aceea era antrenor īn cadrul clubului. Un nume necunoscut la acea vreme, Copos ar fi fost refuzat. “L-am văzut cīteva zile pe culoarele sediului din Moxa. Făcea anticameră la Mac Popescu şi vorbea de o funcţie de metodist. La cīteva zile, am īnţeles că nu va veni la Sportul, preşedintele refuzīnd colaborarea”, a conchis Stoişor. La rīndul său, boss-ul grupării giuleştene a precizat: “Nu era vorba să lucrez la Sportul Studenţesc. Doream, īmpreună cu Mac Popescu, să īnfiinţăm o asociaţie universitară. Asta a fost tot, nu m-a refuzat nimeni”.
    Rapidistul a vrut să-i preia pe studenţi
    Odată devenit un nume īn fotbal şi cu buzunarele şi conturile pline, George Copos a mai avut, īn vara anului 1999, o tentativă de a se implica la Sportul Studenţesc. De data aceasta īmpreună cu Mircea Lucescu, abia īnscăunat ca antrenor principal la Rapid. “Copos ar fi dorit ca echipa să devină satelitul Rapidului, fără să aibă drept de promovare. Nimeni nu a dorit acest lucru, mai ales Mac Popescu. De data asta, refuzul a fost unul normal. A mai īncercat şi varianta de a fi acţionar, īnsă preşedintele l-a preferat pe Vasile Şiman. Nu a fost să fie, chiar dacă, aşa cum susţine, Copos a fost suporterul nostru. Eu ştiu īnsă că George mergea şi la meciurile echipei Dinamo, cu toate că acum neagă”, a declarat un oficial al divizionarei secunde. Actualul director sportiv al studenţilor, Romeo Chihaia, īşi aminteşte că doar a doua oară s-a vorbit oficial de o implicare a lui Copos: “Prima dată nu ştiu, eu eram antrenor. A doua oară da, a vrut să fim un fel de «satelit», īnsă Mac Popescu nu a fost de acord”.

    Preşedintele din spatele planşetei
    Pe numele său Barbu Emil Popescu, cel cunoscut īn lumea fotbalului sub apelativul "Mac" se află la conducerea Sportului Studentesc din anul 1972. Prima sa "realizare" īn calitate de conducător al alb-negrilor a fost, prin influenţa lui Nicu Ceauşescu, obţinerea deciziei de mărire a numărului de echipe īn Divizia A de la 14 la 16. S-a īntāmplat la finele sezonului '72-'73, atunci cīnd Sportul a ocupat locul 13, retrogradabil. Ulterior, decizia federală i-a salvat pe studenţi. De ani buni, Mac Popescu este doar preşedinte de onoare şi ocupă īn prezent funcţia de prorector al Facultăţii de Arhitectură, unde a lucrat īncă de cānd a venit la Sportul.


    18 februarie 2004

  6. #6
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Trebuie remarcat faptul ca articolul se bazeaza in cea mai mare parte pe folclor. Mac Popescu este de ani buni Rectorul Arhitecturii, iar implicarea lui Nicu Ceauşescu (care a fost de cele mai multe ori minimala) la Sportul s-a produs īn anii '80 cand echipa era o prezenta obisnuita in prima parte a clasamentului Diviziei A. O alta eroare: Sportul a terminat campionatul in editia '72-'73 pe locul 15, iar Universitatea Cluj pe 16. Numarul de echipe din Diviziei A s-a marit atunci de la 16 la 18 (sistemul s-a pastrat pana dupa '89) si nu de la 14 la 16. Nici Copos nu a dat vreo prima pentru egalul cu Steaua, pentru ca de suparare (ratarea campionatului) a uitat ce a promis (nu ca s-ar fi asteptat careva sa dea vreun ban).

  7. #7
    MĶTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    dupa meciul ala putea sa-i dea niste bani macar lui Lucescu JR. din cate imi amintesc din cauza lui s-a terminat egal.
    dar ce vrei, omu' a uitat de nervi. Lucescu declara atunci ca in orice tara normala s-ar fi facut un aranjament, ne dati meciul de la Craiova si va dam Cupa. "olteanul" care s-a opus se numeste Alesanco

  8. #8
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Pana la urma tot la rasplatit: la facut vicepresedinte! Ma intreb: dobanda a fost inclusa?

  9. #9
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    pe el da, pe voi nu

    p.s. vezi ca uitasi cratimele la shorley
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  10. #10
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Cu PS m-ai dat pe spate! Shorley e nume propriu.

  11. #11
    senior BIANCO_NERO's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Reputatie
    1

    Thumbs down Prosport un ziar de WC

    acest comentariu al meu nu constituie nimic mai mult decat rezultatele celor spuse mai sus in "articolul" respectiv si comentariile voastre. Punctele 3, 4, 5 si 6 fac referire numai la cele scrise in Prosport

    1. Mac Popescu este rector de 3 sau 4 ani (nu stiu sigur)... o mai fi fost inainte. Sigur acum 5 ani nu era el.
    2. Regulamentul nu premite mai mult de doua mandate de rector (consecutive).
    3. Mac Popescu nu este la ora actuala prorector al Univeristatii de Arhitectura si Urbanism, este rector. Ce vreti "jurnalist" bine informat si intentionat bine de cine trebuie.
    4. Nici Ceausescu in 1972 nu stiu daca era inca major (dar cred ca se poate verifica) .
    si ar mai fi si cele spuse de UltraS mai sus:
    5. Influenta lui Nicu Ceausescu a fost in anii 80, in nici un caz nu se poate vorbi de acest lucuru in 1972-73.
    6. Marirea Divizie A in acel an s-a facut de la 16 echipe nu 14.

    La cat de bine informat a fost domnul ziarist de la Prosport nu m-as fi mirat sa se fi scris si urmatoarele:

    1. In anul 1900 Mos Ion Roata a pus o pila buna la federatia de scrable ca Sportul Studentesc sa se infiinteze si sa castige campionatul de septic
    2. In perioada comunista Sportul a fost singurul club favorizat de regimul politic.
    3.... si as continua asa cu aberatii din astea pana maine dimineata.

    Concluzia:
    Asta este daca ajung jurnalisti ingineri, instalatori si asa mai departe nu ar trebui sa ne mire.
    Parerea mea ca nu este nimic altceva decat un articol comandat, de cineva care vrea sa scape de Mac.

    Si ar mai fi ceva ["Actualul director sportiv al studenţilor, Romeo Chihaia,..."] s-a intors Chihaia de la National??? eu nu am auzit nimic pana acum de o asemenea revenire dupa 6 luni. Din cate stiu eu, si dupa cum scria si Prosportul in vara Romeo Chihaia a fost numit in vara director la FC National, ceva cu juniorii daca nu ma inseala memoria. In acelasi timp cu el a plecat si fisu Octavian (Tavi) Chihaia
    Din partea mea inca un cartonas rosu pentru acest pseudojurnalist al Prosportului Daniel Stan.
    [SIZE=4][FONT=Times New Roman][B]AVANTI BIANCO-NERI![/B][/FONT][/SIZE]
    FOREVER ANTI-BLAT!

  12. #12
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    o sa te contrazic la ceva la care ma pricep ceva mai bine ca tine. in 71 ceausescu a demarat, dupa vizita in china, procesul de stalinizare al romaniei. acest fapt este dovedit de tezele de la mangalia. intre timp reusise sa-si subjuge in totalitate comitetul politic executiv si incepea restructurarea conceptelor de partid preces care a culminat cu alegerea sa in functia de secretar al partidului (n.b.) si nu al comitetului central. prin aceasta era imposibil de debarcat deoarece era ales de tot partidul si nu prin reprezentanti la congres. marea lui lovitura politica, prin care a reusit sa se faca po****r a fost discursul din balcon din vara lui 68 in timpul invaziei cehoslovaciei.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  13. #13
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Romeo Chihaia este in continuare la Sportul Studentesc.

  14. #14
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    In legatura cu extinderea campionatului din 1973

    De fapt suporterii oltenii au pus punctul pe I cu privire la motivul extinderii din acel an: motivul a fost salvarea Universitatii Cluj de catre Dinamo care avea interesul sa-i bata la scor mare pe clujeni in ultima etapa, cainii rosii fiind la mare lupta cu Universitatea Craiova. Si asa a ajuns Dinamo sa castige campionatul atunci cu UN GOL AVANS fata de Universitatea Craiova in urma unei victorii cu 5-0 sau 5-1 la Cluj in fata unor gazde care stiau sigur ca nu cade nimeni in B si au pus lejer curul in bataia atacului dinamovist. *******ul de ziarist de la Prosport poate sa fie inginer ca formatie, dar ma indoiesc, e de fapt un bou care indiferent ce facultate a urmat stie sa scrie doar la comanda..... o fi primit si el o ciorba pentru modul in care-si face ziarul de comanda...
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  15. #15
    senior BIANCO_NERO's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultras_sportul
    De fapt suporterii oltenii au pus punctul pe I cu privire la motivul extinderii din acel an: motivul a fost salvarea Universitatii Cluj de catre Dinamo care avea interesul sa-i bata la scor mare pe clujeni in ultima etapa, cainii rosii fiind la mare lupta cu Universitatea Craiova. Si asa a ajuns Dinamo sa castige campionatul atunci cu UN GOL AVANS fata de Universitatea Craiova in urma unei victorii cu 5-0 sau 5-1 la Cluj in fata unor gazde care stiau sigur ca nu cade nimeni in B si au pus lejer curul in bataia atacului dinamovist. *******ul de ziarist de la Prosport poate sa fie inginer ca formatie, dar ma indoiesc, e de fapt un bou care indiferent ce facultate a urmat stie sa scrie doar la comanda..... o fi primit si el o ciorba pentru modul in care-si face ziarul de comanda...
    Este evident un bou... Scuze pentru proasta mea informare, dar in vara anuntasera si la televizor ceva cu plecare in corpore a familie Chihaia. Si nu stiam sigur din aceasta cauza am intrebat.
    [SIZE=4][FONT=Times New Roman][B]AVANTI BIANCO-NERI![/B][/FONT][/SIZE]
    FOREVER ANTI-BLAT!

  16. #16
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Gazeta Sporturilor revine cu aceeasi ineptie legata de marire numarului de echipe in campionatul 1972-1973. N-ai ce sa le ceri! Ce este mai grav este ca Cornel Dragusin sustine aceleasi ineptii. De Mircea Sandu se spune ca in campionatul respectiv s-a odihnit inscriind numai 6 goluri. Astia sunt chiar tampiti. Atunci era la inceput de cariera, el jucand primul meci pentru Sportul in 1971. Porcii continua sa amestece campionatul 72-73 cu ceea ce se intampla in prima jumatate a anilor '80.

  17. #17
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Din ProSport

    Emil Săndoi acuză Sportul Studenţesc (26.03)

    TEAMĂ. Săndoi crede că echipa sa va fi oprită să promoveze de către arbitri

    Tehnicianul gorjenilor consideră că diferenţa de puncte dintre echipa sa şi “studenţi” este creată artificial de arbitrii care avantajează clubul din Capitală


    Cristi Peptan
    (Tg. Jiu)

    Antrenorul Emil Săndoi consideră că decalajul de 6 puncte dintre Sportul şi Pandurii nu reflectă diferenţa dintre cele două formaţii, ci este rezultatul arbitrajelor potrivnice gorjenilor. Olteanul a reacţionat vehement după ce a aflat că echipa condusă de Gabi Balint a īnscris īn faţa Rarorei trei goluri din lovitură de pedeapsă: “Noi n-am fost la īnceputul campionatului o formaţie puternică aşa cum a fost Sportul. N-am avut un palmares ca al lor, n-am avut imagine, n-am avut nimic. Nu-mi plac speculaţiile care s-au făcut īn ultima vreme. De ce nu se fac şi īn cazul bucureştenilor? La meciul de la Vīlcea ei au avut trei lovituri de la 11 metri. Păi noi am avut trei lovituri de la 11 metri īn tot campionatul? Asta spune multe, zic eu!”.

    Nemulţumit de delegări
    Săndoi este nemulţumit şi de modul cum se fac delegările brigăzilor de arbitri. Īn timp ce formaţia patronată de Vasile Şiman este “fluierat㔠de arbitri FIFA, echipa sa este privată de puncte din cauza greşelilor “centralilor” mai puţin experimentaţi: “Noi am fost privaţi de multe puncte īn turul campionatului, din cauza arbitrajului. La Vīnju Mare, cīnd noi am pierdut cu 0-2, am avut 11 metri clar, la scorul de 0-0, la Iulian Ştefan. Arbitrii ne tratează aşa pentru că pe noi ne cheamă Pandurii Tīrgu Jiu, iar pe ei Sportul”.

  18. #18
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Sictir, Sandoi! Te stiam baiat de caracter da' vad ca m-am inselat. Da' de meciul direct de ce nu pomenesti nimic? Sau de meciurile Pandurilor cu Rarora si Minerul Motru? Te supara ca a primit Sportul 3 lovituri de la 11 m in meciul cu Rarora? Pai daca atat stiu respectivii jucatori, adica numai sa faulteze, ce era sa faca arbitrii? Ai aflat de la Condescu ca Sportul a primit 3 lovituri de la 11m? Da' ca Sportul nu a primit inca 2 penalty-uri si i s-a anulat un gol perfect valabil ti-a spus hotu'? Banuiesc ca nu! Esti penibil, Emile!

  19. #19
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Din ProSport:

    Divizia A la Tīrgu-Jiu (07.04)

    TRECUT. Īn 1997, fotbaliştii Sportului, Călin Zanc (dreapta) şi Tom Cristea (stīnga), se băteau la Tīrgu-Jiu cu formaţia lui Adrian Ungur (centru), Universitatea Craiova

    Dacă Pandurii nu promovează, gorjenii i-ar putea găzdui pe “studenţi” din campionatul viitor. Cu şapte puncte avans faţă de urmăritoarea din Tīrgu-Jiu, este greu de crezut că Sportul mai poate pierde promovarea. Īnsă revenirea īn Divizia A va coincide şi cu īnceputul problemelor pentru echipa lui Şiman, unul dintre obstacolele de trecut fiind găsirea unui stadion pe care să evolueze “studenţii”. Cum arena din Regie este la pămīnt īn privinţa standardelor impuse de UEFA, oficialii Sportului au īnceput deja căutările.
    “Fie īnchiriem un stadion din Bucureşti, poate chiar «Lia Manoliu», fie jucăm īn provincie. Printre variante ar fi arena din Tīrgu-Jiu, unde Sportul a mai evoluat īn trecut, sau cea din Urziceni. Orice e posibil”, a precizat antrenorul Gabi Balint. Preşedintele Vasile Şiman nu-şi face probleme: “Să promovăm noi, că o să avem unde să jucăm”.

    De partea cealaltă, atīt primarul oraşului gorjean, Florin Cīrciumaru, cīt şi preşedintele Pandurilor, Marin Condescu, au fost superīncīntaţi de ideea ca alb-negrii să evolueze la Tīrgu-Jiu.
    Sezon cu ghinion
    Sportul a mai jucat la Tīrgu-Jiu īn sezonul ‘96-’97, la finalul campionatului retrogradīnd īn “B”. Din echipa de atunci făceau parte Răzvan Lucescu, actualul secund Tom Cristea, Zanc, Diniţă, Florentin Dumitru, Pădureţ sau Caramarin.

    Săndoi, pe picior de plecare
    Mai mulţi membri din conducerea executivă a clubului Pandurii sīnt nemulţumiţi de antrenorul Emil Săndoi (foto). “Ar fi o demisie de onoare”, a declarat Viorel Temelescu, vicepreşedintele grupării, referindu-se la eventualitatea ca tehnicianul să renunţe la echipă. Īn schimb, Săndoi a spus că va mai rămīne cel puţin o etapă la Pandurii, după care ar putea prelua pe FC Argeş. Īn acest caz, gorjenii ar urma să fie pregătiţi de Gabi Zahiu, actualul antrenor al Minerului Motru.

    Solutia lui Mac Popescu
    Preşedintele de onoare al Sportului, Barbu “Mac Popescu”, īncearcă să aducă arena din Regie la standardele UEFA, pentru ca echipa să nu fie nevoită să plece pe un alt stadion. Legat de clubul studenţesc de 32 de ani, Mac este īn prezent rectorul Universităţii de Arhitectură, postură care-i permite să facă rost de fonduri de la Ministerul Educaţiei, adică proprietarul stadionului: “Am adunat pīnă acum un miliard şi jumătate. Lucrările vor īncepe cīt de curīnd, şi īn acest sens am făcut o cerere de achiziţionare a celor 7.000 de scaune necesare”.

    Autorităţile locale primesc cu braţele deschise ideea ca Sportul să joace la Tīrgu-Jiu. Ne apucăm şi facem modernizările necesare la stadion pentru a putea găzdui meciurile din prima divizie
    Florin Cīrciumaru, primar Tīrgu-Jiu

  20. #20
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Asta chiar ar fi interesant! Da' improbabil. Mac Popescu e hotarat sa rezolve problema stadionului in aceasta vara. Asa ca nu se pune problema sa fim iarasi navetisti.

  21. #21
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Din ProSport

    Emil Săndoi acuză Sportul Studenţesc (26.03)

    TEAMĂ. Săndoi crede că echipa sa va fi oprită să promoveze de către arbitri

    Tehnicianul gorjenilor consideră că diferenţa de puncte dintre echipa sa şi “studenţi” este creată artificial de arbitrii care avantajează clubul din Capitală
    Da, si Pandurii o mentin prin blaturile ordinare generate de prezenta a doi sateliti in serie (e drept ca satelitul de conjunctura din Valcea este cam pe langa subiect, dar conjudetenii din Motru...) si de banii publici deturnati de regia lihnitului in fotbal, inclusiv catre anumiti adversari mai "slabi de inger", gen "Cuzinetul".
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •