Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 32

Thread: Dorinel Munteanu la Steaua

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Dorinel Munteanu la Steaua

    Dorinel e stelist

    Internaţionalul român Dorinel Munteanu a semnat, marţi, un contract pe 18 luni cu clubul Steaua Bucureşti şi va primi un salariu lunar de 120.000 dolari, informează site-ul clubului stelist.

    Este aceasta doar o lovitura de imagine pentru clubul Steaua? Poate Dorinel (35 ani, 119 selecţii şi 16 goluri pentru România) sa puna umarul la un parcurs bun in campionat si in cupele europene? Are promisiunea lui Gigi Becali de a duce echipa in Liga Campionilor mai multa acoperire de acum? Ne mai putem baza pe el pentru echipa nationala?

    Despre acest subiect, scrieti aici.

  2. #2
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Din partea mea, multa bafta Dorinele in toate meciurile, numai in etapa a treia sa joci catastrofal si sa dai 2 autogoluri. Ca dinamovist eu iti multumesc pentru tot ce ai facut pentru Dinamo si Romania. Nu te voi injura niciodata.
    Insa ma tem ca din vara isi va pune ghetele in cui, ca nu se va adapta la Steaua. Parerea mea...

  3. #3
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    va fi important pentru steaua si, de ce nu, pentru nationala. in primul rind va da maturiate jocului stelei si poate va impulsiona lenesii. cit despre cele doua autogoluri sa nu cumva sa...

  4. #4
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    E de bun augur revenirea lui Dorinel Munteanu in Divizia A,deoarece sper sa aduca in Divizia A putin din spiritul german ,adica seriozitate si munca,munca,munca....si asta ar trebui sa motiveze si echipele concurente nu numai pe Steaua.

  5. #5
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    din pacate am vazut destul romani care pleaca pe la altii si vin inapoi incintati, dar aici nu aplica nimic din ce au invatat acolo. sa dea domnu sa-ti fie gura aurita si eu sa fiu pesimistul forumului

  6. #6
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Amin!

  7. #7
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    si daca nu ii iese jocul se alege cu o discutie de genul: auzi ba daca vrei sa ramanem prieteni nu-ti mai cere restul de bani...........
    ramane de vazut ce mai joaca dorinel echipele la care a jucat el in ultimul tim nu sunt mai presus de cele din romania si totusi nu a mai facut fata.

  8. #8
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    eu ii urez succes, chiar daca a ales gresit echipa :p
    Cred ca o sa fie de folos nu numai in teren, pot invata multe din "tinerele noastre talente" ceva de la el.

    In alta ordine de idei, stirea cu transferul de pe site-ul oficial stelist cat si de pe osp ne informeaza ca Dorinel va castiga nici mai mult nici mai putin de 120 k /luna. :O

    Nu-i rau
    ...always look on the bright side of life...

  9. #9
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    120k pe an...

  10. #10
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Si eu, si eu. Tot pesimist. Poate ca el va aplica ce a invatat acolo. De invatat insa nu cred ca va invata pe nimeni. Si nu pentru ca nu ar vrea dar cred eu ca tinerii fotbalisti sunt atrasi mai degraba de fineturi si mai putin de munca si seriozitate.
    Since light travels faster than sound, people appear bright until you hear them speak.

  11. #11
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    problema e sa fie lasat si el sa creada in schimbare. altfel ne racim gura de pomana.

  12. #12
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frozen
    si daca nu ii iese jocul se alege cu o discutie de genul: auzi ba daca vrei sa ramanem prieteni nu-ti mai cere restul de bani...........
    ramane de vazut ce mai joaca dorinel echipele la care a jucat el in ultimul tim nu sunt mai presus de cele din romania si totusi nu a mai facut fata.
    Dorinel a jucat bine la nationala indiferent de echipa de club. nu cred ca, in afara varstei, va avea alte probleme, ma refer la joc.
    legat de bani, Jiji Becali nu prea a facut mizerii in sensul asta. daca te referi la Radu Niculescu, asta s-a nascut talentat si a murit speranta.
    spui ca echipele la care a jucat Dorinel nu sunt peste cele din Romania, oare???
    nu sunt stelist, nu-i am la inima (probabil din aceleasi motive ca tine), totusi, cred ca Steaua are mari sanse la titlu cu el in echipa.
    Dinamo si-a vandut ce avea mai de soi, Rapidul e in "acomodare", in conditiile astea Steaua ramane favorita.

  13. #13
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Asta e prea destept ca sa se rateze :
    Cu PLUS +
    Lacatus - sase titluri cu Steaua , dupa revenire
    Stelea - s-a integrat f bine , a jucat la cel mai inalt nivel ( exceptind perioada de la Rapid )
    Prunea - excelent si acum ( portarii au viata mai lunga )

    Cu MINUS -
    GP - a venit cu aere si complet iesit din forma ( in plus a venit la Dinamo , oltean fiind )
    Raducioiu - era ratat de vreo 5-6 ani , n-avea nici o sansa , s-a intors tot la Dinamo .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #14
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    din pacate am vazut destul romani care pleaca pe la altii si vin inapoi incintati, dar aici nu aplica nimic din ce au invatat acolo. sa dea domnu sa-ti fie gura aurita si eu sa fiu pesimistul forumului
    Nu ca nu aduc nu au cu cine sa faca.....si e corect 120k/luna
    anti Dinamo, anti oier

  15. #15
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Dorinel Munteanu se poate acomoda la orice echipa,deci si la Steaua.Oricum trebuie sa recunosc faptul ca Steaua a facut o miscare avantajoasa:a scapat de "bloc-notes"Raducanu si l-a adus pe Dorinel,care si daca joaca intr-un picior face cam cit 10 "bloc notes".

  16. #16
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Au facut mutari super .
    MM ( Stoica ) a spus : " cine este baiatul asta ? Vasilache , nu-l cunosc
    HA ha ha
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #17
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ma bucr ca Memeul este asa apreciat. Astai culmea acuma, ia zi tu Mariuse ce probleme ai cu Vasiliache, sau mai degraba ce probleme are Memeul mult iubit cu pustiul asta. Eu zic ca promite si la Rapid se poate lansa in fotbal, la voi se lanseaza in Segunda sau in Arabia Saudita. Think About IT.

  18. #18
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Hai ma Ieppy , nu spune prostii .
    Raducanu s-a dus la Espanyol - Primera Division -
    Sigur , o sa spui ca retrogradeaza .
    Se poate , dar daca nu ?
    Dinamo unde a transferat ?
    Mihalcea , Niculescu , Nastase , Stoican , Kirita ?
    S-au viitoarele destinatii ale lui Alexa si Vlad Munteanu ?
    S-au dus cumva la cluburi mai tari ca Espanyol ? Ce vorbesti ?
    O sa-mi spui de Zicu si Mutu !
    Exceptii !
    Dinamo a transferat trei echipe in trei ani !
    Doar de Mutu cred ca o sa mai auzim , restul : chinezi , coreeni , turci , italieni de serie B ci C .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  19. #19
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Neaga este doar imprumutat la Al Nasr , cred ca se va intoarce .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. #20
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Marius Niculae, Contra, Tararache, Mitea, Tamas sunt cateva nume. Sa fim seriosi Espanyol e deja in Segunda. Stoican este la o echipa care prinde cupele europene an de an, nu e o super echipa dar zic ca e mai buna decat Espanyol la ora actuala. Kirita e la Samsunspor in turcia, prima liga si din cate stiu fara probleme de retrogradare. Pana una alta la turci au jucat Hagi, Popescu, Ilie asa ca nu spune ca daca te duci la turci esti ratat pentru ca stii ca nu e cazul.

    A si apropos, da Spartak ar fii o echipa mai mare ca Espanyol, joaca in turul 3 din UEFA si de nu stiu cati ani era o prezenta regulata in CL. Nu ma pune sa spun ca sunt alte echipe mari dar daca tu consideri ca Espanyol este o echipa mare atunci mai gandeste-te.

  21. #21
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Neaga este doar imprumutat la Al Nasr , cred ca se va intoarce .
    se pare ca l-au intors mde, n-a gasit prenadez acolo si n-a dat mina cu seicul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •