Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 39

Thread: Cum apreciati obiectivul clasarii pe locurile 1-6 in campionatul 2003/2004?

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Cum apreciati obiectivul clasarii pe locurile 1-6 in campionatul 2003/2004?

    Intr-un interviu aparut astazi in ProSport, antrenorul Ion Moldovan face o serie de afirmatii referitoare la evolutia echipei in primavara:

    - se pregateste obtinerea unei performante notabile in retur
    - schimbarile din lot si transferul lui Dica la Steaua necesita modificarea sistemului de joc din 3-4-1-2 în 3-4-3 sau chiar 4-3-3. "Voi încerca la Norcia mai multe sisteme de joc."
    - valoarea lotului obligă prezenţa în prima jumătate, avand in vedere ca echipa joacă împreună de un an şi şase luni
    - obiectivul este clasarea pe unul din locurile 1-6, "adică nici absolut realizabil, dar nici fantezist", conform afirmatiilor antrenorului
    - exista un lot de 31 de jucatori, inclusiv pusti din pepiniera proprie, dintre care va opri 25

    Este oare realist acest obiectiv? Vor reusi tinerele sperante ale Pitestiului (Săvulescu, Săndulescu, Ad. Ionescu, Cr. Tănase), alaturi de posibilele achizitii (argentinianul Daniel Armando Gonzalez, bosniacul Alen Mesanovic, fratele lui Daouda, Alin Savu de la Digenis Morphou - Cipru, Alexa de la Zimbru Chisinau, Antal de la Unirea Focsani) sa ridice echipa pe locurile fruntase?

    Despre acest subiect, scrieti aici.

  2. #2
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    cred ca mai e real e 4-6,mai ales dupa plecarea lui dica.

  3. #3
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Bine, sa zicem 4-6, dar avem oare forta de a atinge macar locul 6?

  4. #4
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Eu as pune o intrebare mai concreta: are FC Arges mentalitatea de a merge in prima etapa in Stefan cel Mare cu gandul la victorie? Eu nu cred ca ar fi inconstienta, de ani de zile nivelul campionatului e atat de scazut incat oricine poate bate pe oricine, doar ca noi nu am invins in Stefan cel Mare de peste 15 ani. De ce? Pentru ca nici nu am indraznit sa visam la asta.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  5. #5
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Este exact la fel cu acest obiectiv de prost gust: ce inseamna locul 1-6? adica tragem la titlu, dar ne multumim si cu nimic? Acest obiectiv (cu variantele 1-4 sau 1-5) il are FC Arges de cativa ani incoace, si e un mod prostesc de a spune "nu avem de fapt nici un obiectiv, mai trecem si noi prin campionatul asta, asa, din inertie".
    Eu as fi asteptat mai degraba ca Moldovan sa spuna "obiectivul nostru este ca in prima etapa sa invingem Dinamo, apoi in a doua Petrolul s.a.m.d.", adica sa jucam LA VICTORIE, nu la "ce-o iesi". Pana cand nu vom juca la victorie fiecare meci, pana cand obiectivul echipei nu va fi, macar la inceputul campionatului, locul 1 in clasament, ne vom balaci tot in mocirla obiectivelor ridicole.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  6. #6
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Si sa nu aud ca nu putem sa ne propunem astfel de obiective: avem traditie, avem potential, avem un campionat slab in care orice e posibil, tot ce ne lipseste este o conducere cu sange in instalatie care sa creada si sa ii faca si pe ceilalti sa creada ca asa ceva e posibil.
    Si atunci cred ca toti vor fi mult mai multumiti daca echipa va termina pe locul 5 tragand pana in ultima etapa de victorie, decat ca acum cativa ani cand am fost in situatia ridicola de a termina pe locul 5 dupa ce am stat jumatate de campionat pe podium si dupa ce inainte de ultima etapa numai presa mai facea calcule ca, teoretic, mai e posibil sa prindem podiumul cu conditia de a invinge pe Gloria la Bistrita. Ce s-a intamplat stim toti, jumatate de echipa era deja in vacanta, Bistrita a castigat conform unei traditii rar intrerupte de vreun egal, iar conducatorii au sarbatorit indeplinirea, la limita, a obiectivului: unul din locurile 1-5!!!
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  7. #7
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dlgicu
    Eu nu cred ca ar fi inconstienta, de ani de zile nivelul campionatului e atat de scazut incat oricine poate bate pe oricine, doar ca noi nu am invins in Stefan cel Mare de peste 15 ani. De ce? Pentru ca nici nu am indraznit sa visam la asta.
    Un lucru surprinzator, atat timp cat in ultimii ani am invins de multe ori in Ghencea, in Giulesti sau la Craiova!

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    tudose, dar in tur, ce ati facut cu Craiova?

    Cred ca locul 6, ar fi unul onorific si realizabil pt F.C. Arges
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Adi, era vorba de clasamentul final, nu de un meci... Si mai e si un retur totusi...

    Tu cand intri pe forum la Dinamo sa te certi cu ei, de exemplu, iti mai amintesti ce ati facut in tur cu cei din Stefan cel Mare??? Sau la tine nu se pune??

  10. #10
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Dl. Gicu a pus punctele pe ü. Ca sa-l completez, ultima oara cand ne-am intors cu puncte din Groapa a fost in 1984-1985, 2-0.
    Si eu as pune pariu ca si acuma o sa ne intoarcem la fel ca in ultimii 19 ani...

  11. #11
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Cu siguranta ca nu ne vom intoarce cu nici un punct din groapa insa mergem sa jucam.In acest retur F.C.Arges trebuie sa se gandeasca foarte serios la finala cupei avand in vedere ca singura echipa care ne poate pune probleme aici este doar dinamo celelalte nereprezentand dupa parerea mea adversari prea dificili.sa vedem insa ce se va face avand in vedere ca pe cei din conducere nu prea ii intereseaza soarta acestei echipe.

  12. #12
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Finala Cupei? Telul e realizabil, dar sa nu se intample ca anul trecut cand am mers in excursie in Cotroceni iar Moldovan, dupa 0-4, spunea ca el si-a atins obiectivul de a juca in semifinale.

  13. #13
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    cam indraznet obiectivul, mai ales ca nu s-a facut nimic cu banii pe dica, achizitii, din contra au mai pierdut jucatori.
    sper sa ma insel dar intrati intr-un grup, deloc exclusivist, de candidate la retrogradare, cel putin teoretic.

  14. #14
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Pt tudose:"intradevar e un obiectiv indraznet dar nu vad cine ne-ar putea oprii??Gloria Bistrita??sa fim seriosi..."-eu unu cred ca poate fi realizat!
    Pt frozen:"in primul rand banii pe dica nici macar nu au fost primiti.Steaua ii va vira in transe."

  15. #15
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Si inca ceva nu o sa picam ...dc ???e an electoral!!!

  16. #16
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Adi, era vorba de clasamentul final, nu de un meci... Si mai e si un retur totusi...

    Tu cand intri pe forum la Dinamo sa te certi cu ei, de exemplu, iti mai amintesti ce ati facut in tur cu cei din Stefan cel Mare??? Sau la tine nu se pune??
    Stiu domnu` Tudose, dar tu ai mentionat ca Argesul era obisnuita cu victoriile in deplasare...eu ti-am spus ca si noi v-am batut la Pitesti, nu te enerva ca nu am spus-o cu rautate

    P.S.
    Nu stiam ca esti fan dinamo si te bucuri ca am luat bataie in tur
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #17
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ady, am spus ca in ultimii ani Argesul a reusit sa castige de mai multe in Ghencea, in Giulesti sau la Craiova, dar nu in Stefan cel Mare. Nu era vorba de meciurile de acasa si nici de campionatul asta. Dar daca te incanta asa tare, recunosc: in tur, FC Arges - Universitatea Craiova 0-1. Multumit?

    P.S. Eu fan Dinamo?? Esti absolut sigur???

  18. #18
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Eu te-am inteles pe tine, dar nu stiu de ce pui numele lui dinamo pe acest forum, eu cred ca nu merita, mai bine discutam de meciul din retur din Banie, Craiova - Arges, jucati ofensiv sau cu fundul in poarta?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #19
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Pana la returul din Banie mai este destula vreme, o sa discutam la timpul potrivit, eventual pe un subiect separat. Aici era vorba despre obiectivul echipei in acest campionat.

  20. #20
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Despre obiectiv m-am pronuntat, asa ca nu m-ai am nimic de spus, numai bine!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #21
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    As dori foarte mult sa ne intoarcem cu puncte din Stefan cel Mare dar si din Banie!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •