Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 39

Thread: Mazilu este dorit iar de Steaua

  1. #1
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Mazilu este dorit iar de Steaua

    Gigi Becali ofera doar 250.000 USD......

    Balint si Vasile Siman au declarat ca fara 400.000 USD nu discuta..... oferta Rapidului pentru Mazilu fiind si ea mai mare decat suma propusa de oierul politician.
    :O
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  2. #2
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Sunteti mici , noi daca-l vrem , il luam si gata !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #3
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Sunteti mici , noi daca-l vrem , il luam si gata !
    eu nu l-as lua, doar daca ne e dor de infarct gratuit.

  4. #4
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Sunteti mici , noi daca-l vrem , il luam si gata !
    Vezi ca Valentin nu mai e "print mostenitor" de vre-un deceniu si jumatate. Daca vrea jucatori, oieru' ar trebui sa mai si bage mana in buzunar. Asa cum are pretentii din partea altora sa dea 5 M$ pe Radoi. chestia cu "mici" si "mari" e puerila: daca ai impresia ca dinspre Regie mai poate exista vreun pic de respect fatza de oier te inseli amarnic. A propos: a platit banii la Aurul Brad pentru Maxim ori s-a facut prietenul mitica ca uita???

    PS. Orice greseala stilistica din acest text este premeditata si indelung gandita.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  5. #5
    senior BIANCO_NERO's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultras_sportul
    Gigi Becali ofera doar 250.000 USD......

    Balint si Vasile Siman au declarat ca fara 400.000 USD nu discuta..... oferta Rapidului pentru Mazilu fiind si ea mai mare decat suma propusa de oierul politician.
    :O
    Steaua decat sa se chinuie sa achizitioneze alt atacant mai bine l-ar trece rezerva pe Oprita si l-ar baga in teren pe Dinita, macar Dinita nu se poate lauda cu 3 sau 2 goluri intr-un sezon intreg de Divizia A, si ca titular .
    [SIZE=4][FONT=Times New Roman][B]AVANTI BIANCO-NERI![/B][/FONT][/SIZE]
    FOREVER ANTI-BLAT!

  6. #6
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BIANCO_NERO
    Steaua decat sa se chinuie sa achizitioneze alt atacant mai bine l-ar trece rezerva pe Oprita si l-ar baga in teren pe Dinita, macar Dinita nu se poate lauda cu 3 sau 2 goluri intr-un sezon intreg de Divizia A, si ca titular .
    Lasa bianco, dupa creierul ala descompus de atatea perechi de zaruri invartite Dini ar trebui sa marcheze la Liverpool in 10 minute si in campionat la minut. Nu conteaza ca nici un mijlocas sau atacant nu este capabil sa ii dea vre-o pasa inteligenta, lucrurile stand in 90% din cazuri taman invers, nu e fiu de colonel si nu e crescut de Steaua, asa ca poate face tusa cu simt de raspundere.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  7. #7
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Usurel baieti , eu l-am citat pe Becali , care in timp ce zicea asta se mai uita si la ceas
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #8
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    eu nu l-as lua, doar daca ne e dor de infarct gratuit.
    Infarct gratuit spui? Nu prea cred. E un infarct de cateva sute de mii de dolari!

  9. #9
    manager himi's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    269
    Reputatie
    1
    Dinita a plecat ca plata pe Maxim. In plus am si retrogradat cu afacerea asta Paduret ca era liber... O fi acum zugrav sau bucatar...
    Doar superfraier sa fie Siman sa-l dea si pe Mazilu la oieri!

  10. #10
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Dinita nu a plecat ca plata pentru Maxim. Cei 150.000$ au fost platiti cu intarziere (mare) motiv pentru care nu am jucat meciul cu Bacaul (Mitica de-abia astepta sa ne friga). Iar Paduret a plecat dupa etapa a IV-a a turului din sezonul actual. Deci nu din aceasta cauza am retrogradat. Motivele retrogradarii sunt neplata salariilor si a primei de obiectiv din anul precedent si atmosfera tensionata si incerta (ba ni se lua puncte, ba ni se dadeau inapoi) din cadrul echipei. Si in principal, modul jalnic in care a evoluat apararea. Nici metoda lui Andone nu a fost prea inspirata de a schimba portarii de la un meci la altul (datorita greselilor comise). Motive sunt multe. Important este sa ne concentram asupra returului si la anul asupra fiecarui meci din Divizia A. Si sa speram ca nu vor mai exista problemele din trecut legate de bani.

  11. #11
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Din Gazeta Sporturilor

    TRATATIVE
    Piţurcă nu-l mai vrea pe Mazilu, Gigi Becali īncă speră

    După ce Vasile Şiman a declinat oferta Stelei pentru Ionuţ Mazilu, solicitīnd 100.000 de dolari īn plus faţă de cei 300.000 propuşi de Gigi Becali, Victor Piţurcă a decis să renunţe la intenţia de a-l achiziţiona pe atacantul īn vīrstă de 22 de ani. "Eu cred că e o greşeală să nu valorifici oportunitatea de a transfera un fotbalist la o echipă importantă, supralicitīndu-i valoarea. E foarte probabil să nu mai ai o altă ocazie, dar să dea Dumnezeu să mai aibă şi alte propuneri pentru Mazilu. Eu nu-l mai doresc, e un subiect īnchis, e clar!", a declarat ieri Piţi. Gigi Becali a fost mai rezervat, sugerīnd că ar mai fi şanse de realizare a tranzacţiei: "Şiman nu a comentat la suma oferită de mine, mi-a spus că e un preţ bun, dar nu se poate dispensa de jucător, pentru că rămīne fără atacanţi. Să vedem ce se va īntīmpla īn zilele următoare".

    Cătălin Ţepelin
    27 ianuarie 2004

  12. #12
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    "Eu cred că e o greşeală să nu valorifici oportunitatea de a transfera un fotbalist la o echipă importantă, supralicitīndu-i valoarea".
    Chiar asa, mai Pitzi? Nu-l vrei pe gratis? Ca pe Paduret? Ca de cand sunteti, numai cu japca ati luat jucatori! Si ca nu cumva Mazilu sa piarda oportunitatea de a invata de la matale barbut!

  13. #13
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Barbut spui ?
    Stie Piti niste jocuri , mama - mama !!!!
    Paduret - i se termina contractul oricum cu Sportul in vara , omu n-a mai avut rabdare ( 29 de ani ) si s-a dus ...
    Dinita - a fost cumparat cu banii jos .
    Maxim - nu a fost platit , LPF sanctionand pe Sportul ( 0-3 FCM Bacau)
    SIMAN E PREA LACOM
    Mazilu - are o sansa poate unica ( si prin golul lasat de Raducanu ) , dar se pare ca o va rata ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #14
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Chiar asa, mai Pitzi? Nu-l vrei pe gratis? Ca pe Paduret? Ca de cand sunteti, numai cu japca ati luat jucatori! Si ca nu cumva Mazilu sa piarda oportunitatea de a invata de la matale barbut!
    ei hai. poate ca la barbut ii merge mai bine ca goluri da doar din pozitii "indecente"

  15. #15
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Golul lasat de Raducanu poate foarte bine sa-l umple Dinita. Eu am atacat numai atitudinea lui Pitzurca, identica cu a lui Andone. Ceva de genu' "noi nu dam bani pe jucatori ca suntem Steaua si Dinamo. La noi se joaca pe de-a moaca". In aceeasi categorie se inscrie si declaratia lui Becali conform careia daca ar fi stiut ca Aurul Brad are nevoie de bani (pt. Maxim) ar fi achitat pe loc. Da' cine nu stie ca a mai primit inca trei somatii, il crede. Sunt curios cu cate zile inainte de inceperea campionatului va achita datoria. Ca tot vorbiram de lacomie. In ceea ce il priveste pe Mazilu a ratat sansa de a face tusa la Steaua, pentru ca sigur nu juca titular. In al doilea rand, oferta Rapidului era superioara celei a Stelei. Ah... era sa uit! Si Pitzurca a ratat sansa de a face un infarct, doua in situatia in care ar fi jucat Mazilu la Steaua! (prietenii stiu de ce)

  16. #16
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Oricum, Steaua se pare ca a rezolvat problema atacantului lipsa. Neaga a fost dat afara de la Al Nassr si cel mai probabil se intoarce la Steaua.

  17. #17
    manager himi's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    269
    Reputatie
    1
    De unde sa fii stiut Becali saracu ca cei de la Brad au nevoie de bani...
    Doar dupa nume stau bine, aur, brazi tot ce vrei...

    Trimite el vreo turma de oi, sau ceva kile de brinza si rezolva datoria!

    Ca tot veni vorba de fabula aia, de pe celalat forum, Gigi vrea dreptate, dar dreptate pt lei...

  18. #18
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Daca il vrem , il luam si gata ...
    v-am mai spus , nu va sfarimati voi !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  19. #19
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Daca il vrem , il luam si gata ...
    v-am mai spus , nu va sfarimati voi !
    Asa... pe gratis. Sper ca nu te-ai molipsit de la marele conducator de ovine pe pajistile mioritice ale Dobrogei. Ca veni vorba... asa si gata! Vise... placute, asta ca sa nu zic altfel. Banu, tata! Ca veni vorba, cate sute de ani ii vor trebui lui be!!!cali ca sa plateasca datoria catre Aurul Brad? Sunt convins ca va da acei bani la calendele grecesti, iar prietenul mitica va avea grija sa nu i se miste nici un fir de lana din cojoc, asa, ca intre amicii de o viatza care se injura de complezenta prin jurnale si posturi TV. Dar avetzi o problema, baietzi: peste trei ani va trebui sa ne aliniem unor cerinte inclusiv dpdv practic, sa vezi atunci ce de puscarii pline cu imbogatiti d-astia de doi lei.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  20. #20
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    Gigi Fecali vrea sa cumpere pe de-a moaca...ce nu mai scoate oierul bani din branza si alte ciobanisme?
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

  21. #21
    senior BIANCO_NERO's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cainele
    Gigi Fecali vrea sa cumpere pe de-a moaca...ce nu mai scoate oierul bani din branza si alte ciobanisme?
    Ce faci Caine esti suparat ca nu ti-a platit salariul de paznic la turma

    Nu inteleg de ce Steaua mai are nevoie de atacanti... daca stau sa numar au: Neaga (care nu stiu daca a marca ceva goluri sezonul trecut), Orpita (cu 2 sau 3 goluri), Dinita (cu 14 goluri numai sezonul trecut) si Pitul rezerva care sezonul asta a marcat mai multe goluri decat Oprita titularul. Problema lor este simpla, Dinita are 28 de ani, nu conteaza ca este mai bun decat Oprita, si Steaua nu il mai poate transfera pe afar, in schimb daca ii va veni lui Oprita mintea la cap vor scoate bani frumusei pe el ca de este tanar. Gandire financiara nu de performanta eu zic ca onor Piturca ar trebui sa se gandeasca daca vrea sa faca performanta cu echipa asta sau nu. singurul gol de la Steaua cred ca este cel al gandirii, un sport extrem din pacate pentru unii, si mai provoaca si dureri de cap.
    [SIZE=4][FONT=Times New Roman][B]AVANTI BIANCO-NERI![/B][/FONT][/SIZE]
    FOREVER ANTI-BLAT!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •