View Poll Results: Cine castiga Trofeul Carpati?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Romania

    10 100.00%
  • Slovacia

    0 0%
  • Croatia

    0 0%
  • Azerbaidjan

    0 0%
Results 1 to 16 of 16

Thread: Trofeul Carpati

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    amman , JORDAN
    Posts
    388
    Reputatie
    1

    Trofeul Carpati

    Pană de curent la primul meci

    Īn meciul inaugural al celei de-a 34-a ediţii a Trofeului Carpaţi au jucat Egiptul şi Iordania. Īn partea a doua, partida a fost īntreruptă 15 minute, din cauza īntreruperii curentului electric. Egiptenii, veniţi cu echipa a doua, au fost īnvinşi cu 26-19 (13-8). "E o victorie uriaşă, prima īn ultimii 3 ani īmpotriva Egiptului", a declarat Mobaden Mohammad, organizatorul de competiţii al Iordaniei.

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    amman , JORDAN
    Posts
    388
    Reputatie
    1
    Īn prima repriză, s-a mers "cap la cap", macedonenii intrīnd la pauză cu o diferenţă de un punct, 15-14, īn condiţiile īn care ambii portari, Rudi Stănescu şi Petar Misovski, au apărat senzaţional. Īn partea a doua a jocului, oaspeţii au continuat să conducă ostilităţile, īnsă īn ultimul sfert de oră handbaliştii romāni au trecut īn avantaj şi s-au distanţat la 5 goluri: 21-16. Pe fondul lipsei de concentrare a gazdelor, macedonenii au egalat, romānii obţinīnd abia īn ultimele secunde victoria. Cei mai buni marcatori au fost Dimache, cu 6 goluri, respectiv Mirkulovski, cu 5 reuşite.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1

    Trofeul Carpati

    Federatia Româna de Handbal a stabilit si a dat publicitatii programul turneului international de handbal feminin "Trofeul Carpati“. Competitia, ajunsa la cea de-a 29-a editie, va fi gazduita de orasul de pe Somes, Cluj Napoca, si va avea loc in perioada 9-11 noiembrie. Formatiile participante in acest an sunt: Azerbaidjanul, Croatia, Slovacia si, bineinteles, România.

    Turneul va avea un buget record, in valoare de 700 de milioane lei vechi, bani proveniti integral de la Consiliul Judetean Cluj. Aceasta suma este cea mai mare din istoria de 39 de ani ai competitiei.

    Antrenorul echipei nationale, Gheorghe Tadici, a anuntat jucatoarele convocate pentru actiunea de la Cluj.Tadici a chemat la prima reprezentativa pentru acest turneu doar o singura "straniera", restul fiind jucatoare care evolueaza in campionatul intern. Se remarca numarul handbalistelor convocate de la echipa de club a antrenorului Gheorghe Tadici, patru, spre deosebire de alte formatii, care au cate una-doua jucatoare la lot.

    Lotul complet al nationalei pentru "Trofeul Carpati“: Luminita Dinu (Krim Ljubliana), Tereza Tamas (Silcotub Zalau), Laura Poenaru (Cetate Deva), Ramona Vaduva (Tomis Constanta), Camelia Balint (HCM Baia Mare), Raluca Ivan (Silcotub Zalau), Corina Demeterca (HCM Roman), Florina Birsan ("U" Cluj), Ramona Maier (Silcotub Zalau), Elena Avadanii (Rulmentul Brasov), Dorina Jerebie (Tomis Constanta), Carmen Cartas (Cetate Deva), Daniela Crap (Silcotub Zalau), Mihaela Urcan (Rulmentul Brasov), Roxana Gatzel (Silcotub Zalau), Alina Patrache (Tomis Constanta), Adina Meirosu (Oltchim Vilcea).

    Actiunea de la Cluj se doreste un bun prilej de verificare a nationalei in vederea participarii cu brio la Mondialele din Rusia, competitie programata la inceputul lunii decembrie.

    Programul competitiei:

    9 noiembrie - ora 16.00 : Croatia - Slovacia
    9 noiembrie - ora 18.00 : Romania - Azerbaidjan
    10 noiembrie - ora 16.00 : Azerbaidjan - Croatia
    10 noiembrie - ora 18.00 : Romania - Slovacia
    11 noiembrie - ora 17.00 : Slovacia - Azerbaidjan
    11 noiembrie - ora 19.00 : Romania - Croatia
    Last edited by andreiush; 7th November 2005 at 20:37.

  4. #4
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    laura poenaru joaca la cetate deva , e gresit pe site la federatie
    si programarea meciurilor e gresita , sunt de la 16 si 18 in fiecare zi , meciurile romaniei sunt transmise pe tv sport ( sala nu o sa fie plina)
    Semnatura

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Pai nu de pe site-ul federatiei le-am luat. Esti sigur ca asa e cum zici tu? Ca atunci le modific.

  6. #6
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    www.ucluj.ro , www.ujolidon.tk sau chiar si www.frh.ro
    intra si vezi
    Semnatura

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Acum cred si sper ca e bine.
    Am impresia ca voi vedea doar un singur meci Cel de miercuri cu Azerbaidjanul.

  8. #8
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    mda mari echipe anul asta , dar la "VALOAREA NOASTRA"
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1

    Prima zi

    Rezultatele de azi:

    Croatia - Slovacia 33-32
    Romania - Azerbajian 32-24

    Iata si cateva poze facute la meciul Romaniei
    Last edited by andreiush; 18th December 2008 at 01:43.

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Si inca o tura de poze
    Last edited by andreiush; 18th December 2008 at 01:43.

  11. #11
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    am castigat 2 pariuri , am pus 2 pariuri cu o jucatoare care a jucat azi si le-am castigat yupiii ce beau !!!
    andreiush eu maine stauca si azi acolo unde sunt ziaristii la tribuna a 2 a , intreaba de cosmin
    Semnatura

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Maine nu pot sa ma duc... am laboratoare la faculta... si astia nu tin greva Iar vineri plec acasa, in Baia Mare, deci si acele meciuri le pierd. Eu am stat in colturi jos, ca sa fac poze

    PS Cam scump biletu, 50.000 ...

  13. #13
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Romania - Azerbaidjan 32-24
    Meci slab , dar daca tot multe vor fi rezerve nu inteleg de cce nu au jucat mai cu ambitie ...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  14. #14
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Romania - Slovacia 27-26 (14-11)
    Croatia-Azerbaidjan 30-32 (15-15)
    Am jucat foarte prost in atac (mai ales pe contratac si pe faza a doua) iar pe final am jucat slab si in aparare.La 23-20 pt noi antrenorul slovac suparat pe arbitraj(desi nu au fost mari probleme zic eu) a vrut sa retraga echipa de pe teren dar a fost rapid calmat...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Asa greu am castigat? N-am vazut meciul... nici la sala si nici la tv...

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Romania-Croatia 44-25 (23-10)
    Slovacia- Azerbaidjan 27-17
    N-am vazut meciurile , dar se pare ca Romania a jucat mai bine , iar Croatia a jucat slab

    Trofeul Carpati la handbal masculin

    Īn perioada 25-27 noiembrie, la Timisoara, se va disputa Trofeul Carpati la handbal masculin.
    Programul jocurilor: 25 noiembrie: Turcia - Italia (ora 17.00); Romānia - Olanda (19.00 - TV Sport) • 26 noiembrie: Olanda - Turcia (17.00); Romānia - Italia (19.00, TV Sport) • 27 noiembrie: Italia - Olanda (10.00); Romānia - Turcia (12.00, TV Sport). Pentru acest turneu, antrenorii Lucian Rīsnitã si Nicolae Munteanu au convocat urmãtorii jucãtori: Ionut Stãnescu, Mihai Popescu, Mihai Timofte, Marius Stavrositu, Laurentiu Toma, Florin Nicolae, Ionut Sãulescu, Sandu Iacob (HCM Constanta); Sorin Bārzã, Valentin Ghionea, Rares Jurcã, Leonard Bibirig, Marian Cozma (Dinamo Baumit), Alin Sania, Marius Novanc (Steaua), Ionut Georgescu (Uztel Ploiesti), Marian Filip (Lignitul Tīrgu Jiu), Gheorghe Irimescu (Univ. Resita).
    Last edited by resita; 7th December 2007 at 17:37.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •