Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 64

Thread: "Jumatatea de pe net"

  1. #1
    junior K1M's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    intre vis si realitate
    Posts
    130
    Reputatie
    1

    Question "Jumatatea de pe net"

    Site-uri diverse,care de care mai atragatoare...matrimoniale,flirturi,intalniri virtuale.Ce parere aveti despre acestea?Credeti ca "sufletul pereche" poate fi intalnit in aceste spatii virtuale?Ati intalnit cazuri de oameni care s-au cunoscut in astfel de spatii si care mai apoi s-au casatorit?

  2. #2
    Banned Constantine's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Dom of light
    Posts
    71
    Reputatie
    0
    O vorba spune : "Totul e posibil"

    Imi pun poza , spun 2 cuvinte si anunt ca sunt singur si caut partenera. Imi dau intalnire. Sa-mi zica cineva ca nu sunt sanse sa se potriveasca.
    Credeti ca "sufletul pereche" poate fi intalnit in aceste spatii virtuale?
    DA.

  3. #3
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Bai baieti, subiectul asta este pt "matrimoniale"...ce dreaq, doar pe net va gasiti perechea ? (sau din intamplare pe net aveti mai mult tupeu ?)

  4. #4
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Beeey lasa copiii in pace Acum e vacantza, nu au ce face, cauta jumatati, nu mai exploreaza planurile matematicilor sau a fizicilor ca una doua ii vedeai cautand "partea intreaga" sau vreo limita
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #5
    junior K1M's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    intre vis si realitate
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    @Real...daca era subiect de matrimoniale imi puneam poza si profilul si intitulam thread-ul "matrimoniale"...ajea e subiect de diverse dar se pare ca ceva (nush ce) te opreste sa intelegi mai multe...
    @Mihai...interesanta conexiunea cu partea si intregul...cat despre vacanta,fizici si toate alea cred ca sunt pentru cei din categoria lui @real...Vizualizeaza subiectul care nu e deloc o gluma ci e "afurisita" de realitate in care virtualul incepe sa acapareze si domeniul asta...

  6. #6
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    K1M, asa-i...e realitatea. Am cunoscut oameni ce-au incercat asta dar nu stiu sa fi reusit Parerea mea: non-sens. Da' ma rog, poate-s mai conservator
    ...always look on the bright side of life...

  7. #7
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    eh...se pare ca merge...depinde de asteptari, disperari, potriviri si altele
    chestia e ca site`urile astea ofera posibilitatea de a cunoaste cat mai multi `potentiali` si libertatea de a...explora si de a alege...

  8. #8
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Am dat si eu search si intre 13 si 15 ani n-a gasit nimica

  9. #9
    junior K1M's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    intre vis si realitate
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Suntem conservatori dar pana cand si pana unde?Recunosc ca nu-mi place modalitatea asta de a cunoaste "people" dar in conditiile in care cercurile de prieteni sunt ermetice,inchise,formate din cupluri si in cele in care job-ul iti ocupa o mare parte din timp incepi sa-ti pui intrebari...mai ales daca intalnesti cazuri fericite in care oamenii s-au cunoscut asa,s-au placut si...gata "famelia"

  10. #10
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stefanm14
    Am dat si eu search si intre 13 si 15 ani n-a gasit nimica
    mah e clar ..io zic sa`i rogi pe baietii din cercul `goodfellas` sa te ia sub aripa lor initiatica si sa`ti explice ce si cum cu varstele astea

  11. #11
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Cum sa fie cercurile inchise
    Nu ai auzit "de desfacator de cerc". Acum chiar vorbesc serios, nu sunt de parere ca cercurile sunt inchise! Cu putina indemanare te strecori in ce cerc vrei! Poti sa sari din cerc in cerc, daca asta iti place.
    Intalnirile cu lume de pe net nu sunt o solutie pentru o relatie de lunga durata (parerea mea). Din 3 caractere si un font frumos colorat nu poti sa-ti dai seama ce fel de persoana este. Fiecare face ce vrea... insa eu nu as face asa ceva. Imi plac lucrurile reale, pe care le cauti si le cuceresti singur, nu cu ajutorul unui program care iti zice "tot" despre respectiva(prin "tot" inteleg ceva de genul: Descriere pe net: sunt blonda am 22 de ani, 88-60-92 si place calaritul, sa dansez si un barbat cu simtul umorului| Adevarul: satena (vopsita), 27 de ani, 90-70-97, nu conteaza ce-mi place, sunt atat de disperata incat apelez si la internet ca sa-mi gasesc un potential sot).

    @Tess:Care baietzi exista vreun clan ceva? O secta?
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  12. #12
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    netul nu e decat o conjunctura...in loc sa te duci la un party sau la un club sau cine stie mai unde poti intalni pe cineva, intri pe net...

    sentimentele se pot infiripa numai dupa o eventuala intalnire live...parerea mea

  13. #13
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai
    Care baietzi exista vreun clan ceva? O secta?
    vezi mah, stefane?
    ai grija ce faci si ce zici...barbatii astia lucreaza undercover

    si sa nu uiti niciodata:
    The first rule of their Club is - you do not talk about the Club.
    The second rule of Goodfellas Club is - you DO NOT talk about their Club.

    capisci?


    on: poate un lucru bun in chestia asta e ca poti ajunge sa placi pe cineva pt ideile sale...

  14. #14
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    @ tess
    trimite-mi o poza cu ochii tai ca poate-mi dau seama daca spui adevarul atunci cand iti expui ideile pe net

  15. #15
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    mda...fiecare cu parerile lui
    uneori prefer sa merg pe incredere...

    edit:
    stai putzin ca ma enervez:
    deci de`acum incolo n`ar trebui sa mai cred ceea ce scrii, nu? daca nu scrii din convingere? daca postarile tale sunt ipocrizie? daca scrii din carti? cat esti tu si cat teatralitate?

  16. #16
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    philos cred ca nu prea a inteles lumea ce voiai tu sa zici p-acolo
    Vezi daca poti sa te exprimi in alt fel sa te intelegem si noi
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  17. #17
    ardeleanca Lidia's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    867
    Reputatie
    1
    Sincer nu credeam ca se poate... dar cunosc vreo 4-5 cupluri care dupa ce s-au cunoscut pe net... intalnit, placut, iubit... s-au casatorit, au facut copiii si acum o duc bine merci si sunt fericiti...
    [B][I]In fiecare an trecem nepasatori peste ziua mortii noastre...[/I][/B]

  18. #18
    PoLi IaSi ce_bine_e's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    in drum spre casa...
    Posts
    2,177
    Reputatie
    1
    nu stiu ce credeti voi, dar iubita mea actuala, am intalnito pe net...pe binecunsocutul mirc, ne-am vazut, ea nu e din Iasi, ne-am intalnit si totul merge de la bine in sus
    [center]Forza [b][size=3][color=blue]POLI IASI[/b][/size] !!! [/color][/center]
    Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fieacare minut

  19. #19
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Eu am auzit altceva

  20. #20
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ce_bine_e
    nu stiu ce credeti voi, dar iubita mea actuala, am intalnito pe net...pe binecunsocutul mirc, ne-am vazut, ea nu e din Iasi, ne-am intalnit si totul merge de la bine in sus
    La cei 100 de ani ai tai... mai poti sa-ti gasesti partenere
    Esti idolul meu, cand ma fac mare vreau sa fiu un "ce_bine_e'
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  21. #21
    PoLi IaSi ce_bine_e's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    in drum spre casa...
    Posts
    2,177
    Reputatie
    1
    asa ar trebui ca acuma esti un "ce_rau_e"
    Eu am auzit altceva
    de la care pasarica?
    [center]Forza [b][size=3][color=blue]POLI IASI[/b][/size] !!! [/color][/center]
    Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fieacare minut

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •