Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 56

Thread: Ce se va alege de Zicu, Marica si Dinamo?

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Ce se va alege de Zicu, Marica si Dinamo?

    Pleaca Zicu si Marica in Italia. Vor face fata in Serie A? Se mai poate bate Dinamo la titlu? Despre acest subiect fierbinte, scrieti aici.

  2. #2
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Cred ca Zicu si Marica se vor descurca daca vor pleca in serie A. Timpul in care se vor integra depinde de ei, eu cred ca amandoi sunt jucatori buni care merita mai mult decat div. A.

    In ceea ce priveste clubul Dinamo, o sa fie greu fara ei. Totusi, decat Zicu avea locul de titular asigurat, Marica inca nu...asa ca cel putin teoretic n-ar fi f. greu de inlocuit. Asta in cazul in care nu pleaca si altii
    Am incredere in continuare in Andone ca vrea performanta, ceea ce nu pot spune despre conducerea clubului. Se pare ca pt. ei performanta inseamna sa castigi titluri in Ro si sa vinzi jucatori repede...sictir!
    ...always look on the bright side of life...

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Pentru ei? Vrei sa zici pentru toti. Nu e echipa in DA care sa nu faca asa. Mi s-ar parea mult mai corect si mai benefic pentru toata lumea ca echipele sa isi vanda jucatorii buni, vedetele, in vara. La noi se papa toti in iarna, iar in retur se merge pe butuci. Asta dovedeste ca jucatorii sint umflati cu pompa, nu au valoare reala. Dupa mine, nici Zicu si nici Marica nu o sa faca mare branza afara. Nu au experienta necesara.

    Echipele de afara dau jucatori in iarna, dar nu pe cei de baza. Un exemplu este Edgar Davids care a plecat in Spania pentru ca nu mai avea loc in Italia.

  4. #4
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Pentru ei? Vrei sa zici pentru toti. Nu e echipa in DA care sa nu faca asa. Mi s-ar parea mult mai corect si mai benefic pentru toata lumea ca echipele sa isi vanda jucatorii buni, vedetele, in vara. La noi se papa toti in iarna, iar in retur se merge pe butuci. Asta dovedeste ca jucatorii sint umflati cu pompa, nu au valoare reala. Dupa mine, nici Zicu si nici Marica nu o sa faca mare branza afara. Nu au experienta necesara.

    Echipele de afara dau jucatori in iarna, dar nu pe cei de baza. Un exemplu este Edgar Davids care a plecat in Spania pentru ca nu mai avea loc in Italia.
    Vadim, "pt. ei" pentru ca subiectul e legat de Dinamo. Nu vreau sa generalizez la orice discutie, dar ai dreptate..toti fac asa

    Nu cred ca-i o diferenta prea mare intre vinzarea in iarna sau vara, poti sa vinzi oricand...dar nu oricum!
    ...always look on the bright side of life...

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Asha cum am intuit, Dinamo o sa se cam dezbine, asha cum fac de obicei. Sunt sigur 100% ca in retur vor evolua pe o panta descendenta shi daca vor termina pe 3 vor fi tare norocoshi. Eu nu-i intzeleg pe aia din conducerea dinamovista. Striga in gura mare ca fac totul pentru echipa shi ei continua sa o slabeasca la primul semn care prevesteshte o posibila performantza. HALAL CONDUCATORI! Mi-e rushine mie ca stelist de ce se intampla la Dinamo.....
    ex-alpopa

  6. #6
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Mi-e scirba de politica lor !!!!!!!!!!!
    ( iei jucatori , si faci contracte "sa nu-i poti tine")

    Mi-e scirba de presedintele Rapidului !!!!!!!!!
    ( ce mai este de zis , acest om este ciuma fotbalului romanesc - n-a bagat un leu in fotbal , dar a luat milioane de $ )

    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #7
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    de dinamo? sper ca...... praful

  8. #8
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    A , de Dinamo , ei vor juca la fel si in retur , cei doi nu erau titulari .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #9
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Eu cred ca cei doi se pot descurca bine in Italia, cu conditia sa fie seriosi. Va amintiti de Mitea? La Dinamo nu il baga nimeni in seama, iar acum joaca in Liga Campionilor.

  10. #10
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Dar iti aduci aminte si de alti jucatori "mari sperante" gen Denis Serban sau Catalin Munteanu ce au plecat la varste fragede in stainatate si au ajuns sa "frece" banca de rezerve prin ligile inferioare? e drept ca aia au plecat de la Steaua si nu de la Dinamo ( ), insa tot romani erau, si tot tineri si fara experienta...
    Zicu nu cred ca face fata in Serie A... Iar parerea mea e ca Marica nu pleaca sub nici o forma acum in iarna.

  11. #11
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Ayrton, las ca daca vin banutii, borcica si cu "comandantul" va scapa si de Marica :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #12
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Stii ca asta e si parerea mea... I-as alunga cu pietre daca as putea si daca as avea pe cine pune in locul lor...

  13. #13
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    A, pe langa aia doi sa nu-i uitam pe Badea si cohn, ca desi stau mai in umbra la transferuri banii intra in principal in buzunarele lor.

  14. #14
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Imi vine deja sa vomit de atata greata. Avem niste conducatori (daca se pot numi asa) de rahat . Dinamo o sa piarda multi fani daca mai continua asa. Pacat. Mare pacat.
    Dupa parearea mea Zicu era cel mai important jucator dupa Petre. El era sclipirea de geniu, scanteia, pasa data cu ochii inchisi. Cred ca ne puteam lipsi de oricare alt jucator dar nu de Zicu si in orice caz nu pe banii astia. Rusine !!!

    Ce o sa faca Zicu in Italia? caci deocamdata doar el e ca si plecat. Eu cred ca se poate descurca daca i-a venit mintea la cap. Si dupa cum a evoluat in ultima vreme se pare ca e pe drumul cel bun. Daca nu, are 2 variante. Ori pateste ca Mutu, adica o sa realizeze la un moment dat ca nu se poate fara munca si o sa ajunga mare jucator (daca intre timp nu ii rupe vreun fundas piciorul). Ori o sa se piarda ca si altii care au plecat in locurile unde credeau ei ca ii asteapta cainii cu colacii in coada...
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  15. #15
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    P.S. Pai Badea trebuie si el sa-si termine Hotelul Dorobanti, nu???
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  16. #16
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Da, si sa-si mai deschida un KFC sau o Pizza Hutt... Ma mir ca nu le-a deschis si la parta stadionului pana acum... ( si sa avem ce geamuri sparge cand o sa ne enerveze in retur )

  17. #17
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Parerea mea este ca in mod cert ei vor castiga mai multi bani decat daca ar ramane in tara. Chiar daca nu se vor realiza, vor gravita cativa ani prin Europa si vor strange ceva. E greu sa rezisti la tentatia unui salariu mai bun si sa joci la un nivel mai inalt. Care dintre noi ar ramane in Romania pentru 200Euro cand ar avea o oferta din afara de, sa zicem 2000 Euro? Desi pentru ei nu prevad o evolutie rapida, nici unul dintre ei nu are tupeul si dorinta de a reusi a lui Mutu care de la Pitesti demonstrase ca poate. Ei nu pot fi titulari inca, ar fi fost bine sa mai creasca 1 an in tara, sa joace ca titulari si sa poata duce un meci pana la final. Parerea mea este ca daca pleaca acum nu vor ajunge niciodata jucatori de varf.
    Dinamo va merge bine si fara ei, Marica oricum nu era titular, iar Zicu va putea fi suplinit de un jucator mai putin talentat dar cu randament mai bun. Zicu deocamdata nu poate juca un meci intreg cu randament bun. Ce ma doare este suma de transfer care este mica si din care jumatate va merge la Becali, co-proprietarul jucatorului.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #18
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nu e vorba ca ei sa plece din vara, sau ma insel eu?
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  19. #19
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Zicu are o sansa mai mare decat a avut Adi Mutu. E imprumutat la Parma.Dupa parerea mea la Parma ar putea prinde mai usor primul 11 si sa arate ce poate.La Inter i-ar fi imposibil dupa parerea mea. Dara daca aia de la Inter o sa vada ca baiatu joaca la Parma s-ar putea sa-l ia in vara in trupa lor. Cred ca asta e si planul lor. Totul depinde de Zicu. Daca e cu capul pe umeri va ajunge mare daca nu..... va juca si el cu Codrea si Nastase prin Serie B.
    In ce-l priveste pe Marica aici e alta poveste. Eu il consider unul dintre cei mai valorosi atacanti.Dinamo ar face bine sa-l foloseasca cel putin pana la vara. Daca nu-l pierde in iarna sigur la vara va pleca.
    Dinamo nici in ruptul capului nu vor mai avea asemnea rezultate.Asta e parerea mea.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  20. #20
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Zicu s-ar putea sa plece acum, Marica in vara.
    I|Milan, sunt dinamovist si I-am “scanat” pe amandoi: nici unul dintre ei (poate Marica are un plus) nu au tupeul lui Mutu, lucru necesar sa te afirmi in fotbalul puternic, unde daca nu te impui in ochi coechipierilor nu ai sanse de reusita. Plus conditia fizica, la care Zicu e un pic deficitar. Deocamdata sunt jucatori de perspectiva, pana sa confirme mai e mult.
    Mitea, dat de exemplu aici, are o motivatie in plus fata de cei doi: provine dintr-o familie saraca, dorinta de reusita e mai mare decat la cei doi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #21
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Utilizator ai dreptate in ce-l priveste pe Mitea dar cred ca esti prea dur cu Zicu. Sincer sa fiu cand Calinescu a anuntat transferul lui Mutu la Inter am inceput sa rad...am zis ca e cea mai tare gluma. Becali a zis atunci ca Mutu in 3-4 ani va fi propus pentru balonul de aur. Am mai ras o data...... insa ca uite au trecut 3 ani si Mutu chiar a fost propus. Nu e un lucru de ici de colea.... Eu cred ca atat Zicu cat si Marica vor confirma.E drept ca Inter a luat si parnaie de jucatori dar repet totul depinde de Zicu. Se va vedea daca are caracter. Si Mutu a fost plin de talente si figuri dar se pare ca a trecut hopul. Nu e usor sa te trezesti la 20 de ani cu 1 mil de $ .Orice om va avea probleme.Daca nu va avea echilibru se va rata indiferent de domeniu.
    Zicu calitati are altfel nu-l luau. Totul depinde de el. Noua ne este usor sa vorbim, dar hai sa facem un test... nu stiu domeniul in care lucrezi tu , cat castigi unde stai ce conditii ai acasa.... dar daca te incadrezi in patura de mijloc, adica traiesti decent , muncesti pentru bani , presupune ca vei castiga niste bani peste noapte(vezi LOTO) ce faci? itzi mai faci meseria? Nu stiu ..... totul va depinde de cultura ta, de echilibrul tau si de telul tau in viata. Eu asa vad si problema cu Zicu si restul. Ca veni vorba aici a gresit Adian Ilie....s-a accidentat si tras mata de coada caci in Spania cand ai ceva semnat e greu sa dai pe cineva afara....Uite acum are bani nu-l mai doare de salar, decat cred de ochii presei si a revenit pe teren. Eu sunt aproape sigur ca daca nu se va mai accidenta va redeveni ce a fost, bineinteles cu ajutorul lui Lucescu dar trebuie sa fie cineva care sa-ti intinda mana, mai conteaza insa si cum o apuci.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •