Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 56

Thread: Ce se va alege de Zicu, Marica si Dinamo?

  1. #22
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu ma refeream la caracter ci la faptul ca fotbalul modern presupune nu numai talent ci si agresivitate in sens pozitiv si conditie fizica impecabila. Zicu nu are asa ceva spre deosebire de Mutu, Zicu e mai “moale” in opinia mea. Dar sa dea Dumnezeu sa reuseasca…

    Exemplul cu LOTO nu e bun, e un venit extra-job si pe mine m-ar indemna sa muncesc de placere. Asta e un ideal personal, sa nu mai lucrez sub stres permanent pentru bani (noroc cu forumul ca ma relaxez un pic). Sa realizez ceva in afaceri personale sau in domeniile care ma pasioneaza. Bineinteles daca e un castig care sa-mi permita asta. In cazul lui e o provocare continua pe un singur domeniu, fotbalul, nu cred ca are si alte preocupari.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #23
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ar fi bine sa confirme nu numai pentru ei.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #24
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    A , de Dinamo , ei vor juca la fel si in retur , cei doi nu erau titulari .
    Zicu era......
    ex-alpopa

  5. #26
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Eu cred ca cei doi se pot descurca bine in Italia, cu conditia sa fie seriosi. Va amintiti de Mitea? La Dinamo nu il baga nimeni in seama, iar acum joaca in Liga Campionilor.
    Mitea are un tupeu incredibil in viata de zi cu zi, care se traduce in lucruri bune pe teren.
    Totusi, nu poti compara Olanda cu Italia. In Serie A mananci doping dimineata la pranz si seara. Trebuie sa faci fata si la asta, pe langa altele. Apoi, te mai intalnesti cu un Nesta, cu un Maldini, e greu sa faci fata, sint niste nume care ii iau cu fulgi cu tot pe Marica sau Zicu.

  6. #27
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    De acord insa, au destul talent ca sa se impuna. Pana la urma totul depinde de ei daca vor reusi sau nu. Speculatiile sunt de prisos. Mutu nu a avut de la inceput tupeu de aia a si clacat la Inter. Daca Zicu nu se va realiza in 2 ani atunci nu are nici o sansa sa ajunga ceva. Daca nu ii iese atunci va fii o speranta pierduta, daca ii va iesi, cine stie cat de mult succes o sa aiba.

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Lui Zicu ii trebe o femeie zic io (cam greu sa gaseshti makedoance prin Italia...). E cam moale deocamdata...Shi cred k o sa se sperie de aia de prin Italia...In prima faza cel putzin. :p
    ex-alpopa

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Pentru inceput,un salut tuturor de la Timisoara ! Despre subiect acum: suntem in Romania,tara cu economia la pamant,cu o coruptie "infloritoare", cu un nivel de trai execrabil,cu asa-zisi oameni de afaceri.Avem o democratie "originala" ,o privatizare asemenea. In aceste conditii cum poate avea fotbalul o alta imagine? Cat despre Zicu si Marica,depinde de ei cum se vor adapta nu doar la fotbalul de acolo ci si la societatea occidentala.Nu va mai merge cu traditionalul " lasa ca este bine si asa", sau "lasa ca putea fi si mai rau".Depinde si de educatia primita,de caracter.Cat despre cluburile romanesti,nimic bine, ne furam unul altuia caciula,nu poate exista fotbal ( sport in general) cand nu ai economie sanatoasa,iar munca nu este apreciata.COMUNISM=HAOS=SARACIE=CORUPTIE=INGINERII FINACIARE.

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu prea intzeleg nici atitudinea presei, care ii tot ridica in slavi pe Zicu shi Marica. Cik "Marica, unul dintre potentzialii mari atacantzi ai Europei....".....Rahat. Pai cand o sa citeasca asta baiatul o sa se culce pe-o ureche.....Sa speram insa ca are spirit de invingator.
    ex-alpopa

  10. #31
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Nu prea intzeleg nici atitudinea presei, care ii tot ridica in slavi pe Zicu shi Marica. Cik "Marica, unul dintre potentzialii mari atacantzi ai Europei....".....Rahat. Pai cand o sa citeasca asta baiatul o sa se culce pe-o ureche.....Sa speram insa ca are spirit de invingator.
    mi-a placut declaratia lui andone. in zicu s-a facut "o investitie minima", iar marica mai are vreo doi ani pina sa creasca. aia cu presa nu ai de unde sa stii de unde vine spaga

  11. #32
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Si daca s-a facut o investitie minima nu se putea scoate un profit mai mare? sau noi prin definitie suntem idioti? Declaratiile ca nu am avut ce face ca exista clauza aceea....cine dracu a pus clauza aia....?
    Si Marica.....mare mirare daca il pastreaza Dinamo pana in vara....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  12. #33
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Doi jucatori umflati de presa , cum era si Sinmartean la Bistrita etc
    Bati toba cit de tare poti (presa este la fel de vinovata , ca si conducerile cluburilor si compania B&P ) , apoi le nenorocesti cariera ...
    Denis , Catalin , Laurentiu , Mitea ( asta mai are timp ) etc
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #34
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    tie iti place sa crezi ca toti sunt ratati, nu? Mitea e titular la Ajax desi are 18 ani. Apropo pentru ce mai are timp? Care Laurentiu?

  14. #35
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    partea lui dinamo din transferul lui zicu este de 500.000 usd. restul firma becali.

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    tie iti place sa crezi ca toti sunt ratati, nu? Mitea e titular la Ajax desi are 18 ani. Apropo pentru ce mai are timp? Care Laurentiu?
    ROSU!
    ex-alpopa

  16. #37
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Daca pleaca numai Zicu, pt Dinamo nu o sa fie nici o problema majora. Se va bate in continuare cu Steaua pt. titlu, in vreme ce Rapid nu va avea nici o sansa. Stoican a fost o pierdere INCOMPARABIL mai mare si inca nerecuperata.

    Chestia cu banii intrati in "visteria clubului Dinamo" e o prostie. Dupa cum se stie, banii sunt dati acolo de cei din conducere. Asa ca tot ei ii si recupereaza cand fac un transfer. De ce s-ar obosi sa treaca suma reala in acte? Ar aparea numai complicatii inutile.

    Marica nu se grabeste sa plece, sunt sigur. Nu e "flamand", asa ca probabil vrea doar glorie. Cred ca sunt sanse REALE ca el sa nu plece decat mult mai tarziu, in 2005, dar sa plece direct titular la o echipa de top. Fie ea Ajax. Conducatorii de la Dinamo au incasat bani seriosi pe Zicu, asa ca nu se grabesc nici ei sa vanda.

    Oricum nu e o problema daca pleaca doar Marica SAU Niculescu. Daca pleaca amandoi va fi insa grav, pt ca Cl. Dragan sau Barcauan nu sunt de talia lor. Si oricum nu cred ca ramane Dinamo in 2 atacanti.

    Cat despre succesul in serie A... Zicu si Marica sunt inca in formare ca si caractere. Un antrenor bun ii poate modela. Oricum cred ca tupeul lor va creste automat in momentul in care ajung in Serie A. Mai ales ca vor fi si luati in serios, datorita lui Mutu. Dar, pe de alta parte, l-ati caracteriza pe Zidane ca tupeist??? Mie nu mi se pare. Sau jucatori ca Munteanu sau Sabau, au fost ei tupeisti? Deci, tupeul nu e obligatoriu, ajunge si seriozitatea. Si increderea in fortele proprii.

  17. #38
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Marica este prea "smecher" ca sa ajunga mare atacant. Zicu e mai serios si mai modest si cred ca va ajunge un fotbalist adevarat si va fi "creierul" natzionalei in viitorul apropiat. Marica are 18 ani si ultimul model de Mazda, desi castiga deocamdata 200 de euro pe luna. Un baietzas de bani gata nu cred ca e genul de om ambitzios si muncitor. Asta tzine de caracter si din ce se vede din atitudinea tanarului jucator care a prins vreo 2 meciuri titular la Dinamo, e departe. Sper sa ma insel...
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Bine punctat Sabin! Marica parea deja fotomodel aseara.....Ha!
    ex-alpopa

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    In Primul Rand Nu Stiu Ce Se Va Alege De Dinamo Daca Continua Sa-si Vanda Acesti Minunati Copii Pe Care Singura Ii Creste Si Care Fara Sa Fi Jucat Prea Mult In Tara Valoreaza Acum Cat Intregul Lot(vezi Cazul Mitea).de Zicu, Eu Spun Ca Daca Are Putin Noroc Si Se Tine De Antrenamente Si E Serios O Sa Avem Un Alt Mutu Poate(sa De-a Domnul), Iar Despre Marica , Daca Nu Va Pleca Iarna Asta O Va Face Sigur In Vara Sa Le Arate Altora Ca Stie Fotbal Ca Ai Nostri Or Nu Vor Sa Vada Ori Nu Se Pricep Care E Mai Bun Si Care E Baiatul Lui....

  20. #41
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Da Ieppy , ROSU !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #42
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Aha, Ok. L-am uitat pe Rosu. Sincer sa fiu nu ma impresionat niciodata jucatorul ala. Nici cand juca la steaua si nici atunci cand juca la nationala.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •