Results 1 to 6 of 6

Thread: Romani in Formula 1

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    47
    Reputatie
    1

    Romani in Formula 1

    Cu mare mirare am aflat ca o firma din Romania este implicata, tangential, in Marele Circ!!! Cine credeti voi ca face echipamentul lui nea' Schumi'??? Marea firma de confectii din romania Brainconf Braila!!! Shi pe linga echipamentul lui, Brainconf mai face shi tricouri pt fanii Ferrari... Asta este stire preluata de pe site de la Antena 1.
    Pentru moment io zic ca e bine poate cu timpul vom avea shi citiva ingineri implicati in F1 shi mai apoi poate shi un pilot...
    Stay Cool

  2. #2
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Am citit si eu in ProSport despre chestia asta, dar nu mi se pare nimic extraordinar. Romanii au facut mereu lucruri de calitate pentru export.

    Dar piloti romani in F1 nu cred ca o sa vedem in urmatorii 10 ani cel putin...

  3. #3
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Nu se stie niciodata de unde o sa rasara vreun strain cu origini romānesti in F1... un romān "pur-sānge" ar trebui sa fie fff. sponsorizat ca sa ajunga in F1 sau sa aiba f. mult talent, f. mult noroc dar si ceva sponsori. Altfel nu e nici o sansa. Si doar din competitiile noastre rare de kart, nu prea vad de unde... dar speranta exista!

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Din pacate am avut cativa baieti plecati pe afara. Nu au dezamagit, chiar s-au descurcat bine, dar din pacate nici macar nu au terminat sezonul si s-au intors acasa din cauza lipsei sponsorilor. Pacat ca la noi nu exista o firma care sa vrea sa investeasca in viitori campioni de Formula1 . chiar in ultimul FHM scria ca avem inca o speranta. Nu am retinut campionatul, dar la prima sesiune de teste a fost la cateva zecimi de recordul de circuit. Sa speram ca o sa aiba bani sa poata rezista macar un sezon.

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    La noi principala problema sunt sponsorii.Pt inceput cea mai buna idee ar fi realizarea de circuite de viteza la noi in tara.Si abia dupa aceea sa speram la ceva mai mult.
    Momentan este un "tzaca" de 18 ani care concureaza in Formula Ford in Franta,dar ca si ceilalti din urma lui o sa reziste acolo pana i se vor termina banutzii.
    Realitatea este o insiruire de metafore care incearca s-o descrie

  6. #6
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    Un pusti de 4 ani Brad Braumnner din Elevetia dar cu cetatenie romana are cele mai mari sanse sa intre in formula 1 ; pana acuma ac castigat toate campionatele unde a participat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •