View Poll Results: Urmariti acest forum?

Voters
13. You may not vote on this poll
  • DA (il consider util)

    12 92.31%
  • NU

    1 7.69%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Diverse (grupate intr-un topic)

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Diverse (grupate intr-un topic)

    Noi, cei de pe forumul UTA-ei, dorim sa uram tuturor utilizatorilor OLS

    Sarbatori Fericite! si Hristos a Inviat!

    Inevitabil ajungem in "domeniul nostru de activitate", asadar dorim succes echipelor voastre favorite (poate mai putin in confruntarile cu UTA ) si sa auzim numai de bine!

    Paste Fericit!

    FC UTA Arad/Suporter OLS.

  2. #2
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Question Urmariti acest forum?

    Cred ca e timpul sa trag niste concluzii, ca moderator aici pe UTA.
    As vrea sa stiu daca se justifica activitatea de pe acest forum. Adica, as vrea ca utilizatorii care gasesc utile toate stirile prezente aici despre UTA si care urmaresc ce se posteaza, sa voteze in acest Poll cu DA. Deci, doar cei care urmaresc.
    Nu este un Poll despre UTA, ci despre eficienta acestui forum, deci rog pe cei cu tendinte anti-UTA, de data acesta sa stea deoparte. Asta daca nu cer prea mult.
    De ce acest Poll acum? Pentru ca eu am impresia ca interesul pentru sectiunea UTA de pe OnlineSport este mic si poate nu se justifica implicarea mea la nivelul actual si nici facilitatile oferite de forum.
    Daca sunt utilizatori care doar, urmaresc, si nu posteaza, pot sa voteze, fara a lasa un mesaj. Se poate acest lucru.
    Asadar, niste rezultate obiective m-ar interesa. Va multumesc.

  3. #3
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Este timpul sa po****m si acest forum, ca m-am cam saturat de balacareala de pe oficial. Imi pare rau ca multzi suporteri neglijeaza acest forum, dar eu voi face tot ce imi sta in putintza pt a face ceva.
    Semper Fidelis

  4. #4
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Exclamation The_Kid

    Quote Originally Posted by The_Kid
    Este timpul sa po****m si acest forum, ca m-am cam saturat de balacareala de pe oficial. Imi pare rau ca multzi suporteri neglijeaza acest forum, dar eu voi face tot ce imi sta in putintza pt a face ceva.
    Pai eu te-as ruga sa nu faci asta! Ei stiu de existenta lui... nu vreau sa ii facem reclama! Daca ei considera ca merita sa posteze si aici, e ok, daca nu, iarasi e ok.
    Eu m-am gandit ca OLS-ul sa fie un al 2lea loc de intalnire, k sa zic asa, al utistilor. Dar... nu stiu, nu pare a fi.

  5. #5
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Dorele, eu postam pe o gramada de forumuri si ep altele eram doar in stadiul de vizitator. In urma polemicilor avute, eu m-am decis sa nu mai postez pe forumul oficial al UTA-ei si nici cel al lui Poli AEK.
    Exista la noi pe forum catziva useri de care efectiv mi-e greatza si sa le mai rostesc nuimele. M-au acuzat ca sunt prea dur si radical, dar sorry nu ma pot abtzine si sa privesc nu nepasare faptul ca UTA este batjocorita si hulita pe nedrept.
    Oricum e mai liniste aici, iar forumul este mult mai organizat, iar pe deasupra nici nu imi fac nervi cu tot prostu`. Putem sa vb-im pe tema mai multor subiecte, nu numai cele dedicate ultrasilor si stilului ultra`. Ca tot veni vb, Dorele sper sa imi permitzi sa fac o mica reclama unui forum destinat ultrasilor www.tiforum.dap.ro . Este un forum la inceput de drum care nu face concurenta celui de pe ols fiind destinat altor subiecte de discutzii.
    Astept si parerile voastre.
    Semper Fidelis

  6. #6
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    The Kid, ce polemici ai avut pe forumul lui Poli? Din cate tin eu minte ai avut un comportament civilizat si nu s-a luat nimeni de tine in scurta ta trecere pe acolo
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  7. #7
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    sergio .... am vazut si eu cum "nu s-a luat" nimeni de el :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #8
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Ce sa zic, o fi cum zici tu... oricum eu n-am urmarit intreaga discutie, dar banuiesc ca daca n-ar fi provocat discutii aprinse, nu s-ar fi luat nimeni de el doar asa, fiindca e utist...
    Last edited by Sergio; 16th April 2004 at 14:00.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  9. #9
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Sergio nu era vb-a de forumul vostru de pe OLS, ci de cel oficial. Acolo m-am contrat cu unii, in special cu soarecul ala de sefu clasei. Oricum cu unii dintre voi nu se poate discuta. Daca esti aradean, te catalogheaza automat ca fiind tzaran, deh voi timisorenii. Tu pari ok, dar sincer m-am saturat de polemici din astea ieftine. Numai ei sunt cei mai adevaratzi, ei au lansata miscarea ultra` in România, ei in sus, ei in jos. Azi maine ma trezesc ca au inventat si mersul pe jos.
    Din cauza asta m-am saturat sa mai imi fac nervi aiurea si sa ma pun sa ii explic fiecarui in parte ca noi asha, ca trebuie sa se generalizeze pt niste uscaturi care sunt peste tot. Degeaba nu ai cu cine.
    Semper Fidelis

  10. #10
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Stiu ca e vorba de site-ul oficial, la el m-am referit. Oricum sunt multi bagatori de seama si pe acolo, ca peste tot de altfel. Si eu m-am retras de pe forumul vostru oficial din cauza lui Rommy (apropo, mai misuna pe acolo?) si cred ca e mai bine asa, ca n-are rost sa ne certam ca prostii.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  11. #11
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Exclamation Alaturi de UTA aici pe OLS sau nu?

    Sunt moderator de ceva timp pe aceasta sectiune. De fapt eu am creat-o, eu am moderat-o (desi nu a fost nimic deosebit de moderat), eu am dezvoltat-o.
    Totusi, un lucru nu mi se pare normal. Si anume lipsa celor care posteaza. Mai tot timpul au existat 3-4 utilizatori interesati de UTA. Acum, de ceva timp bun... I stand alone. Perioada aceasta coincide cu evolutia mai slaba a clubului aradean. Totusi, eu stiu ca fanii adevarati raman langa echipa indiferent de perioada. Mai mult, acest forum dedicat UTA-ei zic eu ca este cel mai complet si mai pus la punct, cum se zice. Din orice punct de vedere. Forumul OLS, in ansamblul sau este cel mai de succes forum pe teme sportive din Romania. Si cu toate acestea... nu imi pot explica ignoranta si dezinteresul.
    Am decis in mod irevocabil sa mai fac un poll care va ramane deschis 35 de zile. Daca intre timp (odata cu inceperea campionatului) se vor arata suporteri utisti interesati sa mentina acest subforum in viata, ar fi bine sa si voteze. Oricum, in aceasta perioada au sansa sa posteze si ei (nu e de ajuns un vot la optiunea DA, din complezenta). Eu am facut-o destul.
    Altfel, ca toate lucrurile bune in Romania, acest subforum va muri. Nici nu am cui sa ii transmit distinctia de Moderator, pentru ca nu am cui. Eu consider ca mi-am facut datoria si nu oricum, ci bine.
    Pana la urma la fel ca si o echipa, acest subforum exista pentru suporteri, iar daca ei nu exista, subforumul nu exista.
    Cu respect, Daphix_ intotdeauna alaturi de U|T|A.
    Last edited by RedBaron; 24th July 2004 at 00:58.

  12. #12
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Daphix, nu-ti mai fa atatea griji, ca forumul oricum va exista, la fel si suporterii. Depinde si de tine sa aduci cat mai multa lume pe forum.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  13. #13
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Are rost! Sunt convins ca exista o groaza de suporteri care citesc dar inca nu s-au convins sa scrie... Cum ii convingi? Nu stiu... ideea e ca acelasi fenomen e pe tot forumul .
    Bafta! Don't give up!
    Last edited by fia; 24th July 2004 at 06:29.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  14. #14
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Are rost, si daca acum sunt putini. Imagineaza-ti ca intra un fan UTA pe forum. Ar fi normal sa nu gaseasca UTA la sectiunea suporteri? Nu.
    Uite eu sunt printre aia care citesc, de exemplu
    Sa moara oaia vecinului.

  15. #15
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Red face Multumesc de aprecieri

    Multumesc de mesaje. Stiu ca unii din voi mai dau cate o raita pe aici si ca citesc. Imi pare rau ca de acum incolo nu vor mai putea afla (poate...) asa rapid tot ce e nou pe la noi.
    Eu ma refeream la suporteri utisti. M-am exprimat foarte clar si concis, in primul mesaj. Un fan UTA daca intra pe forum, chiar daca nu este tipul de fan care posteaza des, tot lasa un mesaj. In ultimul timp nimeni nu a mai fost interesat de acest forum. Pentru mine este o afacere incheiata si imi pare rau ca nu am 1, UNUL, un user caruia sa-i las moderarea. Un utist... Asa ca ea va reveni cuiva... depinde de Administratori si Moderatori.
    Stiu ca lumea e in vacanta momentan, dar niciodata acest forum nu s-a ridicat la calitatea si ideea in care a fost conceput. Asta e realitatea si eu sunt un om realist. Pentru mine e clar ca forumul a avut tot ceea ce ii trebuia. Probabil ca multi (fani UTA ma refer) s-au multumit sa urmareasca. Pai atunci sa urmareasca si de acum incolo daca au ce... Poate pe viitor va fi cineva interesat, dar nu va fi persoana mea. Eu voi ramane un simplu utilizator aici pe UTA. Inca odata, m-am exprimat clar in primul mesaj, fara sa las loc de interpretari.
    Si ca o ultima idee: vreau sa spun sincer ca ma bucura interesul suporterilor timisoreni fata de UTA, avand in vedere prostiile care se mai intampla. E de ajuns sa ne uitam la voturi . Si e ceva normal! Si pe mine ma intereseaza Poli, deoarece e rivala noastra sportiva si vreau tot timpul s stiu cat mai multe despre adversar... E normal! UTA fara Poli, Poli fara UTA, nu ar fi tot aia!
    Am putut duce discutii normale, cu argumente. Macar aici, pe acest subforum am fost (si probabil vom ramane) prieteni. E un inceput, un exemplu, daca altii l-ar urma... dar vedeti ca lumea nu e interesata... Atrage doar violenta in limbaj, tigania, mocirla, prostia si... ma opresc aici
    .
    Numai bine!
    Last edited by RedBaron; 26th July 2004 at 20:28.

  16. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Daphix_, parca mai deschisesei o data threadul asta Si ai primit 12-0 asa rapid ca forumul are rost. Acum e "numai" 9-0... Take patience, revine UTA in A. Si, pina atunci, oricum fanii ramin...

  17. #17
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Pai, uite eu ma tin de cuvant si mai raman moderator aici pe perioada de valabilitate a poll-ului. Apoi o sa trebuiasca sa numesti pe altcineva eventual. Eu nu pot sa-ti recomand pe nimeni. Deci... ramane la latitudinea ta. Nu pot intretine un forum nepo****t. Nu-si are rostul si... asta doare, mai ales ca e vorba de UTA. Am facut tot ce era normal, in plus intr-un timp am pus si poze (mai mult ca sa-si faca omu' idee) de la meciurile UTA-ei. Mi s-a parut ca subforumul asta e chiar foarte bine pus la punct, dar... pentru cine? ...forumul a ramas nepo****t. Mi se pare normal sa ma re-profilez atunci.
    Asta e realitatea. Asa ca, de pe acum poti sa te gandesti cum vrei sa faci cu UTA, ca eu ma retrag din calitatea de moderator. Irevocabil. Raman aici pe forum, dar nu in calitate de moderator pe UTA. Cam asta e.

    PS=poll-ul acela, precedentul, era cu referire la utilitatea subforumu-ului UTA-ei. Intr-adevar erau/sunt care urmaresc acest subforum, dar nu utisti. Ori.. asta e problema. Poate pe viitor, cum spui... dar eu ma uit in prezent/trecut si nu vad nimic.

  18. #18
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Pina incepe campionatul nu prea sint prea multi pe forum, oamenii sint poate plecati. Stai linistit ca vor reveni ei numa sa inceapa meciurile.

    Oricum se vor aseza lucrurile si pe la voi si veti putea privi cu incredere campionatul care vine. Oricum succes!!!

  19. #19
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Exclamation Poll adresat utistilor

    Inca odata multumesc pentru votul de incredere, insa rog sa nu mai voteze decat utistii. Pana acum a votat unul. Daca cititi atent veti vedea ca le ei se refera poll-ul:
    Quote Originally Posted by Daphix_
    Am decis in mod irevocabil sa mai fac un poll care va ramane deschis 35 de zile. Daca intre timp (odata cu inceperea campionatului) se vor arata suporteri utisti interesati sa mentina acest subforum in viata...
    Scrie asta in primul post.
    Poate nu am fost eu destul de clar. Nu am subliniat asta. Nu este nevoie de voturi de complezenta si nici de voturi anti asa de frumusetea lucrurilor. Stiu ca unora le place sa voteze pentru a se simti bagati in seama. Asta sa o faca insa la ei pe subforum si sa-si vada de treburile lor. Asa ca un sfat prietenesc...
    Bun, as dori ca acest mesaj sa fie ultimul la acest topic. Ramane doar optiunea votului, pentru cei vizati. Daca cineva are ceva de spus, o poate face pe Tur/Off-topic sau unde considera.
    Macar poate reusim sa punem un utist in continuare moderator. Avand in vedere ca doar unul a votat, eu am sa ii dau un PM sa il intreb daca nu doreste ca eu sa il propun moderator (deoarece eu nu pot numi pe nimeni).
    Numai bine!

  20. 3rd August 2004, 13:23
    Reason
    vezi mesajul precedent

  21. 3rd August 2004, 13:53
    Reason
    vezi mesajul 9

  22. #20
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Ti-am spus si pe PM. Nu are rost sa renunti acuma. Avem dezavantajul ca forumul oficial atrage marea majoritate a suporterilor UTA-ei de pe net. Mai este forumul de la Spetza unde suntem noi de noi. Aici din pacate intra cam putina lume. Si cei ce au fost, au cam renuntat sa mai posteze. Ramanem noi 2 si mai ataragem si pe altii.
    Semper Fidelis

  23. #21
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Ei, e decizia mea. Motivele pot fi superficiale sau nu, dar le-am expus mai sus. Decizia ramane. Eu ti-am raspuns si pe PM, zic si aici. As vrea sa propun pe cineva. Poate ramane in continuare un utist moderator. Nu pot garanta ca Administratorii te vor numi daca tu te decizi ca vrei, dar macar... ai fost propus

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •