Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 65 of 65

Thread: Transferuri

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pai ar fi bine sase intample asa ceva... dar mai estetimp. Candse incheie perioada in care pot fi transferati jucatori?

  2. #65
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Norbert Varga īn alb-violet
    Radu Bichiş


    Īnainte de startul Diviziei A, fostul căpitan al echipei UTA Arad, Norbert Varga (25 de ani), a fost una din priorităţile Politehnicii pentru a īntări defensiva. Totuşi, Varga a semnat pe 3 ani cu Sportul Studenţesc, dar nu a apucat să joace nici un minut pentru echipa lui Dan Petrescu īn actualul sezon. Oficialii bănăţeni nu s-au dat bătuţi, oferind 350.000 de dolari pentru transferul lui Varga pe Bega, īnsă patronul Sportului, Vasile Şiman, a forţat nota, solicitīnd o sumă dublă: 700.000 de dolari!

    Supărat că nu este lăsat să joace la Poli, fundaşul nu s-a mai prezentat la Sportul, antrenīndu-se la Arad. De ieri, īnsă, după ce şefii lui Poli au reluat discuţiile cu Şiman, Varga se pregăteşte cu formaţia alb-violetă. "Aştept să se īnţeleagă conducerile, eu să pun apoi doar semnătura pe contract. Am convingerea că voi putea juca īntr-un final la Poli, pentru că acum depinde de conducători. Eu vreau să rămīn la Timişoara şi cred că-n două zile voi avea un răspuns favorabil", a spus Varga. Fotbalistul are pregătit deja un contract pe 5 ani, cu un salariu de 50.000 de dolari īn primul sezon, care va creşte progresiv.

    „E adevărat, am reluat discuţiile cu Vasile Şiman. Nu pot să comentez nimic”
    Toni Doboş, preşedinte Poli Timişoara

    „Nu pot să mă pronunţ acum īn privinţa lui Varga. Nici ştiu īn cīte zile, ce voi face, nu pot să spun absolut nimic”
    Vasile Şiman, patron Sportul Studenţesc

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •