Results 1 to 9 of 9

Thread: Divizia A 2002-2003

  1. #1
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Divizia A 2002-2003

    Vom invinge astazi stiinta
    AVANTI BIANCO-NERI!!!

  2. #2
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Nu numai ca Sportul nu i-a batut pe Craiova, dar nici ieri cu Dinamo n-a reusit altceva decat sa doboare un record de 69 de ani la goluri marcate.

  3. #3
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Daca te referi la numarul de goluri marcate de Sportul, prin '85 au inscris tot de cinci ori in poarta lui Dinamo (a fost 5-0). Daca te referi la totalul de goluri, atunci Sportul doar a contribuit.

  4. #4
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Ma refeream la numarul total de goluri marcate. Stiu cand Sportul i-a batut pe Dinamo la 31 mai 1986 (5-0) chiar in Groapa. Pe vremea aceea la Sportul juca si Hagi, care de fapt a dat chiar si doua goluri cainilor in meciul respectiv.

  5. #5
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Ce pareri aveti legate de cele intamplate cu Sportul Studentesc in ultima vreme, de toata tevatura cu Siman si Becali? Cine credeti pana la urma ca are dreptate, Siman sau Becali?
    Mie sincer sa fiu imi pare rau de echipa si de suporteri. Sportul a jucat frumos anul asta si nu merita sa retrogradeze. Sanse de a evita retrogradarea ar mai fi doar teoretice, adica doua victorii cu Steaua si FC Arges plus un posibil esec al Otelului sau al lui Poli AEK. Deci putin probabil ca Sportul sa se poata salva de la retrogradare.

  6. #6
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Pacat de Sportul! Nu stiu care are dreptate, poate ca nici nu ma intereseaza, dar cred ca esti de acord cu faptul ca nici "conducatorii" nu sunt profesionisti, daca se ajunge la chestii din astea.

    Eu cred ca Sportul trebuia (sa fie lasata) sa joace toate meciurile, iar apoi, dupa sfarsitul campionatului, daca se constata ca Sportul are "datorii" sa fie retrogradata.
    :forza uta:

  7. #7
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Daphix nu uita ce s-a intamplat cu UMT-ul tot in plin campionat si doar pt 25.000$.Sportului inca i s-au dat si prea multe amanari.Asa ca lasa legea sa functioneze pt toti,indiferent de nume .Banuiesc ca nu ti-ar conveni ca UTA sa fie retrogradata din cauza asta. /nope/
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  8. #8
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Interesanta faza cu cei 50000 usd pentru Mircea Sandu!!

    Daca e adevarat inseamna ca Mircea Sandu este in stare de orice pentru bani!
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  9. #9
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Eu sunt intrigat de actiunile lui Siman asta , oricat as vrea nu pot sa-l inteleg , ar fi putut sa vanda un jucator sau sa se inteleaga cu Steaua
    ( pana la urma tot acolo a ajuns , Becali l-a luat pe Dinita platind o anumita suma ) ... acum este in pericol sa piarda o serie de jucatori ....
    mi se pare un personaj foarte ciudat si foarte rigid ,... si ce echipa frumoasa era Sportul!!
    De acord cu tine Edmond. Nici eu nu inteleg ce vrea Siman. Pe de-o parte jucatorii nu sunt platiti la timp, si toata lumea crede ca Siman n-are bani, iar pe de alta vad ca Siman nu e prea interesat sa castige bani din moment ce l-a dat pe Dinita pe mai nimic Stelei. In plus vad ca acum l-a angajat pe Dan Petrescu antrenor, si banuiesc ca nu l-a angajat pe gratis, nu? Deci bani sa de lui Dan Petrescu are, bani anul trecut pentru Andone a avut, dar pentru jucatori nu? Si inca ceva, dece nu da prime de meci sau anul asta nici macar de obiectiv? Ciudat, foarte ciudat!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •