View Poll Results: Care din urmatoarele echipe vor ajunge in primavara europeana?

Voters
38. You may not vote on this poll
  • Steaua

    21 55.26%
  • Dinamo

    8 21.05%
  • Rapid

    9 23.68%
  • CFR Cluj

    6 15.79%
  • Gloria Bistrita

    4 10.53%
  • Nici una

    11 28.95%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 114

Thread: Care din cele 5 echipe din Romania vor ajunge anul acesta in primavara europeana?

  1. #1
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1

    Care din cele 5 echipe din Romania vor ajunge anul acesta in primavara europeana?

    Anul acesta suntem reprezentati de 5 echipe in competitile europene:
    Steaua - Uefa Champions League
    Dinamo, Rapid - Uefa Cup
    CFR Cluj, Gloria Bistrita - Intertoto
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  2. #2
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    anu asta niciuna sau.........DINAMO ............
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Steaua .... are culoar...daca nu intra in grupele champions league ,are toate sansele sa itnre in grupele UEFA , de unde cu putin noroc si iese...

  4. #4
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Din punctul meu de vedere mi-as dori sa intre toate cele cinci echipe, doar sunt roman si daca ne vom califica cu mai multe echipe ne va creste si noua cota...Stiu ca este apropae imposibil dar macar sa speram ca cel putin o echipa va ajunge in primavara europeana.
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  5. #5
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    in ce priveste gloria bistritza si chiar si cfr cluj e Imposibil !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    iar Dinamo si Rapid au sanse ceva mai mari de 20 % sa intre in grupele UEFA

    Din cele 40 de echipe din turul I al Cupei UEFA (cel dinaintea intrarii in grupe) ia`ti niste adversari , in fata carora Dinamo sau Rapid nici nu respira.

    1) CSKA MOscova
    2) Roma
    3) Leverkusen
    4) Stuttgard
    5) Auxeurre
    6) Galatasaray
    7) AZ Alkmaae
    8) FC Sevilla
    9)Middlsbourgh
    10) Espanyol
    11) Sampdoria
    12) Palermo
    13) Besiktas

    De asemenea sunt niste echipe din Champions League , care nu sunt capi de serie in turul III si care in mod normal ajung in UEFA

    14) Sahtior Donetsk
    15) Betis Sevilla
    16) Slavia Praga
    17) FC Basel
    18) Wisla Kracovia
    19) Partizan Belgrad
    20) Udinese


    Astea sunt echipe in fata carora nu sufla .Celelalte oricum pleaca cu prima sansa , dar ar fi cat de cat accesibile ...

  7. #7
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    @vlad1607.....din pacate sunt nevoit sa itzi dau dreptate...
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  8. #8
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by esku
    Din punctul meu de vedere mi-as dori sa intre toate cele cinci echipe, doar sunt roman si daca ne vom califica cu mai multe echipe ne va creste si noua cota...Stiu ca este apropae imposibil dar macar sa speram ca cel putin o echipa va ajunge in primavara europeana.
    Gloria si CFR nu vor ajunge nici macar in UEFA. Iar daca ar ajunge ne-ar micsora coeficientul pentru ca punctele adunate nu s-ar mai imparti la 3, ci la 5, iar Gloria si CFR nu cred ca ar reusi sa rupa gura targului in cupa UEFA (presupunand prin absurd ca ar castiga cupa Intertoto). Sper sa nu se supere nimeni

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    poate vre`o 2-3 ceferisti ... ca gloriosi nu sunt pe forum

  10. #10
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Care 5 mai frate, ai baut ceva... Romania nu are decat 3 echipa in cupele europene, Intertoto e doar pentru a da sansa unor nume mari care au terminat pe locuri care nu le-a permis accesul direct in UEFA...

    N-ati vazut cu ce echipa de juniori a jucat Athletic azi... ce naiba, acolo bat cu 6-0...

    Ca sa revin la intrebare eu cred ca Steaua si Dinamo o sa ajunga in grupele UEFA...
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  11. #11
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Gloria si CFR.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  12. #12
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Niciuna.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #13
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Eu cred ca Gloria si CFR.
    ne bucuram pentru tine si pt crezurile tale
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  14. #14
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    steaua nici o sansa , s-ar putea rapid si dinamo in grupe

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    hahahahahah

    Steaua e cap de serie si are toate sansele sa dea peste niste pescari accesibili ... plus ca are experientza meciurilor europene;
    DInamo si Rapid... poate una dintre cele 2 care o sa aiba noroc la tragerea la sorti

    Daca in turul I pica:

    CSKA Moscova- Rapid si AS ROma - Dinamo , o sa ne bucuram ca vine din nou la Bucuresti o echipa mare (AS Roma) si sa vada si giulestenii cum e sa joci cu detinatoarea trofeului

  16. #16
    sport legend DaRk_Star's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    dobrin&neaga city...
    Posts
    367
    Reputatie
    1
    @cry,fi realist..
    inainte de a ajunge in grupele cupei uefa,rapid,dinamo si,probabil steaua,vor trebui sa treaca de un singur,mare,lat si al dracu tur al cupei uefa....in care tur al cupei uefa steaua va fi cap de serie in cazul in care nu reuseste vreo surpriza in turul 3 al champions league si va umple de oftica...
    rapid si dinamo nu vor fi capi de serie si,cum a aratat paul,vor avea de unde alege un eventual adversar....

    dupa cum vezi,steaua are sansele cele mai mari la o primavara europeana..sa nu mai vorbim de cazul fericit in care ar ajunge in grupele champions league,unde e de ajuns sa traga pentru locul 3 ca sa prinda iar primavara europeana...

    cat despre cfr si gloria,sa ne multumim daca vor trece de turul asta...cfr nu prea are sanse la bilbao,dupa doar 1-0 in tur (bravo totusi pentru rezultat),in timp ce gloria s-ar multumi cu o dubla impotriva lui deportivo la coruna...
    invingatorii vor fi mereu criticati,campionii insa niciodata...[COLOR=Blue]steaua[/COLOR][COLOR=Red] 4ever[/COLOR] ...

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    ehe ,...ei nu sunt in stare sa treaca de turul II si vorbesc de primavara europeana ...s-au invatat cu binele...
    de abaia am reusit noi dupa 11 ani sa ne calificam ... ei (Rapidul) nici nu stiu cum arata o primavara europeana , iar 95 % dintre dinamovistii de pe forum nu stiu cum e sa joace Dinamo in primavara ...

    Lasati`ne sa ne pregatim pentru primavara europeana ar zice Borcea...

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Ma , voi nu vedeti ca stati prost cu atacul si ca in locul lui Munteanu n-a venit nimeni ?

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    stai linistita ...
    1)mai e timp sa ne luam un mijlocas , si de voie de nevoie avem atac.
    Oprita punct fix;
    Dica , DInita , Cristea , Iacob...unu o fi in stare sa dea gol ...

  20. #20
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Steaua are cea mai mare sansa sa ajunga in primavara europeana..ori in CL ori in UEFA, in CL sanse mai mici sa ajunga, dar ar fi perfect sa ajunga in grupe...

    Dinamo cu putin noroc la tragerea la sorti poate ajunge in grupele UEFA..

    Rapid cu foarte mult noroc poate sa ajunga si ea in grupe...dar ma cam indoiesc

    CFR & Gloria nu cred ca au sanse sa ajunga nici in cupa uefa..

  21. #21
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by t.b.
    Care 5 mai frate, ai baut ceva... Romania nu are decat 3 echipa in cupele europene, Intertoto e doar pentru a da sansa unor nume mari care au terminat pe locuri care nu le-a permis accesul direct in UEFA...
    Ma esti dilau?!?!?!....ma faci sa rad Cupa Intertoto este o competitie oficiala din programul UEFA. Atat timp cat aceasta competitie are o miza .... calificarea in Cupa Uefa ..... atunci le putem considera si pe cele doua echipe din provincie, CFR Cluj si Gloria Bistrita, angrenate in lupta pentru calificarea in primavara europeana.
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •