Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 43

Thread: " CINE SUNTEM ?..Suntem celebra galerie din Peluza Nord se stie..."

  1. #1
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1

    " CINE SUNTEM ?..Suntem celebra galerie din Peluza Nord se stie..."

    Citatul e din Wikipedia :

    " The clubs' colours are red and white.

    The clubs' symbols are two red dogs, similar to the Dacians wolves.

    Dinamo's "Nuova Guardia" was the first real utra group in Romania, founded in 1992, but today, the strongest ultra group in Romania is known under the name of Peluza Catalin Hildan (PCH) from the name of the stand where the group is located. Catalin Hildan is a former Dinamo player, that died on the pitch "
    Last edited by vlad1607; 30th September 2005 at 19:32.
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  2. #2
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Cel putzin!!!
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  3. 30th September 2005, 19:29
    Reason
    Off-topic - scuze ca intervin pe forum la Dinamo, dar nu e nici un moderator in zona, nu puteam lasa sa degenereze

  4. 30th September 2005, 19:31
    Reason
    Off-topic - scuze ca intervin pe forum la Dinamo, dar nu e nici un moderator in zona, nu puteam lasa sa degenereze

  5. #3
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    O galerie cu una dintre cele mai frumoase coregrafii si mesaje intepatoare!
    Unul din mesajele preferate e cel cu "Degeaba ai Maybach,daca ai dat bani la bac si nu stii cine e Bach!"
    AFC Red member

  6. 30th September 2005, 19:33
    Reason
    Trolling

  7. 30th September 2005, 19:35
    Reason
    Trolling

  8. 30th September 2005, 19:42
    Reason
    Trolling

  9. #4
    RED DOG george-dinamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    discutie pe chat gsp cu nicolita....bajetul alearga suta cam in 7 secunde...sa vina aia de la cartea recordurilor ca 9.77 nu mai e in picioare, banel il depaseste de cateva ori pe zi...mama cum ii reprezinta baiatul asta...oaia merinos va trage in jos... =))
    [SIZE=4][COLOR=Red]DINAMO per SEMPRE[/SIZE][/COLOR]

  10. 30th September 2005, 19:50
    Reason
    Trolling

  11. 30th September 2005, 19:53
    Reason
    Trolling

  12. #5
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Da vi s-a vazut apreciata coregrafia pe siturile ultrasilor din afara!!!

    Din pacate suntem si la alte meciuri ,poate ar trebui sa vezi tupeul unor dinamovisti de "a nu fi " si de a "nu" afisa bannere cu Dinamo in timpul unui meci Poli Iasi-Steaua unde publicul este 99% stelist!Voi stiti sa va faceti eroi niste personaje care intra in teren si agreseaza jucatorii ,iar dupa sa-i puneti in functii pompoase de marketing!Apropos,postasul stie ce e ala branding?

    Explica-mi si mie termenul de soldovean,ca nu sunt in tema cu argourile din sudul tarii!
    AFC Red member

  13. #6
    doghunt
    Guest
    soldovean? ce inseamna? .....imi iau ban daca spun ..intelegi tu

    sintem demult prezenti acolo si pot sa scriu cand vreau pe siturile alea cum a scris si un dinamovist despre ei.Atat ca n-a avut ce sa scrie.
    Cand a strans giovani becali pe erasa "ultrasii pe bani" si le-a bagat manerul sabiei ninja in fund si i-a pus pe urma sa suga manerele tot "utrasi" erati?

    veniti 3000 in tribuna, toata lumea stie , chiar sefii clubului si cei suporteri au recunoscut ca luau bani la greu, coregrafii ...dar ce vorbim de coregrafii
    pana si cel mai simplu banner nu folositi decat la 3 meciuri pe an, in rest bea nicu galerie banii dati de porcea pt coregrafii
    hai s-o spunem pe-a dreapta, dinamo n-a avut niciodata galerie adevarata
    apareti voi doi moldoveni si trei clone pe forum sa sustineti ceva de care n-aveti habar.

  14. #7
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    In primul rand incerca sa scrii corect gramatical sa inteleaga si prostii de moldoveni,in al doilea rand,sunt mai multe factiuni independete care sustin Dinamo,dar daca ai fi chiar informat ai stii asta,PCH a avut mereu coregrafii la meciurile importante,daca sunteti frustrati ca meciurile cu Craiova nu mai reprezinta derby pt nici o echipa mare asta e si nu ati vazut coregrafie inseamna ca nu meritati pt nu mai sunteti ce ati fost,in al patrulea rand nicu galerie nu este liderul din PCH este doar un alcoolic chemat la emisiuni de genul de ziaristi care-l confunda pe Haldan cu Hitler!

    Ce frumos se dezvolta legendele urbane..Sabii in fund,o fi si vreun fetishist Becali asta...

    Mi-e greata cand il vad,nu=l apreciez ca om,impresar si presedinte de club..dar sa ajungi la urbanisme de astea e ceva!Ma mir ca Dinel nu v-a pus la vreun meci sa faceti coregrafii cu secera si ciocanul!Sau sa veniti imbracati in pioneri!
    AFC Red member

  15. 30th September 2005, 20:27
    Reason
    Off-topic - nu mai raspundeti la trolling, va rog

  16. 30th September 2005, 20:30
    Reason
    Trolling

  17. 30th September 2005, 20:31
    Reason
    Trolling

  18. 30th September 2005, 20:35
    Reason
    Trolling

  19. 30th September 2005, 20:35
    Reason
    Trolling

  20. 30th September 2005, 20:42
    Reason
    Trolling

  21. 30th September 2005, 20:45
    Reason
    Trolling

  22. 30th September 2005, 20:53
    Reason
    Trolling

  23. 30th September 2005, 20:55
    Reason
    Trolling

  24. 30th September 2005, 22:17
    Reason
    Trolling

  25. 30th September 2005, 22:30
    Reason
    Trolling

  26. 30th September 2005, 22:54
    Reason
    Trolling

  27. 1st October 2005, 00:06
    Reason
    Trolling

  28. 1st October 2005, 00:10
    Reason
    Trolling

  29. #8
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Dinamo's "Nuova Guardia" was the first real utra group in Romania,
    founded in 1992, but today, the strongest ultra group in Romania is known under the name of Peluza Catalin Hildan (PCH) from the name of the stand where the group is located.
    Catalin Hildan is a former Dinamo player, that died on the pitch "

    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  30. 23rd October 2005, 12:55
    Reason
    Off-topic

  31. 24th October 2005, 09:22
    Reason
    Off-topic

  32. #9
    incepator
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    16
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by vlad1607
    Citatul e din Wikipedia :

    " The clubs' colours are red and white.

    The clubs' symbols are two red dogs, similar to the Dacians wolves.

    Dinamo's "Nuova Guardia" was the first real utra group in Romania, founded in 1992, but today, the strongest ultra group in Romania is known under the name of Peluza Catalin Hildan (PCH) from the name of the stand where the group is located. Catalin Hildan is a former Dinamo player, that died on the pitch "
    vlad1607 te corectez....prima grupare ULTRAS a fost fondata la Constanta in '92 !! sub numele ULTRAS FARUL !

  33. #10
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Vad ca a facut ordine pe aici Tudose, asa ca nu mai e cazul sa raspund unora sau altora.

    Referitor la Nuova Guardia, fara sa ma dau mare, vreau sa spun si eu ca am participat inca din primii ani de functionare la actiunile de genul: vopsit bannere la stadion pe bucata de beton din spatele tribunei 2, intrunirile saptamanale cu Petre Buduru si cu omul ce-i tinea paltonul (cand era frig iarna si nu mai puteam sa stam in peluza de la Urgenta si intram in sala Dinamo pentru discutii), pe numele lui Cristian Borcea, aranjat cartoane pe stadion pentru coregrafii, carat saci cu confetti, in special la intrarea pe stadioanele ghencea si giudesti, deplasari la toate meciurile din Bucuresti (imi aduc aminte de un meci Steaua Rosie Belgrad - Olimpique Lyon, cand am plecat vreo 3-4000 de dinamovisti de la stadionul Dinamo spre Cotroceni, unde se juca, am umplut vreo 2-3 garnituri de metrou, si cand am urcat de la Eroilor inspre stadion pe strada aia ingusta care trece pe la Min Apararii si da in 13 Sept i-am lasat cu gura cascata pe cei 1000-1500 de sarbi ce venisera la meci, mai ales ca eram toti cu fulare alb-rosii ... a fost o imagine super!), inclusiv la incendiul din Ghencea, cu mers in mars fortat cate 2 ore pe traseul Stefan cel Mare-Gara de Nord-Eroilor-DrTaberei-Ghencea, intrat prin sparturi de gard in Giulesti, incasat sprayuri lacrimogene de la "gabori asasini" doar ca ne inghesuiam sa intram dracului pe stadion cu vreo 2-3 ore inainte de derby-uri, impinsi de la spate tot de jandarmi, etc... Au fost ani frumosi, in special perioada 1995-2000.
    Pe langa coregrafiile memorabile, tin minte in special 2 meciuri jucate in deplasare: un 1-1 in Ghencea prin 1999, cu gol Mutu pentru noi, si egalare pe final a stelistilor prin Rosu, cand dupa un meci in care am avut o groaza de ghinion (4 bare, inclusiv un penalty ratat), cand dupa ce am dominat sonor tot meciul de murea Jean Pavel de oftica si tipa in portavoce la oamenii lui ca "iar se aud numai cainii", am ramas cantand in ploaie 4000 de oameni inca o jumate de ora dupa meci.
    Sau de meciul cu Rapid din 2000 cand Tudor a arbitrat infect de pro-rapid (a dat 2 penaltyuri inexistente pt ei, 2 cartonase rosii gratis pentru Dinamo), cand la sfarsitul meciului, desi pierdusem cu 0-4, Catalin Haldan (Dinu a jucat cu rezervele pt a menaja titularii si a castiga titlul dupa o victorie etapa urmatoare contra Stelei) a venit in fata galeriei si 15 minute a cantat din tot sufletul alaturi de noi din dragoste pentru Dinamo si culorile alb-rosii...

  34. #11
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Catelusilor bate vantu prin discutiile voastre despre cupele europene, la voi sezonul UEFA incepe si se termina in acelasi an asa ca urmatorul thread sa-l numiti Cupele Europene 2006.

  35. #12
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Oierii analfabeti, maimute curentate, ce cauta sa se dea mari aici ?
    Ca n-am auzit de cine stie ce rezultate in cupele europene in ultimii ani. Doar 2 iesiri din Grupe, cu echipe dezinteresate, inseamna performante mari ?

  36. #13
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Il citezi pe Vaccin, probabil semeni cu el ceea ce este grav, unde mai pui ca e si stelist (din pacate recunosc), citeaza si tu macar dupa filozoful fotbalului romanesc ca este in curtea voastra. Performanta din ultimii 2 ani este mica, cel putin pana acum, dar exista, insa la voi lipseste cu desavarsire asa ca sorry.

  37. #14
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remy
    Oierii analfabeti, maimute curentate, ce cauta sa se dea mari aici ?
    Ca n-am auzit de cine stie ce rezultate in cupele europene in ultimii ani. Doar 2 iesiri din Grupe, cu echipe dezinteresate, inseamna performante mari ?
    In cazul tau nu pot fi decat 2 variante, ori esti fanatic si nu mai judeci, ori ai probleme cu gramatica limbii roamne, ce-i cu dezacordul din prima porpozitie?


  38. #15
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Ia du-te tu la furnalele tale si lasa-ne pe noi in pace cu echipa noastra, cu traditia noastra, cu suporterii nostri. Aici nu se discuta nici de gramatica si nici nu se pun diagnostice, "obiectivul" fiind altul. Capisci ?
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  39. #16
    FARIST 100% ULTRAS-CT's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    303
    Reputatie
    1

    Cool

    Quote Originally Posted by vlad1607
    Citatul e din Wikipedia :

    " The clubs' colours are red and white.

    The clubs' symbols are two red dogs, similar to the Dacians wolves.

    Dinamo's "Nuova Guardia" was the first real utra group in Romania, founded in 1992, but today, the strongest ultra group in Romania is known under the name of Peluza Catalin Hildan (PCH) from the name of the stand where the group is located. Catalin Hildan is a former Dinamo player, that died on the pitch "
    fratele meu gresesti ! Prima Grupare ULTRA' a fost cea a Farului , toata tzara stie asta mai putzin voi , "nu stitzi sau nu vretzi sa stitzi" sau "stitzi dar vretzi inducetzi lumea in eroare "

  40. #17
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by starsteel
    In cazul tau nu pot fi decat 2 variante, ori esti fanatic si nu mai judeci, ori ai probleme cu gramatica limbii roamne, ce-i cu dezacordul din prima porpozitie?
    Domn' Otzel, si mai esti aproape de varsta mea, parca mi-e rusine cu tine.
    Ce greseala de dezacord vezi tu acolo ? Explica-te, Maria-Ta, cel cu "gramatica limbii roamne" ! Ca deja scrii numai balarii, ca si aproape toti stelistii, fara sa fii pe subiect, te legi de lucruri marunte, pe care nu le stapanesti mai deloc.
    Ce sa mai zic de "opritiva, nicio si niciun", Stapanii lumii, nici gand, doar a(i) Romaniei si o data a(i) Europei
    Traiasca Steaua Ceausista, dar si cea Cre(s)tina !
    Si mai invatati gramatica limbii romane, cei mai multi dintre stelisti, in frunte cu balbaitul-sef, filozoful JIJI BERBECALI.
    Last edited by remy; 18th February 2006 at 01:23.

  41. #18
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ULTRAS-CT
    fratele meu gresesti ! Prima Grupare ULTRA' a fost cea a Farului
    vorbeam de "first real ultra group "
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  42. #19
    FARIST 100% ULTRAS-CT's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    303
    Reputatie
    1
    REAL neREAL nu contaza .. lumea stie unde a fost fomndat primul group ultras nu primul group REAL ultras
    FARUL FARUL

  43. #20
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    eu zic ca....conteaza....una e sa fie "REAL " si alta e sa nu fie "REAL"...e vorba de CALITATE aici ok?

    PS : de ce zici tu acolo stiu relax dar aici e vorba de " first real utra group in Romania, founded in 1992 "

    o duminca placuta in continuare
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  44. 20th February 2006, 09:48
    Reason
    fara legatura cu topicul

  45. #21
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Ayrton ... m-am suparat ... cum adica nici o legatura.
    Era vorba de acele banere care mie mi-au placut foarte mult, este vorba de:
    - Biletul castigator la "ASTRA"
    - Dinamovistul care juca la calculator FIFA - fotbal.
    Acum mai inteles?
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •