Page 1 of 27 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 552

Thread: F.C. RAPID BUCURESTI - Campioana 2002-2003 | Supercupa 2003

  1. #1
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1

    F.C. RAPID BUCURESTI - Campioana 2002-2003 | Supercupa 2003

    Pentru rapidisti... forever!
    Last edited by rasheedkpenny; 14th January 2004 at 18:54.

  2. #2
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    daca Rapid pierde campionatul o sa ma mai uit la fotbal doar in CL! E o promisiune!

  3. #3
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    62
    Reputatie
    1

    Tipic pentru noi

    Daca nu s-ar fi intamplat asa, nu s-ar mai fi chemat Rapid. A trebuit sa fie regretatul Valentin Stanescu si pe urma Mircea Lucescu ca sa dea peste cap iprevizibilitatea negativa ce ne caracterizeaza. Sa speram ca, pana la urma Rednic ii va urma pe cei 2 eroi mai sus pomeniti si va reusi..taras...sa adauge al 3-lea titlu celor 10 cupe detinute de cea mai iubita echipa din Romania, a carei galerie este in stare sa isi sustina favoritii si la 0-3, celelalte 2 echipe nomenclaturiste - dINAMO si SteAUa, au niste galerii care -daca echipele se afunda in clasament (vezi dinamo) si vezi steaua cand e pe locul 3 sau mai jos (nu mai departe de toamna trecuta) -nu mai exista, sau sunt formate din membrii numarabili la fiecare meci, care striga demisia la 0-1. Rusine!!!
    In orice caz, o victorie obtinuta in urma a doua loviri neintentionate a balonului, si aparare o repriza intreaga cu toata echipa e foarte putin glorioasa...

    Campionii din Giulesti..
    Crisrom
    Hai RAPIDU'!!!

  4. #4
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    Uite vezi, Njock, de aia o sa retrogradati in B, pentru ca Njock - care, daca am observat eu bine- e un respectabil cetatean de culoare - nu poate sa joace singur. Si de aia o sa intre Romania in EU peste .....jde ani, din cauza unor rasisti ignoranti si inculti ca tine.
    ciocan
    Crisrom
    Hai RAPIDU'!!!

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    salutare,
    dupa parerea mea rapidul a jucat mult mai bine in repriza a doua si merita cel putin un egal.

    ce nu inteleg eu este de ce a inceput rapidul sa joace la egal(chestie valabila nu numai cu steaua ci si la bacau).
    in primul rand egalul nu iti aduce mai nimic (asemanator cu o infrangere la valoarea in puncte), iar apoi aveau atatea puncte avans incat isi puteau permite lejer sa mai arunce cateva pe ici pe colo in schimbul unui joc mai pe atac.

    pai ce dracu mai ,aveam echipa sa batem pe steaua la scor, si ne-am bagat cu fundul in poarta de la 1-0. la 3-0 mai inteleg sa protejezi rezultatul dar la 1-0.

    Forza Rapid!

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Njock,
    Las-o mai moale cu asocierea asta Rapid-tzigani. Tzigani is peste tot nu numai pe Rapid. Fac pariu ca pe Steaua gasesti exact la fel de multi.

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Sunt rapidist si dupa meciul de sambata am fost suparat din cauza scorului de la final, puteam scoate un egal. In repriza a 2 a am fost mai buni ca ei.Oricum campionatul este al Rapidului si sper sa ajungem in gr. CL cu toate ca va fi foarte greu.
    Am mai observat ca in retur Rapid a jucat mai slab ca in tur dar isi va reveni la Pitesti et. viitoare.

    FORZA RAPID!

  8. #8
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Am si eu doua vorbe pentru Njock...
    Din cate imi dau seama tot ce poti este sa-i critici pe altii(am citit si posturile de pe Forumul suporterilor lui Poli) fara sa-i vezi pe favoritii tai, care sinceri sa fim sunt sub orice critica(cu un singur jucator, la Njock ma refer, nu faci o echipa). Cat despre Rapid, pana una alta, in ciuda infrangerii cu Steaua, tot au 5 puncte in fata si sunt sigur ca vor castiga campionatul! Si nu te apuca tu sa-i judeci pe suporterii Rapidului... /nope/ atata timp cat isi iubesc echipa(poate mai mult decat oricare altii), fie ei si tigani, nu merita decat cuvinte de lauda!

  9. #9
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Auzi Rasheed, tu nu vezi ce de tampenii si jigniri s-a ajuns sa se scrie aici? Eu in locul tau stergeam mesajele lui njock si crisrom... nu-si au locul intr-un thread pentru suporteri... poate nici macar in cel de fotbal intern, care a decazut rau de tot...

  10. #10
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Imi cer scuze pentru pasivitatea mea de pana acum. Am sters mesajele jignitoare!

    NJOCK, daca ai ceva de spus, te rog spune clar, la obiect si fara a aduce injurii, ok? Intr-o lume ca a noasta este mult mai usor sa injuri si mai greu e sa vorbesti frumos. Nu crezi ca ar fi mai bine sa ne intelegem ca oamenii?

    CRISROM nu cred ca are rost sa intri in polemica, NJOCK nu este nici primul nici ultimul care va vorbi urat pe acest topic (sa speram cu totii ca va renunta la limbajul si la injuriile folosite pana acum), cu siguranta vor mai veni si altii! Ideea de a raspunde in aceeasi nota nu mi se pare o idee prea buna (discutia degenereaza, si nu obtinem nici un rezultat!).

    Multumesc... sper ca veti respecta limitele unui limbaj decent pe viitor!

  11. #11
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Adevarul supara... asta e... no coment. O sa postez versete din Biblie...
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Lasand la o parte "polemicile" anterioare, care oricum nu-si au rostul pe acest thread, sa spun ca eu cred (si sper) ca Rapidul o sa castige campionatul pentru ca echipa valoroasa (pt.campionatul romanesc) au, 5 puncte avans au, le mai trebuie doar ceva mai multa concentrare. Si apoi vor trebui sa dovedeasca la toamna in Europa ca sunt intr-adevar o echipa buna.
    Daca s-ar intampla cumva sa nu castige Rapid campionatul, si sa mai retrogradeze si Poli, dupa ce anul trecut a mai retrogradat si Jiul in C, adica echipele mele favorite, atunci o sa ma las de tot de fotbal, si am zis cu Tomoniu ca ne apucam de crichet sau de sah Speram sa nu fie cazul...
    Life is a joke... but before being a joke, life is a bitch

    Visit www.blatul.go.ro

  13. #13
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Catre bamsedj: exista echipa asta "Blatul Petrila"? Te intreb doar din curiozitate! Poli au jucat super slab cu Otelu, de rasul lumii in a 2-a repriza, chiar mai slab ca UTA! Din pacate...

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Da Daphix_ AS BLATUL Petrila exista, :smarty: deocamdata neoficial, dar ne mai lipseste putin ($) si oficializam treaba
    Life is a joke... but before being a joke, life is a bitch

    Visit www.blatul.go.ro

  15. #15
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Daca Blatul Petrila nu exista oficial, Exista oficial Blatul rapid Bucuresti, copt la cuptorul marca "Arges"
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  16. #16
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Poate ca unii se vor intreba de ce pun acest mesaj la subiectul "Rapid". Raspunsul este "ma dezgusta atitudinea unora". Preferintele mele sportive sunt cu totul altele decat alb-visinii, dar nu pot recunoaste profesionalismul unor sportivi de exceptie precum Sabau, Bratu, Godfroid, Iencsi. Faptul ca pe tricouri au insemnul national, ar trebui sa fie un semn de admiratie si nu unul de intrebari jignitoare. Nu-mi amintesc sa se fi inventat reteta ideala de atribuire a suporterilor. Fiecare iubeste o anume grupare din motivele lui, dar acest aspect nu da dreptul nimanui sa-l jigneasca.
    Inainte de a profera jigniri pe acest forum, ar fi de preferat ca unii sa cugete la logo-ul lui: "Elita discutiilor despre sport". Cui nu cunoaste sensul cuvantului "Elita", i se poate recomanda bibliografie.

  17. #17
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    62
    Reputatie
    1

    Neaveniti pe forum

    Chiar nu poate nimeni pune un "ban" accesarilor acestui forum pentru aceia care nu fac altceva decat sa isi "trateze" frustrarile aruncand cu noroi in stanga si in dreapta? Cred ca putem avea niste discutii constructive, de un anumit nivel, sau macar "tinuta" verbala (un pic de etica- daca acest cuvant mai are o semnificatie?!, n-ar strica).

    Peace!
    Crisrom
    Hai RAPIDU'!!!

  18. #18
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1

    pentru Njock

    Sincer sa fiu Njock,desi o sa para anormal,nu mi-au placut niciodata rasistii si consider ca daca s-ar gasi dovezi clare la ei de rasism acestia ar trebui impuscati.Nu sunt rom dar ma dezgusta total modul tau de abordare a temei acestui forum.Banuiesc ca nici capul nu te ajuta prea mult in elaborarea unor idei inteligente.Imi cer scuze celor care au intocmit acest forum ptr cuvintele dure dar cred ca lumea e prea toleranta cu astfel de brute.Promit sa nu mia atac pe nimeni.
    apropo Hai Rapid(rapid--locul 1 ..UTA--retrogradare)
    parerea mea

  19. #19
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    Rectificare

    Preferintele mele sportive sunt cu totul altele decat alb-visinii, dar nu pot recunoaste profesionalismul unor sportivi de exceptie precum Sabau, Bratu, Godfroid, Iencsi.

    Imi cer scuze pentru neatentie. Fraza de mai sus trebuia sa sune astfel:

    Preferintele mele sportive sunt cu totul altele decat alb-visinii, dar nu pot sa nu recunosc profesionalismul unor sportivi de exceptie precum Sabau, Bratu, Godfroid, Iencsi.

  20. #20
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Ptr. rvemis. Nu vad cum ai venit la ideea ca as fi rasist... dar cand ajungi acasa fara celular sau portofel in buzunar, pentru faptul ca si-au facut "meseria" rapidistii prin tramvai... atunci ar trebui sa le strang mana... NU clar si raspicat: "Zurück nach Indien"
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  21. #21
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1

    pentru Njock

    Bine ma Njock cum zici tu...numai ca vreau sa te mai intreb ceva.Avea acel tigan care ti-a furat telefonul fular la gat cu Rapid.Ma gandesc ca poate era stelist sau dinamovist ca sincer am fost la meciuri pe ghencea si am vazut destul de multi romi.M-a suparat la tine vioara pe care voiaia sa ne-o pui pe steag si nu tricolorul.Pai vin si te intreb:cati rapidisti din staful tehnic si cel de conducere ai vazut tu ma ca erau romi?.Eu unul nici unul.Raman la ideea ca esti rasist si crede-ma ca in viata mea o sa lupt cu toate puterile sa elimin cat mai mulkti de astia ca tine. Faza e ca nu prea stii ce vorbesti ma.Ultima oara cand rasismul a fost sustinut(ma refer la anii 50),s-a produc cel mai mare genocid poate din istoria ultimelor secole.Si asta pt ca unii ca tine au sustinut sus si tare cum ca evreii ne-ar fura noua din averea noatra si ca noi am fi mai puri.Cu ce crezi tu ma ca esti mai pur decat un tigan?Ca ai pielea alba?Ca esti poate mai civilizat decat unii dintre ei?Ca esti mai destept?Pai tocmai asta e ma ca ultimele 2 aspecte trebuie sa le arate altcineva la tine si nu sa te lauzi singur.In fine mie mi se pare ca ai f putina minte.Toate ca toate Rapidul a dovedit ca e cea mai buna din campionat si o sa fie una din cele mai bune ale istoriei fotbalului romanesc.Pana la tigani gandeste-te ca o mare parte a galerieie rapidiste sunt romani si merita tot respectul ca iubesc echipa asta.Mai bine uitate in ograda propie si atunci mai vorbim.Fereste-te sa spui chestii de astea in public caci nu se stie niciodata ...oamenii normali pot fi uneori si nebuni......la revedere

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •